Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X3 8400 / 8450 / 8600 / 8650 / 8700

Rekomendowane odpowiedzi

Było trzeba brać coś na sb700/750 <_<

To co - crystal cpuid obsługiwałby K10? O_o Sprecyzuj, bo nie kumam ;]

Sensowne płyty z SB750 niestety przekraczały zakładany budżet - zastanawiam się tylko na ile pozbawiłem się możliwości późniejszej przesiadki na deneba...

 

heh... takie dziwne pytanie mam. Mówisz ze Orthoss obciąża tylko 2 rdzenie. Co za problem włączyć w takim razie dwa? Wtedy masz 2x2=4

Abstraciach!ąc od tego, że mam tylko trzy rdzenie ;] to dwie instancje orthosa pracując niezależnie i tak pracują na tych samych rdzeniach (0 i 1); jak zaczyna się orthosowi ręcznie ustawiać rdzenie (np dla jednego 0, 1, dla drugiego 1, 2) to orthos wywala <i>WARNING: Affinity Mask: Process: 0x6 Sys: 0x7</i> i niby działa, liczy, grzeje etc - tylko jak się wywali, to skąd będę wiedział czy to przez to, że komp jest niestabilny czy przez to, że grzebałem w ustawieniach jego threada? Chyba, że ktoś testował i może powiedzieć, że po mimo warninga będzie działał ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dałbym tu jakiegoś x2.

x3 Moim zdaniem nie opłacalne,ale brałbym najtańszego i chociaż próbował zrobić te 3ghz.

Dzięki wielkie a możesz mi polecic jakiś konkretny model najlepszy do O/C bo wypadłem z tematu przez siedzenie na laptopie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam pytanie co do taktowania HyperTransport. W specyfikacji 3.0 tej magistrali max taktowanie to 2600 MHz. Czy jest ono wogóle możliwe do uzyskania z tymi procami? Bo domyślnie te proce mają 1800 MHz, a X4 mają 2000 MHz.

 

Proszę mi nie pisać że nie ma potrzeby ustawiania takiego taktowania bo nic to nie da, proszę o informację czy jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X4 mają od 1,6 do 2GHz.

HT/NB 2,6GHz jest teoretycznie możliwe, jednak praktycznie zabawa kończy się zwykle na 2,3-2,5GHz (zależnie od sztuki) i raczej X3 nie powinien być gorszy z racji braku jednego rdzenia. AMD uzależnia od taktowania HT/NB podawane TDP (65W mają 1,6GHz, 95W - 1,8GHz, >=125W - 2GHz) i chyba to właśnie jest powodem tego, że wszystkie X3 mają 1,8GHz.

Szczerze mówiąc widziałem chyba tylko dwa screen'y z >=2,6GHz na X4 BE (Gotvoltage na RFH i jeszcze jakiś); 8750BE jest mniej popularny, a wyciągnięcie 2,6GHz HT na "zwykłym" X3 samą szyną HTT jest raczej dość trudne ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli zapewne do podbicia taktowania HT trzeba znacznie podnieść napięcie tejże magistrali i głównie przez to AMD nie wykorzystuje pełnej mocy HT aby nie zwiększać niepotrzebnie TDP proców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tyle chodzi o napięcie HT, co o NB (IMC). Pomiędzy nimi istnieje następująca zależność:

aktualny mnożnik NB = maksymalny dostępny mnożnik HT

To zwiększenie taktowania NB powoduje wzrost TDP - HT ma na to raczej pomijalnie mały wpływ (ale nie podbijesz taktowania HT bez zmiany NB).

 

Jeśli chodzi o oc, to żeby ustawić HT 2,6 potrzebujesz dać co najmniej 2,6GHz na NB. Żeby tyle ustabilizować, potrzeba mieć dobrego proca i dać >1,5V na NB (standardowo ma takie samo napięcie jak rdzenie). Do tego nie każda płyta posiada możliwość niezależnej regulacji VID i NB-VID, więc może się okazać, że trzeba będzie przygrzać >1,5V na całego proca... a tu już chłodzenie i wytrzymałość sekcji zasilającej może robić małe problemy.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jest możliwość uruchomienia jakiegokolwiek phenom;a na AM2 (board w sigu), podobno na zagranicznych forach komuś to się udało, chcę się przesiąść na coś z 3 jajami bez zmiany pozostałego sprzętu.. Jest taka opcja?

 

dzięki za porady;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jest możliwość uruchomienia jakiegokolwiek phenom;a na AM2 (board w sigu), podobno na zagranicznych forach komuś to się udało, chcę się przesiąść na coś z 3 jajami bez zmiany pozostałego sprzętu.. Jest taka opcja?

 

dzięki za porady;]

A sprawdzić na stronie producenta sobie nie możesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję - co powiecie na założenie ankiety, najlepiej podpiętej do tego tematu - odnośnie odblokowywania 4go rdzenia w x3?ciekaw jestem jaki odsetek tych procesorów ma sprawny 4 rdzeń, a nie potrafię takiej informacji znaleźć..możnaby wtedy oszacować jaka jest szansa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem...

Kupiłem ostatnio Phenoma II x3 720 i płytę główną AsRock M3A785GXH/128 i odblokowałem czwarty rdzeń przy pomocy funkcji ACC w BIOSie, ustawiając tą opcję na Auto.

Problem polega na tym, że komputer chodzi całkowicie stabilnie na tych 4 rdzeniach (testowane paroma programami przez kilkanaście godzin), lecz potrafi się on uruchomić z 3 rdzeniami... W BIOSie pozostaje nadal Auto. Nie rozumiem na czym polega problem... Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejkax, jestem nowy na forum ;d.

Posiadam AMD Phenom II X3 720 2.8ghz, i chciałbym trochę podkręcić ten procesor (może do 3ghz, albo 3.2ghz?) jednak nie wiem do ilu bym mógł ?

Chłodzenie mam takie jakie daje Cooler Master w obudowie 333

(1 wentylator 120mm; szerokość: 203.00 mm; wysokość: 413.00 mm; głębokość: 486.00 mm, 1 wentylator 120mm;, "tuba" z boku) na procesorze mam dołączony taki jak do AMD w zestawie.

Chciałbym się dowiedzieć, do ilu mogę podkręcić i jak odblokować 4 rdzeń (o ile takie coś istnieje) ten procesor?

Dodam że teraz jego temperatury na CoreTemp to LOW : 26c, High 34c.

 

A i dodam że mam zasilacz Chieftec 650w.

edit @ down : 1. Moderator mi tu przeniósł ;O.

2. AMD Phenom II X3 720 2.8ghz

Patriot 4GB ViperII 1600mhz

Gainward GeForce GTX260 GoldenSample 1792mb

Dysk Segate Barracuda 7200 500 gb

płyta główna ASUS M4A77TD Pro

Edytowane przez bartox555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...