Skocz do zawartości
Sheep

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Co do głośników - zależy na jakiej wysokości i jak je rozmieścisz głośniki by mieć dxwięk przestrzenny.  

Jeśli chesz mieć dźwięk przestrzenny na słuchawkach to wystarczt, ze masz "wbudowany" efekt by mieć dźwięk przestrzenny.

Niech ktos inny skomentuje ta wypowiedz, bo mi i tak nie uwierzy!

 

kolega twierdzi, ze jak dobrze ustawisz dwa glosniki przed soba, to bedziesz slyszal efekty dzwiekowe nawet za soba!?! ok, niech moc bedzie z Toba.

 

Mag w dalszym ciagu piszesz tylko o sprzecie estradowym, ktory sie ma nijak do tego co uzywa sie w domu. i nie mow ze sprzet domowy jest gorszy, bo jak ktos chce moze wydac na taki "domowy" sprzet nawe 300000 (300tyś) zl (wzm. odtwarzacz i 2 kolumny) i przy tym twoje DJ'skie sluchawki.......

 

jak ja bym chcial miec "wbudowany" efekt przestrzenny w swoje sluchawki, zycie bylo by piekne.

 

p.s. nie jestem inzynierem dzwieku, tylko elektroniki.

 

z mojej strony koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, ze 2 kolumny dadzą rade, ale cały taki jakby trick np. zestawu 5.1 polega na tym, że jeśli rozmieścisz je odpowiednio to masz ten efekt.

Czepiasz się o wszystko i o byle co - coś ala "wszyscy jesteście ciach!e ale ja jestem święty".

 

Posłuchaj no - po "rozmowie" z tobą wywnioskuje, że masz niewięcej jak 16 lat i tylko Chciałbyś zostać inżynierem dźwiękowym.

 

BTW: niema siły żeby kupić sprzęt domowy za 300tyś. chyba ze est sie frajerem i kupi sie 20 letniego wzmachola za 100tyś zł :)

 

Gdyby sprzęt domowy niebył gorszy od estradowego to ludzie robili takikie imprezy jak "Rava Blues Festiwal" "Mayday" "Love PArade" - koncerty takich gwiazd jak "U2" "The Rolling Stones" itd. na zwykłych domowych sprzętach a gdybyś położył na scene takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>o domowe przy np. Bono to by Cię wyśmiał i przy jego wtykach cały świat wiedział, ze jazim robi sobie yaya z niebyle kogo.

 

A najlepszy sprzet domowy kupisz za:

 

Zestaw głośników 5.1 - 5,5 tyś

Wzmacniacz - 1,5 tyś zł

Odtwarzacz DVD - 2tyś zł

Słuchawki domowe - 200zł

Equalizer - 1 tyś zł

Radio (jako zestaw do wieży) - 500zł

 

Ogółem : 10,7 tyś.

 

Zależy jeszcze, czy mieszkaż w bloku, czy willi jeśli w bloku to tak jak mówiłem 10,7 tyś, a do willi to pomnóż przez 5 i masz max. co mozesz kupić ze sprzętu audio.

 

A teraz ile kosztuje sprzęt estradowy:

 

Mixer - ok.5tyś Euro

Kolumny głośnikowe (najlepiej 18 Cal lub 20) - sztuk 1 - ok 4tyś Euro

Końcówki mocy - żeby uruchomić 100kW na strone to przydałoby się tak z 20 sztuk jak nie wiecej, a i cena jednej - 3tyś Euro

Odtwarzacz CD (jak ktoś się uprze) - najgorsze od ok. 350 Euro do 5tyś Euro.

Korektory dźwiękowe i Equalizery to wydatek (za jeden) - 4tyś Euro.

 

Wiećej mi nieprzychodzi ale policzmy:

18tyś Euro czyli na nasze PLN (pamiętajmy, ze Euro jest obecnie wart 4,35zł) to 78300 zł z tym, że wszystko jest liczone po 1 sztuce czyli pomnóżmy Mixer x4 czyli 20 tyś

Kolumny głośnikowe - ok 50 jeśli chcesz robić porządne imprezy za porządną kase 200tyś Euro

Końcówki mocy - jak mówiłem x20 czyli 60tyś Euro

Odtwarczacz CD - tu akurat starczy 1 czyli 5tyś Euro

Korektory dźwiękowe i Equalizery - x20 (po 5 do każdego mixera) czyli mamy 80tyś Euro.

 

Suma sumarum - 365 tyś Euro Jeśli chcemy przeliczyć to na złotówki to prosze - 1587750zł.

 

Niedoliczyłem jeszcze RAK'ów (wiesz wogóle co to jest?) i case'ów które dzięki nim mozemy sprzęt jakoś "ściaśnić".

