Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ok, więc tak...

Mam kartę Gainward 4850 GLH z 512 DDR 5, nic nie podkręcałem, soft od gainwarda pokazuje tempy 51, 700/900 więc takty prawie 4870

Ustawienie defaultowe wentylatora (dynamic) pokazuje 50% a jest głośne niemożebnie...dać na 40% i jest cisza...feler jak dla mnie. Reguluje w/wspomnianym softem.

 

Na razie trudno ocenić tę kartę, ale myślę ze za 500zł to dobry zakup, dostaje kartę sporo mocniejszą od powoli już ksztuszącego sie w nowinkach 8800gt.

Fur mark na 43% wentylatora pokazywal tempy 68 max.

 

Inna sprawa że mam z boku obudowy 25cm went....walący wprost na kartę/sb/nb/proca no i 14 z przodu i z tylu :)

 

Co do stickera - jest takie pociete coś z tyłu karty akurat na blachach od chlodzenia umieszczone, ale chyba by sie dało zdjąć nie rwąc. Może jak zapragnę kręcić to się skuszę na zmiane chlodzenia na np twin turbo z ac, bo Accelero mi ze względu na wspomniany went 25 nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego Palita i jest wszystko ok po za tym był trochę głośny więc zamontowałem 2 wentyle, fandera 80 i coś mniejszego. Temperatury znacznie spadły i nastała cisza. Do tego zrobiłem sobie aluminiowy radiator i przymocowałem jak w poście :[/url]

 

Wszystko zrobiłem bez ruszania oryginalnego radiatora z karty by nie tracić gwarancji.

Miałem tego palita i nie dość że głośne było to też zdarzało mu się sypnąć artami przy ekstremalnych sytuacjach... pozbyłem się tego, nie chciało mi się bawić, chyba jak coś kupuję to nie po to żeby się z tym dodatkowo męczyć... no ale kto co lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie co lepiej brac czy Palita Sonic HD4850 512MB DDR5 256bit czy GAINWARD , czym sie roznia one tylko nawiewem i wiatrakiem ???? i ktory ma lepszy dostemp do zasilania i mem aby radiatorki wsadzic ??

 

ps .obie karty posiadaj ten sam pcb i ram ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na zdjęciach (i w łapie) to gainward ma po prostu większą obudowę- wiecej plastyków

więc cięzej z dostępem do ramu

 

w ogóle ciężko z dostępem do ramu, bez zdjęcia chłodzenia się raczej nie obejdzie

PCB to same

ram nie wiem, ilość ta sama...kręcic się chyba bedzie tak samo jak inne, do 3.8k się bez problemu dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego palita i nie dość że głośne było to też zdarzało mu się sypnąć artami przy ekstremalnych sytuacjach... pozbyłem się tego, nie chciało mi się bawić, chyba jak coś kupuję to nie po to żeby się z tym dodatkowo męczyć... no ale kto co lubi :)

Dla mnie zamontowanie 2 wiatraków i kawałka aluminium to nie męczenie :lol: ok 10 min roboty, jak kupuje procesor boxowy to wymieniam chłodzenie i też uważam że to normalne. Po za tym jak ktoś nie lubi się "męczyć" :) to kupuje inną kartę z chłodzeniem które spełnia jego oczekiwania ale nie każdy tak robi, modding to dosyć powszechne zjawisko. Kartę mam od października 2008 i nigdy nie było z nią problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko jak ona bedzie pracowac bez tej blachy na ramach , co? Nic dziwnego , ze problemow nie ma skoro ja przerobiono , Pichu mial problemy na defaulcie i nie chcialo mu sie jej przerabiac - to bezsens by z nowka meczyc sie zwlaszcza , ze ceny referentow byly nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Palit był najtańszą kartą 4870 początek października 2008 - 715 zł. Referenty były za około 800 zł. Nie wiem jak by pracowała bez radiatora, bo kupując ją wiedziałem że będzie modowana. Wystarczyło poczytać recenzje i testy. Jeżeli komuś coś nie odpowiada to nie kupuje proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dziwne , bo Gigabyte wtedy kosztowaly 720 , PowerColory w podobnej cenie. Sam Komputronik mial je po 700 swego czasu. Szafir kosztowal u mnie 750 ;)

 

Cos jeszcze - w recenzjach nikt nie pisal , ze trzeba dorobic blache wiec nie ma czegos takiego , ze "nie kupuje - proste".

