Skocz do zawartości
Szawel

Oszust Na Giełdzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Marek Kosiński 81-717 Sopot ul. Hafnera 6.

TO OSZUST

Mnie zrobił na 7300GT. 19 grudnia 2007 skontaktował się ze mną poprzez GG z numeru 6206054 człowiek podający się za usera rrymek (rrymek twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego).

Zaoferował mi używaną kartę graficzną 7300GT w korzystnej cenie. Wpłaciłem pieniądze na konto i od tamtego momentu nie odezwał się ani słowem.

Wiem, że nie tylko mnie tak zrobił. W tym dniu oferował dość sporo sprzętu na sprzedaż.

Musiał to być ktoś z forumowiczów, gdyż osoby niezarejestrowane nie mają dostępu do giełdy, a moje ogłoszenie o chęci zakupu zamieściłem tylko i wyłącznie na forum. :mur:

 

Jeśli ktoś z was też złapał się na haczyk tego OSZUSTA, to proszę o PW.

 

Nie chodzi mi wielce o te wpłacone pieniądze (chociaż było by miło je odzyskać) ale o wyeliminowanie z forum takich naciągaczy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podawałem na siebie żadnych namiarów. Zamieściłem tylko ogłoszenie z chęcią nabycia karty.

a w zakładce "karta" to co to jest ??

 

Numer GaduGadu 1622814

 

 

EDIT:

ktokolwiek mógł się zarejestrować tylko po to by odczytać Twój profil a później podać się za kogoś innego

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby niezarejestrowane nie mają dostępu do tych informacji.

Głosisz prawdy oczywiste. Wiadomo, że mógł się zarejestrować tylko w tym celu, ale nie w tym rzecz. Temat ma na celu odnalezienie na forum innych poszkodowanych przez niego osób i ostrzeżenie reszty.

 

No i nie ktokolwiek, ponieważ imię i nazwisko podane na początku jest przypisane do numeru konta na które wpłaciłem pieniądze. To konkretna osoba.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegorz91

dane które przedstawił Szawel potrzebne były do dokonania przelewu na konto potencjalnego oszusta ...

 

bank może odrzucić polecenie wpłaty jeśli nr konta nie zgadza się z danymi właściciela tego rachunku.

 

i nie jest powiedziane że rrymek to ta osoba, to może być ktokolwiek, na forum nie rozwiążesz tej sprawy, pozostało Ci jedynie zgłosić sprawe organom ścigania

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bank może odrzucić polecenie wpłaty jeśli nr konta nie zgadza się z danymi właściciela tego rachunku

Przy tak małych kwotach z reguły nie odrzuca. Tym bardziej, że mogł podac zbliżone nazwisko fonetycznie do swojego i bank potraktował to zaakceptował.

Oczywiście gdybamy, bo "oszust" mógł podać prawdziwe nazwisko.

 

 

Każda transakcja przez internet ponosi za sobą ryzyko...

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

ZAWSZE finalizuje się transakcje poprzez PW na forum

 

do mnie tez napisał gosc z sopotu kiedys, ze ma cos na sprzedaz co aktualnie chcialem nabyć

chciałem zeby wyslal mi dane do przelewu na PW, ale usilnie chciał wyslac na GG oraz meila

potem dostał bana nr gg podony albo ten sam co podał Szawel

 

tez podawał sie za jednego uzytkownika z foum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dane tego człowieka są prawdziwe. Nie pytajcie jak sprawdziłem, bo teoretycznie nie powinienem tego robić.

2. Gdyby odrzuciło przelew to kasa wraca na moje konto, a tak nie jest.

3. Koleś rzeczywiście chciał porozumiewać się wyłącznie przez mail/GG. No mój błąd, że się nie uparłem na PW. No ale stało się i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Mam nauczkę na przyszłość.

4. Aby zgłościć to do ścigania potrzeba mi więcej dowodów (ponieważ jedyne co posiadam to log z GG) oraz najlepiej oszukanych osób, a wiem, że takowe są. Inaczej będzie to pokpione ze względu na znikomą szkodliwość czynu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dane tego człowieka są prawdziwe. Nie pytajcie jak sprawdziłem, bo teoretycznie nie powinienem tego robić.

hehehe ;) KSIP ? :>

 

dlatego na twoim miejscu zebrałbym ekipe z trojmiasta <lol>

i odwiedził [ciach!]iarza

niestety nie moze ;)

 

 

mnie tez kiedys orznal koles, zapadl wyrok, kolo swoje odsiedzial, dostalem pisemko z sadu o komorniczej egzekucji naleznosci, ale i tak kasy dalej nie mam, bo koles nic nie posiada ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe icon_wink2.gif KSIP ? :>

Nie, co innego, ale w zasadzie tam też bym mógł ;]

1. Nie znam "ekipy z trójmiasta" ;]

2. Dziś zapisuje loga na płytkę i idę z tym na KP. Może się zainteresują.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu podobnie trzeba postepować jak w przypadku oszustwa na allegro.

