Skocz do zawartości
Labovsky

[panel] Scythe Kaze Master

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Scythe pojawiła się informacja o nowych panelach/kontrolerach wentylatorów tej marki.

 

Przede wszystkim będą dwie odmiany - do zatok 5,25'' (4 czujniki temperatur i 4 kontrolery obrotów) i 3,5'' (2 czujniki i 2 kontrolery) oraz każda w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym.

 

Wersje 5,25'':

 

Dołączona grafika

 

Wersje 3,5'':

 

Dołączona grafika

 

 

Z ciekawszych parametrów:

  • Do 1A obciążenia na kanał, co daje nawet 4-5 wentylatorów, czyli nawet 16-20 wentylatorów w sumie (posiadacze Stackerów itp. obudów o wentylatorach liczonych w dziesiątkach powinni zacierać rączki ;) );
  • Rozpiętość napięciowa od 3,7V do 12V, co jest już niemałym ewenementem po zniknięciu z rynku panelu Sunbeam Lightbus. Większość oferuje od 5, a nawet od 7V;
  • Możliwość wyłączenia wentylatora w ogóle - i to jest praktycznie niespotykana cecha;
  • Możliwość wyłączenia alarmu w ogóle - i to również jest bardzo ciekawe rozwiązanie. Jako posiadacz Akasy Fan Control Pro (AK-FC-03), w której to takiej możliwości nie ma, zapewniam, że jest to użyteczna funkcja;
  • Posiada oddzielne pokrętła dla każdego kanału, dzięki czemu nie trzeba klikać po przyciskach szukając odpowiedniej opcji.
No i, co chyba istotne, ten kontroler wydaje się być faktycznie pierwszym, który prawdziwie pasuje do obudów takich producentów jak LianLi czy Silverstone i jednocześnie jest wystarczająco funkcjonalny.

 

Więcej informacji: Kaze Master 5,25'', Kaze Master 3,5''.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to, że pasuje do LianLi, uwierzę kiedy pojawią się zdjęcia dobrej jakości przy różnym oświetleniu, z panelem w obudowie tej firmy. MFC1 też miał pasować, a wyszło średnio ciekawie. ; ] Zdaje się, że na froncie jest jakieś pleksi, a to do "szczoty" się raczej nie dopasuje. ;P

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena będzie fajna to z chęcią łyknę werje 5.25. Choć z drugiej strony nie będzie dobrze wyglądać, mam przeźroczystą obudowę. Ogólnie bardzo mi sie podoba nowy panelik.

 

Znalazłem go w cenie 159 zł w tym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cooling.pl też już są (159zł za 5.25 i 139zł za 3.5)

całkiem ciekawy ten panel, nie przesadzajmy z tym że do szczoty nie pasuje..

imho lepszy od tych dwóch ostatnich Zalmanów - tańszy za prosty a ten drugi za kolorowy :wink:

no ma super parametry a to też nie bez znaczenia.

Edytowane przez taimons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pisalem na Labie - wyglad wyswietlacza jest swietny , prostota i funkcjonalnosc , ale pokretla to porazka. W takim produkcie takie cos? wyglada jak ciosane z drewna kolki... Przy tej cenie powinni to poprawic choc pod wzgledem funkcjonalnosci jest chyba na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno.

Jak bedzie sie zachowywal czujnik temperatury zatopiony w rezerwyarze.

 

Pisalem na Labie - wyglad wyswietlacza jest swietny , prostota i funkcjonalnosc , ale pokretla to porazka. W takim produkcie takie cos? wyglada jak ciosane z drewna kolki... Przy tej cenie powinni to poprawic choc pod wzgledem funkcjonalnosci jest chyba na pierwszym miejscu.

 

A co powiesz na to??

http://www.aquatuning.de/product_info.php/...-wei--blau.html

Cena troszke zabujcza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz , nie widzialem jak to podswietla. Zdjecie daje pogladowa opinie. Nie wyglada zle , nie , co to to nie. Jest przyjemne wedlug mnie dla oka , jednoczesnie przyciski o niebo lepiej wygladaj niz to cos co zastosowalo Scythe , ale masz racje - cena poraza... 100E to u nas cos kolo 400 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem na Labie - wyglad wyswietlacza jest swietny , prostota i funkcjonalnosc , ale pokretla to porazka. W takim produkcie takie cos? wyglada jak ciosane z drewna kolki... Przy tej cenie powinni to poprawic choc pod wzgledem funkcjonalnosci jest chyba na pierwszym miejscu.

Pisałem na "Labie" :P - TYLKO POKRĘTŁA!

 

Ergonomia takiego rozwiązania jest wielokroć lepsza niż jakiekolwiek klawisze czy panele dotykowe. Jeśli ktoś miał do czynienia z myszkami z panelem dotykowym zamiast rolki ten wie o czym mówię.

 

^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się świetny sprzęt, sprawdzę co to cudo potrafi

możliwość wyłączenia wiatraków MNIAM!! wszystkie pozostałe pseudo regulatory na rynku mogą regulować wiatrakami w zakresach od 5V lub nawet od 7V, kpina! a świecą przy tym jak choinka

 

Do tej pory używałem NEXUS NXP-301. Super panelik, regulacja od 0-12V nie wiedzieć czemu nikt w Polsce nie zwracał uwagi na ten panel. Może dlatego że pojawiał się w sklepach w ilości 1 szt/rok? Do tego jego cena to ok 120....

