Skocz do zawartości
durczyn

Nokia E51 - Mała Opinia, Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jak piszesz sms-a to masz licznik znaków powyżej pola "DO" i obok masz w nawiasie ile sms-ów z tego będzie.

 

Natomiast żeby Ci zliczał podwójne sms-y jako jedną wiadomość to nie słyszałem o niczym takim.

jemu chyba bardziej chodzi o licznik wszystkich wysłanych smsów,a nie w danej chwili. Nawet jak napiszesz wiadomość na 5 smsów, to nokia w podglądzie traktuje je jako 1 wiadomość, a nie 5 oddzielnych (jak przeglądasz np wysłane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem. Przy próbie podłączenia do JAKIEJKOLWIEK sieci WLAN, wyskakuje błąd "połączenie niedostępne", a potem "Połączenie WLAN jest aktywne" i wtedy mam pod stanem baterii taką ikonkę od WLAN póki nie zrestartuje telefonu. Próbowałem się podłączyć do sieci domowej, oraz do hot-spotów.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie karty pamięci w tym telefonie bo teraz poszukuę jakieś 8 gb i przymierzm się do sandisk class 6 , ma ktoś taką , nie muli fona ? polecacie?

Możesz śmiało kupować. Wszystko działa tak jak powinno, bez mulenia.

 

KaxxL: radzę wbić na jakieś forum stricte o symbianie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies strony z fajnym oprogramowaniem/grami do tej nokii?

google

 

Możesz śmiało kupować. Wszystko działa tak jak powinno, bez mulenia.

 

KaxxL: radzę wbić na jakieś forum stricte o symbianie :>

Trzymaj sie od kingstona z daleka... kupilem karte microsdhc 4gb i dane z niej mi znikaly... dzisiaj zakupilem sandisc i z tego co czytalem na necie nie ma z nimi problemow. Okarze sie po paru godzinach jak znowu mi pliki poznikaja...

Oprocz tego dodam ze kupilem e51 tydzien temu... chodze i sie bawie telefonem... duzo rozmawiam sluzbowo i o dziwo 2 dzien bateria trzyma na 100% :) Zeby byl tylko troche lzejszy... na szyi troche ciezki sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się wcześniej z takimi problemami w Kingstone'ach. Chyba jednak trafiłeś na taki egzemplarz =/ Jeżeli chodzi o baterie to taki średniak - czasy kiedy bateria trzymała przez tydzień (przy codziennym używaniu) to już historia :> Trochę waży, ale przynajmniej porządnie jest zrobiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie od kingstona z daleka... kupilem karte microsdhc 4gb i dane z niej mi znikaly...

Też miałem gdzieś pół roku temu taką sytuacje gdzie z kingstona 2gb w e90 zniknęły mi wszystkie dane... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon od dzisiaj, wszystko fajnie, gdyby nie to, ze zdjecie simlocka jest tak drogie.. jakby przypadkiem ktos mial pomysl jak zrobic to taniej, to prosze niech napisze. Chociaz nie mam juz zbyt wielkiej nadziei, caly dzien czytam rozne fora:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon od dzisiaj, wszystko fajnie, gdyby nie to, ze zdjecie simlocka jest tak drogie.. jakby przypadkiem ktos mial pomysl jak zrobic to taniej, to prosze niech napisze. Chociaz nie mam juz zbyt wielkiej nadziei, caly dzien czytam rozne fora:/

Na szybko to chyba karta x-sim.

karty x-sim na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej E51 mam już około pół roku karte Kingstona i też zero problemów. Ogólnie telefon całkiem przyzwoicie się sprawuje i nie zniszczył się jeszcze jakoś nadmiernie(k800i które moi starsi wzieli w tym samym czasie zdecydowanie gorzej wyglądają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos podpinal GPS pod ten tel ? zastanawiam sie jak to wyglada, czy dziala i czy da sie na tym jezdzic z gory dziekuje za odpowiedz

Ja podpiąłem moduł pentagram PF P3101 i musze przyznać, że razem z tą nokią i mapami garmina stanowią zgrane trio ;)

 

Jeżeli podczas jazy samochodem telefon umieszczony jest w widocznym miejscu to nie ma problemu z odczytem.

 

Minusem samego modułu jest jego kiepska czułość. Ja siedząc np. w pokoju musze postawić moduł pod samym oknem bo inaczej nie złapie sygnału to samo miałem w pociągu.. W aucie akurat nie było problemu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czułości to normalne, i na każdym module będziesz miał to samo. Ja mam na chipsecie mtk, i w domu też tylko na parapecie mi łapie satelity.

