Skocz do zawartości
Sheep

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

5.1 HOME THEATER HEADPHONES

te sluchawki mi sie bardzo podobaja. i w dodatku sa tanie ( 299zl ). Mozecie ocenic czy sa dobre?

i prosze nie toczyc tu wojny................

Pokoj!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciiiisza :)

 

Tu sie chlopak zdesperowany pyta o sluchawki a ja tu czytam o kur... sam nie wiem o czym :)))

 

Powiem szczerze, inzynieria dziweku jest mi bliska ale jak czytam co piszecie to mi sie wlosy jeza na glowie :D:D

 

Sheep juz dawno pewnie polecial po zestaw 6.1 i teraz bedzie obawial sie wychylic z pytaniem o grafe - bo grafa 3d tez musi byc no nie a jego stac tylko na jeden monitor :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem co o tobie myslec Maq. Naped paskowy do domu moze sie nada ale do grania na imprezach to tylko z bezposrednim. A i jeszcze jedno? Co to jest naped kwarcowy? Moze pomylilo ci sie ze stabilizacja kwarcowa ale juz sam nie wiem. A Vestaxa cenie za global pitch i moment obrotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.1 HOME THEATER HEADPHONES  

te sluchawki mi sie bardzo podobaja. i w dodatku sa tanie ( 299zl ). Mozecie ocenic czy sa dobre?

i prosze nie toczyc tu wojny................  

Pokoj!!1

hehe i wyjdzie na moje... moim zdaniem słuchawki powinny być spoko a jak nie to zawsze możesz je oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naped paskowy nie tyle co sie "naciaga" co nie moze zapewnic szybkiego startu plyty przy szybkich scratchach(klania sie moment obrotowy ). Moge powiedziec tak nie znam nikogo kto gra z cd (np denon czy pioneer) bo uwazam ze granie z cd to moze w podzednej w dyskotece mozna a nie w pozadnym klubie. Dlatego uznaje tylko winyle (jeszcze kwestia "plastikowego" dzwieku z cd ale to inna bajka). I dajej chcesz mnie tepic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tu piernik ma duzo do wiatraka, jeśłi nie są to specjalne słuchawki zaprojektowane dla uzyskania efektów przestrzennych to mogą byc nie wiadomo jak dobrej i znanej firmy i tak siena nich tych efektów nie uzyska ... i żadne słuchawki pod względem wyzej wymienionych efektów nie przebiją dobrego zestawu głosnikowego .... oczywiscie do słuchania muzyki nie ma nic lepszego niz słuchawki ... do gier i filmów - głosniki.  

