Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii standardowych 800Mhz GPU na 4850/4870.

 

http://pclab.pl/news33037.html

 

950 na codzień ? [; Ciekawa konkurencja dla GTX260, a nawet 280 :]

 

niedługo nv wypuście jakiegoś gtx ultra edyszyn w 55 nano i z ddr5 - troszkę kasy przez ostatnei lata nv nazbierała i raczej łatwo się nie podda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv będzie musiała podjąć politykę taką jak ATI . Produkować grafy X2 .dwa mniejsze wydajne układy , których produkcja jest zdecydowanie tansza i jest mniej odpadów. ATI tak zrobiło i na tym wygrało . 4870 jako pojedyńczy jest dobrym układem ale w wersji X2 bije GTXa 280 a połączenie 2 GTX280 na jednym pcb ... hmmm ... mala elektrociepłownia się robi i cena niebotyczna. do tego taki X2 w wyk ATI będzie pod koniec lipca za ok 1400 pln .... nie wiem czy GTX280 będzie wtedy opłacalny dla NV przy zejściu z ceny do tego poziomu przynajmniej ..... wątpię . jednym słowem mała wtopa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

witam jak ta sobie lukam na testy ati 48xx to w duzej ilosci grach przegrywaja nawet z 8800gt i nawet niekiedy w trybie cross <_< no wiadomo sterowniki ale skoro grafe kupuje sie poto wydajna zeby w wiekszosci gier lepiej pograc , to co mi potym jesli 48xx bedzie wydajniejsza tylko w dwoch grach skoro taki 8800gt wiekszosci gier spisuje sie lepiej wiec pytanko czy wyjdzie teraz jakas nividia 55nm ,czy moze jakis kastracik 280 gtx cos 640mb/384bity szczerze jakby wyszlo cos takiego w cenie 4870 i z ciut lepsza wydajnoscia bral bym to :wink: no bo jakby nie patrzec to gtx 280 pokonuje X2 chodz ma jeden rdzen wiec gdyby nie ta temp i proces 65nm to udana grafa cos w stylu 8800gtx :wink:

możesz dać link do recenzji bo ja póki co widziałem jak pokonywał 8800gt praktycznie we wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

np zerknij na egielda np gra gothic3 ale nie pisze ze we wszystkich grach tak jest ,bo to zalezy od sterownikow i z jaka firma autorzy gry wspolpracowali,jeszcze dochodzi rozdzielczosc i rozne aa ,poco te nerwy :rolleyes: chodzilo mi oto ze w te gry co ja lubie pykac akurat wypada slabiej od NV wiec w co kto gra to juz inna sprawa :rolleyes:

Mam 8800GT i jakoś czytając recenzję nie zauważyłem by sprawował się lepiej od 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8800GT i jakoś czytając recenzję nie zauważyłem by sprawował się lepiej od 4850.

Ja również mam 8800GT i po tylu już testach tylko ślepiec nie zauważy , że 4850 jest lepszy od 8800GT. Tylko to nie temat o 4850 i 8800GT więc koniec już OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o co chodzi. Karta na standardowych 648/ok 2300 podkrecona na 700/2400 i jeszcze troche shadery podkrecone, robi gorsze wyniki w 3dmarku 2006 niz przed podkreceniem i to o jakies 1500 punktow? Ktos to moze rozsadkowo wytlumaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o co chodzi. Karta na standardowych 648/ok 2300 podkrecona na 700/2400 i jeszcze troche shadery podkrecone, robi gorsze wyniki w 3dmarku 2006 niz przed podkreceniem i to o jakies 1500 punktow? Ktos to moze rozsadkowo wytlumaczyc?

przegrzewa sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrzewa sie

Raczej nie, wiatrak wymuszony na 100% a temp GPU nie przekracza 60 stopni, to co tu sie ma przegrzewac, udalo mi sie dojsc, ze cos w pamieci zamulilo system, po restarcie i probie ponownej juz poszlo, maly wplyw ma podkrecalnosc, moze niezbyt krecilem. GPU z 648 -> 700, Memy z 1161 na 1200 i Shadery 1404 -> 1450, bardziej mi zalezalo na zobaczeniu jaki wplyw ma GPU i marny raptem niecale 2% w ogolnej punktacji wiecej... Na dniach potrenujemy z wiekszymi wartosciami i zobaczymy jak to hula

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem to dokladnie wczoraj a co?

nie moge sie zarejestrowac moj serial jest niby nieprawidlowy. podaj gg to pogadamy

 

 

Parę cyferek na stocku.