 

Policzyłem głośniki jako "średniej" klasy, czyli jaęsli chciałbym mieć najlepszej klasy sprzęt to musielibyśmy pomnożyć przez 1,5.

To by było jako sprzęt audio. Gdybyśmy mieli dołozyć do tego sprzetu okablowanie, mikrofony i światła to przypuszczam, ze nawe pan Gates miałby problemy z kupieniem takiego sprzetu.

 

I panie jazizm - w akustyce nietylko ważna jest moc, ale jakość dźwięku bo żaden ceniący sie artysta niewytąpi na czeszczących głośnikach.

 

Jak zobaczyłem (jeśli jesteśmy na TY) twój post - to... szkoda gadać jedynie co moge do tego porównać to to jak mój "kolega" twierdził, ze aby zostać prawdziwym informatykiem nie jest mu potrzebne programowanie, a celeron to tosamo co p4 tylko, ze tańsz (i jeszcze chamsko twierdził że Celeron jest lepszy od Athlona haha :D) to ty mi próujesz wcisnąć kit, że sprzęt domowy niczym się nieróżni od estradowego.

To Ci nawet <span style="color:red;">[ciach!]</span>iaż 5 letni powie, ze w głośnikach domowych magnes jest wielkości myszki i wazy moze 0,5kg.

 

Jak wspominałem chciałem pomóc sheep'owi i polecić mu słuchawki, a jak napisał "chce dobre słuchawki" to poleciłem mu dobre słuchawki.

Jak napisałem w cześniejszych postach zwykłe słuchawki (komputerowe też) wytrzymują ok 5 lat, a te które podałem mają zywotnosć nawet do 30 lat. Dla mnie super sprawa sprzet sie zmienia, ale słuchawek niemusze wymieniać i tak przez 30 lat.

 

Dlatego - jeśli masz pierdzielić bez sensu panie jazim to lepiej sie nieodzywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm my tak na siebie bluzgamy, ale moze mi powiesz co rozumujesz poprzez dźwięk 3D?

i tu pierwsza mądra wypowiedź na ten temat!!!! jazizl czy jakcitam leci pamiętaj ze jest kupa frajerow ktorzy mają w ustawieniach dźwięku takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>o jak 3D i dla nich to moze byc wlasnie dzwięk 3D,wiadomo ze AC5.1 w sluchawkach nie zrobisz , chyba ze se glosnik basowy do potylicy przyczepisz :), kłóćcie sie dalej bo pękam ze śmiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm my tak na siebie bluzgamy, ale moze mi powiesz co rozumujesz poprzez dźwięk 3D?

i tu pierwsza mądra wypowiedź na ten temat!!!! jazizl czy jakcitam leci pamiętaj ze jest kupa frajerow ktorzy mają w ustawieniach dźwięku takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jak 3D i dla nich to moze byc wlasnie dzwięk 3D,wiadomo ze AC5.1 w sluchawkach nie zrobisz , chyba ze se glosnik basowy do potylicy przyczepisz :), kłóćcie sie dalej bo pękam ze śmiechu

Ja niezamierzam się kłócić, ale ciesze się, ze sprostowałeś sprawe, bo ja z tym cepem niewytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audio.com.pl/rynek/03_wzmacniac...integrowane.php

to w odpowiedzi na twoje ceny, bo widze ze nie wierzysz w 300tyś.

 

nie mam 16 lat tylko 24 i jestem inzynierem, nie musze o tym mazyc.

 

co do dzwieku 3D, to nie ma czegos takiego okreslenia.

3D to trzy wymiary, trzy swobody ruchu. nie widzialem jeszcze systemu domowego, czy profesjonalnego, ktory umozliwial by generowanie dzwieku nad glowa, czy pod nogami (sa takie cuda, ale o tym nie rozmawiamy)

dlatego systemy dzwieku przestrzennego nazywa sie dookolnymi, bo generuja tylko dzwiek dookola sluchacza.

 

ty twierdzisz, ze sluchawki stereofoniczne pozwalaja na odsluch przestrzenny, a ja wiem ze tak nie jest, w tym sie roznimy.

 

ja nie powiedzialem, ze sprzet domowy niczym nie rozni sie od estradowego, nie przeczytales co pisalem, bo stwierdzilem, ze to dwie zupelnie oddzielne dziedziny i nie ma co je porownywac.

skoro podales juz przyklad dobrego sprzetu, to teraz wstaw sobie go do domu...

ja ten za 300tyś zmieszcze w swoim pokoiku, a ty bedziesz musial wynajas sale koncertowa.

