Skocz do zawartości
KamilFan

Kodeki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko. Oglądam dużo filmów, koncertów itp. Przeważnie są dobrej jakości. Ale zauważyłem... Że niektóre koncerty jak oglądam (chociaż mają z 1,4GB) nie odbierają fajnie... Widać momentami piksele, itp. Nagrałem koncert na płytkę, wsadziłem do dvd... W TV obraz był normalny... żadnych pikseli, nic... czysty obraz.

 

Pytałem się znajomych. Mówią że to kodeki. Osobiście Używam K-Lite Codec Pack. Swego czasu miałem ACE mega codecs pack... ale videa brzydko odbierały. Obraz robił się szary... (dziwne) tam gdzie było czarne było szare .... więc odinstalowałem. K-Lite jest ok, nie ma już tego szarego, tam gdzie czarne w filmie jest czarne, a nie jak jakaś mgła...

 

Więc pytanie. Jakie dobrać kodeki, by obraz odbierał jak w dvd w tv ??. Bez widoczności pikseli, kwadracików i innych.

 

Z góry dziękuje

------------------------------------------------

Jak można skonfigurować kodeki dobrze ?? wszędzie mam na default. Mam jak wspomniałem k-lite codec pack. ffshow jest chyba odpowidzalne za video.. wszędzie mam na default tam... Nie wiem o co chodzi...

 

Mam też pytanko... Ponieważ mam ekran LCD Samsug Sync Master 940 N. Oglądając film lub koncert, nad video pokazuje się jasny pasek... takie jakby podświetlenie... Ale nie rozumie... bo czasem on jest bardziej widoczny, a czasem mniej.... Nie wiem czy to wina kodeków czy odwtarzacza (windows media player 9).... To jest zawszne na górze... ale czasem bardziej widoczne, a czasem mniej... nie wiem o co chodzi... Niektórzy mówią że to złe podświetlenie matrycy... Ale z drugiej strony.... jakby to był już taka wada, to by cały czas było to takie same... A nie raz bardziej to widać... raz mniej... nie rozumie. Zamieszczam fotki tego :

 

http://i19.tinypic.com/6z6kah0.jpg

http://i5.tinypic.com/6p4eqt5.jpg

 

Przepraszam za aż tak obszerny tekst :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli to zalezy od rozdzielczosci. Ale np. ten plik wszedzie tak samo odbiera w TV... w tv 17 calowym , czy w 32 calowym... wszędzie tak samo.. a na kompie widać piksele.

 

Ja mam 19 wiec powinienem miec video 5:4

1280×1024 (5:4)

 

Czyli jaka to wielkość ?? ile pikseli na ile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeki ci nie beda potrzebne, jak nic nie kompresujesz za ich pomoca.

Wystarczaja ci najzwyklejsze filtry.

 

Sciagnij sobie:

ffdshow + haail media splitter + Media Player Classic.

lub

CCCP (Na stronie do pobrania jest takze "Insurgent", do usuwania pozostalosci po codec packach).

 

W ustawieniach MPC:

Viev -> Options -> Playback -> Output.

 

Ustaw:

DirectShow -> VMW9 (renderless)

RealMedia, QuickTime -> DirectX 9

Use texture surfaces and render video in 3D (Bicubic A=-0.60 (PS2) )

Mozesz zaznaczyc VMW9 Mixer Mode (gdy posiadasz 2 rdzeniowy proc lub z HT) oraz YUV Mixing. (Nie bedzie konvertowac na przestrzen RGB)

 

Powyzsze ustawienia wymagaja karty zgodnej z DirectX 9. (Np. Moja wystarczy).

 

Co do ustawien ffdshow:

Klik

Glownie zajmij sie ustawieniami postprocessingu. Mozesz takze zainteresowac sie ustawieniami Sharpen i Warpsharp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak ffdshow ale jest gorzej...jakoś tak kostropate się zrobiło... jeszcze bardziej nie wyraźne...

 

Używać do odtwarzania Classic ?? a czego nie normlanego ??

 

A ten pasek na górze biały to nie wina kodeków ?? nad video świeci się na biało....nie wiem czy to podświetlenie matrycy czy co... denerwuje mnie to...Dodaje zdjęcia :

 

http://i5.tinypic.com/82uq8hl.jpg

http://i14.tinypic.com/8famgra.jpg

http://i15.tinypic.com/851moa0.jpg

 

A tutaj fotka z Classic...

http://i19.tinypic.com/6upzhux.jpg

 

Zobaczcie jakie szare.... W Windows Media PLayer 9 video jest normalne... czarne... a w Classic takie jak za mgłą...

