Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

po kolejnej porcji fochów ze strony płyta-pamięć klamka zapadła i czas iść na zakupy.

pamięci muszą mieć standardowej wielkości radiatory

 

szukamy 2x2, cena do 300, dwa możliwe scenariusze

 

cl 4 czy 5-4-4 minimum 1030mhz 24-7

cl 5-5-5 i no limit ;P,, minimum ~560mhz, chętnie więcej

 

a więc - do wyboru:

 

goodram 1066,, zmieści się w cl5 na styk

reapery 1150mhz, nie wiem nic o oc,, stock 5-6-6,, no chyba zrobią te 1150 na 5tkach ? da się z nich zdjąć te dodatkowe radiatory ?

może reapery cl4 900 ?

może coś innego ? do tej kwoty mieszczą się praktycznie wszystkie 2x2 1000-1100mhz,,, które będą najfajniejsze ? sprzęt - dfi p35dk +e84

[ N Q ] G.SKILL DDR2 PC2 8500 4GB kit

 

Dołączona grafika

 

560MHz 5-5-5-15 2,175V (BIOS)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

po kolejnej porcji fochów ze strony płyta-pamięć klamka zapadła i czas iść na zakupy.

pamięci muszą mieć standardowej wielkości radiatory

 

szukamy 2x2, cena do 300, dwa możliwe scenariusze

 

cl 4 czy 5-4-4 minimum 1030mhz 24-7

cl 5-5-5 i no limit ;P,, minimum ~560mhz, chętnie więcej

 

a więc - do wyboru:

 

goodram 1066,, zmieści się w cl5 na styk

reapery 1150mhz, nie wiem nic o oc,, stock 5-6-6,, no chyba zrobią te 1150 na 5tkach ? da się z nich zdjąć te dodatkowe radiatory ?

może reapery cl4 900 ?

może coś innego ? do tej kwoty mieszczą się praktycznie wszystkie 2x2 1000-1100mhz,,, które będą najfajniejsze ? sprzęt - dfi p35dk +e84

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/ocz-ddr2...?external=ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena apetyczna, stock ładnie

 

czego się po nich spodziewamy ? lepsze titanium czy lv. ?

ja testowałem je na płytach P965 Asus P5B Premium oraz AB9.OC niestety nie jest zbyt zadowalające ,żeby nie powiedzieć kiepskie,ale byc może te plyty sobie z nimi nie radzą.Na nie szczesnej Asus P5B Premium nawet nie udało mi się ich zmusić do działania z taktami wyjściowymi.(tu ewidentnie wina płyty).Na AB9 maks co dało się wyciągnąć to 1180mhz 2.3V,dalsza zmiana napiec nic nie pomogła.Ale trzeba pametac ze te płyty oficjalnie wspierają max 800mhz. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiepsko spodziewałem się czegoś fajniejszego,, chociaż te 20mhz od stock,, no nic chyba zakupię blade lv bo widzę że to chyba jedyne kostki robiące coś wyraźnie ponad stock

30mhz od stock robia na AB9 ale to stary chipest jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam Patriot 2x1GB LLK 800 mhz @ 1008Mhz cl5 2.35V. Chciałbym dodać 2x2gb.

Poszukuje pamiątek 2x2GB, które będą działały sobie w kolejnych dwóch gniazdach na takich samych ustawieniach co te patrioty llk.

Cena w granicach 200zł, mogą być używane, nie koniecznie nowe.

 

płyta MSI p35 neo2-fir, proc na 420 fsb

 

Moje wstępne typy:

 

chyba zdecyduje się na goodram 1066 2x2gb są po 220zł także chyba to dobry wybór.

 

Pozdro

 

PS: sporo czasu nie było mnie na forum, trochę nie w temacie jestem ale staram się nadrobić także błagam nie banujcie :)

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30mhz od stock robia na AB9 ale to stary chipest jest

nie 30 a 15 :]

 

 

na stronie ocz wypatrzyłem jeszcze platinum lv 1150 i 1200,, blade ale z niskim radiatorem,, coś dla mnie,, problemem jest dostępność w pl..

 

może mi ktoś podpowie - czy na dfi p35dk oc różni się w zależności od slotów ? w pierwsze pod wentylator na ninja wejdzie mi tylko standardowy radiator pamięci,, w drugie mogę włożyć blade/reaper no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 30 a 15 :]

1150mhz /1180mhz = 30mhz no chyba ze liczysz 575mhz/590mhz wtedy jest tak jak piszesz :razz:. Teraz sobie uświadamiam ze sens posiadania szybkich ddr2 jest znikomy chyba ze dla maniaka OC,po prostu wydajnosc jest praktycznie identyczna jak na 667mhz Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiepsko spodziewałem się czegoś fajniejszego,, chociaż te 20mhz od stock,, no nic chyba zakupię blade lv bo widzę że to chyba jedyne kostki robiące coś wyraźnie ponad stock

LV 1200 były prawdopodobnie wadliwe(elpida hyper) i w najbliższym czasie ich nie kupisz. 1200 cl5 robiły na napięciu <1,8V, ale nagle poznikały ze sklepów. Da się kupić 1150, ale one pomimo, że LV to nie bardzo chcą pracować na takim napięciu przy 1150. Przypuszczam, że wpakowali do nich zwykłe kostki tak jak w reaperach czy platinum.

