Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

buda jest zamknięta i jej gorąco może dodatkowo... otworze ją i sprawdze jaka będzie różnica...

 

tempy w spoczynku: 60% wiatrak [obudowa otwarta] [775/1000]

Dołączona grafika

(niezłe spadki na grafie -> po 10 stopni x) -> i w ogole cały komp zimniejszy...)

 

tempy w stresie: 60% wiatrak [obudowa otwarta] [775/1000]

Dołączona grafika

(artów nie zauważam na razie ale bede testować jeszcze i moze jakis wiatrak dołoże hmm)

(wciąż żadnych artów...)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem dzisiaj Palita 4850 ddr5 i mam zamiar zmniejszyć taktowanie i v w trybie 2d.

 

czy opis od 4870 będzie też dobry na moją kartę ? http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=67928 (zagraniczne linki nie są zakazane) chociaż wolałbym coś po polsku :D

 

jakie v min. i takty mogę ustawić ? na razie mam 500/900 i v 1.206

 

nie licząc Att bo wolałbym mieć te ustawienie na stałe (w biosie karty) tzn. bez włączania żadnych programów

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Radzia HD4850 HIS. Jest tylko jeden problem, mianowicie karta została mocno "skompresowana". Jej długość to 20,5cm !! Niby GPU-Z wskazuje, że wszystko jest ok: Ram, przepustowość, taktowania itd. 3Dmark 06 13K punktów, w grach jednak wydaje mi się, że różnica wydajnościowa pomiędzy HD3850 z siga

jest raczej niewielka. Karta w spoczynku ma 34C a w stresie max 57C, mało coś... Spotkaliście się kiedyś z takim Radeonem ?? kupiłem go w Komputroniku:

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ra...pelny,id,60993/

 

Zdjęcia owej karty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Strona producenta:

 

http://www.hisdigital.com/un/product2-385.shtml

 

Ogólnie karta bardziej przypomina mi HD4670 :lol2: Oddać ją w cholerkę, czy waszym zdaniem wyniki są w normie ??

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w ogole daje ten tryb Turbo? mam r4870 GS i nie wiem po co to ;p szukalem ale jak wpisalem w tym temacie Turbo to mi sie samo Twin Turbo pokazywalo. Moze mi ktos wyjasnic?

Jedyne ci widze to wentylator kreci szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marvin skąd taki wysoki wynik SM3.0?

 

U mnie po skręceniu na 760/1050 jest mniej:

 

SM 2.0 Score 5583

SM 3.0 Score 6597

 

System to pół-godzinny XPSP3 z najnowszymi sterownikami.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, podkręciłem kartę do 700/1050. Wynik w SM 3.0 - 6856...Używam cat 9.6 i XP Sp2. Nie mogę przekroczyć bariery 700MHz... jakieś pomysły ?? Zmodowany Bios czy cuś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem wsadzilem do kompa nowego palita 4850 na ddr5 i mam problem :( ,,,widze ze jakies krzaki na monitorze wychodza,,,a system WinXP wczesniej posiadalem GF 8600 , stery odinstalowalem cleanerem 3.3,przeprowadzilem instalacje catalysta 9.5 zapodalem po wsadzeniu ati do kompa i od tej pory zaczely sie przebarwienia pojawiac i smieci tak jak na rysunkach.... powieccie mi czy ta karte to trzeba jakos wygrzewac ??? bo po zapodaniu Furmaka jak wiatrak byl na Auto to wywalalo go i reset...dalem na wiatrak na maxa czyli w Rive na 100% to Furmak odpala, raz jest dobrze a raz krzaczy w tescie ...wiec zapodalem mu Testa na wygrzewanie i widze ze troszke lepiej jest, wiec odpalilem w gry i jak narazie bez smieci i krzakow :) . co o tym sadzic wymienic ja kupiona w Gralu???? czy moze to wina sterow aha zasilacz trzyma 12,04 i leci do 11,90 V jest to Fortron 350W (ten lepszy) czy moze postawic od nowa nowa Winde ?? co byscie doradzili sorrka ze belkot ale pozno jest wiec glowy nie mam do pisania juz :(

 

moze wy bedziecie wiedzeli gdzie problem jest i czemu tak sie dzeje !! i co z tym zrobic..???

thx

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ciezko mi uwierzyc aby nowka karta po wsadzeniu ulegla uszkodzeniu....albo byla uszkodzona no pewnie sie trawiaja takie egzemplarze :( ale po ponienieniu chlodzenia na 100% tak jak napialem inagrzewaniu jej zaczela jak by lepiej dzialac ,jutro czysta instalke windy zrobie i zerkne wtedy bo mam jeszcze kilka dni na odesleanie jej ...

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na zasilaczu miernikiem? Dla pewności możesz skombinować coś mocniejszego i spr.