Edytowane przez KamilFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne... bo słuchaj... Jak na video jest noc czy coś... ten pasek widać bardzo... ale np. jak jest dzien.. jego nie ma :/ . Czy on jest tylko wtedy kiedy jest ciemno dziwne :/ . Jest koncert.... Są światła, jasno i wogóle... nie ma go... a nagle pokaża widownie gdzie jest ciemno , znowu jest...

 

Przecież podświetlenie matrycy byłoby cały czas tam... nie rozumie tego....Napewno nie zależało by od tego, czy video jest jasne czy ciemne....

 

Jak ogląda sie horror to to jest wkurzające... bo tam prawie cały czas jest ciemno...I ren pasek jest tak jasny że masakra.. az czasem na video zachodzi...

 

Nie wiem o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob zrzuty ekaranu tej sytuacji. (Nie zdjecia!)

Jezeli na zrzutach nie bedzie paska, wtedy winny bedzie monitor.

 

A co do mgly w MPC...

 

Dołączona grafika

 

Takie ustawienie poziomow, daje ci barwe identyczna jak klatka zrodlowa.

 

Ustawiłem tak ffdshow ale jest gorzej...jakoś tak kostropate się zrobiło... jeszcze bardziej nie wyraźne...

"Tak", to znaczy jak?

Używać do odtwarzania Classic ?? a czego nie normlanego ??

A z tym o co chodzi? Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gtw.avx.pl/modules.php?name=Con...page&pid=10

 

Na tej stronce jest podane co i jak. Ustawiłem te 3 funkcje które mi kazałeś ustawić i było strasznie....

 

No jak zrobie screeny to nie ma paska.... ale dziwne... To podświetlenie jest widoczne na czarnym tylko ??. Bo jak oglądam zdjecia, czy mam tapete czarna to nie ma tego... Tylko przy video sie pokazuje ??

 

Jak jest czern w video, (noc itp) to widac strasznie go.... a jak jest dzien to az tak baardzo nie...

 

Nie moge screena zrobic... jak robie screena z Windowsa media playera(print screen sysrq przyciskam) i wklejam do painta to nie ma...i jak włącze video to to video tez chodzi w paincie

 

Ale lepiej w Classic sie ogląda... nawet mniejszy ten pasek jest... dziwne... jak oglądam w Windows media player 9 czy 11 , to jest spory... w Classicu jest, ale jakoś aż tak na video nie nachodzi....

 

Ja wcześniej myślałem ze to podświetlenie... Ale dziwne bo jak jest jasno to nie ma tego aż tak.. jak ciemno jest. To może jak są zywe kolory itp, to podświetlenie całe kieruje się na video, żeby oddać całą barwe... a jak jest ciemno, widać je u góry ponieważ jest tak jakby... nie aktywne (?)

Edytowane przez KamilFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta strona miala byc tylko w celach informacyjnych co do czego jest.

W kazdym razie, ja mam aktywny tylko postprocessing i poziomy.

 

Dołączona grafika

Moje ustawienia postprocessingu.

Reszta filtrow zalezy od twoich upodoban i materialow video.

 

A co do zrzutow ekranu...

 

WMP:

PPM -> Narzedzia -> Opcje -> Wydajnosc -> Zaawansowane

I zmien w "Przyspieszeniu wideo" na "Uzyj trybu wysokiej jakosci". Teraz Print Screen dziala normalnie.

Jesli po tej zmianie bedziesz mial przeklamania w kolorach, to wylacz ta opcje na czas robienia zrzutow.

 

Dołączona grafika

 

MPC

File -> Save Image (Ctrl+I)

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to PPM ?? nie mam czegos takiego...

 

Ale raczej to nie wina kodeków... Tylko dziwne jest to że to sie pokazuje najbardziej kiedy jest ciemne video, głupie troche... Znaczy sie w jasnym tez jest, ale mało... nie czaje.

 

OO to ustałem w ff i jest takie bardziej blur teraz. Nie ma juz tak pikseli. Ale chociaż troszke za bardzo blur. Ale to mozna zmniejszyc nie?? to postprocessing ale jak ?? zeby troche mniej było.

