Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

a Warto doplacic do 1gb ? W jakich grach i rozdzielczosciach poczuje roznice ?

Crysis , Cryostasis , Stalker Clear Sky , Graw 2 , Wic , GTA4 , Call of Juarez, Coh,Far Cry 2 więcej nie pamiętam :wink: . Przypominam , że wzrost rozdzielczości zwiększa jedynie minimalnie użycie pamięci z karty. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO NIE SĄ KARTY Z REFERENCYJNYM CHŁODZENIEM

Takich już prawdopodobnie nie dostaniesz w modelu 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja wg kodu producenta >> klik

 

Crysis , Cryostasis , Stalker Clear Sky , Graw 2 , Wic , GTA4 , Call of Juarez, Coh,Far Cry 2 więcej nie pamiętam icon_wink3.gif . Przypominam , że wzrost rozdzielczości zwiększa jedynie minimalnie użycie pamięci z karty.

gralem w wiekszosc tych tytulow na 4870 z 512 na pokladzie, na max detalach i nie bylo zadnych problemow z plynnoscia [rozdzialka 1280x1024]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wroce do Matrixa. Wlasnie mam pierwsze koty za ploty z Win 7. Dla 4870 MAtrix jedyna dzialajaca wersja itrackera jest 1.07.

Reszta wersji, nwet1.08 nie wykrywa sprzetu. 1.07 dziala jak ta lala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

gralem w wiekszosc tych tytulow na 4870 z 512 na pokladzie, na max detalach i nie bylo zadnych problemow z plynnoscia [rozdzialka 1280x1024]

Ja tez i problemy sa. Odpalasz AA x8 w Gridzie , fraps wskazuje 50-60 , a gra tnie sie niemilosiernie bo sa freezy , wystepuje strutting. W Stalkerze CS po czasie na dx10 w 1680x1050 cos sie dzialo z ramem bo trzeba bylo zjezdzac do 1440x900 , gra dostawala zadyszki przy ruchach myszka itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicolass

Jak z głośnością tej karty oraz czy 750mhz/rdzen oraz 2,1-2,2ghz na pamięciach zrobi bez wysiłku?

Sekcja zasilania jest taka jak na zdjęciach w necie czy coś już pocieli?

 

EDIT> kostki pamieci samsunga?

Nie chce mi sie teraz karty z budy wyjmować :P wiec nie powiem, jakie to pamieci. Co do o/c na razie automatycznie overdrive mi ustawił takty na 750 MHz dla rdzenia i 1083 MHz dla pamięci. Jak będę kiedyś miał czas, to potestuję wyżej ale teraz mało gram więc zostawię tak jak jest. W teście guru 3D moja karta zrobiła coś koło 810 MHz na rdzeniu i 1190 MHz na pamięciach, więc pewnie jeszcze troche się da z niej wydusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która grafke proponujecie ze względu na kulturę pracy i OC ?

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...VI_(PCI-E).html

 

czy

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...VI_(PCI-E).html

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3332417 Karta jest na pewno trochę lepsza od referenta.. W stresie jest głośna (jak każda 4870) ale w spoczynku cicha, jak obniżysz wentyla do gdzieś tak 15% jest niesłyszalna (w ati tray tools mozna nawet go wylaczyc, nie polecam :lol2: ). Karta ma czasem problemy (często) z przechodzeniem w tryb 3d.. Nie raz się zdziwiłem "czemu ten Crysis tak chodzi..?" :damage_wall: . Polecam te kartę

 