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień w którym kupowałem 11.10.08 skąpiec, ceneo, pokazywały tą kartę jako najtańszą. Kupując ją wiedziałem że jest głośna i że ludzie wymieniają całe chłodzenia tak jak w przypadku innych kart. Miałem zamiar kupić inne chłodzenie ale trafiłem na posta, który problem hałasu i temperatury rozwiązywał. Tak więc jeżeli ktoś wie co chce to nie jest później rozczarowany, że za głośno, że za gorąco :) Nie ta jedna karta miała problem z chłodzeniem a ludzie i tak kupowali je i zmieniali chłodzenia na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zamontowanie 2 wiatraków i kawałka aluminium to nie męczenie :lol: ok 10 min roboty, jak kupuje procesor boxowy to wymieniam chłodzenie i też uważam że to normalne. Po za tym jak ktoś nie lubi się "męczyć" :) to kupuje inną kartę z chłodzeniem które spełnia jego oczekiwania ale nie każdy tak robi, modding to dosyć powszechne zjawisko. Kartę mam od października 2008 i nigdy nie było z nią problemów.

Tak to są dodatkowe koszta i nie każdemu chce się w to bawić, nigdy nie dowiesz się czy chłodzenie spełnia twoje oczekiwania dopóki nie będziesz go miał w swoim kompie, taka prawda.

 

Ten Palit był najtańszą kartą 4870 początek października 2008 - 715 zł. Referenty były za około 800 zł. Nie wiem jak by pracowała bez radiatora, bo kupując ją wiedziałem że będzie modowana. Wystarczyło poczytać recenzje i testy. Jeżeli komuś coś nie odpowiada to nie kupuje proste.

Bull shit, zamówiłem referenta (pażdziernik 2008) 4870 za 700zł ale go nie było więc dali tego palita (kosztował wtedy 730zł), recenzje mówiły wtedy tylko że mały wiatraczek jest głośny ale jak go się odłączy to karta dalej jest w miarę chłodna (w porównaniu do ref) i działa dobrze (i nie, nie odłączałem tego wiatraczka żeby nie było), i ogólnie była polecana jako bardzo wydajna i dobra karta, a jedyna wadą był właśnie ten głośny mały wentylator...

 

Sama argumentacja że "jak kupuje procek to też zmieniam chłodzenie" jest bez sensu, bo jak nie kręcę procka to chłodzenie boxowe wystarcza i można ja nisko skręcić (vide mój X2 3000+ na boxowym chłodzeniu, nie słyszalny, temp 60 stopni max w stresie...), chłodzenie na procku wymieniam wtedy jak chce go podgonić i w tym momencie to ma sens.

 

Co do wymiany chłodzenia pamiętam jak ktoś na forum zamontował na nią S1 i dopiero się zaczęły cyrki, ogólnie to nie jest udana konstrukcja i że tobie działa dobrze to tylko pozazdrościć, bo niestety nie wszyscy tak dobrze maja.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten palit był najtańszym 4870 w sklepie który kupowałem. To że można było odłączyć wiatraczek to wiedziałem ale tak bym nie ryzykował i nie poszedłem na łatwiznę. Karta sprzedawana jest po dziś dzień więc raczej nie jestem jednym z nielicznych przypadków którym działa :) Zawsze jest jednak gwarancja lub możliwość zwrotu towaru. Pisałem że wystarczy wiedzieć co się oczekuje od sprzętu, chłodzenie box jak kupuje procesor nie spełnia moich oczekiwań bo wiem już przed zakupem że będę kręcił procesor. Jak ktoś nie chce nic wymieniać, podkręcać i dłubać to kupuje np cały zestaw i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ten palit był najtańszym 4870 w sklepie który kupowałem. To że można było odłączyć wiatraczek to wiedziałem ale tak bym nie ryzykował i nie poszedłem na łatwiznę. Karta sprzedawana jest po dziś dzień więc raczej nie jestem jednym z nielicznych przypadków którym działa :) Zawsze jest jednak gwarancja lub możliwość zwrotu towaru. Pisałem że wystarczy wiedzieć co się oczekuje od sprzętu, chłodzenie box jak kupuje procesor nie spełnia moich oczekiwań bo wiem już przed zakupem że będę kręcił procesor. Jak ktoś nie chce nic wymieniać, podkręcać i dłubać to kupuje np cały zestaw i jest zadowolony.