 

GTX260

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

GTX280

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

zapodaj jakies tesciki 3dmarka 06 i vantage Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczęło się wielkie cięcie :lol:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

 

Cena za 280'tke wychodzi jakoś 1,4k pln :D pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie zarejestrowac moj serial jest niby nieprawidlowy. podaj gg to pogadamy

Moze zly model wybrales w stosunku do seriala, moj GG znajdziesz w profilu. Po 19:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę cyferek na stocku.

A ja proponuje wogóle zrobić testy na benchmarkach z 99 roku :blink: :blink: , śmiesza mnie takie testy na starych benchmarkach , no chyba że ktoś kupuje najnowsza grafikę do grania w stare gry :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje wogóle zrobić testy na benchmarkach z 99 roku :blink: :blink: , śmiesza mnie takie testy na starych benchmarkach

No fakt troche pmp przegial z tym 3dmarkiem 2003. Co do cen to ceny leca w dol, ale bez przesady, srednia na razie wychodzi ok 1700PLN. Znajac praktyke Nvidii, cena raczej nie spadnie do momentu odpalenia nowego modelu. Ciekawe co zrobi Ati z ich nowym radkiem. Jak wypusci HD4870 za niech bedzie 800PLN, ktory choc troche dorowna GTX280 to zepsuje rynek. AMD przegralo rynek procesorow to teraz probuja sie odkuc na masowosci ich Radkow i to w trybie szybkim. High-End kosztuje. Mercedes/BMW zawsze wiecej kosztuja niz Fiat mimo, ze pewnie koszt wytworzenia tych samochodow jest podobny.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia (cen) jest taka, a nie inna, bo mamy dopiero drugi/pierwszy dzień obniżek. Cena najprawdopodobniej ustali się po tygodniu i będzie to zapewne 1,3-1,4k dla 280 i 0,9-1k dla 260 :wink: Znając rynek to nV nie będzie mogla czekać do odpalenia nowego modelu, bo straci ogromna cześć rynku. Tak szczerze to już traci i zaczyna reagować na to co się dzieje :D pzdr

 

EDIT

Promocji ciąg dalszy :lol:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Jestem ciekawy do ilu mogą z ta cena zjechać, bo 300funtow to już niezła taniocha (w przeliczeniu 1280zł :D ) za 280'tke :)

 

No i oczywiście 260'tka tez w promocji :lol:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Cena £205 czyli 860zł :lol:

 

EDIT

Polskie znaki

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche przetestowalem mojego potworka. Po pierwsze niech nie przychodzi Wam na mysl krecenia osobno shaderow i GPU. Skutki sa oplakane. Az do 1500 punktow w 3dmarkach spadku jak to nie bedzie zsynchronizowane. Niestety wiecej proca nie pusiclem, bo mi sie restartowac kompa nie chce i podnosic napiecia a przy FSB=425 juz dziwnie sie zachowywal (critial error 3dmarka), ale po zejsciu z FSB o 5Mhz juz ruszylo. Niestety pelnej synchronizaji pomiedzy GPU=700 a shaderami=1514 (to jest wartosc zsynchronizowana z GPU=700 w/g programu EVGA Precision) nie udalo mi sie osiagnac. Zwis w 3dmarku lub critial error zwiazany ze sterami grafiki. Zmniejszenie taktowania shaderow przy GPU=700-> 3d mark przechodzi, ale kiepskie wyniki (jakies 1500-2000 punktow mniej niz przy synchronizacji).

