Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie XA zmienial jeszcze ustawienia Alpha Timingow i dlatego u niego smigaly na wiekszych zegarach. A zobacz czy opcje w BIOSIE T2 Dispatch masz na AUTO czy DISABLE ? Bo ja kiedys jak mialem DISABLE to tez nie moglem przekroczyc pewnych wart na pamiatkach. Wystarczylo zmienic na AUTO (czyli tak jak jest oryginalnie) i udalo sie wyciagnac troche wiecej MHz z pamiatek.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T2 dispatch jest na auto. Zapomniałem napisać, że nie pomaga też zmiana dzielników pamięci. Możeliwe że XA zmieniał alphy, ale i tak nawet producent gwarantuje, że będą chodzić na 1000 5-5-5-15 przy 2,3 V a tu wysypują się już po przekroczeniu 972 i to na 2,35 :) <_< . Może te pamięci nie za bardzo współpracują z tą płytką, gdzieś czytałem że Patrioty czasem tak mają. Ale zapewne robię jakiś prosty bład albo o czymś nie wiem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales dac wiecej napiecia na NB ? To jesli masz ta opcje na AUTO to sprobuj zrobic na DISABLE - niektorym pomaga w OC jesli jest na DISABLE. u mnie natomiast jest odwrotnie lepiej sie kreca pamieci jak mam na AUTO :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady, ale coś się zwaliło z BIOSem :) . Komp działa normalnie, ale jak wejdę do BIOSu, to zamiast menu mam czarny ekran, migający kursor w lewym górnym rogu i niebieski pasek u dołu przechodzący przez całą szerokość ekranu, więc chyba bez zmiany BIOSu się nie objedzie :) . Teraz tylko pytanie czy opłaca się wgrywać najnowszy czy któryś z wcześniejszych jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRFC daj na początek na 52 ;]

To jesli masz ta opcje na AUTO to sprobuj zrobic na DISABLE

Jakoś udało mi się wejść do BIOSu i wszystko działa, uffff :) . Dzięki za rady, pomogło. Teraz śmigam na 984 MHz (póki co) i wszystko działa. Zaraz zapodam jakiegoś orthosa albo 3Dmarka i się zobaczy czy jest stabilnie :) . Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponoc grzechem byloby nie podkrecic mojego sprzetu zatem postanowilem pierwszy raz w zyciu pobawic sie w overclocking:/ Obecnie ustawienia w biosie wygladaja nastepujaco:

 

CPU Clock Ratio - 12x (standardowo)

CPU Clock - 240Mhz

Target CPU Clock - 2880Mhz

Dram Speed - 200/800

Target Dram Speed - 960

 

Cas Latency Time - 5

Ras to Cas Delay - 5

Ras Precharge - 5

Precharge delay - 12

(czyli 5-5-5-12 - taki wzor jest na naklejce umieszczonej na opakowaniu ramu)

 

Cpu Vid Special Add - +125.0mV

Dram Voltage Control - 1.925

SB 1.05V Voltage - 1.070V

SB Core/CPU PLL Voltage - 1.55V

NB Core Voltage - 1.33

Takie pokazuje mi BIOS:

CPU Core Voltage: 1.42V

DRAM Voltage: 1.98V

NB Core Voltage 1.34V

CPU VTT Voltage: 1.23

 

A tak to wyglada w CPU-Z:

 

CPU:

Dołączona grafika

RAM:

Dołączona grafika

 

W biosie nic wiecej nie ruszalem. CPU-Z raz w "Core Speed" pokazuje mi 2880Mhz a w "Multiplier" 12x a innym razem obie wartosci spadaja o polowe czego troche nie rozumiem;/. "Core Voltage" w CPU-Z waha sie: 1.296-1.328-1.344-1.376 a przy wlaczonym orthosie dochodzi do 2.02:/ Zostawilem Orthosa na noc, dzialal troche ponad 6h, gdy sie obudzilem, dzialal nadal wiec go wylaczylem. Temp. przy wlaczonym orthosie to 79-80'C. Normalne temperatury (przy wlaczonym tylko firefoxie) widac na screenach, podczas gry w COD4 urosly do srednio 55'C na rdzeń. 3dMark 06 tez przeszedl bez przeszkod.

