Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Majstrowal kto moze w budzie FD Arc Midi ?

 

Chodzi mi o umieszczenie chlodnicy 2x140 na gorze. Niby jest tam miejsce, ale sklepy twierdza ze nie ma takiej opcji.

 

 

Ja tam kończę upychać mój nowy kibelek Dołączona grafika

 

Na górę wchodzi idealnie wentylator 2x140mm i przy mojej płycie jest na tyle miejsca, że patrząc z góry nic nie będzie zawadzać, ale na wszelki wypadek jak będę w domu to Ci jeszcze dokładnie pomierzę ile jest miejsca bo ja tam akurat wrzuciłem 3x120mm, więc jak się pewnie domyślasz nie mam już koszyka na napędy 5.25 i tu widzę jedyne zagrożenie jeśli chodzi o chłodnicę 2x140, że może gdzieś wadzić o ten stelaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem tam to brak miejsce na płytę. Pewnie zależy od modelu płyty (ewentualnie czy np. chcesz mieć tam bloki na sekcji zasilania itp.). Bo nawet to standardowe mocowanie do chłodnicy 120mm jest przesunięte względem środka obudowy, żeby właśnie zrobić luz na płytę.

Niewykluczone, że da się upchać cienką 2x140, i niektóre płyty, ale będzie duży ścisk. Widziałem sporo układów, ale 140mm chłodnicy sobie tam nie przypominam.

 

Tutaj np. dobrze widać ile jest miejsca nad płytą:

 

Dołączona grafika

 

Co do samej obudowy, to dość budżetowa konstrukcja, delikatnie mówiąc, "atakuje" plastikiem dość mocno, chcesz przenieść się z XL do Arc?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem tam to brak miejsce na płytę. Pewnie zależy od modelu płyty (ewentualnie czy np. chcesz mieć tam bloki na sekcji zasilania itp.). Bo nawet to standardowe mocowanie do chłodnicy 120mm jest przesunięte względem środka obudowy, żeby właśnie zrobić luz na płytę.

Niewykluczone, że da się upchać cienką 2x140, i niektóre płyty, ale będzie duży ścisk. Widziałem sporo układów, ale 140mm chłodnicy sobie tam nie przypominam.

 

Tutaj np. dobrze widać ile jest miejsca nad płytą:

 

Dołączona grafika

 

Co do samej obudowy, to dość budżetowa konstrukcja, delikatnie mówiąc, "atakuje" plastikiem dość mocno, chcesz przenieść się z XL do Arc?

Docelowo ma tam byc ac. Ale majac czesci wc sprobuje przeniesc moj uklad do tej budy. Zobaczymy co uda mi sie stworzyc. W najgorszym przypadku wc pojdzie na sprzedaz.

 

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x140 raczej nie wejdzie, trochę za mało miejsca po długości. Ale ciekawe czy nie zmieściła by się tam 3x120.

 

Zmieści się.

Z tym że, jeżeli chcesz ją zamocować na środku (tak żeby weszła w zatokę 5.25''), to musisz improwizować, i robi się ciasno z miejscem na płytę:

 

Dołączona grafika

 

Albo mocujesz do tych przesuniętych w stronę panelu bocznego otworów (jest miejsce na płytę za chłodnicą), ale wywalasz zatoki 5,25''

 

Dołączona grafika

 

Jak komuś się chce, polecam np. fractal design gallery na ocn, kilkaset stron galerii, dużo przykładów, możliwe że znajdzie się tam układ z chłodnicami 140mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopalem i same 120 tylko

 

PS.

 

Buda juz w domu, na gore nie ma opcji zeby wsadzic 2x140 z zachowaniem koszyka. Brakuje 3cm. Natomiast na przod spokojnie wejdzie ale trzeba wyciac belke poprzeczna miedzy wentylami.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego dużego corsaira 900D "Godzilla"

 

Dołączona grafika

 

Product model: 900D

Diemensions: I655x694x251mm (25.7x27.32x9.88in)

 

Functions:

  • Extra large full tower
  • Motherboard format: ATX, E-ATX, XL-ATX, HP-ATX
  • HDD/SSD position: supports 15
  • Simultaneously support for two 480mm, two 360mm water cooling radiators
  • Front I/O panel

    Headphone port

    Microphone port

    Four USB 3.0 ports

    Two USB 2.0 ports

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy próbował ktoś z was robić układ w tym

http://angela.pl/p79...sium-black.html

 

szukam czegoś gdzie wejdzie 3x120 bez większych przeróbek możne jakieś inne typy?

 

pozdrawiam

 

Bez problemu, nawet większe chłodnice bez żadnych przeróbek (przeczytaj jakąś recenzje, wymienione są wszystkie mocowania na chłodnice, łącznie z tymi 140mm). Ta obudowa to kolos, płyta atx wygląda w niej jak zabawka.