 

twierdzisz, ze chciales pomoc koledze Sheepowi i zarzuciles go cenami z kosmosu, a przeciez mozna za iewielkie pieniadze kupic dobre sluchawki nawet sennheisera. wiecej jak 500zl na glosniki, czy sluchawki do KOMPUTERA (ktory sluzy do grania) nie warto wydawac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazizl czy jakcitam leci pamiętaj ze jest kupa frajerow ktorzy mają w ustawieniach dźwięku takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jak  3D i dla nich to moze byc wlasnie dzwięk 3D,wiadomo ze AC5.1 w sluchawkach nie zrobisz , chyba ze se glosnik basowy do potylicy przyczepisz :), kłóćcie sie dalej bo pękam ze śmiechu

i to wlasnie staram sie udowodnic temu "cepowi" który tak wspaniale pokazuje brak pojecia o tym o czym sie wypowiada.

 

Maq powiedzial: "Jeśli chesz mieć dźwięk przestrzenny na słuchawkach to wystarczt, ze masz "wbudowany" efekt by mieć dźwięk przestrzenny." mozesz sobie "wbudowac" lodowke w te swoje sluchawki i tez bedzie fajowo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jazizl czy jakcitam leci pamiętaj ze jest kupa frajerow ktorzy mają w ustawieniach dźwięku takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jak  3D i dla nich to moze byc wlasnie dzwięk 3D,wiadomo ze AC5.1 w sluchawkach nie zrobisz , chyba ze se glosnik basowy do potylicy przyczepisz :), kłóćcie sie dalej bo pękam ze śmiechu

i to wlasnie staram sie udowodnic temu "cepowi" który tak wspaniale pokazuje brak pojecia o tym o czym sie wypowiada.

 

Maq powiedzial: "Jeśli chesz mieć dźwięk przestrzenny na słuchawkach to wystarczt, ze masz "wbudowany" efekt by mieć dźwięk przestrzenny." mozesz sobie "wbudowac" lodowke w te swoje sluchawki i tez bedzie fajowo :wink:

Gdybyś powiedział co rozumujesz poprzes "dźwięk 3D"? i zmieniło by to kolej rzeczy.

BTW: twoja wypowiedź na ten temat brzmiała mniewięcej tak "Słuchawki 3D są zupełnie inne niż stereofonicne (dobra ale słuchawki to słuchawki, a właśnie musiałbyś mieć efekt wbudowany w słuchawe, zeby mieć dźwięk 3D). A cała moja teoria na temat słuchawek brzmiała, że słuchawki sennheiser'a są dobre i jakość dźwięku jest najlepsza, a jeśli ma 8RDA+, czyli ma wbudowany super karte muzyczną do płyty to dzięki tej wbudowanej karcie muzycznej moze mieć dźwięk 3D. Poprostu twoja teorai brzmiała tak, że obojętnie jaką byś miał karte muzyczną słuchawki takie i takie będa miały zawsze dźwięk 3D a to nie prawda i sam o tym dobrze wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nawet majac karte muzyczna z certyfikatem THX sluchawki stereofoniczne nie moga wykorzystac jej mozliwosci, bo kozystaja tylko z dwoch kanalow dzwieku i nawet super sennheisery sobie z tym nie poradza, bo i jak.

dopiero zestaw 5.1, czy 6.1 a nawet tylko 4 glosniki sa w stanie generowac dzwiek dookolny i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nawet majac karte muzyczna z certyfikatem THX sluchawki stereofoniczne nie moga wykorzystac jej mozliwosci, bo kozystaja tylko z dwoch kanalow dzwieku i nawet super sennheisery sobie z tym nie poradza, bo i jak.

dopiero zestaw 5.1, czy 6.1 a nawet tylko 4 glosniki sa w stanie generowac dzwiek dookolny i tyle.

WoW jakiś postęp :) - jak sheep napisał, ze chce mieć 3D w słuchawkach to pomyślałem, że pewnie chodzi o pseudo 3D i zeby lepiej odczuł ten pseudo 3D to niech kupi sobie porządne słuchawki i niezwalą się po tygodniu.

Oczywiscie nic niezastąpi głośników zestaw 5.1 można samemu zrobić.

Jakby kupował zestawik głośników poleciłbym mu zawieszenie 2 satelitek na ścianie (pod skosem ) 2 satelity przed nim i subwoofer pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nawet majac karte muzyczna z certyfikatem THX sluchawki stereofoniczne nie moga wykorzystac jej mozliwosci, bo kozystaja tylko z dwoch kanalow dzwieku i nawet super sennheisery sobie z tym nie poradza, bo i jak.

dopiero zestaw 5.1, czy 6.1 a nawet tylko 4 glosniki sa w stanie generowac dzwiek dookolny i tyle.

WoW jakiś postęp :) - jak sheep napisał, ze chce mieć 3D w słuchawkach to pomyślałem, że pewnie chodzi o pseudo 3D i zeby lepiej odczuł ten pseudo 3D to niech kupi sobie porządne słuchawki i niezwalą się po tygodniu.

Oczywiscie nic niezastąpi głośników zestaw 5.1 można samemu zrobić.