Zrozum - TY karte przerobiles wiec co to za chwalenie sie , ze dziala skoro dowaliles tam blache na ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tyle, ze to chłodzenie i blacha jest duzo wydajniejsze i cichsze od referenta.

Tyle , ze ja placilem 700 za refa i mialem 100% pewnosc , ze to dziala i jest stabilne , nie wymagalo przerobek + wymiany wentylatorw , zas cisze to mozesz osiagnac fanfixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem Asusa 4850 z Glaciatorem.

Wentylator na auto chodzi na 44% -> temperatura rdzenia to 40-42st w spoczynku i 64 pod obciążeniem w Furmarku. Ramy odpowiednio 56st i 84st.

 

Narazie ustawiłem rdzeń na 750MHz -> temperatura analogicznie: 41-42st idle i 69st w Furmarku. Pamięci 56-58st idle i 89st w stresie.

 

W sumie jestem zadowolony, po zmianie z 7600gt trudno nie być :D Jedak Glaciator to istna suszarka, będe musiał pomyśleć nad zmianą chłodzenia :) I pomimo, że rdzeń jest chłodny to karta od tyłu to patelnia.

Pierwszy raz ATi, zobaczymy.

 

Takie pytanie, jaka jest bezpieczna temperatura pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na referencie? Proszę... :lol2:

Tak , default 20% i okolo 900rpm , albo 30%.

 

Miales? Ja przez 7 miesiecy.

 

Powielasz mity ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten palit był najtańszym 4870 w sklepie który kupowałem. To że można było odłączyć wiatraczek to wiedziałem ale tak bym nie ryzykował i nie poszedłem na łatwiznę. Karta sprzedawana jest po dziś dzień więc raczej nie jestem jednym z nielicznych przypadków którym działa :) Zawsze jest jednak gwarancja lub możliwość zwrotu towaru. Pisałem że wystarczy wiedzieć co się oczekuje od sprzętu, chłodzenie box jak kupuje procesor nie spełnia moich oczekiwań bo wiem już przed zakupem że będę kręcił procesor. Jak ktoś nie chce nic wymieniać, podkręcać i dłubać to kupuje np cały zestaw i jest zadowolony.

No nie no chyba umrę, jak grochem o ścianę, co to za argument w ogóle... sorry nie widzę sensu dalej pisać po prostu ale ok. Gwarancja nic nie zrobią bo u nich się to nie dzieje oczywiście, oddać nie oddasz bo takie coś dopiero wychodzi po jakimś czasie.

 

Czego oczekuje od sprzętu? Że będzie działał poprawnie i nic więcej... nie po to kupuje kartę za 700zł żeby musieć się z nią bawić, no i co mnie obchodzi że ty kręcisz proca to kupujesz lepsze chłodzenie, ja nie kręcę karty a dalej ma problemy wiec bez sensu porównanie.

Wsadzą ci taką kartę do zestawu i co, też będziesz miał problemy? Lol no weź przestań...

 

Kupując kartę mam chyba prawo wymagać że będzie działała poprawnie bez mojej ingerencji, nie?