Sprawdź na nowej windzie, jak piszesz, ale kurde takie arty to chyba nie wina sterów. Raczej pamięci karty coś boli, fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale dla mnie juz od dawna firma PALIT to zdecydowanie najgorszy szrot na rynku - zawsze i w każdej kategorii. Raz kiedys kupilem grafe tej firmy - GF6600 jakistam - i wogole nie dala sie podkrecac . Zmiana zegara chocby o 5MHz powodowala arty. Na szczescie jeszcze tego samego dnia wymienilem ja na winfasta. Od tamtej pory na Palita bym nawet nie chcial nasikac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napiecie zasilacz ma w granicach dopuszczalnego bledu 5% --> 12,10v po zapodaniu marka jest 11,90V non stop mam podlaczony miernik :) no ciekaw jestem ktory system postawic na testa Winde 7 czy winXP ?? ja na palita nie psiocze mialem kilka ich graf i byly OK

 

 

ps. dziwne jest to, ze w grach niby jest ok a w markach lipka jakies krzaki...no zobacze na nowym systemie to

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Radzia HD4850 HIS. Jest tylko jeden problem, mianowicie karta została mocno "skompresowana". Jej długość to 20,5cm !! Niby GPU-Z wskazuje, że wszystko jest ok: Ram, przepustowość, taktowania itd. 3Dmark 06 13K punktów, w grach jednak wydaje mi się, że różnica wydajnościowa pomiędzy HD3850 z siga

jest raczej niewielka. Karta w spoczynku ma 34C a w stresie max 57C, mało coś... Spotkaliście się kiedyś z takim Radeonem ?? kupiłem go w Komputroniku:

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ra...pelny,id,60993/

 

Zdjęcia owej karty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Strona producenta:

 

http://www.hisdigital.com/un/product2-385.shtml

 

Ogólnie karta bardziej przypomina mi HD4670 :lol2: Oddać ją w cholerkę, czy waszym zdaniem wyniki są w normie ??

Ja bym to "oddał w cholerkę".. Znacznie obcięta sekcja zasilania.. Ciekawe czy wszystkie te HIS'y to już te kastraty bo chciałem kupić za niedługo <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bliższym zapoznaniu się z karciochą mogę śmiało powiedzieć, że nie jest tak źle. W "znormalizowanym" HD4850 duża część powierzchni PCB nie jest wykorzystywana, nie licząc ścieżek oczywiście. HIS natomiast wykorzystał tę przestrzeń w efektywny sposób. Podkręciłem grafę do 700/2100MHZ i nie mam problemów ze stabilnością, zero zwiech, freezów itp. Karta chodzi bardzo dobrze, po reinstalce systemu (XP sp3) w Crysysie w 1440x900 - wysokie detale, mam średnio 46fps. Gry ogólnie też chodzą lepiej. Jak widać, reinstalka okienek czyni cuda B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to "oddał w cholerkę".. Znacznie obcięta sekcja zasilania.. Ciekawe czy wszystkie te HIS'y to już te kastraty bo chciałem kupić za niedługo <_< .

mam pytanie:

Głośno chłodzi HIS na tej karcie ?

zastanawiam się nad jej kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Na domyślnych ustawieniach jest słyszalny, ale nie daje się mocno we znaki. Zresztą ja zawsze podkręcam kolumny więc i tak go nie słyszę :grin: Można edytować bios i samemu ustawić obroty wentylatora. Ja jednak wolę mieć chłodniejszą grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w HD4850 nie ma czujników temp na sekcji zasilania ani pamięci -_-

Owszem, są.. W przypadku tego HIS'a widać nie ma na sekcji zasilania ze względu że jest cała przebudowana :damage_wall: .

 

Pytanie: Karta ma regulację obrotów wentyla (czy możesz regulować np w Riva Tuner?).

Co do temperatur to byłbym wdzięczny gdybyś podał jakie są w stresie :). Ściągnij AtiTool i odbal Scan Of Artifact, poczeka z 3min i podaj temperatury.

 

Dzięki za pomoc, pozdro.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym HD4850 nie ma czujników temp ani na sekcji zasilania ani na pamięciach, czy to referent czy jakieś wynalazki HISa. Udowodnij mi że jest inaczej. Musiało Ci się pomylić z 4870.

 

Hmm, na 1.30V mam stabilne 810/1150, od 820-850 stopniowo coraz mocniejsze artefakty po ~15 minutach grania po czym karta się wyłącza. Podniesienie na 1.35V ATT nie pomaga. Nic się nie powinno przegrzewać bo na karcie wisi Accelero S1Rev1 z dwoma 120@ 1500rpm, sekcja zasilania i pamięci oradiatorowane aluminium, a temperatura nie wychodzi powyżej 57 stopni w stresie. Pomysły?

 

@Stanko, a to przepraszam :)

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...