Jakby kupował zestawik głośników poleciłbym mu zawieszenie 2 satelitek na ścianie (pod skosem ) 2 satelity przed nim i subwoofer pod biurkiem.

heh ale sheep chciał słuchawki 3d a nie głośniki a ja mu pokazałem te

:arrow: http://www.media-tech.pl/produkty/mt371.html i one obsługują standart 5.1. chociaż niewiem jak z jakością na tych słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nawet majac karte muzyczna z certyfikatem THX sluchawki stereofoniczne nie moga wykorzystac jej mozliwosci, bo kozystaja tylko z dwoch kanalow dzwieku i nawet super sennheisery sobie z tym nie poradza, bo i jak.

dopiero zestaw 5.1, czy 6.1 a nawet tylko 4 glosniki sa w stanie generowac dzwiek dookolny i tyle.

WoW jakiś postęp :) - jak sheep napisał, ze chce mieć 3D w słuchawkach to pomyślałem, że pewnie chodzi o pseudo 3D i zeby lepiej odczuł ten pseudo 3D to niech kupi sobie porządne słuchawki i niezwalą się po tygodniu.

Oczywiscie nic niezastąpi głośników zestaw 5.1 można samemu zrobić.

Jakby kupował zestawik głośników poleciłbym mu zawieszenie 2 satelitek na ścianie (pod skosem ) 2 satelity przed nim i subwoofer pod biurkiem.

heh ale sheep chciał słuchawki 3d a nie głośniki a ja mu pokazałem te

:arrow: http://www.media-tech.pl/produkty/mt371.html i one obsługują standart 5.1. chociaż niewiem jak z jakością na tych słuchawkach.

Kurde przedchwilą mówiliśmy, że nieobsłuzy i niema żyda we wsi żeby tak sie stało. Pewnie jakiś kit ta manta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nawet majac karte muzyczna z certyfikatem THX sluchawki stereofoniczne nie moga wykorzystac jej mozliwosci, bo kozystaja tylko z dwoch kanalow dzwieku i nawet super sennheisery sobie z tym nie poradza, bo i jak.

dopiero zestaw 5.1, czy 6.1 a nawet tylko 4 glosniki sa w stanie generowac dzwiek dookolny i tyle.

WoW jakiś postęp :) - jak sheep napisał, ze chce mieć 3D w słuchawkach to pomyślałem, że pewnie chodzi o pseudo 3D i zeby lepiej odczuł ten pseudo 3D to niech kupi sobie porządne słuchawki i niezwalą się po tygodniu.

Oczywiscie nic niezastąpi głośników zestaw 5.1 można samemu zrobić.

Jakby kupował zestawik głośników poleciłbym mu zawieszenie 2 satelitek na ścianie (pod skosem ) 2 satelity przed nim i subwoofer pod biurkiem.

heh ale sheep chciał słuchawki 3d a nie głośniki a ja mu pokazałem te

:arrow: http://www.media-tech.pl/produkty/mt371.html i one obsługują standart 5.1. chociaż niewiem jak z jakością na tych słuchawkach.

Kurde przedchwilą mówiliśmy, że nieobsłuzy i niema żyda we wsi żeby tak sie stało. Pewnie jakiś kit ta manta.

Heh to co jest wyżej to słuchawki od media-tech za 300zł czyli aż tak źle to chyba nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nawet majac karte muzyczna z certyfikatem THX sluchawki stereofoniczne nie moga wykorzystac jej mozliwosci, bo kozystaja tylko z dwoch kanalow dzwieku i nawet super sennheisery sobie z tym nie poradza, bo i jak.

dopiero zestaw 5.1, czy 6.1 a nawet tylko 4 glosniki sa w stanie generowac dzwiek dookolny i tyle.

WoW jakiś postęp :) - jak sheep napisał, ze chce mieć 3D w słuchawkach to pomyślałem, że pewnie chodzi o pseudo 3D i zeby lepiej odczuł ten pseudo 3D to niech kupi sobie porządne słuchawki i niezwalą się po tygodniu.

Oczywiscie nic niezastąpi głośników zestaw 5.1 można samemu zrobić.

Jakby kupował zestawik głośników poleciłbym mu zawieszenie 2 satelitek na ścianie (pod skosem ) 2 satelity przed nim i subwoofer pod biurkiem.

heh ale sheep chciał słuchawki 3d a nie głośniki a ja mu pokazałem te

:arrow: http://www.media-tech.pl/produkty/mt371.html i one obsługują standart 5.1. chociaż niewiem jak z jakością na tych słuchawkach.

Kurde przedchwilą mówiliśmy, że nieobsłuzy i niema żyda we wsi żeby tak sie stało. Pewnie jakiś kit ta manta.

