Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

@steve69

 

hmmmm. w idle 30st. w stresie ... temp w przeciagu 30 sek rosnie do 45-46 st i utrzymuje sie na takim samym poziomie. uzylem video card stability bo jak juz wyzej wspomnielem przy furmarku mi sie karta wykrzacza. ale to nie zmienia faktu ze jest 100% load. przy defaultowych ustawieniach jest jeszcze chlodniej o 1 czy 2 st. chlodzenie to hr-03 plus z wyszlifowana stopa + 2x120 przy 2tys rpm+ radiatory na sekcje,mofy i ram.

 

8 minut 100% obciazenia takty 806/1000

Dołączona grafika

 

10 minut 100% obciazenia takty 806/1000

Dołączona grafika

 

sry za syf na pulpicie

 

:unsure: :unsure: :unsure: :unsure: B-)

 

ps. jak bardzo chcesz to ci zapiszcze ten test do rana moze 55st bedzie.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to oba to one będą ze sobą współpracować czy coś ??:D :D

Jeden nie ma nic do drugiego a każdy różni się funkcjonalnością więc dla pełni ustawień lepiej mieć oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Palita z niereferencyjnym chłodzeniem. Mimo iż działa na niskich obrotach to dla mnie jest bardzo głośny. Szukam jakiegoś chłodzenia w cenie ok. 100zl, które by do niego PASOWAŁO. Zależy mi na 1 miejscu na ciszy, później wydajność. Co polecicie?

Auras Fridge. Ale najpierw sprawdź, czy wejdzie Ci do obudowy. Do CM Elite 330 wchodził na styk, w CM RC-690 jest lepiej, ale nie wstawisz w bocznej ściance wentyla o grubości 25 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, warto kupować tę karty jeszcze?mam na mysli 4850 512 - myslałem nad 1gb, ale raczej nie ma sensu.

 

nie żebym potrzebował na gwałt, ale mogłbym 8800gt wsadzić do 2 kompa, dostały tamten 100% mocy wiecej, a tu wróciłbym do radków, bo zawsze sobie chwaliłem karty firmy ati..

 

warto?

mam okazję za 500zł kupić, tylko bym musiał szybko znać odpowiedź. Karta gb z zalmanem

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto.Nie wszystko chodzi ładnie pięknie w sli lub crossfire.Do tego przy 2x8800gt będziesz miał większe zużycie prądu. Ja też myślałem na sprzedaniem ale po pencilmodzie dostała naprawdę kopa.W wszystkie gry śmigam na maxa detale więc co więcej trzeba do szczęścia...

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

kupilem 2 dni temu Gigabyte 4850 1GB z chlodzeniem zalmana, i wlasnie z wentylatorem mam najwiekszy problem, mialem 3850 i tam byl wogole nieslyszalny, a przy tym nie moge pracowac. Probowalem w CCC obnizyc obroty na 20% i zero efektu, w ati tray tools dalem nawet 0% i nic sie nie zmienilo, zreszta jak dalem 100% to chodzil tak samo. Jakies lekarstwo na ten problem? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

kupilem 2 dni temu Gigabyte 4850 1GB z chlodzeniem zalmana, i wlasnie z wentylatorem mam najwiekszy problem, mialem 3850 i tam byl wogole nieslyszalny, a przy tym nie moge pracowac. Probowalem w CCC obnizyc obroty na 20% i zero efektu, w ati tray tools dalem nawet 0% i nic sie nie zmienilo, zreszta jak dalem 100% to chodzil tak samo. Jakies lekarstwo na ten problem? pozdrawiam

mam tą samą karte i regulator obrotów zamówiłem już bo niezła suszarka -> zmniejsze o 10-20% i powinno byc o niebo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@steve69

 

skoro nei zrozumiales to napsize jeszcze raz. po paru sek furmarka katra sie wywala. co z tego ze odpale furmarka jak za 5 czy 10 sek bedzie reset.

 

ja ci nie mam zamiaru niczego udowadniac. chcailes 100% obciazenia to jest. daj jakis inny program ktory obciaza tak gpu to wlacze i dam screeny. z tego co widze u ciebie tez 45 st [chociaz tylko 71 sek] wiec nie widze powodu dlaczego uwazasz ze klamie. nie zalezy mi na tym zebys 'uwierzyl', naprawde

 

dobra koniec bo sie ot robi

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobot ma to wyglatac tak jak u mnie : furmark ze zmieniona nazwa i chce zobaczyc temp. na sekcji zasilania

Patrzac na "twojego" furmarka zdziwily mnie osiagi fps. Za cholere nie moge przekroczyc 60 fps w Stability check. Czy to jest jakies ograniczenie, cyz co? To samo mialem z 4850 i na roznych poziomach OC.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy istnieje jakas przejsciówka zeby podlaczyc kontroler wentylatorów do Radeona HD4870 od Sapphire.

Karta to referent. Wtyczka na karcie jest bardzo malutka i posiada 4 kabelki. W jaki sposob bezinwazyjnie połaczyc to z kontrolerem, ktory ma gniazdo 3 pinowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ktory zamowiles FANMATE czy Pentagram? Daj znac jak do Ciebie przyjdzie czy bedzie dzialal, bo tam pisze ze sa do wersji 3 pinowej, a my mamy 2 pinowa, takze czarno to widze.

"Zalman Fan Mate II" zamówiłem ale jak piszesz ze mamy 2 pinowe a to jest 3 pinowe to wywaliłem 22zl w błoto hehe ;D mógł ktos powiedziec wrrr :damage_wall: :lol2: może jakis kabel z 3 pin na 2 pin znajde o ile nie beda potrzebne dwa takie kable a wtedy to moze juz nie bedzie dzialac ehhh no zobaczymy :P

 

wie ktos cos o kabelkach 3pin z jednej strony a 2 pin z drugiej? eh -_-

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pieniądze wywaliłeś w błoto ? Ludzie podłączasz czarny do czarnego, czerwony do czerwonego i regulujesz napięcie potencjometrem po prostu nie będziesz w stanie odczytać z jakimi obrotami kręci się wentylator, bo nie ma żółtego kabla odpowiedzialnego za rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na "twojego" furmarka zdziwily mnie osiagi fps. Za cholere nie moge przekroczyc 60 fps w Stability check. Czy to jest jakies ograniczenie, cyz co? To samo mialem z 4850 i na roznych poziomach OC...

A czy wyłączyłeś synchronizacje pionową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem 2 kabelki z 2pin na 3 pin -> w sumie z przesyłką 18,98zł :P drogo ale gucio mnie to obchodzi :D -> zawsze mogą się jeszcze przydać kiedyś a wole mieć to zrobione jak trza że tak powiem ;-) a nie jakies kabelkowe operacje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

Zrobiłem sobie ładny radiatorek na mosfety HD485, coby się za mocno nie grzały. I teraz pytanko, musze na radiatorek przyczepić taśme termoprzewodzącą, czy moge np. posmarować to pastą?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...