Skocz do zawartości
POC

Jaki Lcd 24" Do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Userów!

 

Zastanawiam się nad zakupem lcd 24" do 2000zł ale wolę mniej wydać.Lcd będzie służyć do grania,oglądania filmów i czytania.Chcę kupić lcd bo podobno mniej męczy oczy a na moim crt ibm 22" męczą mi się oczy a również panorama się przyda.Narazie i tak w full hd nie pogram bo mam 8600gt ale jak kupię lepszą grafe to pogram :D.Przeczytałem wszystko na tym forum o lcd 24" i na nic się nie zdecydowałem :sad: Myślałem nad zakupem gateway 24" na S-PVA albo acerem 24".Nie wiem tylko czym się różnią al2423W i al2423WB ale są chyba na MVA i ktoś z forum zachwalał.Nie miałem okazji porównania mva i tn bo w saturnie jest słaby obraz więc pytam się czy jest sens dokładanie z 500zł do mva?Wolę już dołożyć kasę do dobrego lcd na lata niż kupić coś kiepskiego i żałować.

 

Za pomoc w wyborze wszystkim dzięx i pozdro 4all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad tym LG245WP,hp2465,belinea 2485 S1 W,benq FP241W.Wszyscy polecają hp i ma też bardzo dobrą ocenę w benchmark.pl a hdmi nie potrzebuję.Wszystkie sa w tej samej cenie.Czy ktoś może widział te monitory i może jakoś doradzić?Już 2 dzięń spędzam na czytaniu o lcd i mam dość :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc:

 

hp2465 - koszmarny imput lag - jak chcesz pograć w fpsy to raczej szukaj czegoś innego

 

belinea 2485 S1 W - LG lepszy

 

LG245WP - najlepszy z całej grupy ale trzeba dokupić własną przejściówkę DVI-HDMI

 

benq FP241W - porównywalny z LG, lepszy do konsol, ale kolorki słabsze niż w LG, według mnie BENQ ma design skopany - ta srebrna ramka (moja subiektywan ocena)

 

Polecam tematy o LG i BENQ na hardforum. Dużo ale jak się przkopiesz to ale będzesz miał pełen obraz wad i zalet każdego z nich. Są to najlepsze obecnie 24 w przyzwoitej cenie i jeśli wybierać to tylko z tej dwójki.

Edytowane przez Leanier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hp2465 - koszmarny imput lag - jak chcesz pograć w fpsy to raczej szukaj czegoś innego

A to własne spostrzeżenia? Mam, gram online i offline i nie gra mi sie gorzej niż na Trinitronie 17, który mam jako secondary.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hp2465 - koszmarny imput lag - jak chcesz pograć w fpsy to raczej szukaj czegoś innego

Ja bym powiedział że wyczuwalny w szybkich fps i przeszkadzający tym samym. "Na pulpicie" - nie widać.

 

LG245WP - najlepszy z całej grupy ale trzeba dokupić własną przejściówkę DVI-HDMI

Czy on przypadkiem nie jest na MVA ? - jeśli tak to MVA mają pewne "uroki" ... z tego powodu wolę PVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co kupić i czy jest sens kupować narazie taki lcd na s-pva.Czy jest na tym hp w końcu wyczuwalny lag,gram w counter-strike więc nie chce kupić lcd i nie móc pograć??Chcę kupić hp ale narazie nie ma go w sirius więc najwyżej kupiłbym belinee,co o niej sądzicie,na benchmarku i testeo.pl ma dobre oceny?Do lg wraz w przejściówką muszę 100zl dołożyć a hdmi do kompa nie potrzebuje,benq w siriusie nie ma.Wszyscy tego hp na pclabie i tutaj polecają więc już nie wiem co robić. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug recenzji na pradzie czy lesnumeriques Belka ma wierniej skalibrowane kolory niz LG, za to kosztem braku HDCP i wejsciem DVI zamiast HDMI.

