Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Tyle to ja wiem, pytanie tylko który konkretnie model zapewni mi tak jak się pytałem bezproblemowe wysokie oc - jednym słowem w który model najlepiej zainwestować kasę. Tak przy okazji dla 260 i 4870 mój proc nie będzie już wąskim gardłem (obecny).

Nie ma czegos takiego jak gwarancja oc ;) Bierzesz tanszego 260 i liczysz sie z tym , ze nie musi leciec wysoo , placisz po 200/300 wiecej i albo masz 4890/275 , albo "prawie gwarancje" oc. Dla mnie to bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak gwarancja oc ;) Bierzesz tanszego 260 i liczysz sie z tym , ze nie musi leciec wysoo , placisz po 200/300 wiecej i albo masz 4890/275 , albo "prawie gwarancje" oc. Dla mnie to bzdura.

Ja nie mówię o żadnej gwarancji OC tylko o prostej sprawie. Możesz kupić kartę A za powiedzmy 650 zł i kartę B za 700 zł z czego okazuje się że B jest zdecydowanie gorsza ma dupiane chłodzenie itd a A jest bardzo fajna i przeciętnie wnioskując po opiniach X ludzi dość dobrze się kręci dużo lepiej niż karta B. Takich sytuacji było mnóstwo i zawsze będą bo jak świat światem ludzie zawsze będą chcieli naciągać innych na kasę. Z tego co mówisz wynika że zawsze więcej zainwestowanych pieniędzy to zawsze oznacza lepszą wydajność. Jakby tak było to ten wątek by prawdopodobnie miał 3/4 postów mniej niż ma. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam jeszcze do wyboru wersję TOXIC, bo (trudno w to uwierzyć) też jest w tej samej cenie. Co o niej sądzicie? Ale bardziej skłaniam się do normalnej wersji 512mb, bo niektóre opinie o toxic'u nie są zbyt przychylne.

Edytowane przez szynszylam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziwna sprawa:

 

Po zainstalowaniu 9.6, temperatury spadły mi o 10*C w idle do 20(!) w stresie - czy aby na pewno czujka dobrze pokazuje? Owszem, wyciągałem kartę i nieco wyczyściłem, ale nie przypuszczałbym, że mogło to obniżyć tak temperatury - dużo kurzu się nie nazbierało (a, pasta to STG-1 - przesmarowałem zaraz po zakupie, chłodzenie stockowe [nie sugerować się Musashi w sigu]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest?

alternatywne drivery

9.6 jeszcze co prawda nie testowalem, ale generalnie XG to polepszone oficjalne drivery - przynajmniej z zalozenia;)

z wlasnych doswiadczen potwierdzam ze sa zawsze troszeczke lepsze, ale jak kto woli, na roznych konfigach moze byc roznie, ja nei zawiodlem sie jeszcze ani razu i polecam

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ta karte i dziala oki,tylko niewiem czy to normalne przy wlaczaniu kompa na moment wiatrak karty zamienia sie w odkurzacz. Da rade cos na to poradzic poza wymiana chlodzenia?

(Bałem sie ze na modecom 400w niepociagnie ale jakos daje rade)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O właśnie ludzki dlaczego ten HD4870 taki tani ?

 

Opyla się go brać ?

Odpowiedz sobie na pytanie : czy doplata po 300-500 z 4870 do 4890 przy roznicy 15% w wydajnosci ma sens? Osobiswcie wole 260 bo ma jednak 896MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ludzki dlaczego ten HD4870 taki tani ?

 

Opyla się go brać ?

Niewiem dlaczego ale nowy i z gwarancja normalna. Mialem brac 4770 ale w warszawie na gieldzie nikt niemial a 4850 mi po 500-600 chcieli wciskac. Poza tym wkurzajacym odkurzaczem na starcie wszystko dziala oki. Przesiadlem sie z 8800gts320mb i widac poprawe wydajnosci w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis(tak mi sie wydaje bo moze wczesniej tego jakims cudem niezauwazylem) zaczely sie dziwne rzeczy z karta. Obraz podstakuje tak na chwile(ale tylko na wyjsciu analogowy,na hdmi obraz idealny) gdy karta zmienia tryb pracy z

3d 775c950m na 2d 200c500m lub odwrotnie. Dawno nie mialem radeona, czy cos poprzestawiam nie tak w ccc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno tu nie zaglądałem i szukać odpowiedzi będzie ciężko.

Może mi ktoś powiedzieć jak poza CCC podkręcić 2 karty w CF? próbowałem Rivą i ATT ale ustawiało takty tylko dla 1 karty.

Jak coś może być jakiś link do innych stron, albo krótka odpowiedź ;)

dzieki, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawia sie jedna z danymi i 3 jako monitor plug and play. podkrece jedna dziala podkrecasz pozostale nie dziala ;p

 

edit:

inaczej

GPU0 \ ATI Radeon 4850 \ Monitor Plug and Play - otwieramy dziala

GPU1 \ Ati Radeon 4850 \ Monitor dommyslny - tylko ustawienia fan

GPU0 \ ATI Radeon 4850 \ (Default Monitor) - dziala dla pierwszej

GPU1 \ Ati Radeon 4850 \ (Default Monitor) - tylko ustawienia fan

 

I lipka ;p

Edytowane przez Fisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawia sie jedna z danymi i 3 jako monitor plug and play. podkrece jedna dziala podkrecasz pozostale nie dziala ;p

 

edit:

inaczej

GPU0 \ ATI Radeon 4850 \ Monitor Plug and Play - otwieramy dziala

GPU1 \ Ati Radeon 4850 \ Monitor dommyslny - tylko ustawienia fan

GPU0 \ ATI Radeon 4850 \ (Default Monitor) - dziala dla pierwszej

GPU1 \ Ati Radeon 4850 \ (Default Monitor) - tylko ustawienia fan

 

I lipka ;p

bo CF masz nie włączone,jeżeli CF jest aktywowane masz tak

Dołączona grafika

i normalnie podkręcają się obie karty wybierasz pierwszą pozycje i OC pózniej 3 pozycje i OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najnowsze stery, i caly czas wlaczone cf. i nic ;p

jeżeli CF masz włączone to wyłącz i włącz rive od nowa,pokaż gpu-z.

Jak tego nie zrobisz to nadal bedziesz widział 4 pozycje a nie trzy instalowałeś na wyłączonym CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...