Skoro jestes tak biegly w dzwieku to wytlumacz moze w jaki sposob na 2 kolumnach dodam ze stereo mozna uzyskac efekt gora-dol :) To samo na sluchawkach, dodam ze moga to byc dowolne sluchawki byle dobrze graly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mag to mi sięwydaje szowinistyczną świnią i zarozumiałym przygłupem - nie obraz się mag ale takie jest moje 1 wrazenie na twój temat - sprzęt estradowy rózni sie tym od audiofilskiego, ze estradowy jest głosny i ma grac jak najmocniej a audiofilski jak najczyściej ... powiedz mi na jakim koncercie poza unplugged da sieusłyszec w muzyce wszystkie niuanse i delikatne róznice pomiedzy poszczególnymi dżwiekami? tu sięto nie liczy - na takich koncertach jest taki ryk ze głowne o co chodzi to przebic sieprzez tłum i zeby cię usłyszano na końcu stadionu .... sprzęt audiofilski jest napewno duzo słabszy - ale on nie musi mieć 100 000 wat, on ma grać max czysto i testuje siego w absolutnej ciszy - tak ze da siewyłapać wszystko , a sprzęt o mocy estradowej na skotek samych wahań napięcia i natezeń jakie w nim występują nawet nie odtwarzajac muzyki generuję różne dxwieki, mruki i stuki i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>e muje ... nie wierzę w to zeby na nawet najwiekszych koncertach sprzęt podłączano tylko światłowodami, tak zeby uniknać jak najwiekszej liczby zakłuceń, a sam wiesz doskonale, ze nawet najlepiej ekranowane kable elektryczne, chocby były z czystego srebra generują zakłucenia chocby na skutek skrzyzowania kilku z nich - moze nie zawsze słychac to w muzyce ale zawszzze da sieto wychwycic na sprzęcie diagnostycznym ... a co do festiwali typu Rawa blues czy innych takich, bywam na kazdym co roku i powiem ci ze wcale nie słyszę tam wyjatkowej jakosci dzwieku, napewno jest lepszy niz ten z CD bo płyta w końcu ma swoje ograniczenia ale napewno nie umywa siedo systemów zapisu super SA-CD alco DVD-audio, za duzo tam zakłuceń i za duzo ludzi, takie fastiwale organizuje sienie dla niesamowitych wrazeń estetycznych płynących zse słuchania dzwieków tylko po to żeby posłuchać sobie najlepszych muzyków na żywo .... i jeszcze jedno - gdzie dzwiek jest czystszy, lepszy, i gdzie słychać wiecej szczegółów na koncercie rockowym czy w profesjonalnym studiu nagraniowym? cczy sprzęt ze studia to sprzęt bardziej estradowy czy audiofilski? mnie siezdaje ze to drugie, a właściwie ani jedno ani drugie bo nie wielu audio fili stać na sprzęt klasy studyjnej i w żadnym studio nie potrzeba mocy takiej jaka jest uzyskiwana na typowym koncercie gwiazd np. rocka.

 

ale ja jestm kretynem to co ja tam wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naped paskowy nie tyle co sie "naciaga" co nie moze zapewnic szybkiego startu plyty przy szybkich scratchach(klania sie moment obrotowy ). Moge powiedziec tak nie znam nikogo kto gra z cd (np denon czy pioneer) bo uwazam ze granie z cd to moze w podzednej w dyskotece mozna a nie w pozadnym klubie. Dlatego uznaje tylko winyle (jeszcze kwestia "plastikowego" dzwieku z cd ale to inna bajka). I dajej chcesz mnie tepic?

Nie niechce nikogo tępić poprostu dajmy se spokój z tym tematem :D

Już mnie palce bolą od pisania na klawie, a sam klawa pali się :P

 

Powiem tyle - jako że jesteśmy na forum tipish overclocking to dajmy siana z dźwiękiem.

 

Może pogadamy o pogodzie :D

Ja proponowałbym zamknięcie topick'u poniewarz zbytnio atmosfera tu się nagrzewa .

 

Sheep - zapytaj się sprzedawcy tych słuchawek, czy mozesz sprawdzić jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś powiedział co rozumujesz poprzes "dźwięk 3D"? i zmieniło by to kolej rzeczy.

BTW: twoja wypowiedź na ten temat brzmiała mniewięcej tak "Słuchawki 3D są zupełnie inne niż stereofonicne (dobra ale słuchawki to słuchawki, a właśnie musiałbyś mieć efekt wbudowany w słuchawe, zeby mieć dźwięk 3D). A cała moja teoria na temat słuchawek brzmiała, że słuchawki sennheiser'a są dobre i jakość dźwięku jest najlepsza, a jeśli ma 8RDA+, czyli ma wbudowany super karte muzyczną do płyty to dzięki tej wbudowanej karcie muzycznej moze mieć dźwięk 3D. Poprostu twoja teorai brzmiała tak, że obojętnie jaką byś miał karte muzyczną słuchawki takie i takie będa miały zawsze dźwięk 3D a to nie prawda i sam o tym dobrze wiesz.

