Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że pasta musiala się troche wygrzać :

Dołączona grafika

 

Chociaż temperatury pod czujnikiem MEMIO i tak bardzo skaczą, podczas grania w Crysisa temperatura MEMIO dochodzi do 87 stopni. Rdzeń 51 DISPIO też 51 Shadery 65.

Jest już w porządku? Żadnych artefaktów czy czegoś takiego już nie ma (na szczęście :D)

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc z ~10 stopni roznicy a nie 35 nawet w stresie. Mozliwe ze beda zwiechy w furmarku przez to... mialem identyczny problem dlatego sprawe znam -_-

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalist Control Center...

 

 

Używam i nic mi nie skacze więc to może nie wina tego.

ale pewnie uzywasz tez Ati try tools i wtydy to nie bedzie sie zmieniac w niczym oprocz gier itp

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie uzywasz tez Ati try tools i wtydy to nie bedzie sie zmieniac w niczym oprocz gier itp

 

Nie. Tylko CCC i teraz specjalnie sprawdzałem jeszcze raz i nic nie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hapek a jak rozwiązałeś ten problem?;/

Mialem blok z zapinka na dwie srubki, wogole byl juz stary wiec zmienilem na swiftecha MCW60-R z zapinka na 4 srubki - ale ogolnie chodzi o mocowanie chlodzenia i w tym jest problem. Tak jak napisalem sproboj docisnac mocniej i rownomiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego nie działa mi ASUS SmartDoctor (dokładnie regulacja wentylatorów) na karcie HD4870 DK TOP? Manual Mode działa, ale zakres mam od 60 do 100%. SmartCooling nie działa, a Auto Control cały czas nadaje jeden i ten sam poziom 2300RPM. Nawet przy Antec 1200 jest to głośnie. Testowałem dwie wersję 5.24 i 5.30, ale nie działają. Myślę, że to przez to, że najnowsza wersję jest z 2008 (ma chyba ze 2 miesiące). Jest jakiś program (prócz Fanfixa) do regulacji obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, spróbuje jeszcze raz jutro założyć. Dzisiaj użyłem jeszcze tej 'blaszki' w kształcie litery X na spodzie pcb do mocowania Accelero, także wydaje mi się że powinno dobrze dociskać, ale jutro spróbuje jeszcze raz założyć. A jak to nie pomoże to co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko CCC i teraz specjalnie sprawdzałem jeszcze raz i nic nie skacze.

to ciekawe a w filmach w media playerze? u mnie daje wieksze takty wtedy a att dawalo mniejsze moze inne stery teraz mam zwykle catalisty od amd 8.12

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe a w filmach w media playerze? u mnie daje wieksze takty wtedy a att dawalo mniejsze moze inne stery teraz mam zwykle catalisty od amd 8.12

 

OOoo. I tu masz racje. Po włączeniu All Playera takty skoczyły na stałe jak w 3D. :unsure: <_<

Tez na 8.12 jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak!:D

http://i39.tinypic.com/ht7kld.jpg

 

Nie było styku - rdzeń - cooler, ale wpadlem na pomysł jak to naprawić. Takie czarne kołeczki które zaklada się na podstawe - troche je spiłowałem pilniczkiem do paznokci i stawialem cooler na biurko czy wszystkie 4 nóżki stykają sie z nim, i wkońcu wszystkie się zetknęły :)

 

Temperatur w 3D jeszcze nie sprawdzałem zaraz to zrobie - ale myśle że już teraz takiej różnicy nie będzie :)

 

Jeszcze jedno pytanie co do Bios modu w hd4850. Jakie max napięcie można ustawić w RBE? Czy to które można samemu wybrać, i rzeczywiste napięcie wtedy to 1.21V czy ręcznie wpisać 1.21 w to okienko? Bo ostatnio gdzieś na screenie widziałem że koleś ręcznie wpisywał i sam już nie wiem...

 

Tu 3D, tak jak mówiłem :)

http://i43.tinypic.com/dc7rd3.jpg

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te stwoje 8.12 to od asusa moze czy od amd bo cos moze jeszcze zmieniac to asus ma tam kilka prog'ow w zanadrzu jeszcze

Nie ma sterowników Asusa - wszystkie są od ATi, co najwyżej na serwerach Asusa ;)

 

to ciekawe a w filmach w media playerze? u mnie daje wieksze takty wtedy a att dawalo mniejsze moze inne stery teraz mam zwykle catalisty od amd 8.12

U mnie nic takiego sie nie dzieje i chodzi zawsze w 2D. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusją to bym tego nie nazwał ( jedna strona) ;) ale koleś przypisuje tym sterom lepsze OC swojej karty. <_<

 

 

POzatym jak widac nie sa bez wad i robia co niektórym problemy ale jak dla mnie zbyt mała liczba osób się tam wypowiedziała na ich temat żeby to było miarodajne. Trzeba samemu spróbować :)

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa szybkie pytania:

Jaka może być przyczyna tego, że jak podkręcę kartę to mi wskakują po jakimś czasie kropki czerwone lub czarne losowo na ekranie - dodam, że mocno nie kręcę na jakies 700/1050?? Napięcie też dawałem większe i to nie pomogło.

 

Drugie to czy ktoś z was nie orientuje się skąd można dorwać sterownik dźwięku do radka mojego (4850) pod win xp 64bit. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwieku to nie wiem, ale jeśli chodzi o grafike to wiem :D Tu masz pod XP'ka 64 bit.

 

A odpowiedz na pierwsze pytanie brzmi : taktowanie pamięci w dół. Widze że też masz Sapphire, pamięci strasznie słabo idą ale to w sumie niczemu nie przeszkadza. Obniż taktowania pamięci i będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś można powiedzieć o tych sterownika, to że poprawiąją wydajność w grach, bo pod to są optymalizowane. Niestety nie mam na tyle doświadczeń, aby jednoznacznie się pod tym podpisać. Jeśli jednak komuś coś mówi nazwa WarCat, to wie czego może się po nich spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Z samym bios modem idzie tylko 680mhz.

Ale po pencil modzie i podniesieniu napięcia do 1.33V miałem go już na 760Mhz ale przez zle założone chłodzenie różne dziwne rzeczy się działy ;)

 

Toman już sobie zainstalowałem te stery, ale jeszcze w nic nie grałem ;)

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem OC mojej karty z podpisu rdzeń bardzo słabo sie kręci przy 650mhz koniec ;/ zrobiłem pecil moda 1.45v :lol: rdzeń obecnie na 810mhz pamięci bez żadnego moda poszły na 2300mhz :razz: teraz spokojnie 15tys w 3dmark'u 06 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...