 

Mowiac krotko, shadery nie ida wiecej niz 1500 a co za tym idzie to jest wlasciwie jedyne slabe ogniwo tej karty. Rozkrecenie wiatraka-suszarki do 90% na fixed owocuje 70 stopniami w max stresie, ale 18000 u mnie wlasnie peklo. Nadal widze, ze waskim gardlem jest niestety moj procek :blink:

post-102323-1215106356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że z o/c tak średnio :sad: W podanym wyżej sklepie pokazał się również Leadtek Extreme http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Zegary 738/1666/1260 robią wrażenie, ale imo jeśli w ogóle będą w szerszej dystrybucji to będą często gęsto trafiały na serwis z powodu krzaczorów na stock (miałem już takiego Extreme od Leadteka) :? pzdr

EDIT

Polskie znaki

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednia (cen) jest taka, a nie inna, bo mamy dopiero drugi/pierwszy dzien obnizek. Cena najprawdopodobniej ustali sie po tygodniu i bedzie to zapewe 1,3-1,4k dla 280 i 0,9-1k dla 260 :wink: Znajac rynek to nV nie bedzie mogla czekac do odpalenia nowego modelu, bo straci ogromna czesc rynku. Tak szczerze to juz traci i zaczyna reagowac na to co sie dzieje :D pzdr

 

EDIT

Promocji ciag dalszy :lol:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Jestem ciekawy do ilu moga z ta cena zjechac, bo 300funtow to juz niezla taniocha (w przeliczeniu 1280zl :D ) za 280'tke :)

 

No i oczywiscie 260'tka tez w promocji :lol:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Cena £205 czyli 860zl :lol:

Hmm piszesz że GTX260 za 900-1k PLN?? Toż to żadna okazja w poównaniu do cen Radka HD4870.... za 930PLN to już teraz mozna nabyć GTX260 więc myślę ze ta karta powinna spaść gdziedo przedziału 800-850PLN by byc na serio atrakcyjną.... :rolleyes: Mam nadzieję że tak tez się stanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Promocji ciag dalszy :lol:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Jestem ciekawy do ilu moga z ta cena zjechac, bo 300funtow to juz niezla taniocha (w przeliczeniu 1280zl :D ) za 280'tke :)

 

No i oczywiscie 260'tka tez w promocji :lol:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

Cena £205 czyli 860zl :lol:

Hmmm, a czy przypadkiem przy zakupach zagranicznych nie obowiązuje Tax Free? Jeśli tak to masssaaakra. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac krotko, shadery nie ida wiecej niz 1500 a co za tym idzie to jest wlasciwie jedyne slabe ogniwo tej karty. Rozkrecenie wiatraka-suszarki do 90% na fixed owocuje 70 stopniami w max stresie, ale 18000 u mnie wlasnie peklo. Nadal widze, ze waskim gardlem jest niestety moj procek :blink:

No a takie 2x4850 robią bez kręcenia z prockiem Q6600@3,6GHz 19380pkt , a cena zestawu 995zł z wysyłką :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm piszesz że GTX260 za 900-1k PLN?? Toż to żadna okazja w poównaniu do cen Radka HD4870.... za 930PLN to już teraz mozna nabyć GTX260 więc myślę ze ta karta powinna spaść gdziedo przedziału 800-850PLN by byc na serio atrakcyjną.... :rolleyes: Mam nadzieję że tak tez się stanie....

Dlatego dodałem emotki " :lol: ". Cena 260'tki jest już porównywalna z 4870 różnica £10 to imo żadna różnica i teraz można się zastanawiać co brać :D

 

Hmmm, a czy przypadkiem przy zakupach zagranicznych nie obowiązuje Tax Free? Jeśli tak to masssaaakra. :rolleyes:

No właśnie nie :sad: Pewnie w Stanach można brać nie płacąc podatku, a ten sklep niestety w UK, a tu/tam VAT obowiązuje jak w Polsce (co prawda tylko 17,5%, ale zawsze) :wink: pzdr

EDIT

Polskie znaki

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a takie 2x4850 robią bez kręcenia z prockiem Q6600@3,6GHz 19380pkt , a cena zestawu 995zł z wysyłką :lol2:

No to Nvidia musi cos wymyslec i to szybciusienko. Sam jestem ciekaw co zrobia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a takie 2x4850 robią bez kręcenia z prockiem Q6600@3,6GHz 19380pkt , a cena zestawu 995zł z wysyłką :lol2:

Marki markami, a w grach nie jest już tak ciekawie :wink: Wystarczy poczytać recki DJ'a żeby wyleczyć się ze SLI/CF. Jeden GPU działa zawsze i zawsze prezentuje wydajność, a tandemy różnie, kosmicznie fps tylko coś w wyścigach na zakrętach przycina ^_^ pzdr

EDIT

Polskie znaki

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...