 

znów bzdury, nie ma czegośtakiego w zestawach dostępnych w sprzedazy jak dzwiek 3 d , to raz

 

a dwa - co to jest 3 d? to niby uproszczony modekl otaczajacej nas przestrzeni tyle , ze to też bzdura, przestrzeń jest napewno conajmniej 4d jesłi nie więcej ... wiec żaden system mniej lub bardziej pseudo 3 d nie bedzie pozycjonował dobrze dżwieku w przestrzeni bo zawsze mu któregoś z wymiarów zabraknie ... takie jest moje zdanie

 

poza tym dzwiek zawsze jest najlepszy z oryginalnego żródła - a jakkolwiek przetwarzany zawsze traci na jakości i zadne najbardziej wyczesane nawet końcówki mocy i wzmacniacze nie pomoga nic .... bo zawsze sie znajdzie jakiś geniusz ze słuchem absolutnym (0,001% populacji), który usłyszy róznicę miedzy oryginalnym zródłem a jego symulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś powiedział co rozumujesz poprzes "dźwięk 3D"? i zmieniło by to kolej rzeczy.  

BTW: twoja wypowiedź na ten temat  brzmiała mniewięcej tak "Słuchawki 3D są zupełnie inne niż stereofonicne (dobra ale słuchawki to słuchawki, a właśnie musiałbyś mieć efekt wbudowany w słuchawe, zeby mieć dźwięk 3D). A cała moja teoria na temat słuchawek brzmiała, że słuchawki sennheiser'a są dobre i jakość dźwięku jest najlepsza, a jeśli ma 8RDA+, czyli ma wbudowany super karte muzyczną do płyty to dzięki tej wbudowanej karcie muzycznej moze mieć dźwięk 3D. Poprostu twoja teorai brzmiała tak, że obojętnie jaką byś miał karte muzyczną słuchawki takie i takie będa miały zawsze dźwięk 3D a to nie prawda i sam o tym dobrze wiesz

 

znów bzdury, nie ma czegośtakiego w zestawach dostępnych w sprzedazy jak dzwiek 3 d , to raz

 

a dwa - co to jest 3 d? to niby uproszczony modekl otaczajacej nas przestrzeni tyle , ze to też bzdura, przestrzeń jest napewno conajmniej 4d jesłi nie więcej ... wiec żaden system mniej lub bardziej pseudo 3 d nie bedzie pozycjonował dobrze dżwieku w przestrzeni bo zawsze mu któregoś z wymiarów zabraknie ... takie jest moje zdanie  

 

poza tym dzwiek zawsze jest najlepszy z oryginalnego żródła - a jakkolwiek przetwarzany zawsze traci na jakości i zadne najbardziej wyczesane nawet końcówki mocy i wzmacniacze nie pomoga nic .... bo zawsze sie znajdzie jakiś geniusz ze słuchem absolutnym (0,001% populacji), który usłyszy róznicę miedzy oryginalnym zródłem a jego symulacja.

A ten dalej swoje - słuchawki to słuchawki - jeśli orientujesz się to w wew. słuchawki jest głośnik. :arrow: I jedynie co może zmienić dźwięk z tejże słuchawki to to co wysyła karta muzyczna do tej słuchawki.

 

Prosze nieprowokój do kolejne kłótni bo widze, że tak połowicznie kumasz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle powinniśmy sobie postawić takie pytanie: Do czego chce użyć sprzetu?

 

W domowym teoretycznie są jakieś drogie zestawy i jość jest w nich dobra.

Podstawową różnicą miedzy estradowymi, a domowymi jest moc.

Jakość dźwięku można też uzyskać w estradowym sprzęcie, ale to musisz mieć troche papiera bo takowe są drogie. Po to są mixery, equalizery, korektory i inne elementy by ten dźwięk był lepszy.

 

powiedz mi do czego słuzy korektor? do tego zeby dźwiek był lepszy? nie sadzę, mnie siezdaje, ze do tego zeby poprawic wrazenia osłuchowe z jego analogowego zapisu lub nie s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic zapisu cyfrowego .... porównaj sobie brzmienia oryginalnych skrzypiec w póżnogotyckim kościele włoskim a tym samym dźwiekiem odtwarzanym z nawet najlepszego nawet zestawu muzycznego, po pierwsze już sam nosnik w prowadza przekłamania, nawet przekazanie takiego dzwieku przez mikrofon do systemy nagłośnienia w sali koncertowej pieprzy dzwiek, a wypasiony sprzęt ma zadbac zeby ten dzwiek był jak najmniej spieprzony bo oryginalnego zródła chocbyś nawet siewyprół niepoprawisz ... róznica będzie taka mniej wiecej sama miedzy owymi skrzypcami a ich elektronicznym symulowaniem/odtwarzaniem (nawet w systemie SA-cD czy DVD audio) jak między oryginalnym stradivariusem a skrzypcami janka muzykanta ... z tego też powodu zaden szanujacy się pianista nie koncertuje na pianinie tylko na fortepianie, bo pianino jest dla jego muzyki tym samym czym dla dzwieku rzeczywistego próba jego sztucznej symulacji z wykorzystaniem przeróznych pseudo - 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle powinniśmy sobie postawić takie pytanie: Do czego chce użyć sprzetu?  