 

No i ma srebrna obudowe zamiast czarnej :D

 

Aczkolwiek niemcy z forum prada polecaja zarowno Belke jak i LG z 24".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróce obiadu przesiadając się z mojego crt trinitrona '24" 1920x1200@85 mniam mniam' na tą "belkę" 2485 S1 ?

Obiecujecie ?

Czy ten monitor jest dla mnie ?

na ekranie u mnie widać przeważnie : visual studio (praca z textem :P ), 3dsmax, ut3,wow,filmy1080p, taskbar visty o.O

 

Przyznam, że jestem gotów zaufać waszej opini moimi dwoma kaflami, bo rozumiem, że tyle kosztuje ta belinea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj pare dni. Wykrylem ,ze moja Belinea chyba gubi klatki, musze sprawdzic na dobrym kablu sygnalowym czy objawy znikna.

 

PS. Przy przesiadce z CRT to w wiekszosci wypadkow wyglada tak :

dzien 1 - wow jaki to fajny monitor , jaka super ostrosc

dzien 2- o k... , ale to smuzy gdzie jest paragon lece oddac do sklepu

dzien 7- powrot do normalnosci bo przyzwyczajasz sie do smuzenia

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na http://ujeb.pl/29594/ ?

Dell TrueColour E248WFP 24" Widescreen LCD Monitor - Midnight Grey

 

- 1920 x 1200 (WUXGA+) Optimum Resolution

- 16.7 Million Colours

- 1000:1 Contrast Ratio

- 5ms Response Time

- 400 cd/m2 Brightness

- One DVI-D Input

- One Analogue Input

- High Definition (HD)- Everything looks better in HD.

- Dell TrueColor Technology- 92% Colour Gamut

- VESA mounting compatible / Security slot : Yes (100mm) / Yes

- Warranty : 4 year next business day exchange supplied by Manufacturer

 

~1500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na http://ujeb.pl/29594/ ?

Dell TrueColour E248WFP 24" Widescreen LCD Monitor - Midnight Grey

 

- 1920 x 1200 (WUXGA+) Optimum Resolution

- 16.7 Million Colours

- 1000:1 Contrast Ratio

- 5ms Response Time

- 400 cd/m2 Brightness

- One DVI-D Input

- One Analogue Input

- High Definition (HD)- Everything looks better in HD.

- Dell TrueColor Technology- 92% Colour Gamut

- VESA mounting compatible / Security slot : Yes (100mm) / Yes

- Warranty : 4 year next business day exchange supplied by Manufacturer

 

~1500 zł

Syf na TN [niestety ale inaczej nie można napisać jak się widzi 24" na matrycy z najgorszą charakterystyką kątową gdzie przy patrzeniu na wprost dół ekranu jest inny niż góra a powinien być identyczny] Za 1400 PLN można mieć 22" Lenovo L220x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad monitorem do 2000 zł i tak miałem brać Gateway FPD 2485W ale widze ze z nia same problemy sa i stanęło na razie na BenQ FP241W ale nie wiem czy opłaca się teraz tez dokładać te 90 zł+wysyłka lub wezme teraz taniego na TN 1399 zł z wysyłka iiyama ProLite B2403WS za 2 lata go spylę gdzieś 300 zł lub 400zl i wtedy dołożę sobie 500 zł i to co zaoszczędzę czyli 700 zł jak bym Bral BenQ a może cos polecicie jakiś teraz właśnie sensowny monitor do tych 2000 zł albo czy ten B2403WS jest wart tych 1399 zl; wiem ze nie będzie jakość filmów powalająca jak na tn ale chyba już w grach nie będzie smużenia hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad monitorem do 2000 zł i tak miałem brać Gateway FPD 2485W ale widze ze z nia same problemy sa i stanęło na razie na BenQ FP241W ale nie wiem czy opłaca się teraz tez dokładać te 90 zł+wysyłka lub wezme teraz taniego na TN 1399 zł z wysyłka iiyama ProLite B2403WS za 2 lata go spylę gdzieś 300 zł lub 400zl i wtedy dołożę sobie 500 zł i to co zaoszczędzę czyli 700 zł jak bym Bral BenQ a może cos polecicie jakiś teraz właśnie sensowny monitor do tych 2000 zł albo czy ten B2403WS jest wart tych 1399 zl; wiem ze nie będzie jakość filmów powalająca jak na tn ale chyba już w grach nie będzie smużenia hm?