Heh to co jest wyżej to słuchawki od media-tech za 300zł czyli aż tak źle to chyba nie jest. A co dotej manty którą ja posiadam no to przepraszam bardzo za 40zł nie należy spodziewać się cudów i co najwarzniejsze nie skrzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej spokojnie

 

Nie macie sie o co klocic? Nie oszukujmy sie zadna karta w stylu Audigy czy wbudowanej w chipset nie jest na tyle dobra zeby kupowac do niej sluchawki za kilka tysi. Do tego potrzebny bylby naprzyklad wypasiony model terrateca albo cos w tym stylu. Druga sprawa znajomy pracuje w sklepie ze sprzetem w slawnej galerii mokotow i wierz mi nudza sie zajebiscie przez caly miesiac i styknie ze zakupy zrobi sobie 2 frajerow i wychodza zajebiscie na swoje. Slyszales kiedys o kolumnach Nautiliusa?

Przeciez sam amplituner potrafi kosztowac kilkanascie tysiecy ludzie kupuja kable po kilkaset zlotych za metr

 

Panowie naprawde nie ma sie o co klocic

 

 

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Hej hej hej spokojnie

 

Nie macie sie o co klocic? Nie oszukujmy sie zadna karta w stylu Audigy czy wbudowanej w chipset nie jest na tyle dobra zeby kupowac do niej sluchawki za kilka tysi. Do tego potrzebny bylby naprzyklad wypasiony model terrateca albo cos w tym stylu. Druga sprawa znajomy pracuje w sklepie ze sprzetem w slawnej galerii mokotow i wierz mi nudza sie zajebiscie przez caly miesiac i styknie ze zakupy zrobi sobie 2 frajerow i wychodza zajebiscie na swoje. Slyszales kiedys o kolumnach Nautiliusa?

Przeciez sam amplituner potrafi kosztowac kilkanascie tysiecy ludzie kupuja kable po kilkaset zlotych za metr

 

Panowie naprawde nie ma sie o co klocic

Krzysiek

Ledwie co udało mi się porozumieć z jazimem, a tu piekło wprowadza w błąd - N I G D Y N I E W Y D O B Ę D Z I E S Z P R A W D Z I W E G O D Ź W I Ę K U P R Z E S T R Z E N N E G O z za<span style="color:red;">[ciach!]</span>ych słuchawek.

Słuchawki nierównają się zestawowi głośników 5.1 - jedynie co mozesz oczekiwać po słuchawkach to to, że mogą mieć lepszy jakościowo dźwięk (tzn. chodzi mi tu, ze np. sennheiser robi najlepsze słuchawki, ale efektu przestrzennego niebędą mieć (chyba, że na karcie muzycznej masz pseudo 3d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja w ogole uzylem sformulowania dzwiek przestrzenny ze sluchawek? :P To sie rozumie samo przez sie dokladnie co najwyzej mozesz odnosic wrazenie ze dzwiek jest przestrzenny. Ja tylko chcialem powiedziec ze nie ma sie o co klocic i jak ktos chce moze na sprzet grajacy lekka raczka wydac od reki 2 miliony zlotych. Jeden glosnik Nautilus kosztuje prawie 200 tys zlotych

 

 

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe. To nie widziales sprzetu audiofilskiego:) Wzmacniacz lampowy okolo 30 tys zl, kolumn -w zasadzie nieskonczona cena, kompakt jakies 20 tys lub wiecej mam wymieniac dalej? Jak jestes tak zorientowany w sprzecie audiofilskim (chyba ze yamaha labo technics wg ciebie to sprzet audiofilski) to ciekawe jakim jestes dj'em? Moze impreza w remizie dla podrygujacych zbowidowcow to tez djowanie? Pewnie grasz z kompa albo z cd a to jest djowanie jak z d.u.py widly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas... wy tu o sprzęcie za kilkanaście tysiaków... a wam powiem, ze mnie starczają słuchawki Philipsa SBC HP550. Jak na moje ucho/wymagania przyzwoita jakość dźwięku i kosztują chyba troche ponad 100zł a nie pare tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze zadne sluchawki nie maja dzwieku 3d(podobnie jak zestawy glosniczkow z napisem 3d sound. Zasada jest taka ze dzwiek zamiast byc umiejscawiany w konkretnym miejscu jest "rozmywany" w przestrzeni i nie wiadomo konkretnie skad dochodzi). Na sluchawkach dzwiek 3d mozliwy jest do osiagniecia na zwyklych w miare dobrych sluchawkach ( nie pelny 3d ale w miare ok pozwalajacy na zlokalizowanie zrodla). Decyduje tu rodzaj karty!!!( po to sa wszelkiego rodzaju systemy opuznien czy hs cos tam) Wlasnie na poziomie karty po wybraniu opcji sluchawek dzwiek jest modelowany do sluchawek zeby umozliwyc w miare dokladna lokalizacje(sblive czy aureal3d). Jednak nic nie zastapi wielokolumnowego zestawu glosnikow. A ceny sprzetu audiofilskiego podalem zeby kolega Maq chyba zobaczyl co to jest a nie gadal ze kolumny kosztuja 6 tys a "dobry wzmacniacz" 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe. To nie widziales sprzetu audiofilskiego:) Wzmacniacz lampowy okolo 30 tys zl, kolumn -w zasadzie nieskonczona cena, kompakt jakies 20 tys lub wiecej mam wymieniac dalej? Jak jestes tak zorientowany w sprzecie audiofilskim (chyba ze yamaha labo technics wg ciebie to sprzet audiofilski) to ciekawe jakim jestes dj'em? Moze impreza w remizie dla podrygujacych zbowidowcow to tez djowanie? Pewnie grasz z kompa albo z cd a to jest djowanie jak z d.u.py widly