 

W domowym teoretycznie są jakieś drogie zestawy i jość jest w nich dobra.  

Podstawową różnicą miedzy estradowymi, a domowymi jest moc.  

Jakość dźwięku można też uzyskać w estradowym sprzęcie, ale to musisz mieć troche papiera bo takowe są drogie. Po to są mixery, equalizery, korektory i inne elementy by ten dźwięk był lepszy.  

 

powiedz mi do czego słuzy korektor? do tego zeby dźwiek był lepszy? nie sadzę, mnie siezdaje, ze do tego zeby poprawic wrazenia osłuchowe z jego analogowego zapisu lub nie s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic zapisu cyfrowego .... porównaj sobie brzmienia oryginalnych skrzypiec w póżnogotyckim kościele włoskim a tym samym dźwiekiem odtwarzanym z nawet najlepszego nawet zestawu muzycznego, po pierwsze już sam nosnik w prowadza przekłamania, nawet przekazanie takiego dzwieku przez mikrofon do systemy nagłośnienia w sali koncertowej pieprzy dzwiek, a wypasiony sprzęt ma zadbac zeby ten dzwiek był jak najmniej spieprzony bo oryginalnego zródła chocbyś nawet siewyprół niepoprawisz ... róznica będzie taka mniej wiecej sama miedzy owymi skrzypcami a ich elektronicznym symulowaniem/odtwarzaniem (nawet w systemie SA-cD czy DVD audio) jak między oryginalnym stradivariusem a skrzypcami janka muzykanta ... z tego też powodu zaden szanujacy się pianista nie koncertuje na pianinie tylko na fortepianie, bo pianino jest dla jego muzyki tym samym czym dla dzwieku rzeczywistego próba jego sztucznej symulacji z wykorzystaniem przeróznych pseudo - 3d

Dalej słoweje? Korektor,mixer,equalizer wszystkie urządzenia do poprawiania dźwięku . Korektor jak sama nazwa wskazuje służy do korekty dźwięku.

Jeśli nagłaśniałeś kiedykolwiek impreze to wiesz, ze czasem są zespoły w któych wokalista wogóle niepotrafi śpiewać to niestety akustyk musi siępomęczyć, zeby jego fałszowanie stało sie czymś łagodnym dla ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do adminów - porsze zamknijcie ten temat bo:

 

1.Do niczego nieprowadzi

2."Są ludzie i parapety" - tzn. możemy tutaj się kłócić, ale każdy będzie wiedział lepiej.

3.Ktoś kto chciałby się dowiedzieć na temat słuchawek nic szczególnego niedowie się.(Fakt namieszałem troche).

4.Ludzie niesą pokojowo nastawieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje - słuchawki to słuchawki - jeśli orientujesz się to w wew. słuchawki jest głośnik. :arrow: I jedynie co może zmienić dźwięk z tejże słuchawki to to co wysyła karta muzyczna do tej słuchawki.

 

Prosze nieprowokój do kolejne kłótni bo widze, że tak połowicznie kumasz o co chodzi.

