Skocz do zawartości
januszn64

Rasurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wyrozumiałości Nicolass... ;-)

Jakby do Ciebie nie mogło dotrzeć, że kupiłeś taki syf za 200zł, to też byś nie dawał za wygraną i dla własnego komfortu psychicznego próbował sobie na siłe udowodnić, że to co kupiłeś jest dobre. :P

 

korekta by costi ;)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obrazaj fortrona :D przeciez za cos takiego co robi proline Bog jeden wie jaka marza to powinni ich zgnoic wszedzie. Za ten zasilacz bym 100zl nie dal.

Zapewniam Cię, że prolipa ma podobne podejście... tzn nawet tych 100zł za nie nie dają ;-) a marża to już inna sprawa...

Spojżcie na komentarze ;-)

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=RASURBO+450CL -> Janusz64

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=RASURBO+DLP+535 -> jAcko :damage_wall:

 

No i pamiętajmy, że na ich stronie jest cenzor, który rzadko przepuszcza negatywne opinie...

Jak chociażby tu http://www.proline.pl/shop.php?prodid=IBM+600X - do teraz nie ukazał się mój komentarz, że chyba w złym miejscu przecinek w cenie postawili ;)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano odgrzewany stare placki.

Nawet na aledrogo sie pojawil i licytacja idzie w gore...

 

Janusz64 jak on ci sie narazie trzyma ??

 

Ano odgrzewany stare placki.

Nawet na aledrogo sie pojawil i licytacja idzie w gore...

 

Janusz64 jak on ci sie narazie trzyma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...powiem tak...słusznie był męczony ten zasilacz...okazuje sie że:

-wahania napięć(w stresie) ma mniejsze niż pentagramy, coolermastery i be quiet'y.

-wygląd stylizowali na lata 70'te(podobno ;p)

-budowa jest na dobrych podzespołach(czemu męczycie żeberkowe radiatory...sa najlepsze...)

-zajebiście chłodzony

tyle plusów...

minusy:

-nie jest aż taki cichutki

 

u mnie nawet uchronił mój komputer. była burza, jebneło koło mnie że prze uj...poszedł telewizor,lodówka,laptop...i desktop...byłem ubezpieczony...ok...telewizora,lodówki sie nie dało naprawić...laptop 400zł...a desktop?...sam se naprawiłem...zepsuty był zasilacz haha:D

bezpiecznik poszedł...80gr

czyli zadziałał tak jak miał

chodzi mi tu o zasilacze które są teraz w proline.pl

model Rasurbo GAP 565 550W

ps. wkurzyłem sie jak to czytałem i aż sie zarejestrowałem na tym forum...

Edytowane przez szpoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mozesz sobie pisac co Ci sie podoba , z takim forumowym "stazem" wiekszosc forum odbierze twojego posta jako kryptoreklame. Wiesz , bedac na forum 2 lata widzielismy roznych ludzi...czesc to pracownicy sklepow komputerowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Znajomy także kiedyś dostał Rasurbo w zestawie z Proline. Zasilacz podziałał może z pół roku. Po tym czasie niemożliwe było dla niego uciągnięcie platformy na defaultowych ustawieniach. Z ciekawości zasilacz obejrzałem zasilacz i co się okazało. Kondensatory nie wytrzymały, praktycznie każdy prawie wystrzelił. Sorry, ale żeby zasilacz 430W za prawie 200zł nie uciągnął konfigu, który u mnie działał kiedyś na Chieftecu 360W za ok 100zł, to dla mnie jakieś nieporozumienie. Potwierdzić jedynie mogę, że zasilacz jest naprawdę cichy, niewiele głośniejszy od mojego Corsaira HXEU520. Jedyne co z niego się nadawało do dalszej pracy to wentylator :D, który działa do dzisiaj i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansu no ładnie poł roku ... widac ze tna koszta a markowe kondensatory Low ESR swoje kosztuja... ale i tez trzymaja długo..

 

Moj szef ma juz powoli 5 Lat do dzis trzyma juz chyba 4 zestaw gratów i ani razu nie powiedział mi dosc.. ( tylko maszyna do badania zasiłek go lekko zdeformowała ale 45A z lini 5V to nie mało było ;) wymiana diody i działa dalej...

 

I zawsze ma 11.8V na 12V niewazne czy 800Mhz na procu czy 3.3GHZ 1.7V ... a to tylko podobno 18A linia...

 

Ostatnio na lolegro był wystawiony Rasurbo uszkodzony...

 

A janusz64 jakos sie nie odzywa moze rasurbo zabrało mu dostep do internetu ? czytac :spaliło conieco..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

 

rasurbo dlp-530.

 

Co któraś sztuka jest krzywo lub niedokładnie skręcona . Ogólnie z zewnątrz sprawia wrażenie ciekawego urządzenia . Po odkręceniu śrub ukazuje się szereg plusów i minusów .Zdaje się , że modele 530 i 535 są montowane na tej samej płytce . Jeśli najdzie ochota na oglądnięcie płytki od spodu - niemiła niespodzianka . Przewody zasilające są krótkie i bez konektora [jest na niego stosownie opisane miejsce na płycie ale zapewne z oszczędności z niego zrezygnowano] podobnie jak z podstawki pod bezpiecznik i kondensatorów na 105 stopni w układzie prostownika. Tranzystory kluczujące w dużych obudowach podobnie jak diody . Co ciekawe na płycie opisany jest bezpiecznik 6,3a ja znajdowałem przepalone nawet 10a ;] .

 

Zapewne zastanawiacie się czemu te cacuszka tak licznie do mnie trafiają ? . W 90% przypadków jest to uszkodzenia mostka prostowniczego , co w rezultacie wywala bezpiecznik . W mostku mamy diody 3A co teoretycznie starcza ale jak na szanujący się zasilacz to stanowczo za mało .

 

W tanich feel'ach za 70 zł sa podstawki pod bezpiecznikami i konektory . Nie wspomnę o tym , że np w modelu 280W są w mostku diody 4A :razz: co stawia rasurbo w kategorii : krzywy żart w dziwnej cenie .

 

Po naprawie i kilku drobnych przeróbkach zasilacze cieszą się dobrym zdrowiem .

post-179988-1265551085_thumb.jpg

Edytowane przez Blantozaur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spalił mi się Rasurbo DLP 530 Silent Power - 530W. Służył prawie 4 lata, czyli wnioskując po tym co przeczytałem w tym wątku, to stosunkowo długo :wink: Myślałem, że najprościej będzie kupić taki sam model, ale widząc jak wieszacie psy na rasurbach to jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...