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a przesadziłeś - wiesz moze kto rozpoczyna imprezy typu mayday?

Powiem Ci, ze gram na zmiane ja i Malec.

Gdybyś miał chociasz pojęcie co jest w takiej końcówce mocy to moze przestałbyś <span style="color:red;">[ciach!]</span>lić głupot. W media mark widziałem końcówke za 5tyś zł, ale ona poprostu nic w środku niemiała co oznaczałoby dobrą końcówe.

 

A żeby dać za kompakta 20tyś zł to czeba być pojebem maxymalnym bo Pioneer DMP 5500 który odtwarza wszystko to jeszcze ma funkcje True Vinyl (o ile wiesz lamerze co to jest) i jest za 6,5 tyś zł w Polsce. A na Maydayu gra sie z 3 deck'ów Technics'a + 1 Pioneer 1000. Umiałbyś zagrać na 3 deckach i 1 Pioneer'ze 1000? Załoze się, ze nie bo jeyny DJ z północnej polski który zna się na fachu to Dj Hazel.

Z kolumami to samo - po jakiego ciach!a mi paki które kosztują tam w <span style="color:red;">[ciach!]</span> i więcej skoro moge mieć estradowe turbosound'y .

 

Audiofile, czy jak tam na nich mówicie to poprostu czyści idioci bo niemają co z kasą zrobić.

 

Roth: jeśli znasz kogoś z tej listy osoiście to jesteś dobry:

 

1.Wesbam

2.Hardy Hard

3.Lexy & K Paul

4.Tok tok vs Soffy O

5.Talla 2xlc

6.Blank and Jones

7.Yanou

8.Paul van Dyk

9.Mark Spoon

10.Tomcraft

11.LODOWN

12.Autotune

13.Takkyu Ishino

14.Woody van Eyden

15.Moguai

16.Monika Kruse

17.Mr. X & Mr. Y

 

I jeszcze jak bedziesz znał opis Technicsa 1200MK II to możemy pogadać bo każdy potrafi <span style="color:red;">[ciach!]</span>lić. A jak nic niewiesz to prosze od<span style="color:red;">[ciach!]</span>lić się odemnie bo <span style="color:red;">[ciach!]</span>o o mnie wiesz.

 

PS. Ludzie po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liło was temat jest konkretny - słuchawki do kompa, a wy próbujecie zagiąć. Niema ciach!a po studiowaniu wszelkich danych, rozpoznawania sprzetu niewyjdzie wam to - chyba, że sprowadzicie jakiegoś noname'a chińskiego albo jakieś inne badziewie.

PS.2 - Myśle, że po sporach z jazimem i dojściu do porozumienia, że obojętnie w jakich by to w słuchawkch niebył - efektu przestrzennego z słuchawek niewydobędziesz jedynie co to pseudo 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze zadne sluchawki nie maja dzwieku 3d(podobnie jak zestawy glosniczkow z napisem 3d sound. Zasada jest taka ze dzwiek zamiast byc umiejscawiany w konkretnym miejscu jest "rozmywany" w przestrzeni i nie wiadomo konkretnie skad dochodzi). Na sluchawkach dzwiek 3d mozliwy jest do osiagniecia na zwyklych w miare dobrych sluchawkach ( nie pelny 3d ale w miare ok pozwalajacy na zlokalizowanie zrodla). Decyduje tu rodzaj karty!!!( po to sa wszelkiego rodzaju systemy opuznien czy hs cos tam) Wlasnie na poziomie karty po wybraniu opcji sluchawek dzwiek jest modelowany do sluchawek zeby umozliwyc w miare dokladna lokalizacje(sblive czy aureal3d). Jednak nic nie zastapi wielokolumnowego zestawu glosnikow. A ceny sprzetu audiofilskiego podalem zeby kolega Maq chyba zobaczyl co to jest a nie gadal ze kolumny kosztuja 6 tys a "dobry wzmacniacz" 1500

Co wy macie z tym sprzetem audiofilskim?

