Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

mam wydajny blok i radiatory by sie znalazły ale co z tego jak siedzę na chłodnicy 1x120mm :damage_wall: W trakcje tworzenia nowej rev LC ale nie mam po prostu czasu i boje sie że jak zdejmę chłodzenie z karty to mi aluminium w domu zabraknie na radiatory :lol2: a woda się zagotuje. Ale jak widze 70* na karcie to tez nie jest miło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojoj <hahaha>

szybciej niz sie spodziewalem

obstawiam ze za 4 tygodnie to forum bedzie zalane tego typu postami

radeon rullz

hahaha

onw3d

baka baka baka :damage_wall:

 

 

@f3nikz

co do tych przycinek... ja obstawiam nie grafe... bardziej ram/dysk. zrob formata i postaw system od nowa. po prostu komp nie nadaza z danymi. tez tak kiedys mialem i to nie byla wina karty. format i optymalizacja pomogla. a co do tempow grafy, to robiles profil do CCC zeby obroty podkrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od trzech dni tez jestem posiadaczem gigabyta 4850, od razu poszedł na 690 i 1100, nie robiłem nawet fan fixa, chodzi idealnie, nic sie nie wiesza, nic nie skacze, moze i się grzeje, ale co mnie to obchodzi mam na niego gwarancje jak coś to wymienie, dodam, że karta jest używana bardzo dużo. Wcześniej miałem geforca 8800gts 640MB zbyt dużego skoku wydajnościowego nie zauważyłem, jedynie powiekszył się minimalny fps, jakość obrazu tez taka sama.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile centymetrów ponad 4850 wystaje Arctic Cooling S1 Rev.2 ? Bo obudowa ciasna, a obieg powietrza mam i można to wykorzystać ;)

Wymiary: 138 x 215 x 33mm (szer. x dł. x gr.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Radka dostanę co prawda we wtorek ale mam 3 proste pytania:

 

- Czy ati tray tools obsługuje 4850 (na razie może być bez OC - chodzi mi o ustawienie odświeżania, rozdz itp.

- Czy do CCC wymagany jest .net?

- Czy catalysty można zainstlować bez CCC.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że podkręcanie pamięci daje wyraźny wzrost wydajności, słabiej z GPU. A jeszcze wcześniej napisałem, że nie warto kręcić GPU powyżej 700MHz bo to nic nie daje. Chyba, że te biosy mają jakieś blokady na podkręcanie GPU i więcej niż overdrive nie podnoszą? Chyba to brak dobrych tweakerów się objawia. :(

Tak naprawdę

Company of Heroes Dx10 AA4

800/1110=Avg: 51.527

825/1110=Avg: 53.337

850/1110=Avg: 54.711

==================

800/1110=Avg: 51.527

825/1110=+3%

850/1110=+6%

realnie z gry a nie beche wbudowane,raczej kolego jest odwrotnie niż opisujesz bo OC pamięci już tak nie daje wzrostu jak GPU.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Radka dostanę co prawda we wtorek ale mam 3 proste pytania:

 

- Czy ati tray tools obsługuje 4850 (na razie może być bez OC - chodzi mi o ustawienie odświeżania, rozdz itp.

- Czy do CCC wymagany jest .net?

- Czy catalysty można zainstlować bez CCC.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Do CCC wymagany jest .NET. Nie musisz go instalować ale działa teraz bardzo dobrze i o wiele poprawiono szybkośc działania.

CCC jes teraz godny polecenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa dzięki za odpowiedź - widać nawet o 4 rano można znaleźć tu kogoś, kto pomoże :)

 

Co do tematu:

Mimo wszystko wolę ATT ;]. Być może i CCC działa lepiej ale ATT jest mniejsze i na pewno jest mniej pamięciożerne dla OSa niż CCC - tak więc jeżeli ktoś wie jak 48xx zachowuje się z ATT będę wdzięczny za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę

Company of Heroes Dx10 AA4

800/1110=Avg: 51.527

825/1110=Avg: 53.337

850/1110=Avg: 54.711

==================

800/1110=Avg: 51.527

825/1110=+3%

850/1110=+6%

realnie z gry a nie beche wbudowane,raczej kolego jest odwrotnie niż opisujesz bo OC pamięci już tak nie daje wzrostu jak GPU.