TN przy 24" może sprawiać kłopoty ( kąty ). Smużenia raczej nie uświadczysz ;)

Ten BenQ może mieć problemy "blackout" ( wyłączenie na 1-2 sekundy, czarny ekran ). Pisali o tym na wątku na hardforum. Może coś na SPVA, lepsza matryca od AUO-MVA.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podobnie jak w temacie. problem tylko polega na tym, ze o modelach ktore sobie upatrzylem za wiele inf znalezc nie moge. monitor do gier i na rowni w zasadzie do filmow, przy czym filmy ogladane z wiekszej odleglosci niz granie (ok 2,5-3 m), wiec wydaje mi sie ze im wiekszy tym lepszy :wink:

 

w pierwszej kolejnosci LG L245WP-BN za niecale 1.800 zł, matryca na tyle, na ile sie orientuje bez zastrzezen, nie bedzie problemu z katami siedzac przy biurku, ale nie wiem jak ze input lagiem.

druga propozycja to wspominany w innych tematach zdaje sie Lenovo L220x. matryca ok, do grania moze byc spokojnie 1680, a i fullHD moze stac sie przydatne.

 

widzac ceny tych dwoch monitorow odeszla mi chec zakupu TNki. budzet to ok 1.500, ale jesli warto do 24 cali dolozyc to jestem gotow wiecej na ten cel przeznaczyc.

znalazlem tez cos takiego, ze w mva i pva z powodu innego ulozenia pikseli (innego niz w TN) ewentualny badpixel nie bedzie widoczny. ile w tym prawdy? przyznam, ze obawa przed martwym/uszkodzonym pikselem jest dla mnie na swoj sposob swego rodzaju blokada przed odejsciem od crtka.

 

dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem tez cos takiego, ze w mva i pva z powodu innego ulozenia pikseli (innego niz w TN) ewentualny badpixel nie bedzie widoczny. ile w tym prawdy? przyznam, ze obawa przed martwym/uszkodzonym pikselem jest dla mnie na swoj sposob swego rodzaju blokada przed odejsciem od crtka.

 

dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Na matrycach MVA, PVA uszkodzony pixel będzie mniej widoczny niż na TN ( gdzie "bije" po oczach ) ale będzie go widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podobnie jak w temacie. problem tylko polega na tym, ze o modelach ktore sobie upatrzylem za wiele inf znalezc nie moge. monitor do gier i na rowni w zasadzie do filmow, przy czym filmy ogladane z wiekszej odleglosci niz granie (ok 2,5-3 m), wiec wydaje mi sie ze im wiekszy tym lepszy :wink:

 

w pierwszej kolejnosci LG L245WP-BN za niecale 1.800 zł, matryca na tyle, na ile sie orientuje bez zastrzezen, nie bedzie problemu z katami siedzac przy biurku, ale nie wiem jak ze input lagiem.

druga propozycja to wspominany w innych tematach zdaje sie Lenovo L220x. matryca ok, do grania moze byc spokojnie 1680, a i fullHD moze stac sie przydatne.

 

widzac ceny tych dwoch monitorow odeszla mi chec zakupu TNki. budzet to ok 1.500, ale jesli warto do 24 cali dolozyc to jestem gotow wiecej na ten cel przeznaczyc.

znalazlem tez cos takiego, ze w mva i pva z powodu innego ulozenia pikseli (innego niz w TN) ewentualny badpixel nie bedzie widoczny. ile w tym prawdy? przyznam, ze obawa przed martwym/uszkodzonym pikselem jest dla mnie na swoj sposob swego rodzaju blokada przed odejsciem od crtka.