Czy wy uważacie, że akustyk,DJ,muzyk to audiofile?

 

BTW: dobra końcówka mocy kosztuje czasem słono ponad 1500Euro, a głośnik (a w zasadzie kolumna głośnikowa) kosztuje 6000.

Takich jak ty roth powinno się tępić przykład. jakiś ciul z altonami przyjeżdża i twierdzi, że ma 10kW w jednym i kosi za impreze 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i moge się z toba w jednym zgodzić - to też zależy od kart muzycznej.

ale Ci co myślą , że SB Audygy 2 jest czymś najlepszym bo w studio używa się nie jakiś badziewi za 300zł tylko za 3000zł i nie poto bo tak dla szpanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ci uswiadomic ze istnieje jeszce sprzet inny niz estradowy. Ten ma za zadanie wydobyc jak najwieksza moc (mocny bas to lubie:)) W sprzecie audiofilskim najwazniejsza jest jakosc!!! Na takim sprzecie nikt nie bedzie puszczal Paula oakenfolda tylko 9 symfonie Beethovena i uslyszy np udezenia skrzypka o strune. Na estradowym tego nie uslyszysz. Co do mkII to wole vestaxa Pdx-2000. (pitch wiesz o czym mowie). Sam mam zamiar pracowac na reelopach chyba ze masz skad zalatwic uzywane mk2 bo na nowe mnie nie stac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy nie ma co porownywac do sprzetu studyjnego. To inna bajka.(kolega pracuje w studio) Ciekawe dlaczego mnie chcesz tepic a ja chyba jako jeden z nielicznych znam roznice pomiedzy sprzetem audiofilskim a estradowym. A w zasadzie caly krakow dziala na JBL-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co jak to wszystk oczytam to nie wiem co samemu sadzic :)) wsyzscy sie klocicie o byle co :P

 

Powie mkrotko i na temat : jesli ma byc dobry dzwiek na sluchawkach to musza to byc dobre sluchawki i Vortex'ie bo z teco co sie orientuje to tylko A3d jest w stanie stworzyc efekt 3d na sluchawkach.

 

Pewnie niektorzy z was sie zastanawiaja jak to jest mozliwe ze na sluchawkach da sie otrzymac dziwk przestrzenny (moze nie najlepszy ale sie da) i w pewnym stopniu pozycjonowanie :)

Proponuje poszukac lektury w necie na temat budowy ludzkiego ucha i tego jak to sie wykorzystuje przy a3d. :)) niektorych pewnie neizle zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, widze w koncu kogos w temacie :)

 

Sam posiadam Audigy a to ze wzgledu na hmmm... no eni wiem na co, choc moim zdaniem Vortexy sa lepsze, a porownanie A3d z Eax'em wypada raczej jak dla mnie na korzysc tego pierwszego. Szczegolnie lepiej jest odany efekt duzych pomieszczen i mgly. Oczywiscie na sluchawkach wiek jest super i pozycjonowanie tez jest jako tako niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Już widać jak się znasz na sprzęcie audio - człowieku zapytaj się kogokolwiek z akustyków i DJ'i to Ci powiedzą, czego uzywają.

Gdybyś czytał takie pisma jak estrada i studio, Dj's for Dj's to może tą twoją kule armatnią zapełniłaby jakaś wiedza." -

 

człowieku czy ty wiesz co mówisz? czy DJ to muzyk? ktoś kto operuję w 95 % na rytmie i efektach specjalnych to muzyk? a gdzie tu jest melodia? z definicji muzyka jest tam gdzie jest melodia a nie tylko dźwiek, i nie wazne, ze i mnie też interesują pewne produkcje pewnych Dj-ów jako przykład dobrej i ciekawej roboty ... nie nazwę 95% ich produkcji muzyką ... tak miedzy bogiem a prawdą to muzykiem nazwe tylko kogoś kto potrafi posługiwać sie nutowym zapisem melodi lub uzywa tego zapisu intuicyjnie grając ze słuchu - Dj-to nie muzyk bo (5% znich wie tyle o nutach co JA - czyli nie wiele. I do odsłuchiwania takiego nutowege zapisu muzyki w formie analogowej lub cyfrowej najlepsze bedą oczywiscie wasze wykrecone słuchawki, pioneery, sennheisery ... ale do filmów i gier sienie nadaja bo nie obsługują tych wszystkich Eaxów i innych głupot - choc sam nie wiem czym się zachwycaja wszyscy amatorzy dźwieków przestrzennych , i tak najwiekszą czystosć i jakosc muzyki uzyskuje siena zestawach stereo.

