Skocz do zawartości
ryba

[recenzja] Nvidia Geforce 9800gx2 - Dzisiaj Premiera!

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie leci 3dm06 i jest ok,mam Evga

No tak czyli u mnie cos dupnie sprawa wyglada - jutro kurier odwozi karte na 2 tygodnie (nacieszyłem sie pół dnia :( )

Ale partyjka cod 4 3 godzinna była ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petrumi zapomnij o rozwiązaniu 2x98GX2. Masz SLI to wiesz jakie czasami są problemy, a jak zapodasz 4xGPU to problemów będzie 4x więcej :wink: Niestety takie rozwiązanie to tylko do wyścigów w 3dmarkach, bo do normalnego użytkowania to to coś się kompletnie nie nadaje. Co do zasiłki to dobrze, że jeszcze chodzi, ale 2x98GX2 bym nie ładował, chociaż pojedynczą GX2 pociągnie skoro daje radę teraz. Z drugiej strony wymiana tego co masz na GX2 to imo "sztuka dla sztuki" :wink: pzdr

Z czystym sumieniem muszę stwierdzić, że SLI nie sprawia mi żadnych kłopotów. Przetestowałem tonę gier i w większości widać spory przyrost. Nie jest to 2x więcej ale tak akurat do mojego monitora. Są tylko chyba trzy tytuły (Dirt, FSX i Crysis) w których karty w max detalach i AA4 dostają zadyszki. I w sumie tylko dla nich byłby sens zmieniać na 2xGX2. Ale dodając do tego konieczność zmiany zasilacz na 1kW to sprawa nie warta świeczki na dzień dzisiejszy. Ale za pół roku - czemu nie.

 

Czy sugerujesz, że mój obecny zasilacz działa na granicy swoich możliwości?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No tak czyli u mnie cos dupnie sprawa wyglada - jutro kurier odwozi karte na 2 tygodnie (nacieszyłem sie pół dnia :( )

Ale partyjka cod 4 3 godzinna była ;]

dzisiaj zapuscilem 3dm 01 i 03 i karta gra melodyjki,w 05 i 06 tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Narazie sprawdzam tylko na procku 4Ghz-bo pozyczylem znowu pompke kolesiowi na dwa dni i niestety jade na boxowym chlodzeniu,czyli:

 

cpu 425x9.5 @ 4Ghz,mem 1:1 4-4-4-12 2T,gra 600/1000@700/1100-wszystko na def chlodzeniu

06-19k

05-26.6k

03-73.7k

01-80k

 

tak to narazie wyglada,jak wroci pompka to pogonie procka chociaz do 4.4Ghz,wiecej i tak na obecnej mobo nie wycisne(Asus P5N-D) do czasu powrotu DFI X38 bede musial sie tym pocieszyc,poza tym szczerze przyznam,ze 750i wydajnosciowo jest duzo slabszy niz X38

 

EDIT:w 3dm 06 i 05 dalem wsio na maxa 1680/1050,8AA,trillinear -grafa 700/1000,proc 4Ghz

05-Dołączona grafika

06-Dołączona grafika

 

nie wiem szczerze mowiac co myslec o tych wynikach

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem muszę stwierdzić, że SLI nie sprawia mi żadnych kłopotów. Przetestowałem tonę gier i w większości widać spory przyrost. Nie jest to 2x więcej ale tak akurat do mojego monitora. Są tylko chyba trzy tytuły (Dirt, FSX i Crysis) w których karty w max detalach i AA4 dostają zadyszki. I w sumie tylko dla nich byłby sens zmieniać na 2xGX2. Ale dodając do tego konieczność zmiany zasilacz na 1kW to sprawa nie warta świeczki na dzień dzisiejszy. Ale za pół roku - czemu nie.

 

Czy sugerujesz, że mój obecny zasilacz działa na granicy swoich możliwości?