 

dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Popatrz najpierw na cos z podobnym rozmiarem piksela jak ten Lenovo, bo wszystko moze sie okazac za male dla ciebie. A co do 1680 w grach to ludzie strasza kiepskim skalowaniem Lenovo xP

LG z tej aukcji akurat maja wypalone piksele :razz: W sklepach nowki sa teraz niby po 1800, ale nigdzie ich nie ma na stanie. Input lag LG jest jednym z najmniejszych w 24". Do tego LG daje 30 dni gware na pixele :wink:

Sam tez zastanawiam sie nad kupnem w przyszlosci jednego z tych dwoch i sklanialbym sie raczej ku LG, miejmy nadzieje ze powroca. Na zagranicznych forach byly pogloski ze nie jest juz produkowany, bo tez byl nie do dostania, ale ostatnio ktos pisal ze ma sztuke z kwietnia 2008 wyprodukowana w Polsce :wink:

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie blizej mi do tego LG niz lenovo, zwlaszcza jesli ze skalowaniem jest faktycznie kiepsko.. moze powalcze jeszcze na crtku i w wakacje, ew. po na cos sie zdecyduje. moze bedzie wiekszy wybor lepszych matryc, powyzej 24 cali nie chce wychodzic, bo korzystanie z tego siedzac przy biurku moze stac sie uciazliwe :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie Acer " LCD AL2623W od Acer 26" LCD AL2623Ws się rożni tylko kolor niby silve a matryca jest ta sama itp bo w .agito. jest Acer 26" LCD AL2623Ws za 2225 zł a http://sklep.henwar.pl ten monitor tylko bez S będzie w przyszłym miesiącu za 2071.60

ps widział ktoś jakies fajne testy tego monitora fujitsu P24w-3 lub ma ktos z forum ten monitor i może cos o nim napisać hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie Acer " LCD AL2623W od Acer 26" LCD AL2623Ws się rożni tylko kolor niby silve a matryca jest ta sama itp bo w .agito. jest Acer 26" LCD AL2623Ws za 2225 zł a http://sklep.henwar.pl ten monitor tylko bez S będzie w przyszłym miesiącu za 2071.60

ps widział ktoś jakies fajne testy tego monitora fujitsu P24w-3 lub ma ktos z forum ten monitor i może cos o nim napisać hm?

 

Acer z Agito i z tego sklepu co podales maja inne kody producenta. Z agito to jest ten sam model co opisywal pmp w recenzji na tym forum

AL2623W(s) ET.L810C.002

25.5" wide LCD, 1920 x 1200, contr.: 1600:1, brightness: 500 cd/m2, 178°, 178°, 5ms, speakers (MM), DVI (HDCP), Titanium, TCO03

 

Ten twoj ma oznacznie ET.G23WZ.003 Nie wiem co w nim zmieniono ale na stronie Acera specyfikacja ta sama doszlo jakies ZBD. W necie znalazlem ze to jakas gwarancja chyba dodatkowa. Widze ze na zachodzie ten model wypiera starsze. Boje sie tylko czy jakiejs zmiany matrycy z ips na spva nie bylo ;) tylko podobno 25,5 cala nie ma xVa wiec...

 

A co do tego Fuji to recek na necie praktycznie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podobnie jak w temacie. problem tylko polega na tym, ze o modelach ktore sobie upatrzylem za wiele inf znalezc nie moge. monitor do gier i na rowni w zasadzie do filmow, przy czym filmy ogladane z wiekszej odleglosci niz granie (ok 2,5-3 m), wiec wydaje mi sie ze im wiekszy tym lepszy :wink:

 

w pierwszej kolejnosci LG L245WP-BN za niecale 1.800 zł, matryca na tyle, na ile sie orientuje bez zastrzezen, nie bedzie problemu z katami siedzac przy biurku, ale nie wiem jak ze input lagiem.

Wlasnie tez interesuje mnie ten model bo jestem przyzwyczajony do MVA, na TN nie podoba mi sie raczej obraz.

Szkoda ze nie ma componeta i dvi... Generalnei ciezko znalezc monitor 24" dobrze wyposazony na MVA w rozsadnej cenie.

Czy ten LG ma HDCP? Nie wiem do czego mi bedzie potrzebne ale.... a noz widelec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...