 

nie prowokuję żadnej kłotni a połowicznie to ty się widzę znasz albo nie odróżniasz podstawowych pojęć, moze masz b. duzą wiedzę o sprzęcie muzycznym ale nie znaczy to ze masz pojęcie o muzyce jako takiej, tak jest jak DJ zaczyna mówić o muzyce podczas gdy jestem pewien nie miałby pojecia jak swój chocby najprostszy utwór zapisać nutami ... sprzęt muzyczny odtwarza dzwieki a nie muzykę - nawet najlepszy nie daje 100% odtworzenia oryginału wiec tak właściwie nawet najbardziej wypasiony to dla mnie dalej <span style="color:red;">[ciach!]</span>o ... jeśli pokazesz mi taki który odtwarza muzykę np. skrzypiec lub violonczeli tak jak gra na nich moja dziewczyna - przyznam Ci racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do adminów - porsze zamknijcie ten temat bo:  

 

1.Do niczego nieprowadzi

2."Są ludzie i parapety" - tzn. możemy tutaj się kłócić, ale każdy będzie wiedział lepiej.

3.Ktoś kto chciałby się dowiedzieć na temat słuchawek nic szczególnego niedowie się.(Fakt namieszałem troche).

4.Ludzie niesą pokojowo nastawieni :)

masz rację ze niektórym takie kłutnie do niczego nie sąpotrzebne ale mnie czasem czegoś ucza, a ja lubię sięuczyc i zdobywać coągle nowe wiadomosci chocby nie było by mi to do niczego potrzebne - dla zamej przyjemnosci poszerzania wiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej słoweje? Korektor,mixer,equalizer wszystkie urządzenia do poprawiania dźwięku . Korektor jak sama nazwa wskazuje służy do korekty dźwięku.

Jeśli nagłaśniałeś kiedykolwiek impreze to wiesz, ze czasem są zespoły w któych wokalista wogóle niepotrafi śpiewać to niestety akustyk musi siępomęczyć, zeby jego fałszowanie stało sie czymś łagodnym dla ucha.

 

masz rację ale myslę ze ani ja ani ty nie znajdujesz przyjemnosci w wysłuchiwaniu takich kanalii ...

 

poza tym ty podchodzisz do sprawy z czysto technicznego punktu widzenia, kaza ci poprawic czyjś głos to to robisz bo to twoja praca i chwała ci za jeśli to robisz dobrze ale ja myślę że pewnych zródeł dżwieku nie da siepoprawic, dobrego muzyka klasycznego nie trzeba - starczy tylko jak siezrobi wszystko co w swojej mocy zeby nie popsuc wrazenia ... dlatego mimo wszystko nie lubię słuchać muzyki z nosników wolę oryginały ... i powiem ci ze znam moze z 3 ludzi w polsce których sposób nagłaśniania koncertów muzyki klasycznej lub sposób pracy z dzwiekiem do filmów (tu chodzi o jak najlepsze zobrazowanie rzeczywistosci) mnie zadawala.

 

nic nie poradzę ale już taki czepliwy jestem i zawsze bedę drązył w szczegółach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje - słuchawki to słuchawki - jeśli orientujesz się to w wew. słuchawki jest głośnik. :arrow: I jedynie co może zmienić dźwięk z tejże słuchawki to to co wysyła karta muzyczna do tej słuchawki.

 

Prosze nieprowokój do kolejne kłótni bo widze, że tak połowicznie kumasz o co chodzi.

 

nie prowokuję żadnej kłotni a połowicznie to ty się widzę znasz albo nie odróżniasz podstawowych pojęć, moze masz b. duzą wiedzę o sprzęcie muzycznym ale nie znaczy to ze masz pojęcie o muzyce jako takiej, tak jest jak DJ zaczyna mówić o muzyce podczas gdy jestem pewien nie miałby pojecia jak swój chocby najprostszy utwór zapisać nutami ... sprzęt muzyczny odtwarza dzwieki a nie muzykę - nawet najlepszy nie daje 100% odtworzenia oryginału wiec tak właściwie nawet najbardziej wypasiony to dla mnie dalej <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ... jeśli pokazesz mi taki który odtwarza muzykę np. skrzypiec lub violonczeli tak jak gra na nich moja dziewczyna - przyznam Ci racje

 

Daj mi tą twoją "dziewczyne" nagram jej granie na kompa i potrzebowałbym troche $ na podanie projektu to kto wie, czy niestworzyłby Roland, albo jakaś inna firma smaplera z dźwiękiem wiolonczeli.