Co do wielkości ekranu - dla mnie wystarczająca, telefon ma dodatkową zaletę że nadaje się do wycieczek z mapami topograficznymi dzięki np smartcom gps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio moja e51 zaczęła poważnie irytować. Ciągle wyskakiwał mi komunikat o zdefiniowaniu emaila, telefon był zamulony, pozatym w menu gł utworzył się folder z grami których nie można było usunąć i najważmniejsze bateria trzymała 1 dzień. Już miałem kupić ponownie nokie 6310i gdy przeczytałem o flashowaniu telefonu (na forum e51).

 

[wycięte]

 

Telefon dzięki reinstalowi chodzi jak nowy, a prędkość menu znacznie się zwiększyła i baterii juz tak nie zużywa (przez jakies procesy które były wczesniej).

Edytowane przez narcyz
nie obchodą nas takie obejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny motyw, z irdy można zrobić pilocik nawet do aparatów (w moim przypadku Nikon D80 - działa super). To że podczerwienią można sterować telewizorami, wieżami itp. to wiadomo od dawna ale że aparatem to mnie trochę zaskoczyło.

 

Ze swojej strony polecę programik Psiloc IrRemote, jest trial 10 dniowy a lista obsługiwanych urządzeń którymi można sterować jest dosyć długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad kupnem tego modelu i mam takie pytanie ....

 

Ostatnio dośc mocno zaprzyjaźniłem się z Windows Mobile i chciałem zapytać czy pod Symbianem jest taka opcja żeby pokazywał wszystkie (albo chociaż 2) zaplanowane zdarzenia/zadania (data albo dzień) do wykonania na głównym ekranie (tresć tego zadania)?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 98 na telefonie z Symbianem.

 

Jak zapewne większość z Was już słyszała, można zainstalować na telefon z symbianem starsze wersje komputerowych windowsów (3.1, 3.11, 95 i 98). Oczywiście instalke os'a można traktować tylko jako ciekawostkę, ponieważ prędkość działania i funkcjonalność pozostawiają wiele do życzenia ;)

 

Dla osób zainteresowanych przedstawiam uproszczony przeze mnie opis instalacji win 98 przygotowany pod nokie e51:

1. Należy wejść w menu-> narzędzia-> Ustawienia-> aplikacje-> menadzer aplikacji-> i zaznaczyć, żeby telefon instalował wszystko.

2. Następnie ściągamy to: http://rapidshare.com/files/205252612/Win_98.rar

3. Rozpakowujemy

4. Instalujemy w pamięci telefonu wszystko z folderu indepencies

5. Następnie instalujemy dosbox, po czym instalujemy dosbox upt1

6. Tworzymy na karcie pamięci folder 'data', do którego kopiujemy pliki dosbox.conf i mapper.txt

7. Tworzymy na karcie pamięci folder 'dos' w którym tworzymy folder windows

8. Kopiujemy obraz windowsa do folderu windows

9. Wchodzimy w menu-> instalacje-> dosbox i naszym oczom ukazuje się ekran startowy windows. Należy poczekać kilka minut nba uruchomienie się systemu.

 

Oczywiście windowsa można wrzucić też na inne telefony z symbianem V3, ale wymagane jest żeby telefon miał minimum z 90MB RAMU. Wtedy jednak trzeba też pozmieniać conieco w pliku dosbox.conf... Z tego co wiem windy nie uruchamiają się na n73, e50.

 

Aha żeby korzystać z myszki należy pod windą kliknąć 3 razy zieloną słuchawkę.

 

A tak to wygląda u mnie:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jest to ciekawostka.. Zainstalować można dla zabawy. "Można też przyszpanic przed ziomalami" :lol2:

Kogo bawi takie coś to sobie zainstaluje...

Czemu by nie sprawdzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś program, którym można zabezpieczyć dowolny obszar telefonu hasłem (np. wiadomości)?

 

edit: program Active Lock sobie poradził, blokuje dowolny program i prosi o podanie kodu, który sobie dowolnie zmieniamy. Polecam.

Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez dobrych kilka miesięcy użytkowałem dwa egz. E51 więc odkopię temat i wyrażę swoje zdanie.

telefon w sumie nadal na czasie i na allegro trzyma cenę 300-450 zł więc może ktoś skorzysta z opinii zanim zdecyduje się na zakup.