Prosze o wskazowki i rady, czy wszystko jest w porzadku? Co nalezaloby zmienic? Nie mam zamiary bic jakichs rekordow, chce w miare dobrze podkrecic procesor na boxowym chlodzeniu przy jak najmniejszej utracie zywotnosci sprzetu. Podac wiecej danych? :/ Dzieki za wszelka pomoc.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponoc grzechem byloby nie podkrecic mojego sprzetu zatem postanowilem pierwszy raz w zyciu pobawic sie w overclocking:/ Obecnie ustawienia w biosie wygladaja nastepujaco:

 

CPU Clock Ratio - 12x (standardowo)

CPU Clock - 240Mhz

Target CPU Clock - 2880Mhz

Dram Speed - 200/800

Target Dram Speed - 960

 

Cas Latency Time - 5

Ras to Cas Delay - 5

Ras Precharge - 5

Precharge delay - 12

(czyli 5-5-5-12 - taki wzor jest na naklejce umieszczonej na opakowaniu ramu)

 

Cpu Vid Special Add - +125.0mV

Dram Voltage Control - 1.925

SB 1.05V Voltage - 1.070V

SB Core/CPU PLL Voltage - 1.55V

NB Core Voltage - 1.33

Takie pokazuje mi BIOS:

CPU Core Voltage: 1.42V

DRAM Voltage: 1.98V

NB Core Voltage 1.34V

CPU VTT Voltage: 1.23

...

 

W biosie nic wiecej nie ruszalem. CPU-Z raz w "Core Speed" pokazuje mi 2880Mhz a w "Multiplier" 12x a innym razem obie wartosci spadaja o polowe czego troche nie rozumiem;/. "Core Voltage" w CPU-Z waha sie: 1.296-1.328-1.344-1.376 a przy wlaczonym orthosie dochodzi do 2.02:/ Zostawilem Orthosa na noc, dzialal troche ponad 6h, gdy sie obudzilem, dzialal nadal wiec go wylaczylem. Temp. przy wlaczonym orthosie to 79-80'C. Normalne temperatury (przy wlaczonym tylko firefoxie) widac na screenach, podczas gry w COD4 urosly do srednio 55'C na rdzeń. 3dMark 06 tez przeszedl bez przeszkod.

Prosze o wskazowki i rady, czy wszystko jest w porzadku? Co nalezaloby zmienic? Nie mam zamiary bic jakichs rekordow, chce w miare dobrze podkrecic procesor na boxowym chlodzeniu przy jak najmniejszej utracie zywotnosci sprzetu. Podac wiecej danych? :/ Dzieki za wszelka pomoc.

 

No cóż - memki tragicznie nisko ustawione ...

Vnb daj 1,4-1,45V (pomaga w OC memek a jest nieszkodliwe)

Ja bym optował za ustawieniem 10x300 i pamięci 2:3 (DDR900) - puś sobie Super Pi a przekonasz się i

le tracisz na wydajności przy tak nisko ustawionych pamięciach.

DDR 900 to raczej nie wyzwanie nawet dla najtańszych 2x2GB (można jeszcze porówna np DDR900 5-5-5 i DDR 750 4-4-4 na dzielniku 4:5)

Proc 3GHz powinien zrobi awet bez ruszania Vcore (przecież domyślnie śmiga na 2400MHz)

 

Pozdro i popróbuj z proponowanymi ustawieniami (obiecuję dużą poprawę w wydajności np w grach :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaykay napisal

W biosie nic wiecej nie ruszalem. CPU-Z raz w "Core Speed" pokazuje mi 2880Mhz a w "Multiplier" 12x a innym razem obie wartosci spadaja o polowe czego troche nie rozumiem;/.

Za to ,ze ci czasami spada o polowe jest odpowiedzialna opcja w biosie EIST i jeszcze jakas dokladnie nie pamietam teraz nazwy. Tym sie nie przejmuj bo to jest funkcja ,ktora ci obniza mnoznik procka do 6 gdy smigasz sobie po necie albo dopiero co odpaliles kompa. Sluzy do do oszczedzania energii, a jak cie to tak drazni to mozesz to wylaczyc w BIOSIE. Ale ja bym to zostawil 99% uzytkownik ma ta opcje wlaczona. Nie przejmuj sie jak zaczniesz mocniej obciazac procka automatycznie mnoznik wroci ci do takiego jak masz ustawione w biosie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - memki tragicznie nisko ustawione ...

Vnb daj 1,4-1,45V (pomaga w OC memek a jest nieszkodliwe)

Ja bym optował za ustawieniem 10x300 i pamięci 2:3 (DDR900) - puś sobie Super Pi a przekonasz się i

le tracisz na wydajności przy tak nisko ustawionych pamięciach.