Jak mówiłem zależy kto co lubi.

I mylisz sie że żaden DJ niezapisze nutami prostej piosenki itp.

Z tego co słyszałem juz w gimnazjach uczą zapisu nutowego.

Nierobie tu wcale z DJ'a jakiegoś muzyka, ale DJ powinien znać wszyskie lub większość utworów jakie zostały wydane. Moge Ci podać imiona i nazwiska muzyków, któzy niemają pojęcia o nutach a wybili się w scenie muzycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic dobry zestaw 5,1?????

bo tu takie propozycje padaly........

Co musialbym poczytac itd itd?????

kurka........

ja tu sie spodziewalem 4-5 p[ostow a tu juz 3 stronka :D

 

wielkie dzieki chlopaki! ( i dziewczyny jezeli tki sa :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje - słuchawki to słuchawki  - jeśli orientujesz się to w wew. słuchawki jest głośnik.  :arrow: I jedynie co może zmienić dźwięk z tejże słuchawki to to co wysyła karta muzyczna do tej słuchawki. 

 

Prosze nieprowokój do kolejne kłótni bo widze, że tak połowicznie kumasz o co chodzi.

nie prowokuję żadnej kłotni a połowicznie to ty się widzę znasz albo nie odróżniasz podstawowych pojęć, moze masz b. duzą wiedzę o sprzęcie muzycznym ale nie znaczy to ze masz pojęcie o muzyce jako takiej, tak jest jak DJ zaczyna mówić o muzyce podczas gdy jestem pewien nie miałby pojecia jak swój chocby najprostszy utwór zapisać nutami ... sprzęt muzyczny odtwarza dzwieki a nie muzykę - nawet najlepszy nie daje 100% odtworzenia oryginału wiec tak właściwie nawet najbardziej wypasiony to dla mnie dalej <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ... jeśli pokazesz mi taki który odtwarza muzykę np. skrzypiec lub violonczeli tak jak gra na nich moja dziewczyna - przyznam Ci racje

Daj mi tą twoją "dziewczyne" nagram jej granie na kompa i potrzebowałbym troche $ na podanie projektu to kto wie, czy niestworzyłby Roland, albo jakaś inna firma smaplera z dźwiękiem wiolonczeli. 

Jak mówiłem zależy kto co lubi.

I mylisz sie że żaden DJ niezapisze nutami prostej piosenki itp. 

Z tego co słyszałem juz w gimnazjach uczą zapisu nutowego. 

Nierobie tu wcale z DJ'a jakiegoś muzyka, ale DJ powinien znać wszyskie lub większość utworów jakie zostały wydane. Moge Ci podać imiona i nazwiska muzyków, któzy niemają pojęcia o nutach a wybili się w scenie muzycznej.

a co do nut itp.... to wiecie......... ja chodzilem do szkoly muzycznej ( mam szkole muz. podst. skonczona ;) ) i powiem tyle ze nuty nie swiadcza o dobry muzyku ( lub DJ'u ). wazne jest to co sie ma w sercu i jaka sie muzyke tworzy i czy ma sie ta iskierke.

ja skonczylem muzyczna szkole i kurka nie chce do tego wracac ( czyt. do grania na instrumentach ).

teraz interesuja mnie tylko kompy.

a znam ludzi ktorzy a przeciach!ami i zxajebiscie graja na roznych instrumentach...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. CHodzi mi o super dzwiek za nieduze pieniadze do grania w gry ( zeby obsluzyl sound storm'a ) i sluchania muzy.

czy da sie cos takiego zrobic samemu ? i jakie sa koszta?

moj starszy jest elektrykiem itd itd troche sie na tym zna , na muzyce tez ale potrzebowalbym konkretow........

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do adminów - porsze zamknijcie ten temat bo: 

 

1.Do niczego nieprowadzi

2."Są ludzie i parapety" - tzn. możemy tutaj się kłócić, ale każdy będzie wiedział lepiej.