Przecież to nie zestaw "Zrób to sam"

 

 

BTW: Nie chce mi się przelatywać tematu jeszcze raz, jakich temp mogę się spodziewać na 4850 z S1 i jedna 120mm skręcona tak żeby niesłyszalna była?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie no chyba umrę, jak grochem o ścianę, co to za argument w ogóle... sorry nie widzę sensu dalej pisać po prostu ale ok. Gwarancja nic nie zrobią bo u nich się to nie dzieje oczywiście, oddać nie oddasz bo takie coś dopiero wychodzi po jakimś czasie.

 

Czego oczekuje od sprzętu? Że będzie działał poprawnie i nic więcej... nie po to kupuje kartę za 700zł żeby musieć się z nią bawić, no i co mnie obchodzi że ty kręcisz proca to kupujesz lepsze chłodzenie, ja nie kręcę karty a dalej ma problemy wiec bez sensu porównanie.

Wsadzą ci taką kartę do zestawu i co, też będziesz miał problemy? Lol no weź przestań...

 

Kupując kartę mam chyba prawo wymagać że będzie działała poprawnie bez mojej ingerencji, nie?

Przecież to nie zestaw "Zrób to sam"

 

 

BTW: Nie chce mi się przelatywać tematu jeszcze raz, jakich temp mogę się spodziewać na 4850 z S1 i jedna 120mm skręcona tak żeby niesłyszalna była?

Z takim podejściem że " na gwarancji nic nie zrobią" to współczuje jak coś Ci padnie, ja bym nie odpuścił jak by coś nie działało.

 

Piszesz czego TY oczekujesz, ale nie wszyscy są tacy sami, niektórym nie sprawia problemu wymiana chłodzenia nawet na kartach dużo droższych. Ja cały czas pisze że DLA MNIE nie ma problemu zamontować dwa wiatraki i kawałek aluminium, wiedząc że karta chodzi stabilnie i jest z nią wszystko ok. Przy zakupie nie byłem zainteresowany chłodzeniem w oryginalnej postaci.

 

Oczywiście że karta powinna chodzić be ingerencji użytkownika, jak komuś pasują parametry, temperatura i głośność np. karty to nie ingeruje w żaden sposób. Jeżeli wszystkie palit hd4870 sonic sypały by się to już by ich nie sprzedawali. Nie tylko karty tej firmy się psują. Jeżeli ktoś ma problemy z nią to niech odda na gwarancje.

 

JA nie zauważyłem U SIEBIE żadnych problemów z tą kartą. Pokazałem jedynie sposób w jaki obniżyłem temperaturę i hałas wykorzystując radiator z karty, bez wymiany całego chłodzenia na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zrobią na gwarancji bo u nich problem nie występuje, i co ja poradzę....? Karta działa 3dmarka przechodzi więc jest sprawna poniekąd :)

 

Słuchaj, ty mi piszesz że "trzeba było wiedzieć co się kupuje" i że ty sobie zrobiłeś chłodzenie i jest cacy, a ja tylko przedstawiam Ci sposób widzenia normalnego klienta który kupił kartę i chce żeby działała i EOT bo nic nowego już nie napiszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem z płytą główną też niby było ok, a wysypywała się raz na jakiś czas. Też nie chcieli uznać gwarancji zwrócili mi tą samą dziwnie działającą płytę. Poszedłem jeszcze raz kazałem sprawdzać przy mnie po półtorej godzinie mojego pobytu w sklepie "fachowcy" uznali reklamacje i dostałem nową płytę. Zawsze jest jeszcze rzecznik praw konsumenta. :)

Płacisz - karta musi działać, nie działa - reklamujesz. Inną rzeczą jest hałas wydobywający się z niej. To że coś przerabiasz to tylko indywidualna decyzja.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra grafa 4870 512MB Palit siedzi w kompie -> Turbo włączone -> zegary ustawione na 815/1039(4156) -> w 3dmarku06 wynik 14694 -> jak dam zegary wyzsze to minimalne arty więc zostaje na takich... w gta4 bez artów...

 

tempy w stresie są ok?

 

http://i39.tinypic.com/2qw0c5l.jpg

 

PS. wiatrak ustawiony na 60% :-)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...