A co do matrixa to faktycznie kiszka, lecz nie dla mnie :D. Zobaczę to dokładnie jak dojdzie (dzisiaj ma być, kurier dzwonił).. Jak faktycznie nie będzie miejsca to się napisze do Maniakalnego to na pewno coś ciekawego wystruga :D. Natomiast jeżeli faktycznie będzie bardzo źle z tym to po prostu zmienię chłodzenie :). Nie wierze że bezpiecznie jest zostawić DDR5 bez chłodzenia..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, problem jednak polega na tym, ze nie ma tam miejsca naradiatory. Jesli zmieniac chlodzienie - to tylko na wc. Temperatury nie przeszkadzaja az tak bardzo. Zreszta w kazdym 4870 krecenie pamiec to ro0bota dla syzyfa, a i tak wyniki mierne :D IMO zmiana chlodzenia matrixowego na alternatywne AC jest bez sensu. 1. Wyglad, 2. Spelnia swoje zadanie. 3. Kontrola obrotow (dziala w 90% :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC S1 + Noiseblocker XL2 pod kontrole obrotów ;). Czy nawet jakiś tańszy wentyl.. A zawsze to można zrobić w ten sposób że na dwóch pamięciach będzie jeden radiator (na tych gdzie przeszkadza HP), tyle że tam gdzie HP będzie wgłębienie w radiatorze by nie przeszkadzał :D.

Tak w ogóle zobaczę, jak dojdzie ;). Dzwoniłem do kuriera i o 12 powinien już być :D.

 

P.S

HIS którego miałem pozwalał na o/c pamięci na 1140mhz ;). Nie wierze że Matrix gdzie można jeszcze w napięciach grzebać nie pozwoli na tyle ;). Jestem pewny że pamięci mają za ciepło (czujnik pewnie jest gdzieś blisko pamięci na pcb i temperatura jest zaniżona).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma mojego PC z siga w domu już od ponad 2 miesięcy. Radeon HD 4850 z siga podpięty przez kabel hdmi - zauważyłem, że co jakiś czas obraz mruga z góry na dól(tak jakby świecił jaśniej przez chwilę, a potem obraz lekko ciemnieje), to samo działo się u mnie na monitorze lcd, podłączonym do karty przez DVI. Nie ma artefaktów, w grach wszystko stabilne, nie miałem okazji robić 3D Mark, Furmark itp (brak czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie OC to Gigus.. Jak nie będzie do XFX.

 

Gigaszrot pozwala na regulacje napięć (co prawda w niewielkim zakresie, ale pozwala). Pamięci dobrze się kręcą. Sekcja nie najgorsza. Wady to brak chłodzenia na pamięciach i brak regulacji wentylatora (cały czas chodzi na maxa).

 

XFX powinien być dość cichy w spoczynku (z Gigusem miałem do czynienia, z tym XFX nie). Z oc to wielka loteria. Brak możliwości podbijania napięć.

Ja bym brał gigusa + AC S1 + wentyl 120mm. Ale jedno jest pewne.. Na pewno nie u ENTERA (ten imrch to, to samo). http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14658 polecam sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Małe pytanie

to

3322964[/snapback]

To jeszcze :

6555308[/snapback]

lol zartujesz?:o

E-N-T-E-R to konto mieci_kras - jak wczoraj jej zablokowali na allegro konto,to wznowila swoje aukcje na tym drugim i kreci ludzi dalej - masakra.

imrch to rowniez cypr i ten sam patent (ludzie pisza, ze to ta sama ekipa).

 

Ogolnie sa 4 konta z tych cypryjskich walow:

miecia_kras, imrch, matravers i e-n-t-e-r

 

byly jeszcze chyba z 2, ale sa nie uzywane.

lol zartujesz?:o

E-N-T-E-R to konto mieci_kras - jak wczoraj jej zablokowali na allegro konto,to wznowila swoje aukcje na tym drugim i kreci ludzi dalej - masakra.

imrch to rowniez cypr i ten sam patent (ludzie pisza, ze to ta sama ekipa).

 

Ogolnie sa 4 konta z tych cypryjskich walow:

miecia_kras, imrch, matravers i e-n-t-e-r

 

byly jeszcze chyba z 2, ale sa nie uzywane.