Polecam też przejrzenie kilku tematów, były zdjęcia przykładowe układów w tej konkretnej obudowie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupic obudowe nowa i raczej duza :) chcialbym zmiescic tam chlodnice ek 3x120 ( 46 mm grubosci ) oraz razerwuar phobia 250mm pompka shiftek-a z topem xspc. Moje typy

https://www.cooling.pl/nzxt-switch-810-czarna,produkt,553739.html?from_category=107_218

oraz

https://www.cooling.pl/xigmatek-elysium-big-tower-black,produkt,553331.html?from_category=107_218

 

ktora waszym zdaniem bedzie lepsza i mniej problematyczna??

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu będzie luz, elysium jest sporo większa. Switch idealnie pasuje do tego co chcesz, nie będzie "za duża". Masz też dość dobre okno w panelu bocznym.

Z wad nzxt wymieniłbym to że całe wykończenie panelu przedniego to błyszczący plastik (ślady i nie każdy lubi plastik).

Elysium bym brał tylko jakbym chciał jakiś bardzo rozbudowany układ na więcej chłodnic, inaczej jest ona za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zwróciliście moją uwagę na Coolermastera haf 932 i chciałbym się podpytać jaki tam rozstaw śrub jest. Ja posiadam BWA 3x120 i chciałbym się dowiedzieć czy to tam da radę zamontować bez żadnych większych kombinacji. Słyszałem, że BWU/BWA ma inny rozstaw śrub, ale nie wiem czy to prawda...

Edytowane przez psemeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwa rodzaje rozmieszczeń tych otworów. Standardowe 15mm (ma je zdecydowana większość chłodnic) i większe 25mm. Jedyną chłodnicą z odstępami 25mm był Thermochill. Ta firma produkuje jednak też wersje 15mm, które nie odbiegają od standardu.

BWA zawsze były standardowe, czyli 15mm. Jak założysz wentylatory to jest mały odstęp między nimi, ale minimalny.

Tak wyglądało to w przypadku Thermochilla:

 

http://skinneelabs.com/thermochill-pa120-3/

 

Dołączona grafika

 

A tutaj standard dla swiftecha:

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest przerwa między nimi... Będzie gdzieś 3-5mm.

Nie mogę podejść teraz do komputera bo w Finlandii siedzę Dołączona grafika

 

Ja mam BWU i wentylatory 120 mieszczą się bez przerw. Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 240 to coolermaster 690, jedna sufit, jedna na podłodze wzdłuż zasilacza. Chyba najtańsza opcja. 

Z 360 to właśnie fractal arc na sufit, ale jest krucho z miejscem.

Z używek masz dużo większy wybór w tej cenie. Ludzie sprzedają np. cm atcs 840 poniżej 200 chodzą, wielka obudowa, 360 na sufit na luzie wchodzi, cała z alu.

 

Z tego co szukałem najtańsza buda pod rozbudowane lc, wliczając używki, to chyba cosmos s, potrafią bardzo tanio pójść, a ta buda bierze 2x 360 bez jakiejkolwiek modyfikacji (przód i sufit), obie chłodnice mogą być grube z push&pull nawet. Bezkonkurencyjna obudowa pod tym względem.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popatrzyl na Fractal Design - jednak maja duzo stali i sa sztywne. Te wszystkie Cooler Mastery to okazywaly sie trochche za cienkie z tymi swoimi blachami.

Ale przyznam sie bez bicia nie interesowalem sie, czy wejdzie tam 3x120 - na przod pewnie tak, ale ludzie montuja tam 2x240 lub 2x280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem dość długo od nowości CM Cosmos S, 2x 120.3 TFC na topie i na froncie bez przeróbek. Dodatkowo na dole jest miejsce na wentyl 120mm, bez problemu mieściła się tam chłodnica XSPC RX120. Szkoda, że już nie mam zdjęć z tamtych czasów :( 

 

Co do sztywności, nie narzekałem na nic. Z ręką na sercu polecam. Ostatnio na allegro widziałem 2szt. ATCS 840 w licytacjach. Widziałem również Cosmos S na konkurencyjnym forum. 

 

Do 300zł można spokojnie wyrwać, nawet stare Lilki czasami się trafią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tych full towerach od LL nawet, często trzeba coś wycinać. Te wymienne panele np. na top już dawno są niedostępne.

Problem z budą cosmos to design, nie każdemu on odpowiada. Bo jakościowo ta buda to raczej high-end, co tłumaczy między innymi cena nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cierpliwie czekam na korsarza 750D... Dużo o niej się pisze na zagranicznych forach. Cena w $ na razie też obiecująca, pytanie co będzie jak obudowa pojawi się w PL... Tak w ogóle to ktoś coś wie kiedy będzie dostępna ? Dołączona grafika

 

A tutaj recka tej obudowy, jedyne 40 minut Dołączona grafika ale można się sporo dowiedzieć.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sCqSFB1wWl0]OC3D TV Corsair 750D Review

 

Plusik za to że przyjmie na TOPie chłodnice o grubości 60mm w konfiguracji Push&Pull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez szały ten corsair, nie mieści nic więcej niż switch 810. Jakby na przód wchodziła 360 to by był jakiś postęp, a tak jest wybór bud z taką pojemnością.

Okno też średnio mnie się podoba z racji na pokazywanie zatok 5,25''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...