Skocz do zawartości
ath

Turok

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

http://www.turok.eu.com/uk/home.html

 

premiera - marzec 2008

 

scr - http://www.gry-online.pl/s055.asp?ID=91919

 

Turok to kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanin, który został zapoczątkowany grą Turok: Dinosaur Hunter w lutym 1997 roku przez studio Iguana Entertainment. Akcja programu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a jego głównym bohaterem jest Joseph Turok - jeden z żołnierzy elitarnego oddziału komandosów, który został wysłany z misją wyeliminowania groźnego przestępcy, Rolanda Caina, oskarżonego o liczne zbrodnie wojenne. Wojsko podejrzewa, że cel ukrywa się na tajemniczej planecie, od wielu lat służącej naukowcom jako miejsce do przeprowadzania eksperymentów genetycznych. Przy próbie lądowania na powierzchni, statek komandosów zostaje zestrzelony przez wroga. Turok wychodzi z kraksy bez szwanku i rozpoczyna misję na niebezpiecznym terenie. Oprócz konfrontacji z uzbrojonymi po zęby żołnierzami Caina, czekają go tu również potyczki z ogromnymi dinozaurami.

 

Stworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 3 gra, umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy otwartą walką, a powolną eksterminacją wrogów z ukrycia. W pierwszym przypadku użyteczny jest bogaty arsenał środków zagłady, w którego skład wchodzą pistolety i karabiny maszynowe. Drugi sposób wymaga więcej finezji, dlatego też na pierwszy plan wysuwają się tutaj noże oraz łuk. Ten ostatni jest bronią długodystansową, ale na tyle cichą i efektywną, że potrafi wyeliminować przeciwnika bez wywoływania zbędnego zamieszania.

 

W nowym Turoku głównymi przeciwnikami są ludzie, ale nie oznacza to, że program pozbawia nas możliwości prowadzenia potyczek z dinozaurami oraz innymi, fantastycznymi stworami. Gady, kierowane wyłącznie swoimi zwierzęcymi instynktami równie dobrze mogą zaatakować Josepha, jak i żołnierzy Caina. Zwierzęta walczą też między sobą, w czym prym wiodą ogromne tyranozaury, sukcesywnie eliminując mniejszych pobratymców. Bezpośrednia konfrontacja z dinozaurami jest bardzo wyczerpująca. Z reguły lepiej jest ukryć się i przeczekać wizytę w okolicy nachalnego mieszkańca planety, niż wdawać się w otwarty pojedynek.

 

Gra charakteryzuje się bardzo ładną oprawą wizualną, ze ślicznie oddaną dżunglą, w której toczą się zmagania. Pod względem wykonania program przypomina produkt o nazwie Far Cry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turok to była moja pierwsza gra jaką odpaliłem na Voodo 1. Byłem wtedy pełen podziwu grafice i faktowi ,że na Pentium 100 ta gra chodziła mi bardzo płynnie. Graficznie nowy Turok prezentuje się nieźle. Jednak bez filmiku z gameplaya ciężko coś wywnioskować. Jeśli to grywalnie będzie słabe gra będzie skazana na porażkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, ten TUROK zapowiadany był jedynie na konsole. Ale skoro ma wyjść również na PC, to nie pozostaje nic, jak tylko mieć nadzieję, że zbliżony będzie bardziej do pierwszej, niż do drugiej części gry. No i oczywiście liczyć na to, że wymaganiami nie będzie dorównywał Crysisowi.

 

Aj, pamiętam moje pierwsze Voodoo; pamiętam pierwszego TUROKa.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie już ta gierka się podoba:)

Nazywasz się Joseph Turok i jesteś elitarnym żołnierzem Grupy Wilk – najdzikszej, najbrutalniejszej i najbardziej skutecznej grupy najemników jakie istnieją. Zostajesz wysłany przez korporację Whiskey na bliżej niezidentyfikowaną planetę, na której podobno ukrywa się Roland Kane – zbrodniarz wojenny, ale także ex-lider Wilków i Twój mentor. Już od samego początku wszystko idzie nie tak. Pojazd, którym wraz z oddziałem dolatujesz na planetę, zostaje zestrzelony przez ludzi Kane’a. Po odzyskaniu przytomności zauważasz, że statek jest doszczętnie zniszczony, a wszyscy Twoi ludzie albo zginęli w wypadku, albo zostali w tajemniczych okolicznościach… rozszarpani. Przechodzisz kilka kroków i już wiesz, że to może być Twoja ostatnia misja. Oto zauważasz, że oprócz żołnierzom Kane’a, będziesz musiał stawić czoła prehistorycznym gadom, które tutaj żyją i tutaj polują…

To jest fragment zapowiedzi, która bardzo pozytywnie nastroiła mnie do tej gierki, TUTAJ jest całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X juz jest, na PC lada dzień. Gra podobno przyjemna ale trochę bez wyrazu - łatwa i bez interesującej fabuły (czytaj - po kilku kwadransach masz w d**ie o co w tym wszystkim chodzi).