3.Ktoś kto chciałby się dowiedzieć na temat słuchawek nic szczególnego niedowie się.(Fakt namieszałem troche).

4.Ludzie niesą pokojowo nastawieni :)

enoo!!!!!!! takich jaj nie bedziecie mi tu robic!!!! ja mam problem i prosze o podpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej czekam az ktos wytlumaczy mi jak zrobic pozycjonowanie gora-dol na 2 glosnikach lub sluchawkach :)

Prawdopodobnie dla niektorych tutaj zrozumienie tego tricku bedzie sednem sprawy i sednem zrozumienia o co sie w tym dziweku 3d i pozycjonowaniu tak naprawde rozchodzi :)

 

Aha jesli chodzi o kupowanie sluchawek to moge podpowiedziec troszke bys patrzal przedewszystkim na to jak leza na baniaku :) ja ostatnio kupilem sluchaweczki nie przymierzajac ich i okazalo sie ze zupelnie mi nie leza i sa kiepawe a do tego uszy sie w nich jakos dziwnie splaszczaja :)

 

Do tego moge dodac ze ostatnio widzialem fajne sluchawki z mikrofonem + bezprzewodowe i to za rozsadna cene ok 90zl

Calkiem przyzwoite parametry mialy , do tego zbudowane tunele ktore mialy dac namiastke bass reflexu. Dosc dobre pasmo przenoszenia itp

 

Nie pamietam niestety jaka to byla dokladnie firma ale jak znjde to pismo w ktorym byly to podam namiar. Napewno nei bylo to cos supermarkowego ale ocene dostaly calkiem niezla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep skoro chcesz wykorzystac swoja dzwiekowke musisz zaopatrzyc sie w zestaw glosnikow 5.1 lub 6.1. tylko wtedy mozna wykorzystac potencjal drzemiacy w tej karcie

na przyklad cos takiego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3603

jest to dobry tani zestaw DO KOMPUTERA

 

o sluchawkach mozesz zapomniec, a te sluchawki 3D kupuj na wlasne ryzyko, ale mozesz sie zawiesc. najlepiej jak mial bys mozliwosc posluchania tych sluchawek i sprzetu wolnostojacego, ale wtedy dlugo bys sie nie zastanawial, bo roznica jest ogromna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest 3 d? to niby uproszczony modekl otaczajacej nas przestrzeni tyle , ze to też bzdura, przestrzeń jest napewno conajmniej 4d jesłi nie więcej ... wiec żaden system mniej lub bardziej pseudo 3 d nie bedzie pozycjonował dobrze dżwieku w przestrzeni bo zawsze mu któregoś z wymiarów zabraknie ... takie jest moje zdanie

tu sie wiedza nie popisales, a na fizyce chyba w statki grales.

 

kazdy punkt w przestrzeni mozna opisac za pomoca trzech wspolzednych!!!

czwartym wymiarem jest czas.

 

"conajmniej 4D" a to dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe czas mija a dyskusja dalej goraca. Zastanawiam sie tylko co to ten naped kwarcowy jest:P Tez skonczylem szkole muzyczna 8O a do tego mialem stycznosc z inzynieria dzwieku. A wracajac do tematu kup sobie jakies sluchawki technicsa za 100-120 zlotych i bedziesz zadowolony. A jak chcesz zestaw 5.1 to do kompa wystarczy zestaw creativa (np 5100,5300)za okolo 300-400 z;otych a jak chcesz cos lepszego to proponuje ci amplituner Yamahy (na allegro za 11200 zzeta z dts em) i do tego zestaw kolumn B&W na przyklad i aktywny woofer dotego. Taki zestawik wyniesie cie kolo 3000 zlotych ale posluzy ci opare ladnych lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy punkt w przestrzeni mozna opisac za pomoca trzech wspolzednych!!!

czwartym wymiarem jest czas.