 

świetnie wykonany, płaski jamnikowaty kształt idealnie wślizguje się do kieszeni. design biznesowy, elegancki i nieprzesadzony (zwłaszcza wersja srebrno-czarna przyciąga uwagę innych użytkowników). szkoda tylko, że tylna klapka lubi złapać luz i siedzi zbyt delikatnie. denerwują też ciężko pracujące gumowane przyciski z boku. ogólnie wygląd i ergonomię oceniam jednak wysoko.

 

klawiatura to największy atut tego telefonu - trzeba przyznać jest mistrzostwem świata, zarówno pod wzglęgem wygody jak i organizacji przycisków. sam symbian pracuje raczej stabilnie i szybko ale po dłuższym czasie użytkowania zaczynają pojawiać się dziwne i irytujące problemy - opóźnienia w działaniu, zwieszki itp.

sama nawigacja po opcjach menu jest zawiła i mało intuicyjna. dziwna organizacja połączeń przych/wych, wszędzie zakładki i klikolandia by dotrzeć do prostych fcji jak budzik czy zestawienie połaczeń.

 

oczywiście telefon jest bardzo elastyczny bo na konfigurowalnej platformie, a do tego ma masę predefiniowanych ustawień klawiszy więc jeśli ktoś lubi zabawy w personalizację i dodatkowe aplikacje to będzie urzeczony. mnie osobiście irytowało przymulanie i problemy z blokowaniem poruszania się po telefonie. bywało, że idąc do kina musiałem wyciągnąć z niego baterię bo nie mogłem go wyciszyć (jakaś chwilowa blokada, a czasu na zagłębianie się w ustawienia było niewiele). innym razem włącznik przestał reagować i dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych i wykasowaniu całej zawartości telefonu odblokował swoją fcję zmiany profili. czasem przyciski nawigacyjne świrowały i jedyną metodą było ponowne uruchomienie telefonu.

stary i wygodny się zrobiłem więc denerwują mnie takie drobnostki na które musiałem marnotrawić czas.

 

przy intensywnym uzytkowaniu, mimo wyłączonego bt i skanowania wlan, trzeba go ładować praktycznie codziennie, co bardzo mnie irytowało (moja stara Nokia 6020 trzyma wciąż 4-5 dni). warto wspomnieć o bzyczącej impulsowo ładowarce, która w nocy skutecznie zakłóca ciszę - porażka. przy dłuższych rozmowach telefon potrafi nieźle się rozgrzać i do tego są problemy z wyraźnym odsłuchem w słuchawce - problem rozwiązuje powiększenie dziurki w plastiku pod siateczką głośnika - nagroda dla projektanta bo z tego co czytam użytkownicy często niepotrzebnie wymieniali z tego powodu głośniczek.

 

wlan fajna rzecz i czasem faktycznie się przydaje ale stabilność jego działania pozostawia wiele do życzenia. przeglądanie stron jak na telefon z takim wyświetlaczem i klawiaturą, całkiem jednak zgrabnie zorganizowane. doraźnie można posurfować ale nie spodziewajmy się wygody, raczej gimnastyka. aparat słaby, a dodam, że nie jestem uzytkownikiem, który wymaga od niego zbyt wiele. przy lepszym świetle jakieś tam zdjęcie na potrzeby MMSa można zrobić ale jakość zbyt znacząco ustępuje konkurencji i często wręcz rozczarowuje. od tej klasy sprzętu oczekiwałbym czegoś przynajmniej przyzwoitego.

 

w mojej E51 padł port USB i z radością spojrzałem na 6303, która ma ją zastąpić. zobaczymy jak się sprawi ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywnie zaskakują.

jakoś nie mogę się też rozstać z moją 6020 (drugi tel), która mimo upływu lat powala zgrabną sylwetką, wygodą, wytrzymałością i prostotą :)

do E51 z pewnością nie wrócę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad pół roku bawiłem się tym telefonem (swoją drogą bardzo lubię telefony z symbianem na pokładzie:D ) muszę przyznać że to bardzo dobry telefon :D bateria trzymała mi średni- dni przy średnim użytkowani. Na poczatku miałem problemy z płynnym działaniem systemu ale po wgraniu nowego softa działał już poprawnie. Jest bardzo duż dostępnych aplikacji na niego i można z nim cuda robić :D Tak że jak najbardziej polecam ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...