Skocz do zawartości
cavarr

Fable 2

Rekomendowane odpowiedzi

...Pożyjemy, zobaczymy :wink:

 

Przez pryzmat reklamowego hype'u prawie wszystko zapowiada się jako wspaniałe, cudowne objawienie (nawet nowe filmy z Zakościelnym :wink: ), praktyka natomiast z reguły bardzo (lub mniej bardzo) rozczarowuje (vide min. Fable, Oblivion, Gothic III, Stalker, Two Worlds etc.)...nie mówiąc o tym, że aby sprzedać - Peter M. gotowy jest obiecać wszystko.

 

Skoro zaś amerykańskie spłycenie i zbanalizowanie zalało także świat gier, to entuzjamu tu raczej nie staje :wink: (a wam drodzy koledzy staje? (entuzjazmu oczywiście).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post z 19 VI 2008, 10:20:

Fable 2 Gameplay - Village

----

 

edit:

 

Fable II Limited Edition

Dołączona grafika

The package is set to contain a bonus disc with a new behind-the-scenes making of video, a collectable Hobbe figure, a LIVE trial card and additional in-game content. There also appears to be art cards bundled in the box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Też już chcę ;) Premiera w piątek (24 października)

 

----

 

edit:

Pierwsze recenzje:

- Eurogamer - 100%

- Snappy Gamer - 100%

- RPGSite - 96%

- Gameplayer - 95%

- IGN UK - 95%

- Official Xbox Magazine - 95%

- Planet Xbox 360 - 95%

- Xbox360Achievements.org - 94%

- Computer & Video Games UK - 92%

- Edge Magazine UK - 90%

- Gamereactor - 90%

- GamesRadar - 90%

- GCHD - 90%

- Kikizo - 90%

- Spongy Chicken - 90%

- Strategy Informer - 90%

- VideoGamer - 90%

- TeamXbox - 89%

- Play - 88%

- Itavisen - 83%

- Gamereactor Norway - 80%

- Gamereactor Sweden - 80%

- OXM UK - 80%

- DailyGame - 78%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja IGN

8.0 - Presentation

The story is nothing special, but Albion is a believable world full of interesting people.

 

8.0 - Graphics

The environments are impressive, and there’s a wide variety of looks for your character. The spells are visually potent.

 

8.5 Sound

Solid voice acting and a script packed with humor. The music takes some unexpected, but welcome, turns.

 

8.5 Gameplay

The combat system is a success and for the most part, the economic and morality systems work well, and the dog is a great addition. The co-op, though, is not up to par.

 

8.5 Lasting Appeal

The main quest is short, but there are numerous other distractions. If you invest yourself in Fable II, you can spend easily spend 30 hours in Albion. If not, you can truck through in under 10 hours.

 

8.8 (Great) - OVERALL

Fable też było krótkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka nie była grą na jeden dzień...chyba, że ktoś leciał po prostu na pałę do przodu ;]

 

update.

Dobra, niech będzie - sprawdziłem stare posty i jedynkę zaliczyłem w 9godzin 35minut :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

w 1 do szalu doprawadzali mnie debile npc-ty, ktorzy w czasie walki podchodzili pod miecz, co oczywiscie obnizalo mi reputacje i piekna aureolkie nad glowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wow ale gosc to pojechal :) Zaprawde intrygujace skad te 90 i 100 w swiatowej prasie - czyzby wszyscy zmierzali w strone casuali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wow ale gosc to pojechal :) Zaprawde intrygujace skad te 90 i 100 w swiatowej prasie - czyzby wszyscy zmierzali w strone casuali ?

Faktycznie bardzo ciekawe; co to za gra którą można zrobić w tak krótkim czasie :blink: . Z drugiej strony to i tak jeden z ciekawszych tytułów na X360. Pierwsza część była dobra, pod warunkiem, że ocenimy ją w oderwaniu od ultra-hype'u reklamowego jaki rozpętał Mr Molyneux; z kolei Fable 2 miało być lepsze i większe pod każdym względem. Napewno nie jest grą wybitną i epokową, ale daje dużo zabawy, ma klimat i jest dopracowana, dystansując się przy tym od nowofalowych fps-pseudo-rpg. Poziom trudności na poziomie 6 latka jest jednak wkurzający.