 

przeczytaj ostatnie zdanie niebieska czcionka

3339662[/snapback]

1150mhz /1180mhz = 30mhz no chyba ze liczysz 575mhz/590mhz wtedy jest tak jak piszesz :razz:. Teraz sobie uświadamiam ze sens posiadania szybkich ddr2 jest znikomy chyba ze dla maniaka OC,po prostu wydajnosc jest praktycznie identyczna jak na 667mhz

Bo te pamięci nominalnie pracują praktycznie na maks. swoich możliwości, a jak chcesz 1500mhz przy cl5 to musisz poczekać trochę...tak, mam na myśli ddr2 :wink:

 

ps. w Oc pamięci chodzi o zabawe..gdyby ciagle tak myśleć, że to nic nie daje to nie byłoby co robic przy kompie :razz:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej.. więc będąc już zdołowanym brakiem 600/1200 na 2x2 wróćmy do tematu - co do latania 24/7 co zrobi te 1150 w takim razie na 5-5-5,, titanium czy coś jeszcze fajniejszego ? wybór fajnych 2x2 (patrząc po allegro) jest duży,, jakbym nie doświadczył to bym brał gskille na d9 :P ale już mam dosyć :]

 

rozumiem że lv w nazwie ocz to tylko zostało w nazwie ?

 

więc - do tematu,, a może jeszcze w ten sposób bo od tego trzeba było zacząć - na jakich czipach są obecnie robione najfajniejsze 2x2 ? i w których pamiątkach je trafię. poradźcie jakiegoś pewniaka,, kupiłbym chętnie i dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lv to zasugerowalem sie tym co napisano na aukcji. Sam chce kupic jakis zestawik 2x2, ale chyba poczekam az wroca 1200mhz na polki sklepowe, bo skoro maja zamiar wypuscic 1500mhz cl5 to i nie widze przeszkod, aby wznowili sprzedaz wersji wolniejszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem sprzedającego i machnął się w opisie z tym 2,1v... to są lv.. gorzej że nie ma ich na stanie,, jakaś dostawa będzie w tym tygale kiedy dokładne nie wie i co w niej będzie również..

 

podpowie ktoś - jest jakaś podstawa żeby twierdzić że oc w drugich slotachmoże być gorsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lv to zasugerowalem sie tym co napisano na aukcji. Sam chce kupic jakis zestawik 2x2, ale chyba poczekam az wroca 1200mhz na polki sklepowe, bo skoro maja zamiar wypuscic 1500mhz cl5 to i nie widze przeszkod, aby wznowili sprzedaz wersji wolniejszej

1500 cl5 i ocz ekhm ... podaj zrodlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

znane jest Wam oc tych pamieci http://www.allegro.pl/item692988237_corsai...ms2_twin2x.html ?

zapytam przy okazji, o oc geili 2x2 800 cl4 black dragon i ocz 2x2 800cl4 reaper

dzieki

spytam inaczej - szukam zestawu 2x2gb pamieci ktore sa w stanie zaoferowac mi przy odrobinie szczecsia 1000 cl4

cena oczywiscie jak najnizsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie info dla szukających - bo pewnie sporo osób kończy na zakupach właśnie tam - maciej bielecki - konto z allegro. aukcje wiszą towaru nie ma i nie ma bladego pojęcia kiedy będzie on dostarczony, kiedy będzie dostawa,co w niej będzie, ba - nie wie co zamówił (czy zamówił). "kupuj u dystrybutora". kontakt hymm zdawkowy na zasadzie spakuj wyślij wypie.. ;]]

polecam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh szkoda ze tak do tego podchodzi faktycznie zawsze przy zmianie pamięci kupowałem u Niego

Telefonu tez nie odbiera a tez chciałem te blade kupić

Nic może na Batorego w sobotę coś dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overclockers.co.uk , 50 kilka paundów,, przyjadą z moim znajomym w środę, wyjdą poniżej 300zł

 

jak będę miał czas na głębsze testowanie to coś pokażę ale wolny czas nie jest moją najmocniejszą stroną ostatnio,, dziwnie najwięcej wolnego czasu mam w pracy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem Cruciale ballistix takie jak na allegro z tej aukcji http://allegro.pl/item698962793_crucial_ba..._d9_zabrze.html

Zakupione w bachcompie wyciągłem z nich 1024mhz przy voltażu z biosu 1,85 chyba nieźle jak na ram za 225zł. Na 1066 nie chciały wstać nawet na 2v coś moja płyta ma problem z osiągnięciem takich taktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem Cruciale ballistix takie jak na allegro z tej aukcji http://allegro.pl/item698962793_crucial_ba..._d9_zabrze.html

Zakupione w bachcompie wyciągłem z nich 1024mhz przy voltażu z biosu 1,85 chyba nieźle jak na ram za 225zł. Na 1066 nie chciały wstać nawet na 2v coś moja płyta ma problem z osiągnięciem takich taktów.

Jak mozesz to sprawdz jak sie skaluja do 2.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...