 

A te poziomy co daja?? jak dam na 16 ?? o co chodzi z tym ?? jak mam ustawic zeby było dobrze ?? ty masz na 16, ale skad mam wiedziec na ile ja mam ustawic? po czym mam poznac ze jest ok juz

 

Sorrki ja mam wszystko po angielsku , te kodeki, windows media player... i sie gubie już :P

 

Powiedz jak ten screen zrobic, ciekawi mnie to

Edytowane przez KamilFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszecie tu o media player classic to może będziecie mi potrafili pomóc.

 

Chodzi o to, że w przypadku kiedy napisy są nie do końca dobrze zrobione mpc źle wyświetla mi napisy.

przykład:

mamy napisy

{100}{200}test test test

{190}{250}linia linia linia

 

czyli druga linia ma zaczyna się zanim skończy się pierwsza.

MPC w takiej sytuacji wyświetla linie pierwszą i zanim zniknie to za raz nad nią linię drugą.

W przypadku kiedy takich linii jest 5, obraz zostaje całkowicie zasłonięty przez napisy.

 

Np subedit w takiej sytuacji po prostu szybciej ukrywa pierwszy napis.

Dodatkowo można takie błędy w subedicie usunąć.

Czy w MPC jest gdzieś odpowiednia opcja czy pozostaje tylko poprawianie napisów w innym programie ?

 

Dodam, że nie interesuje mnie wyświetlanie napisów za pomocą ffdshow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszecie tu o media player classic to może będziecie mi potrafili pomóc.

 

Chodzi o to, że w przypadku kiedy napisy są nie do końca dobrze zrobione mpc źle wyświetla mi napisy.

przykład:

mamy napisy

{100}{200}test test test

{190}{250}linia linia linia

 

czyli druga linia ma zaczyna się zanim skończy się pierwsza.

MPC w takiej sytuacji wyświetla linie pierwszą i zanim zniknie to za raz nad nią linię drugą.

Tak gwoli scislosci, to MPC dobrze wyswietla napisy (tak, jak ma zapisane w pliku, bez wlasnej "inwencji") - pretensje mozna miec do tego, kto tak zrobil owe napisy, no chyba, ze to efekt celowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio napisy są raczej dobrze zrobione, ale jakoś niedawno trafił mi się taki błąd, a że akurat przeczytałem ten temat to zadałem pytanie.

 

A jaki jest domyślny czas wyświetlania linii napisów jeśli mamy je w formacie czasowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie zalerzy to od ustawien programu, ale tez od formatu czasowegom.

Np. taki przestarzaly 'TMP' posiada tylko czas poczatkowy, natomiast bajeczny 'ASS' oprocz czasu koncowego, setki innych mozliwosci.

Przyklad mozliwosci ASS. Kazdy element na filmiku zostal zrobiony za jego pomoca. (Swoja droga widzialem ladniejsze efekty wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego kodeka ma moje dvd.

 

W ffdshow ustawiłem to przetwarzanie i poziomy. Ale przetwarzanie daje efekt taki... Blur.

 

Nie wiem jak ustawić żeby było super. Bo dziwne że ten sam film w odtwarzaczu dvd odbiera jak... orginalne dvd... A w kompie widać piksele, i wogóle jakość... dziwna....

 

w necie pisze że moje dvd zawiera ,,czyta MPEG4 i XviD, w tym kodeki takie, jak: QPEL i GMC''

 

Kodek QPEL i GMC ??. Czytałem ze Qpel to kodek poprawiający jakość obrazu itp... skąd takie coś <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ...

Edytowane przez KamilFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodek QPEL i GMC ??. Czytałem ze Qpel to kodek poprawiający jakość obrazu itp... skąd takie coś <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> .