 

"conajmniej 4D" a to dobre :D

:D

Taa za pomoca 4 wymiaru to juz mozna zrobic punkt odniesienia do punktu materialnego w przestrzeni :) lub nawet policzyc droge hehe

 

Niby taka prosta definicja dzwieku 3d a praktycznie malo kto potrafi ja sensownie wytlumaczyc i co gorsza sensownie zrozumiec :)

 

No ale jak juz wyzej pisalem wystarczy by ktos zainteresowal sie tym trickiem z pozycjonowaniem dzwieku gora-dol i wszystk ostaje sie jasne :)

Jak to sie mowi ludzkie ucho jest naprawde glupie :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Philips Studio Reference SBC 3386 i w polaczeniu z SoundStorm'em wymiataja w grach ze hej:) 3D emulowane softwareowo i to sie czuje:)

co do filmow i audio to mozna sobie odtwarzac w PowerDVD XPfilmy i muze wraz z Dolby Headphones albo TruSurround badz A3D - w panelu mozna przesuwac zrodla dzwieku dookola glowy np kanal tyl lewy , tyl prawy , lewy przod , prawy przod, centralny itp i slychac przemieszczanie w sluchawkach czym bylem zdziwiony bo nie sadzilem ze taki efekt pojdzie na sluchawkach ktore same w sobie nie produkuja przestrzeni a raczej sceny takiej jak w przypadku zestawu glosnikowego:) technika jak widac poszla sporo do przodu:) Ja mam zalaczone na stale Dolby Pro Logic w panlu Epoxa i tez daje swietny efekt kiedy slucham mp3 :)

A co do tych sluchawek 3D MediaTech to czytalem Newsa na TwojePC.pl i komentarze i uzytkownicy innych modeli MediaTech najezdzali na nie za jakosc wykonania - m.in. przerywanie sie kabla :PP

Jak na moj gust lepiej kupic sobie jakies porzadne Sennheisery albo Kossy :)

 

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=4344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak juz wyzej pisalem wystarczy by ktos zainteresowal sie tym trickiem z pozycjonowaniem dzwieku  gora-dol  i wszystk ostaje sie jasne :)

Jak to sie mowi ludzkie ucho jest naprawde glupie :D:D:D

Nie wiem może chodzi ci oto...

:arrow: Jako istoty żyjące na ziemi, mamy głównie styczność z lokalizacją dźwięku w poziomie (prawo - lewo, przód - tył). Natura obdarowała nas o wiele większą zdolnością określania azymutu niż wysokości (pionowego kąta od horyzontu) źródła dźwięku. W warunkach laboratoryjnych jesteśmy w stanie osądzić azymutu z dokładnością do około 3 - 4 stopni. Możemy dać sobie radę w określaniu zmiany w wysokości blisko horyzontu większej niż 9 stopni, a nad głową ponad 20 stopni. Gdy IID i ITD osiągają zero dla dźwięków na osi (0 i 180 stopni) okazuje się że nie jesteśmy nawet w stanie odróżnić przodu od tyłu! W prawdziwym życiu używamy wizualnego potwierdzenia i ruchów głowy aby rozwiązać niejasność przód/tył. Wiele dodatkowych czynników może powodować jeszcze gorszą dokładność. Mechanizmy IID, ITD i HRTF działają tylko dla określonego przedziału częstotliwości (jest to związane z odległością miedzy uszami i wielkością fałd małżowiny usznej). Dlatego nie jesteśmy w stanie określić źródła bardzo niskich częstotliwości (poniżej 100-150Hz). Generalnie im wyższa jest częstotliwość dźwięku tym fala dźwiękowa krótsza i może być lepiej lokalizowana.

 

Nawet dla dźwięków zawierających przydatne częstotliwości, jeżeli są one niezmienne i nieznane to mózg nie ma punktu odniesienia który pozwolił by osądzić efekt filtrowania małżowiny. (Przeważnie poruszamy głową aby zebrać więcej danych). Faktycznie możemy stwierdzić że każde dwa sygnały wygenerowane w tej samej fizycznej pozycji nie muszą być koniecznie zlokalizowane z równym powodzeniem. (Dokładność lokalizacji zależy od właściwości dźwięku takich jak częstotliwość i niezmienność. Proste, stałe tony są bardzo ciężkie do zlokalizowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...