 

To generalnie dziala tak:

 

Tutaj przyklad jak to dziala:

 

6641211[/snapback]

O tym ciagle pisze. Zaoszczedzi sobie ktos 20zl u tych 3ch kolesi (e-n-t-e-r aka miecia_kras, matravers i imrch), a potem bedzie mial problemy z Urzedem Skarbowym. wolny wybor lol. Tak samo nie wytlumaczysz sie, jak kupisz cos od zlodzieja [paserstwo].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem matrix'a... SZCENA MI OPADŁA! Pudełko bardzo fajnie wykonane.. Po otwarciu inne pudełko, czarne z estetycznym, złotym napisem Asus i ich hasłem marketingowym.. W tym jeszcze jedno pudełko i karta.. Ślicznie wykonana karta. Nie sądziłem że będzie aż tak zajeb****e wyglądać (zdjęcia nie oddają tego co w realu) :D. Co do pamięci to nie będzie problemu z radiatorkami. Problem jest tylko w jednym miejscu gdzie idzie ten HP. Tam trzeba pomyśleć :). Lecz z innymi kostkami nie będzie problemu. Sekcja zasilania jest przekosmiczna :D. Czuje że dokonałem dobrego wyboru :).

 

Montuje kartę, czyszczę stare stery (uinstal + ccleaner) i zaczynamy zabawę ;).

Od razu mówię że pamięci kręcić nie zamierzam. W ogóle na razie OC mija się z celem.

 

P.S

Kocham zapach świeżej elektroniki :E.

 

P.S 2

Liczyłem na naklejkę "Republic Of Gamers" :E.

 

Edit:

Wy też mieliście ślady podłączania na DVI? :blink:

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu RADEON-a HD 4850 przestała mi działać karta dźwiękowa SB Audigy pierwszej generacji (0090) - podejrzewam, że ma to jakiś związek z tym, że radki mają jakieś wlasne audio do HDMI, ale nie mogę sobie z tym poradzić.

 

Raz mi Audigy nie wykrywa, raz wykrywa, niby mixer mowi ze muza gra na gniazdach sygnalu nie ma... wylączylem w menegerze urządzen wszystko poza Audigy i to tez nic nie dalo. Da się to jakoś zrobić, by Audigy znów działało czy muszę X-Fi kupić?

 

W ogóle miał ktoś coś takiego?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem matrix'a... SZCENA MI OPADŁA! Pudełko bardzo fajnie wykonane.. (...) Ślicznie wykonana karta. (...) (zdjęcia nie oddają tego co w realu) :D.

No dla tego nie wyobrazam sobie zmiany chlodzenia :)

 

Co do pamięci to nie będzie problemu z radiatorkami. Problem jest tylko w jednym miejscu gdzie idzie ten HP. Tam trzeba pomyśleć :).

Wrzuc zdjecia, jak juz rozwiazesz ten problem. Ja postanowilem nie obklejac tych kosci wlasnie przez to, ze nie wszystkie sie da.

 

Wy też mieliście ślady podłączania na DVI? :blink:

Nie. Zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że dali mi jakąś ze zwrotu.. No ale trudno.. Ja im też dałem ze śladami (co prawda ja siedziałem ze ścierką 5min i męczyłem te DVI żeby nie było widać, na radiatorze zostawiłem ryskę).. Na karcie nie ma żadnych śladów, a to najważniejsze. Pojawił się problem przy montażu ;/.. Karta nie jest kompatybilna ze "szybkim montażem" w CM690. Do dolnego śledzia zapiąłem zatrzask, jednak nie włazi do końca.. Przy górnym musiał bym zdjąć te usztywnienie, a nie chce tego robić :). Dobrze że konstruktorzy CM przewidzieli takie coś i nagwintowali dziurki.

Karta jest świetna. Podoba mi się ta mnogość ustawień i to że ma czujki temperatury, tam gdzie tylko bym chciał :D.

Na początku zapuściłem Ati Toola i zasypało mnie artami.. Pomyślałem że jak zwykle mam pecha i dostałem uwaloną (tak jak tego 4850 z kompuszrota). Zerknąłem w Itrackera że program ustawił napięcie 1,9v (!) na pamięci! Obniżyłem do 1,520 i problem ustał, jak ręką odjął. Furmarka przechodzi bez zongów, czyli sprawna. Idę zaraz odpalić Crysisa + natural mod, lecz wpierw muszę ustawić wentylator :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PowerColor Hd4870 takiego http://img119.imageshack.us/i/zdjcie0308.jpg/

 