Jeżeli jesteś bardzo zadowolony to ok, kiedyś coś tam czytałem, że coś kręcenie Ci nie szło i stąd moje przypuszczenie :wink:

 

Zasiłka moim zdaniem już w tej chwili działa, bo działa, ale kto wie jak się zachowa przy czterech GTS'ach. Po prostu jest to trochę podstarzała konstrukcja i dlatego moje wątpliwości :? Za pół roku nV coś tam może wysmaży ciekawego (jakieś GT200 :D ), a jak nie oni to może coś tam AMD pokaże (rv770 :lol: ). Hmm w sumie to na Twoim miejscu bym się wstrzymał, masz SLI które całkiem nieźle sobie, jeszcze, radzi. Jeżeli jesteś zdesperowany to można się o to pokusić, ale wtedy zasiłka i już robi się mniej ciekawie. Polukaj kilka testów zobacz jak to się zachowuję, jak wydajność w wybranych tytułach jest zadowalająca to można pomyśleć...

http://www.hardware.fr/articles/715-1/doss...i-quad-gpu.html

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...GhlbnRodXNpYXN0

http://www.firingsquad.com/hardware/nvidia...li_performance/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurieros zabrał kartę...

No rozumie piszczenie karty w 3dmarku - jeszcze zniosę. Ale jeśli karta mi piszczy podczas rozgrywki w COD4 to automatycznie jest stracona...

Zadzwoniłem na serwis czy cos takiego podlega gwarancji no i wyszło na to, że tak oczywiście nie ma problemu. Na szczęści bo karta straszliwie piszczała.

 

Do wyników oc - to jakoś marnie - rdzeń o 100Mhz i tylko kilkaset punktów przyrostu...

Ja na niekręconej karcie miałem jakoś 186xx więc ihmo cienki wynik w podkręcaniu - nie opłaca się bo przyrost wydajności nijaki jest.

 

Jeszcze jedna uwaga a zarazem pytanie - sprawdzaliście jak mocno się grzeje karta, "paluchem" ??

Ja mało się nie oparzyłem dotykając kawałka radiatorka który minimalnie wystaje.. Też u was jest taki gorący radiator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga a zarazem pytanie - sprawdzaliście jak mocno się grzeje karta, "paluchem" ??

Ja mało się nie oparzyłem dotykając kawałka radiatorka który minimalnie wystaje.. Też u was jest taki gorący radiator??

 

Karta się grzeje to oczywiste:) Dlatego ja rozwiazałem to w taki sposób ze uzywam Riva Tuner do kontroli wentylatora. Na sztywno ustawilem na 60% (55-60*C) przy wlanczaniu windowsa ( nie slychac jescze) i temperatury duzo spadly w windowsie w stosunku do automatycznej kontroli ktora utrzymywala wentylator na 35% w windowsie i temperatury po 75-85 :) Co prawda to norma dla tych kart. Jak w cos gram to zmieniam racznie na 80-100% wentylator w zaleznosci jaka gra wymagajaca. Na automatycznej kontroli graja w Assassin Creead w Dx10 karta miala 95*C a wentylator na 50% :) Mimo ze to jeszcze jest w miare bezpieczna temperatura to mi sie nie podobalo bo zawsze zwieksza temperatury pozostalych podzespołow :) Dlatego jak narazie RivaTuner i reczna kontrola wentylatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na def chlodzeniu i jeszcze po o/c karta sie grzeje,z reszta ma co sie grzac,wiec nie ma co nawet komentowac.

Do paru postow wyzej nie ma opcji,zeby 580W pociagnelo 2x9800GX2 i jeszcze inne czesci,plus o/c-bez opcji.

Widze jak moj corsarz 620W sie grzeje przy jednej 9800gx2 i o/c proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:w 3dm 06 i 05 dalem wsio na maxa 1680/1050,8AA,trillinear -grafa 700/1000,proc 4Ghz

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!