DDR 900 to raczej nie wyzwanie nawet dla najtańszych 2x2GB (można jeszcze porówna np DDR900 5-5-5 i DDR 750 4-4-4 na dzielniku 4:5)

Proc 3GHz powinien zrobi awet bez ruszania Vcore (przecież domyślnie śmiga na 2400MHz)

 

Pozdro i popróbuj z proponowanymi ustawieniami (obiecuję dużą poprawę w wydajności np w grach :D)

Dzieki za odp., jednak jestem poczatkujacy i srednio sie znam. Chodzi Ci o to abym staral sie zblizyc w "Target DRAM Speed" do wartosci 900 przy Cas Latency Time - 5,

Ras to Cas Delay - 5, Ras Precharge - 5 a potem do wartosci 750 przy Cas Latency Time - 4, Ras to Cas Delay - 4,Ras Precharge - 4, tak? Nie rozumiem tez zbytnio tego mnoznika jednak przy tym 200/800 mam 960 i to jest najblizej 900:/ Jaka wartosc bedzie najblizsza 2/3?

Super Pi zrobil test w 24min. a w "pi_rec.txt." mam:

- Not calculated. [ 16K]

- Not calculated. [ 32K]

- Not calculated. [ 64K]

- Not calculated. [ 128K]

- Not calculated. [ 256K]

- Not calculated. [ 512K]

- Not calculated. [ 1M]

- Not calculated. [ 2M]

- Not calculated. [ 4M]

- Not calculated. [ 8M]

- Not calculated. [ 16M]

+ 000h 24m 03s [ 32M]

 

To obnizanie w biosie mi nie przeszkadza wiec niech tak zostanie :]

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I otóż pojawił się u mnie bardzo dziwny proble. Problem zakrawa na inny dział ale po wyelimionwaniu 50 mozliwych przyczyn pozwoliłem sobie zamieścić to tutaj.

 

Mianowicie na mojej plyci p35 dk zaczeło nagle ni z tego ni z owego ładować się windows 5* wolniej. Pomyslałem, windows się zwaliło po brutalnym odłaczeniu dysku w trakcie działania kompa. tyle że windowsów miałem 3 sztuki róznych+ linux i każdy z tych systemów zaczął się ladować cholernie wolno.

 

Rozpocząłem reinstalki. Te trwaly także 5 * dłużej niż zwykle. Zdjąłem raid i założyłem nowy. Jakby lepiej ale niewiele to pomogło. Widzę, że linux blokuje się przy wszelkich operacjach z HD, widowsy również wtedy dostają zadyszki, jednak wszelkie benchmarki podają dobre wyniki i w Viscie mam teraz 5.9 punktu. Poprzestaiwałem dyski, popodłaczałem od nowa, nic.

 

 

Pytanie do Was. Macie jakiś pomysł? Może w biosie coś przemaciłem? Może padł jakiś układ na mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wiele dysków i instalowałem system również na dysku bez raidu

 

poza tym ponowne wolne formatowanie dysków nie wykazało żadnych błędów. Oczywiście jednak biorę pod uwagę jakiś ukryty feler któregoś z dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się wyjaśniło. Konia z rzędem temu kto by wpadł na to co było przyczyną.

 

 

W czytniku kart flash była włożona przejściówka z SD do micro sd. Jej wyjęcie natychmiast odblokowało kompa i wszystko teraz ładuje się normalnie ;-) I na ch... było instalować od nowa windowsy ??? ;-)

 

Coś to DFi nie najlepiej sobie radzi z obsługą takich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy najnowszym biosie jak mam wsadzoną jakąkolwiek pamięć flash to za pierwszym razem mam czarny ekran zamiast ekranu ładowania Windowsa. Pomaga albo reset albo wyciąganie wszystkich tego typu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo często tak że po przesadzeniu z oc po ponownym uruchomieniu komputera nie moge wejsc do biosu, jedyna rzcz która sie pojawia to szeroki niebieski pasek na dole ekranu. Czasami pomaga wielokrotne restartowanie i odłączanie kompa od sieci, a niekiedy trzeba sie schylać i resetować bios. :o

Na starym i nowym biosie dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi na nowym biosie (z maja dokładnie) ostatnio dość ładnie zaczęło działać safe mode. Tak czy siak ASUS TUSL2-C miał lepszy safe mode niz to mobo, ale nie narzekam - mogę robić clear cmos, jesli są profile. Cholernie przydatna rzecz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo często tak że po przesadzeniu z oc po ponownym uruchomieniu komputera nie moge wejsc do biosu, jedyna rzcz która sie pojawia to szeroki niebieski pasek na dole ekranu. Czasami pomaga wielokrotne restartowanie i odłączanie kompa od sieci, a niekiedy trzeba sie schylać i resetować bios. :o

Na starym i nowym biosie dokładnie to samo.

z insertem wam mobas nie wstaje ?

 

I się wyjaśniło. Konia z rzędem temu kto by wpadł na to co było przyczyną.