-Ty masz dowód wpłaty

-oszust nie ma potwierdzenia nadania paczki

= podejrzenie popełnienia przestępstwa :]

 

spokojnie możesz z tym iść na policje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie ktokolwiek, ponieważ imię i nazwisko podane na początku jest przypisane do numeru konta na które wpłaciłem pieniądze. To konkretna osoba.

Sam ten fakt to nie dowód że to ta sama osoba.

 

bank może odrzucić polecenie wpłaty jeśli nr konta nie zgadza się z danymi właściciela tego rachunku.

W takiej sytuacji oszust nie ma nic do stracenia. Najwyżej nie dostanie kasy.

 

1. Dane tego człowieka są prawdziwe. Nie pytajcie jak sprawdziłem, bo teoretycznie nie powinienem tego robić.

Jeżeli tak to nie widzę problemu. Idziesz na Policję i zgłaszasz wyłudzenie. Proste.

 

Daj znać jak poszło. Też mnie to kiedyś spotkało, tylko że na ponad 1200zł. A sprawdzałem baaaardzo dokładnie. Także nie ma bata. Jak ktoś chce to uknuje taki plan że wyłudzi. Inna sprawa, że ciężko wbrew pozorom potem się wymigać od odpowiedzialności. Co innego z odzyskaniem straconej kasy- tutaj już jest trudniej :sad:

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegorz91

dane które przedstawił Szawel potrzebne były do dokonania przelewu na konto potencjalnego oszusta ...

 

bank może odrzucić polecenie wpłaty jeśli nr konta nie zgadza się z danymi właściciela tego rachunku.

 

i nie jest powiedziane że rrymek to ta osoba, to może być ktokolwiek, na forum nie rozwiążesz tej sprawy, pozostało Ci jedynie zgłosić sprawe organom ścigania

do 5 tyś nie ma filtracji w bankach,możesz pisać co chcesz,tylko nr konta się liczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po nr konta mozna dojsc do prawdziwych danych wlasciciela.

Tak. Na wniosek prokuratora lub sądu. Niewielu będzie się chciało walczyć przed sądem o 15zł i na tym żerują takie chwasty :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny piszę, że nazwisko i nr konta są prawdziwe. Godzinę temu zgłosiłem to na komendzie policji. Zgłoszenie przyjęli bez problemu.

 

Jeśli coś zacznie się dziać, to napiszę jak poszło.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na wniosek prokuratora lub sądu. Niewielu będzie się chciało walczyć przed sądem o 15zł i na tym żerują takie chwasty :angry:

Ew. miec dobrego znajomego w banku ;]

 

Jak dla mnie, handel z malo znanymi userami na forum powinien przebiegac tylko i wylacznie przez allegro. Chociaz to i tak nie daje nam nigdy 100% pewnosci powodzenia.

 

Po raz kolejny piszę, że nazwisko i nr konta są prawdziwe. Godzinę temu zgłosiłem to na komendzie policji. Zgłoszenie przyjęli bez problemu.

 

Jeśli coś zacznie się dziać, to napiszę jak poszło.

W calej sprawie pomogla by znajomosc nr IP osoby, z ktora rozmawiales przez gg (przy neostradzie dokladna data i godzina rozmowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podemnie też ktoś się podszywał

 

na poczatku grudnia maniakalny pisał do mnie bo ktos podający się za mnie oferował mu na sprzedaż wentylatory 120mm delty po okazyjnej cenie

 

gośc z numeru 11930740 podszywał się podemnie, zasada działania była taka sama jak w twoim przypadku czyli podszywanie sie pod osobe z forum i załatwianie całych formalnosci przez gg

 

 

to jest ta sama osoba co twoim wypadku

 

jego ip i dane

 

IP: 195.117.209.44

 

Adam Roszyński 81-717 Sopot, ul. Haffnera 6

 

czyli ten kut.. mieszka na bank na haffnera 6 tylko zmienia imie i naziwsko dla ściemy

 

niech administracja forum sprawdzi kto logowałsie z tego ip i wali bana

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

niech administracja forum sprawdzi kto logowałsie z tego ip i wali bana

NIE !!.

 

Niech sprawdza ip , jesli jest zmienne to nie problem , i niech wala ale do providera a pozniej glebiej. Z tym juz mozna na Policje. Da sie to zalatwic , koles podszywa sie , wyludza kase wiec scignac go raczej juz nie bedzie problemem. Jest ip , jest adres wiec jaki problem? Dane zmienia , ale zameldowania nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek-o, możesz podać screen z weryfikacją tego IP. Może mi się to przydać bo gościowi nie zamierzam odpuścić. Jak już dałem sprawę na policje to teraz już mu życie "umilę".

 

Szkoda, że mieszkam dość daleko od 3-miasta, bo bym podjechał i sobie z nim porozmawiał.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...