No to widzisz. Ja na 800MHz mam niższe wyniki niż na 700. Masz biosa 003 czy 004?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz. Ja na 800MHz mam niższe wyniki niż na 700. Masz biosa 003 czy 004?

 

to ze na 800 masz nizsze wyniki jak na 700 moze świadczyc o tym ze nadzwyczajniej przekreciłes karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już gdzieś w Polsce dostać Accelero TWIN TURBO?? Jeszcze nigdzie się z nim nie spotkałem a chce je kupić razem z Radkiem 4850 i to jak najszybciej bo moja 7900 GS już mnie męczy pomału ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już gdzieś w Polsce dostać Accelero TWIN TURBO?? Jeszcze nigdzie się z nim nie spotkałem a chce je kupić razem z Radkiem 4850 i to jak najszybciej bo moja 7900 GS już mnie męczy pomału ;]

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-turbo...ukt,310314.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie gdy bym kupował 4870 w CF to biorac pod uwage ze mam płyte obslugujaca CF ale tylko jako x8, czy duzo bym stracił wzgledem GTX280, czy jest sens kupowania 2x4870 jezeli i tak płyta mnie ograniczy, ok 15% straty wzgledem pełnowartosciowego CF, ale moze i tak bylo by wydajniej niz jedna GTX280, co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz. Ja na 800MHz mam niższe wyniki niż na 700. Masz biosa 003 czy 004?

nie ma różnicy

 

a ja mam takie pytanie gdy bym kupował 4870 w CF to biorac pod uwage ze mam płyte obslugujaca CF ale tylko jako x8, czy duzo bym stracił wzgledem GTX280, czy jest sens kupowania 2x4870 jezeli i tak płyta mnie ograniczy, ok 15% straty wzgledem pełnowartosciowego CF, ale moze i tak bylo by wydajniej niz jedna GTX280, co myslicie?

Narazie to się wstrzymaj z taką opcją dobrze ci radzę

Radeon HD4850 Crossfire.Cała prawda!Zysk czy porażka?

http://forum.pclab.pl/t383469.html

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma teraz 4870 i poprostu masakra jaka ta karta gorąca nawet w idle'u. rdzen ok 48*C sekcja zasilania ok 58*C. Zalozony na niej S1 rev2. + 120mm + 80 mm (5V) wiejacy na sekcje zasilania. Wszystk zalozone poprawnie, noramlnie masakra. Ale chodzi i trzeba sie cieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta HD4850 posiada zabezpieczenie przed ukruszeniem GPU? Chodzi mi o taką płytkę wokół GPU, która zapobiega wahaniu się radiatora przez co trudniej ukruszyć rdzeń. Coś takiego było np. w 7900GS od Galaxy. Jak to się w ogóle nazywa, bo zapomniałem?

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta HD4850 posiada zabezpieczenie przed ukruszeniem GPU? Chodzi mi o taką płytkę wokół GPU, która zapobiega wahaniu się radiatora przez co trudniej ukruszyć rdzeń. Coś takiego było np. w 7900GS od Galaxy. Jak to się w ogóle nazywa, bo zapomniałem?

Nazwa to chyba copper shim ,a ramkę karta ma....Ale zamiast pytać mogłeś zerknąć na fotki karty bez chłodzenia w sieci -chyba lepsze rozwiązanie :wink:

Po posadzeniu chłodzenia zerkając z boku widać prześwit między ramką i stopą chłodzenia.Więc nie przylega oczywiście ale kiwać to się chłodzenie nie pokiwa zbytnio.W sumie można próbować odebrać ciepło z PCB wokół GPU przez coppera dając jakieś adekwatne(termoprzewodzące) wypełnienie -coś jak "kołderki" na pamięciach.Kto wie?Może by to nawet coś pomogło....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...