 

Czy to zatem kolejny argument za zakupem X-a ? (gdyby jeszcze nie to, że wypada ,kupić panel, przynajmniej ze 42" :wink:, to byłoby extra). Pamiętając, że recka z gry online jest porażająco krytyczna i przy tym raczej dość przekonująca; naprawdę bardzxo dobra recenzja.

 

Materiały, w zakresie oceny zbiorczej - http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/fable2

 

I jeszcze recencja z gamespot, gdzie wypunktowali główne minusy - http://www.gamespot.com/xbox360/rpg/fable2/review.html

 

Ostatecznie trochę mnie ostudziło do F 2.

Edytowane przez Elektra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec, ze gra sie bardzo przyjemnie. Gra wciaga, i jest idealnym tytulem, jezeli szuka sie czegos w co po prostu gra sie przyjemnie. Poziom trudnosci fakt nie jest za wysoki, ale nie przeszkadza to w zaden sposob, przynajmniej jak znajde 2 czy 3 godziny wolnego czasu wieczorem, to mam pewnosc ze sobie pogram, a nie spedze polowy tego czasu zeby przejsc plansze dalej, bo wyskoczy mi jakis potwor ktorego nie da sie zabic.

Poza tym jak by nie patrzec wcielamy sie w postac "Bochatera", ktory z zalozenia jest duzo silniejszy, bardziej wytrzymaly, szybszy itp. od normalnych ludzi, i grupka bandytow nie powinna sprawiac problemu, i nie sprawia.

 

Grafika bardzo cieszy oko, swiat rownierz jest bardzo przyjemny, i co jeszcze wazne, jest naprawde duzo humoru, w dialogach, scenkach, kreacji postaci itd.

 

Fable 2 ma byc gra przyjemna, mila, i kolorowa, dostarczajac dobrej rozrywki i w tej roli jak dla mnie sprawdza sie w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec, ze gra sie bardzo przyjemnie. Gra wciaga, i jest idealnym tytulem, jezeli szuka sie czegos w co po prostu gra sie przyjemnie. Poziom trudnosci fakt nie jest za wysoki, ale nie przeszkadza to w zaden sposob, przynajmniej jak znajde 2 czy 3 godziny wolnego czasu wieczorem, to mam pewnosc ze sobie pogram, a nie spedze polowy tego czasu zeby przejsc plansze dalej, bo wyskoczy mi jakis potwor ktorego nie da sie zabic.

Poza tym jak by nie patrzec wcielamy sie w postac "Bochatera", ktory z zalozenia jest duzo silniejszy, bardziej wytrzymaly, szybszy itp. od normalnych ludzi, i grupka bandytow nie powinna sprawiac problemu, i nie sprawia.

 

Grafika bardzo cieszy oko, swiat rownierz jest bardzo przyjemny, i co jeszcze wazne, jest naprawde duzo humoru, w dialogach, scenkach, kreacji postaci itd.

 

Fable 2 ma byc gra przyjemna, mila, i kolorowa, dostarczajac dobrej rozrywki i w tej roli jak dla mnie sprawdza sie w 100%.

Dokładnie gra bardzo fajna, graficznie też bardzo dobrze. Gra się bardzo przyjemnie tylko żeby inteligencja wieśniaków była nieco wyższa, chcę np pobaraszkować ze swoja żoną a w chatce 5 wieśniaków hehe. Jeżeli ktoś leci cały czas główną fabułą to gra szybko się skończy, ja zająłem się misjami pobocznym i zbieraniem kasy aby wykupić większość sklepów, gram już od 24 praktycznie 3-5 h dziennie i jak na razie nie wieje nudą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest tak cholernie cukierkowa i infantylna, że nie mam najmniejszych skrupułów w wyrzynaniu całych wiosek i składaniu w ofierze kolejnych żon :) Walka jest prosta, ale efektowna (zwolnienia, inne ujęcia kamery). Gra się przyjemnie, tak jak w jedynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem główny wątek i co tu dużo pisać - gra jest po prostu bajeczna. Może prosta, dziecinna i kolorowa, ale wciągnęła mnie niesamowicie.