To nie są kodeki! http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-19.html

 

...Quarter Pixel znajduje i opisuje wektory ruchu z dokładnością do 1/4 piksela, co pomaga w lepszym odwzorowaniu ruchu. Wyższa precyzja wektorów wymaga zużycia większej ilości bitów do ich zapisu, natomiast nie można przewidzieć, czy ta strata zostanie wyrównana dzięki zmniejszeniu objętości informacji o teksturze obrazu. Użycie tej opcji zauważalnie spowalnia kompresję i może spowodować niezgodność pliku wynikowego z niektórymi istniejącymi dekoderami sprzętowymi obecnymi w popularnych odtwarzaczach stacjonarnych (dotyczy to wielu spośród odtwarzaczy certyfikowanych przez DivX Networks). Global Motion Compensation - globalna kompensacja ruchu. Funkcja ta opisuje ruch całej klatki w stosunku do poprzedniej klatki przy pomocy tzw. "punktów zakrzywienia" (ang. warppoints). Są to wektory ruchu opisujące przesunięcie poszczególnych rogów obrazu, co pomaga opisać kadrowanie, zbliżenia i obroty. XviD używa ich maksymalnie trzech punktów zakrzywienia. Podobnie, jak w przypadku Quarter Pixela, użycie GMC zauważalnie spowalnia kompresję i może spowodować niezgodność pliku wynikowego z niektórymi istniejącymi dekoderami sprzętowymi obecnymi w odtwarzaczach stacjonarnych...

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem... W ogóle da się ustawić żeby było jak w dvd :/ . Nie rozumie, w dvd są przecież normalne kodeki.... A inaczej odbiera... lepiej ...

 

Denerwuje się tym, bo chciałbym sobie dobrze ustawić... A nie w kompie widać piksele na video a w dvd nie :/ . Wogóle lepszy odbiór jest itp... W ffdshow ustawia się przetwarzanie. Ok znikają piksele, ale znowu jest efekt Blur... Nie wiem co zrobić... Głupio tak...

Edytowane przez KamilFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem, ale chodzi Ci o to, że na monitorze komputera filmy są pixelowate, a na tv już nie ?

Jeśli to o to Ci chodzi to moim zdaniem wyjaśnienie jest jedno. TV po prostu wyświetla mniejszą ilość detali niż monitor przez co także mniejszą ilość błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm możliwe... Bo ten sam film, a w dvd odbiera idealnie. Zero pikseli, zero jakiś kwadracików itp... A w komputerze widać niedoskonałości.

 

No jeżeli tak to dzięki. Ale naprawde niektóre koncerty które mam (700 MB) nie są super jakości. Koncert żeby miał już dobrą jakość musi mieć z 1,3 GB.

 

Ale w TV ten koncert co ma 700... i ma 2 GB i z orginalnego DVD odbiera tak samo. Ten 700 MB odbiera jak z orginalnego DVD.... A W kompie nie... Nie wiem czy to aż tak maskuje, ale możliwe.

 

No trudno się mówi heh ;)

Edytowane przez KamilFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego kodeka ma moje dvd.

Sprzetowy dekoder MPEG2, a nie zaden kodek.

 

Zadam pytanie, ktore chyba juz tu padlo - podlaczales kompa do TV? BTW. warto by tez porownywac filmy siedzac w tej samej odleglosci od ekranu w obu przypadkach ;)

 

Nie wiem jak ustawić żeby było super.

Metoda prob i bledow ;) Nikt CI nei poda idealnych ustawien bo to, co podoba sie jednemu, drugiego moze odrzucac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to znowu ja :D

 

Znowu coś dziwnego (czy wszystko musi się mi dziać...)

 

Mam wideo formatu MPEG... właczam go i pisze na dole w Windows Media Player że szuka dekodera cos tam, że źle pobrano, koło playlisty pokazuję się wykrzyknik koło nazwy pliku... ale... wideo się włącza i działa.... EE o co chodzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a wiecie moze co mam zainstalowac/zrobic jak mi sie film tnie?Niektore z nich strasznie klatkuja a z kodekami probowalem: k-lite codec pack i pozniej wszystkie osobno instalowalem:/.Nie pomoglo.Na googlach znalazlem ze jakis koles narzekal na to po updacie flash playera,dlatego zainstalowal starsza wersje 9.0.48 i mu ponoc pomoglo ale ja nie moglem tego znalezc - tylko najnowsza wersje. Pomozcie

 

ej a wiecie moze co mam zainstalowac/zrobic jak mi sie film tnie?Niektore z nich strasznie klatkuja a z kodekami probowalem: k-lite codec pack i pozniej wszystkie osobno instalowalem:/.Nie pomoglo.Na googlach znalazlem ze jakis koles narzekal na to po updacie flash playera,dlatego zainstalowal starsza wersje 9.0.48 i mu ponoc pomoglo ale ja nie moglem tego znalezc - tylko najnowsza wersje. Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...