 

dlatego powiem - akustyk to dla mnie autorytet, albo chociażby fizyk zajmujący się dźwiekiem, ale Dj - nie!!! wszyscy raperzy amerykańscy uzywaja wypasionego sprzetu - tyle, ze nie nazwę tego co oni robia muzyką - poprostu tego nie da siezniesć ... i nigdy to co robią na tym dolarowym sprzęcie nie sprawi mi tyle radosci i przyjemnosci jak słuchanie mojej dziewczyny grajacej na wcale nie takich drogich skrzypcach lub violonczeli - to jest muzyka.

 

""Słuchawki stereofoniczne daja ten sam efekt co 2 zwykłe głośniki" - bzdura, co ma piernik do wiatraka?" -

 

niestety tu piernik ma duzo do wiatraka, jeśłi nie są to specjalne słuchawki zaprojektowane dla uzyskania efektów przestrzennych to mogą byc nie wiadomo jak dobrej i znanej firmy i tak siena nich tych efektów nie uzyska ... i żadne słuchawki pod względem wyzej wymienionych efektów nie przebiją dobrego zestawu głosnikowego .... oczywiscie do słuchania muzyki nie ma nic lepszego niz słuchawki ... do gier i filmów - głosniki.

 

"Co do głośników - zależy na jakiej wysokości i jak je rozmieścisz głośniki by mieć dxwięk przestrzenny.

Jeśli chesz mieć dźwięk przestrzenny na słuchawkach to wystarczt, ze masz "wbudowany" efekt by mieć dźwięk przestrzenny".

 

bzdury na maxa - w ten sposób poprzez ustawienie głusników i słuchawki uzyskuje siedźwiek pseudo-przestrzenny, oszukujacy ludzkie ucho - nic wiecej!!! poza tym z dwóch żródeł nie ważne o jakiej czystosci dzwieku nie uzyska sie efektu przestrzennego.

 

"Bez przesady słuchawki to słuchawki, a te słuchawki które uzywa się w studio i w klubach to wysokiej klasy słuchawki tzn. jakość dźwięku jest najlepsza,"

 

prawda - ale nie znaczy to ze nadajasiedo przestrzennej symulacji dźwieku , one mają dać max. czystość i rozdzielczosc odsłuchiwanej muzyki, max. odstep sygnału od szumu - nic wiecej. porównaj wrażenia z gry w najnowsze gry z dxwiekiem na zajebistych słuchawkach i np. na najnowszych megaworksach creatiwa - w idealnie wyciszonym pomieszczenie - słuchawki wymiekną w grach tak jak głosniki w muzyce ...

 

ps. Sam mam jakieś słuchawki studyjne, nie wiem jakie, podłaczane do sprzętu za pomocą światłowodu i wiem co mówię

 

mam nadziejęze nikogo moimi pogladami nie uraziłęm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ci uswiadomic ze istnieje jeszce sprzet inny niz estradowy. Ten ma za zadanie wydobyc jak najwieksza moc (mocny bas to lubie:)) W sprzecie audiofilskim najwazniejsza jest jakosc!!! Na takim sprzecie nikt nie bedzie puszczal Paula oakenfolda tylko 9 symfonie Beethovena i uslyszy np udezenia skrzypka o strune. Na estradowym tego nie uslyszysz. Co do mkII to wole vestaxa Pdx-2000. (pitch wiesz o czym mowie). Sam mam zamiar pracowac na reelopach chyba ze masz skad zalatwic uzywane mk2 bo na nowe mnie nie stac:(

Wogóle powinniśmy sobie postawić takie pytanie: Do czego chce użyć sprzetu?

 

W domowym teoretycznie są jakieś drogie zestawy i jość jest w nich dobra.

Podstawową różnicą miedzy estradowymi, a domowymi jest moc.

Jakość dźwięku można też uzyskać w estradowym sprzęcie, ale to musisz mieć troche papiera bo takowe są drogie. Po to są mixery, equalizery, korektory i inne elementy by ten dźwięk był lepszy.

 

Co do gramofonów - Reloop jest dobrą firmą, ale nierobi tego czegoś. Jest raczej dla początkujących DJ'ów lub średnio zaawansowanych.

Vestax'y są stworzone do turntable'lizmu ale ich cena jest podobna do tych od technicsa. Odradzam gramofony z napędem paskowym ponieważ szybko się "zuzywają". Teoretycznie można kupować do nich co chwile nowe paski, ale mozna przy tym zbankrutować.

Najlepsze są z napędem kwarcowym tj. Technics 1200 MK II.

 

Co do grania z CD - dużą konkurencje zrobiły Pioneer'y CDJ 1000 z funkcją true vinyl, ale dla DJ'a z prawdziwego zdarzenia najlepszy bedzie vinyl.

 

PS. Jak się zaras rozwinie temat mixer'ów dyskotekowych/estradowych to niech mnie gęś kopnie. (Tak żeby ludzie tego tematu odczepili to dobre mixery dyskotekowe to: Pioneer,Ecler,Denacord,Rane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...