 

ale cóż, zobaczymy za kilka dni jak się to Scythe sprawuje B-)

 

aha, pokrętła w takim sprzęcie to podstawa, kto narzeka ten nie wie co mówi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

aha, pokrętła w takim sprzęcie to podstawa, kto narzeka ten nie wie co mówi :P

Pokretla - tak , to co zrobilo Scythe - nie przy wygladzie calosci. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho, panelik baardzo fajny. Nawet lepszy od kama metera ( ktorego posiadam ). zastanawiam sie czy nie zroibc zamiany kamy na kaze : ] No i bardzo przydatna mozliwosc wylaczenia wentyla. Szeroki zakres napieciowy i mozliwosc podpiecia kilku wentyli pod jeden kanał, no i ten design. Jak dla mnie same plusy ;) A pokretla jak pokretla :F

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie dlugie sa te pokretla ?mam obudowe http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...t=1&cat2=1i nie wiem czy sie zmieszcza pod pokrywe.

Mam Anteca P182 i ten sam dylemat.

Więc kupił to ktoś już? :P

I czy byłby tak miły i zmierzył i podał długość pokręteł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, założyłem, używam.

Jestem w sumie zadowolony. W porównaniu z poprzednim Vantec NEXUS NXP-301 regulacja napięcia jest bardziej precyzyjna. Wentylatory można ustawić na naprawdę minimalne prędkości. Papst 8412 N2GLE kręci się z prędkością 360 rpm, a Noctua 12 startje od 730 rpm!!!

Pierwszy raz przekonałem się że kręcące się wentylatory mogą być bezgłośne. Więc minimalne 3,7 V podawane przez producenta wygląda na prawdziwe.

Mierzenie temp zaczyna się od 18 st C, przy 75 st włącza się alarm. Ale można go raz na zawsze wyłączyć przez wyciągnięcie zworki.

 

Nie podoba mi sie jedna rzecz... Dość tandetne przymocowanie pokręteł. Każdy jest przechylony w inną stronę, zupełnie jak kondensatory na płycie głównej. Dwa z nich są na tyle przesunięte że widać kawałek otworu pod nim, nad którym pokrętło powinno sie kręcić... Z odległości pól metra ta wada jest niewidoczna, ale ja jestem estetą i mnie to drażni.

Długość pokręteł to 11mm.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania niech pisze :)

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie jedna rzecz... Dość tandetne przymocowanie pokręteł. Każdy jest przechylony w inną stronę, zupełnie jak kondensatory na płycie głównej. Dwa z nich są na tyle przesunięte że widać kawałek otworu pod nim, nad którym pokrętło powinno sie kręcić... Z odległości pól metra ta wada jest niewidoczna, ale ja jestem estetą i mnie to drażni.

Długość pokręteł to 11mm.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania niech pisze :)

 

Chciałem kupić ten panel, ale jednak chyba pozostanę przy Zalman ZM-MFC1 Plus bo wykonany jest perfekcyjnie :D

A szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić ten panel, ale jednak chyba pozostanę przy Zalman ZM-MFC1 Plus bo wykonany jest perfekcyjnie :D

A szkoda ...

Jeżeli masz możliwość obejrzenia przed zakupem, albo dopytania sprzedawcę o wygląd to zrób to. Możliwe że nie każdy ma tą małą wadę. Tu jest test http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=925 i autor nic o ty mnie wspomina, ani na zdjęciach krzywych pokręteł nie widać.

Generalnie dla mnie najlepszy kontroler na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mordowalem sie wczoraj do 3 w nocy i ch** mnie strzelil bo albo mam walniety panel albo juz sam nie wiem. Podlaczylem wszystko tak jak trzeba zgodnie tez z propozycja Labovskiego http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...433&st=390# (post 394) i jest kupa. Dziala mi tylko 1 kanal (4-rty) a trzy 1-sze dzialaly przez chwile a pozniej nie wiem od czego to jest ale wystarczy ze lekko przekrece ktoryms z tych 3 i wszystkim (oprocz) 4-tego kanalu obroty leca w dol az do 0 rpm i drze sie alarm, no zesz kur*****. Juz nie wiem co mam zrobic. czy panel mam walniety czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy na pewno wyłamałeś ząbki odpowiedzialne za kontrolę obrotów w jednym odgałęzieniu każdego rozdzielacza?

2. Próbowałeś podłączyć wentylatory pojedynczo najpierw?

 

Pozdrawiam

ad1. nie bo kupilem juz takie revolteca. W jednym sa 3 kable (czerw, czarn i zolty) a w drugim (czerw, czarn)

ad2. tak i jest lipa, generalnie sa sprawne bo podlaczylem je na razie na sztywno i chodza do pl. glownej.

 

Jeszcze sie zastanawiam moze to ma wplyw bo na jednej linii z zasilacza 4 pinowej jest podpieta DVDRW a druga koncowka do panelu a z panelu jeszcze jest odgalezienie na 4 pin i tam podlaczylem mutliconnector (2x12V i 2x5V) i do jednego z 5V podlaczylem jeden wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie jakieś swojskie foto tego panela w akcji :) Bo na mod-planet nie zdjęli folii...

 

Jak myślicie opłaca mi się zmieniać moją Akasę FC-03 na tego Scythe (pomijając wygląd bo to kwestia indywidualna). W Scythe można rzucić obciążenie 1A na kanał natomiast w Akasie 17W na kanał. Nie wiem jak te dwie wartości mają się w stosunku do siebie ale wiem na pewno że chcę zapodać dwa wiatraki na jedno pokrętło a jak sie teraz dopatrzyłem moje Aerocoole mają na nalepce z tyłu napisane 0,6A - czyli to oznacza że nie dam rady do Scythe podpiąć dwie takie Turbiny na jedno pokrętło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...