 

 

W czytniku kart flash była włożona przejściówka z SD do micro sd. Jej wyjęcie natychmiast odblokowało kompa i wszystko teraz ładuje się normalnie ;-) I na ch... było instalować od nowa windowsy ??? ;-)

 

Coś to DFi nie najlepiej sobie radzi z obsługą takich urządzeń.

no to powiem Wam koledzy, że z przejściówkami IDE>SATA też trza uważac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie tylko ja miałem problemy ;-)

 

 

Tylko u mnie odwrotnie - u was problemy z urządzeniami usb, a u mnie urządzenie usb wywołuje problemy z całym kompem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Od dziś rana coś nie dobrego dzieje mi się z komputerem ponieważ wyskakują mi blue screeny,proc kręcony na 3753MHz ... komputer jak w stopce system + sp1 i wszystkie łatki...wszystkie sterowniki najnowsze , grafika nie kręcona...pamięci przeszły test programem z win visty do testowania oraz GoldMemory 5.07 i nie było żadnych błędów ...wcześnie komputer działał 2tyg bez problemu na nie kręconym...no może z wyjątkiem że czasami UT3 i COD4 dostawał freez ekranu na 10sek i potem szlo ok(możliwe że wtedy to była wina ramu ponieważ nie był ustawiony na 2.1 tylko jakoś 1.9 tak jak bios ustawił.:(

W biosie wygląda to tak:

CPU CLOCK - 417MHz DDR - 1001MHz reszta na auto...i V ramu podniesiony na taki jak pisze na opakowaniu:P 2.10 v ... i CPU VID special add + 75.0mw... i teraz pytanie co to może być czy ja mam coś źle ustawione?I dlatego mam blue screeny czy coś jeszcze innego?

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Pliki pomagające opisać problem (niektóre pliki mogą być już niedostępne)

Mini060908-03.dmp

sysdata.xml

Version.txt

 

Dodatkowe informacje o problemie

BCCode: 3b

BCP1: 00000000C0000005

BCP2: FFFFF96000191A64

BCP3: FFFFFA600B9AF100

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Informacje o serwerze: a273c9d1-4b9c-44b0-9ccd-c69066d7bf84

Proszę o pomoc bo jest w miarę początkujący i naprawdę nie wiem już co z tym zrobić:(

 

 

PS

Tutaj screen z ORHOSA z dziś: 2godizny i 30min i nic sie nie dzieje...

http://img296.imageshack.us/img296/7379/ocqg4.jpg

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extra, podałeś wszystkie informacje za wyjątkiem istotnych ;-)

 

 

temperatury podzespołów, poszczególne napięcia. Dla mnie to przegrzałeś procka i tyle.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie1h godzinnego ORTHOSA temp wygląda tak:

Procesor 54 °C (129 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 63 °C (145 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 59 °C (138 °F)

Mikroukład płyty głównej 58 °C (136 °F)

PWM 49 °C (120 °F)

I temperatury pod obciążeniem procka tak się właśnie trzymają...

Chłodzenie na procesor to Thermalright Ultra-120 eXtreme + XTHERMAL BTF 120 PRO.

Bez obciążenia:

Procesor 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 44 °C (111 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 37 °C (99 °F)

Mikroukład płyty głównej 58 °C (136 °F)

PWM 46 °C (115 °F)

 

Grafika bez obciążenia to:

GPU1: Procesor graficzny 70 °C (158 °F)

GPU1: GPU Diode 75 °C (167 °F)

GPU2: Procesor graficzny 66 °C (151 °F)

GPU2: GPU Diode 72 °C (162 °F)

 

 

Teraz chciałem sprawdzić stres gpu podczas gry w Unreal Tournament3 i wszystko było ok temp poszły gpu gdzieś do 85 stopni procrk do 55 i pewnym momencie blue screen ponownie ...z tego co na nim wyczytałem to pisało :

memory management

Napięcie rdzenia procesora 1.23 V

+3.3 V - 3.30 V

+5 V - 4.94 V

+12 V - 11.95 V

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko taki ze lubie kupic sobie to co chce :) A chce wersje SLI IFX bo bede mogl ustawic Ultre w pionie a teraz nie moge.

Hej :razz:

Kupiłeś / założyłeś wkońcu HR-05 SLI ..? Bo ja tak mierze na Thermalright Ultra 120A i chcę go zamontować "normalnie"(mam zastępstwo za czarne chłodzenie na zasilaniu) ale wtedy HR-05 mi się nie zmieści, więc pomyślałem o bracie SLI ale nie jestem pewien jak go ulokować (i czy się da go ulokować). jeżeli już masz czym się pochwalić, to proszę o zdjęcia :lol:

Do pozostałych - jakie macie chłodzenie CPU/NB - już coś było o tym.. A to Scythe (odpada ze względu na mocowanie) a to Noctua.. A NB i warjacje tych dwóch. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...