Świątynia cieni i składanie ofiar było po prostu mega :lol:

 

 

Posiada ktoś gierkę i jest chętny do wykonania 3 osiągnięć kooperacyjnych? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś gierkę i jest chętny do wykonania 3 osiągnięć kooperacyjnych? ;>

Ja jestem chetny, ale w poniedzialek, bo teraz lezakuje bez konsoli u rodzicow.

 

A co do samej gry - istotnie sam miód. Absolutny must have posiadaczy klocka.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra świetna czekałem na nią z utęsknieniem dodatek ciekawy całe Fable 2 z dodatkiem ukończyłem jednym tchem :)

Edytowane przez DrHouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fable 2 jest Z*******e :P tylko czasami wydaje mi się że ona jest zbyt łatwa bajeczna i przesłodzona że tak powiem, i za krótka chociaż nadal nie wiem jak mam ten skarb przodków otworzyć. pomoże ktoś?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mi moze wytlumaczyc fenomen tej gry? Pozyczylem ja od kumpla totalnie nie majac pojecia czego sie spodziewac (wiedzialem jedynie, ze to rpg) i odstawilem po 1-2h gry, natomiast moja kobieta jak sie dorwala to juz ktorys dzien z rzedu okupuje konsole i nie daje pograc w nic innego. Co jakis czas zerkam co tam sie wyprawia na ekranie i jedyne co mi sie nasuwa na mysl to Sims'y. Gra totalnie prosta, chodzi sie po jakims sznurku, walka = napierniczanie w jakies trole albo inne chrabaszcze, kupuje sie domy i je urzadza, puszcza baki, tworzy malzenstwa i wychowuje dzieci, a w miedzyczasie kopie lopata w poszukiwaniu artefaktow i rzuca pilke kundlowi. Jednym slowem - WTF??!! Rozkminiam i nijak nie moge dojsc do tego jak tytul zebral tak wysokie noty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

maSTHa212

Grałeś w jedynkę? Czy totalnie ominąłeś ten tytuł? Być może jest to miodność która nie wszystkim pasuje [;

Ja po zagraniu w pierwszą część miałem dokładnie takie same przemyślenia jak Mastha. Dla mnie uproszczenie rozgrywki, mało poruszająca fabuła ( prosta nie jest ale głębi w niej brak) i mało interesujący stworzony świat który przypomina mi bardziej gry gdzie się chodzi japońskimi dziewczynkami z lizaczkiem niż porządne realia znane z innych RPGów. Fable II nie jest lepsze. Prawdopodobnie zauroczyłbym się w tej grze po uszy jakbym miał te 12 lat tak samo jak wtedy gdy odpaliłem Final Fantasy ale teraz już chyba za stary na to jestem i szkoda mi czasu na strzelanie do gołębi w grze. No ale gusta są różne a i też marketing promuje tą gre jako super hit ;) Po prostu "musisz to mieć" :lol:

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zdobyć osiągnięcie The Hoarder (Collect every silver key, or see another Hero do so.) nie mając psa? "or see another Hero do so" odpada, bo nie mam golda :/

 

Z tego co się dowiedziałem, trzeba mieć 50 kluczy. Mam ich 49 (7/6 w Wraithmarsh :D), brakuje mi jednego zakopanego w Bowerstone Market oraz jednego zakopanego w Hobbe Cave.

Rozumiem, że bez psa tego nie wykopię, nawet kopiąc łopatą na ślepo?

 

Dziwne, bo w sumie wychodzi 51 kluczy (mam 49, a 2 mi brakuje). Może jest gdzieś jeszcze 52 klucz? ;-)

 

 

Druga sprawa - da się zdobyć osiągnięcie The Completionist (Get all expressions, pet tricks and abilities, or see another Hero do so.) nie mając kupionego Pub Games?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...