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam pierwszego TUROKa - u kumpla na VOODO to byl szok :D jesli klimat zostanie taki sam to czekam z niecierplia :) bo warto :D:D

to były czasy prawda :) jak człowiek przypomni sobie takie hardcorowe oldschoolowe tytuły to prawie łezka w oku sie kręci :D ; mnie ten nowy turok jakoś nie przekonuje wyjdzie pewnie jako łatwa, prosta i przyjemna ot w sam raz na 6h gry ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to były czasy prawda :) jak człowiek przypomni sobie takie hardcorowe oldschoolowe tytuły to prawie łezka w oku sie kręci :D ; mnie ten nowy turok jakoś nie przekonuje wyjdzie pewnie jako łatwa, prosta i przyjemna ot w sam raz na 6h gry ;p

niby juz jest na x'ie ale jednak poczekam na wersje pecetowa ;) mam nadzieje, ze tylko na konsolach poobcinali detale or sth, bo wyglada nieciekawie ;d jezeli nic sie nie zmieni to szybko zapomnicie o nowym turoku... albo faktycznie przypomna sie stare czasy ( k***a jakie to bylo brzydkie :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wersja na 360'tke jest fatalna (a przynajmniej demo takie jest). Inaczej niz przedmowca nie sadze jednak, by Turok na pc byl o kilka klas lepszy (bo tylko wtedy bylby grywalny). Tak czy inaczej, sprawdze demo wersji pc, bo prawie roczny gtx juz sie strasznie nudzi w blaszaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to demko na 360tce. Nie za chwyca - podoba mi się close quater combat. Fov jest zdecyedowanie za mały - mialem wrazenie jak bym non stop na zoomie biegał. Dinozaurusy biegają jakoś dziwnie i ogólnie wydaje mi się ze gra nie jest dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram w turoka na X360 :] gra naprawdę dobra. Spodziewałem się czegoś słabego i nudnego, coś ala BlackSite: Area 51.

Miło się zaskoczyłem gra pod względem graficznym nie wygląda źle. Grywalność też nie jest zła, a nawet mogę napisać, że bardzo dobra :] może dlatego, że spodobało mi się zarzynanie gadów nożem :razz: Do tego stopnia, że używam tylko noża na bliski kontakt :razz:. O brani palnej już dawno zapomniałem :-D

mogę napisać tylko jedno nóż + łuk = turok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość v1per86

Co za dziady :| Mial byc 22 ... oczywiscie mowa o wersji PC.

I jednak okazalo sie , ze jest :) Mialem zle info :) Grał już ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem uzbrojony po zęby mam nadzieję , że 60 fps będzie :P.

Dołączona grafika

Jeszcze tylko ati 3drage pci wygrzebię ze stosu śmieci z lat 90 tych i składam 3D potwora do kupy . Mam nadzieję , że gdzieś dopadnę jako abandonware turoka 1 ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość v1per86

Jestem uzbrojony po zęby mam nadzieję , że 60 fps będzie :P.

Dołączona grafika

Jeszcze tylko ati 3drage pci wygrzebię ze stosu śmieci z lat 90 tych i składam 3D potwora do kupy . Mam nadzieję , że gdzieś dopadnę jako abandonware turoka 1 ;).

U mnie na 8800GTXie smiga az milo. Oczywiscie zeby ustawic detale trzeba wejsc do poczatku gry, przejsc kawalek i wyjsc do menu. Pamietajcie, zeby wczesniej was grafika nie zdziwila. Porobilem troche screenow. E4300@3ghz , 3gb ram, 8800GTX. Pierwsze 10 minut gry

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jak widac graficznie nie powala ale nie jest zla. Klimacik dobry, dla samego klimatu uwazam, ze warto zagrac :)

Edytowane przez v1per86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...