Zainstalowane mam Catalyst 9.7 i problem polega na tym, że nie potrafię w opcjach sterować prędkością wentylatora... http://img65.imageshack.us/i/beztytuuaddas.jpg/

 

A to od mojego kumpla, który ma takiego samego radka (tylko że on ma jeszcze wersję catalystó 8.x) http://img79.imageshack.us/i/83787673.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja.. Zauważyłem że karta nie ma śrubek mocujących te plastikowe ustrojstwo na którym osadzone są wentylatory :E.. Po rozmowie z panem z ESC (dałem mu do zrozumienia że karta chyba jest używana), sprawdził kilka tych kart i mówi że na 10 sprawdzonych, 3 nie miały tych śrubek xDD. Śmieszna sytuacja lecz wiem czy grozi brak śrubek.. Utrata gwary. Pan mi wytłumaczył że nie ma pojęcia dlaczego tak jest, karty są nowe prosto z hurtowni. Doślą mi te śrubki :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Zerknąłem w Itrackera że program ustawił napięcie 1,9v (!) na pamięci! Obniżyłem do 1,520 i problem ustał, jak ręką odjął. Furmarka przechodzi bez zongów, czyli sprawna. Idę zaraz odpalić Crysisa + natural mod, lecz wpierw muszę ustawić wentylator :D.

Jak juz zaczniesz bawic sie w OC - koniecznie informuj o postepach. Nie ma tutaj wielu posiadaczy Matrixa 4870.

Szczegolnie chodzi mi o napiecia - bo czasem odnosze wrazenie - ze to jest loteria. Raz sypnie artami, raz nie. No i ta dziwna zaleznosc z napiec na pamieciach z napieciami na GPU :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja.. Zauważyłem że karta nie ma śrubek mocujących te plastikowe ustrojstwo na którym osadzone są wentylatory :E.. Po rozmowie z panem z ESC (dałem mu do zrozumienia że karta chyba jest używana), sprawdził kilka tych kart i mówi że na 10 sprawdzonych, 3 nie miały tych śrubek xDD. Śmieszna sytuacja lecz wiem czy grozi brak śrubek.. Utrata gwary. Pan mi wytłumaczył że nie ma pojęcia dlaczego tak jest, karty są nowe prosto z hurtowni. Doślą mi te śrubki :E.

Fajny sklep :lol2:

Spytaj czy możesz do nich przyjechać i osobiście sprawdzić, że 3 z 10 kart nie maja śrubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta dziwna zaleznosc z napiec na pamieciach z napieciami na GPU

Nic dziwnego, że tak jest bo karta dając większe napięcie na pamięci czy GPU powoduje wzrost pobieranego prądu dla danego układu przez co możliwe jest, że dla drugiego układu zaczyna brakować papu. Sekcja zasilania też ma swoją wytrzymałość. Zobacz sobię na sytuację z 4770, sekcja słaba to i pamięci z dużym v ograniczyły OC rdzenia i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że tak jest bo karta dając większe napięcie na pamięci czy GPU powoduje wzrost pobieranego prądu dla danego układu przez co możliwe jest, że dla drugiego układu zaczyna brakować papu. Sekcja zasilania też ma swoją wytrzymałość. Zobacz sobię na sytuację z 4770, sekcja słaba to i pamięci z dużym v ograniczyły OC rdzenia i odwrotnie.

No tak, tylko,z e caly zonk polega na tym, ze podwyzszajac V na GOU, musze je obnizyc dlasekcji RAM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był matrix.. I nie ma matrixa.. Karta z początku miała temperature w spoczynku na MEMIO podchodzącą pod 100*C.. Postanowiłem dokręcić śrubki mocujące chłodzenie.. Jedna pękła.. Oby nie było z tym problemów.. Potem podejdę do kumpla z kartą i zrobię zdjęcia jego fonem, bo z moim to padaka nie zdjęcia.. CZY JA ZAWSZE MUSZE MIEĆ TAKIEGO PECHA..

 

Nic.. Dzwonie do ESC.. Mam się powoływać na niezgodność towaru z umową czy na gwarę? Chyba niezgodność, nie?

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...