 

nie wiem szczerze mowiac co myslec o tych wynikach

Lipa jest za tą kasę. Tutaj 8800GTS bez modów. Porównajcie GPU-Z.

Nie ma co się przesiadać.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Lipa jest za tą kasę. Tutaj 8800GTS bez modów. Porównajcie GPU-Z.

Nie ma co się przesiadać.

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!

 

hmm,nie rozumiem tylko idei tej wypowiedzi,co ten screen mial na celu ???:)

no przeciez wiadomo,ze 9800GX2 to 2x8800GTS 512 tu mnie nic nie dziwi??

 

karta kupiona tanio i do sprzedania,tylko sobie nabije punktow w smarku 03 jak DFI wroci z gwary ;),caly czas na to czekam

 

ktos tu pisal,ze karta piszczy w Crysisie,wczoraj zainstalowalem,zeby zobaczyc jak to wyglada i u mnie tez cos tam piszczy,ale w sumie mam to w [gluteus maximus]

 

Nie wiem czy ja slepy bylem,ale nie zauwazylem,ze ta karta nie ma wyjscia tv, tylko HDMI-niezla bieda przyznam,bo nie mam nawet jak na TV filmu teraz ogladac,sa jakies przejsciowki?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo muszę przyznać że jestem mile zaskoczony wydajnością karty... wprawdzie wynik w 3dmarku06 wyższy zaledwie o 200 pkt. (17800pkt., 4ghz, 700/2200) od poprzedniej grafy ale po uruchomieniu crysisa dostałem kopa pod żebra...w końcu chyba zacznę grać,

1680x1050, high (zmodyfikowane high, wyglada bardziej jak v.high :) ), min fps ~40, avg 60

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp, stery 174.74.. różnica wynika zapewne z tego że masz 4 jajka :)

chociaż widzę że osobnik 71proste na tych samych ustawieniach ma 19k ale nie razi mnie ta różnica, gry chodzą jak należy :)

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na X38 jest prawie 20k ;) taka roznica na dzien dobry pomiedzy 750i a X38(stery 174.93)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kupilem sobie przedwczoraj od znajomego ;),bo jak mam czekac nastepne 3 tygodnie az mi przysla z gwarancja ta ktora mieli wyslac to ja dziekuje,jak przyleci to sprzedam.

Moja poleciala cos kolo 745/1150 w niektorych benchach nawet do 760Mhz i w polaczeniu z e8500@4.6Ghz(narazie tylko LC,po weekendzie na ostro bedzie)

06-21424

05-30754

03-79534

01-92494

To SLI tak jakos dziala a zainstalowanie hotfixa dalo mi -100pkt w 06,wiec go juz niechce,bo tylko pogorszyl wyniki:(,ewidenty skok widac w 3dm03,bo tam jest 80k z 54k na 88GTS

Marcin wez tylko jedna podstawowa poprawke na to co mowisz,bo zapominasz o podstawowej rzeczy a mianowicie te twoje 19.5k to masz na QX9650@4.6Ghz a nie na dwoch jajkach.

Sprawdz dzisiaj prosze ile bedziesz mial na e8500 a ja gwaranctuje Ci,ze nawet nie przekroczysz 18.5k ;)

 

btw:orientuje sie ktos czy jest cos takiego jak przejsciowka z HDMI na euro??nie mam jak filmow ogladac na TV,bo ta karta ma tylko wyjscie HD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No ten hotfix co ma niby poprawiac problemy z SLI i zwiekszac wydajnosc,ze strony futuremarka

Mam TV z wyjsciem na euro zlacze a karta ma wyjscie HD,masz jakis pomysl??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos post nad moim byla mowa o kombinacji alpejskiej DVI->HDMI->Euro, wiec do tego sie ustosunkowalem ;)

 

Co do DVI-I/A - mozna probowac, sa tam w koncu sygnaly RGB + Vsync i Hsync. Problem przeplotu jednak nadal pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...