Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

OK mam zamiar kupić HD4850 ale nie wiem której firmy mam do wybory

 

Gigabyte oraz POowercolor i Palit

 

co wybrać ?

Kupujac palita (zwlaszcza wysylkowo) nie wiesz nigdsy czy trafisz referencyjny czy krotka karte z ich wlasnym chlodzeniem. Ja osobiscie dostalem ta krotka i zwrocilem do sklepu (caly czas na wysokich obrotach, nie ma regulacji predkosci obrotowej wiatraka, nie wiadomo jak v-mod'owac no i jeszcze 2 slotowa) i kupilem referenta w zwyklym sklepie (z braku laku kupilem ASUSa) zeby miec gwarancje ze to na bank bedzie referent. Planuje accelero zeby cisza i spokoj byl (bo jak sie rozkreci ten referent to prawie jak start odrzutowca)

 

Tak wiec z tych 2 - Powercolor stanowczo.

Edytowane przez oscar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Próbował już ktoś pencil moda na niereferencyjnym Asusie 4850 ??

 

Na XS piszą że wystarczy połączyć te 2 punkty ołówkiem.

 

Chwilowo nie mam miernika :) ale jak tylko znajomy odda to sprawdzę to.

Tak

Ja mam takiego asusa i próbowałem tego moda i działa.

Moj radek dobił do 880@1,4v stabilnie(24/7)

Uwaga! łatwo przedobrzyć z napięciem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac palita (zwlaszcza wysylkowo) nie wiesz nigdsy czy trafisz referencyjny czy krotka karte z ich wlasnym chlodzeniem. Ja osobiscie dostalem ta krotka i zwrocilem do sklepu (caly czas na wysokich obrotach, nie ma regulacji predkosci obrotowej wiatraka, nie wiadomo jak v-mod'owac no i jeszcze 2 slotowa) i kupilem referenta w zwyklym sklepie (z braku laku kupilem ASUSa) zeby miec gwarancje ze to na bank bedzie referent. Planuje accelero zeby cisza i spokoj byl (bo jak sie rozkreci ten referent to prawie jak start odrzutowca)

 

Tak wiec z tych 2 - Powercolor stanowczo.

No i kupiłem przyjedzie mi we wtorek :D teraz jeszcze blok wodny na nią muszę kupić i zwodować,

Dzięki all za pomoc w wyborze ciężko było przebrnąć przez tyle stron. Ale i tak nie znalazłem jednej rzeczy odnośnie modów 4850 może ktoś napisze na których stronach są rysunki co połaczyć ołówkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! PAnowie potrzebna pomoc! (karta radeon hd4850 gigabyte) przed chwila grajac w call of duty 5 prawie wszystkie opcje na maxa rodzielczosc 1680x1050 karta jak zawsze sama sobie dopierala tempo chlodzenia wiatraczkiem (ustawione mam na min. 70%) ale nagle komputer sie wylaczyl! odpalilem znowu patrze na temp karty a tam 106'C na ustawieniach 70% wiatraczka podczas pracy w windows mam ok 84'C wydaje mi sie ze to za duzo jak na 70% mozliwosci wiatraczka. Teraz pytanie co zrobić aby zmniejszyc temp bez wymiany chlodzenia? jest w ogole taka mozliwosc? jesli tak to jaka? jesli nie to jak wymienic i na jakie chlodzenie? prosze o pomoc

Edytowane przez Michal_krakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy czasem radiator się nie zapchał kurzem :P (bywają takie przypadki, że ludzie mają scianę kurzu, która im zapycha radiator i nie pozwala powietrzy przepływać noramlnie

 

 

 

 

http://allegro.pl/item492494534_zalman_vf1...dz_vf_1000.html

 

 

 

Może byc takie chłodzenie do hd 4870 (lub coś innego w tych granicach cenowych, prócz accelero, cena ma zawierac wtedy rez cene wentyli)

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy czasem radiator się nie zapchał kurzem :P (bywają takie przypadki, że ludzie mają scianę kurzu, która im zapycha radiator i nie pozwala powietrzy przepływać noramlnie

 

 

 

 

http://allegro.pl/item492494534_zalman_vf1...dz_vf_1000.html

 

 

 

Może byc takie chłodzenie do hd 4870 (lub coś innego w tych granicach cenowych, prócz accelero, cena ma zawierac wtedy rez cene wentyli)

zapomnij o nim tylko ładnie wygląda,głośne na wysokich obrotach i nie zabardzo wydajne kupuj S1+120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odkurzeniu kompa i przeczyszczeniu karty tempreratura z wiatraczkiem 70% podczas pracy w windows spadla do 50'C moim zdaniem jest to i tak o wiele za duzo jak na 70% wiatraczka dlatego konieczna jest zmiana chlodzenia ale teraz na jakie? to od 4870?

Edytowane przez Michal_krakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecic hr-03 + jakies dwa wentylatorki 120 [jeden na samego hr a drugi ktory wieje na sekcje zasilania itp] temp z 70-80 w spoczynku spadly do 35 xD jezeli chodzi o db to mi supelnei nie przeszkadzaja. jednak maniacy ciszy chyba by nie wytrzymali :P [dodatkowo na cepie siedzi karakaorum z 120 scytche ultra kaze [ten gruby] na 3000tys obrotow] xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestię dla posiadaczy referentów.

 

W Sharkoonie Rebel 9 Eco zamontowałem wentylator 80mm Arctic Cooling Pro Fan TC w dolnej bocznej części obudowy - tak by wiało na HD4850. Wynik? Temperatura w 3D niższa o jakieś 4C i załączały się też obroty wentylatora na HD4850 o 3% niższe (z 50% na 47%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie zwodowalem swojego 4850. Tempy idle/stress/furmark to 30/38-39/43 :D Musze tylko dorzucic jakis wentyl wiejacy na pamieci i sekcje, bo radiatory parza:/ Bloczek to stary, dobry cune pro od misia15go i jak widac, mimo swoich lat swietnie sobie radzi z karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Cuba na procka od misia przerobionego na grafe i w furmarku mam 9* więcej po OC. Zobacze czy idzie jeszcze bardziej dokręcić bloczek. Jaką masz pompke??

Coolriver rev2. Narazie mam nagrzewnice od łady, ale w przyszlym tygodniu bedzie cooltek maxistream triple, ciekawe czy beda lepsze temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem dlaczego masz mniejszą temp, po prostu ja mam czyste gęste borygo bez rozrabiania ;). Odbiera ono nieco gorzej temp niż inne płyny.

 

Jeśli chodzi o nagrzewnice to temp. u mnie po przejściu z kanapki 1x12 na 2x12+1x12 spadła, ale tylko jeśli chodzi o długi stres.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem dlaczego masz mniejszą temp, po prostu ja mam czyste gęste borygo bez rozrabiania ;). Odbiera ono nieco gorzej temp niż inne płyny.

 

Jeśli chodzi o nagrzewnice to temp. u mnie po przejściu z kanapki 1x12 na 2x12+1x12 spadła, ale tylko jeśli chodzi o długi stres.

Ale ja narazie dam tego coolteka zamiast lady, dopiero za jakis czas jak potne bude i odpicuje ladnie lade to daj ja jako druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie kiedy premiera jakichś nowych sterowników? :]

 

Żeby ściągnąć z stockowego chłodzenia ten plastik trzeba zdjąć je najpierw całkiem z karty?

 

P.S Fog... Ty nie dostajesz moich wiadomości na PW czy po prostu je olewasz? :/

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...