Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesko...wylaczyles w biosie E1 ?.

Wedlog mnie ten wynik jest zanizony przez procesor. Pokaz wynik cpu z marka06.

Poustawiaj w biosie na sztywno dla tych much 5.5.5.15 i 2.2 v 1066 mhz.

Najlepiej ocnij procka do 4.0 ghz jak sie uda. Dzielnik pamieci na 333/800 i fsb na 444 mhz.

Vcc cpu na 1.35v.

Powinienes wyciagnac cos kolo 17 500 markow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis MSI jest boski :|

wysłałem MOBO msi p45neo3 odesłali mi po mieś :| msi p43 neo3 :|

napisałem do sklepu co jest a Ci że to jest to samo P45 i P43 mysle sobie dobrzy są :| i że to porducent zadecydował.

a wiec jakoś do MSI zaufania nie mam za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ten Smark co go zainstalowałeś jest uwalony bo to dziwne ,a jak w grach czy śmigają ??

Narazie sprawdzałem na NFS:Undercover i podobna sytulacja...... na full detalach 1900x1200 skacze pomiedzy +/- 30/40 klatek :damage_wall:

Przeinstaluje smarka ale wątpie.... bo w grach to samo......

Grzesko...wylaczyles w biosie E1 ?.

Troche nie w temacie.... w ktorym miejscu w biosie to jest i za co odpowiada ?

Wedlog mnie ten wynik jest zanizony przez procesor. Pokaz wynik cpu z marka06

Wystawiam screeny z biosu z 3dm06...... sam juz nie wiem co z tym fantem zrobic.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Poustawiaj w biosie na sztywno dla tych much 5.5.5.15 i 2.2 v 1066 mhz.

To już ustawiłem na sztywno...

 

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną sprawe, w Everest mam strasznie dziwne odzyty w testach.....

Wcześniej miałem mobo Gigabyte na P31 i E4500 wykręconego na 3.3ghz, i do tego Geile 800 które chodziły na 873mhz i odczyty były..:

odczyt z pamięci - 6788

zapis do pamięci - 5282

Memory copy - 5717

czas oczekiwania pamięci - 75,4

cpu Queen - 14538

 

Teraz na aktułalnym sprzęcie:

odczyt z pamięci - 4630

zapis do pamięci - 4337

Memory copy - 4515

czas oczekiwania pamięci - 102.2

cpu Queen - 7873

 

Nie wydaje mi się żeby to były normalne wyniki....

Już mnie krew zalewa !!

 

@Grzesko

a ze tak zapytam wylaczyles Vsync w sterach?

Vsync czyli Vertical Sync, ustawiłem w sterownikach na sztywno na wyłączone :-(

 

Physx tez wyłączyłem w Control Panel i LIPA !

 

Tu sa linki do screenu jakie mam ustawienia w sterach.

1 Screen

2 Screen

3 Screen

 

HELP :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

Grzesko...wylaczyles w biosie E1 ?.

 

Troche nie w temacie.... w ktorym miejscu w biosie to jest i za co odpowiada ?

Masz tą opcje w pierwszym screenie z biosu który tu wrzuciłeś C1E support to jest opcja od oszczędzania energii, obniża mnożnik i napięcie gdy procesor nie robi nic bardziej wymagającego, ale bardzo wątpie żeby to miało wpływ na twój słaby wynik, możesz dać na disable ale raczej to nic nie da. A może ta płyta ma problemy z tymi mushkinami? puść mem testa zobacz czy błędów nie ma żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesko Faktycznie coś masz nie tak bo wyniki w Evereście są kiepściutkie , myślę że to problem z płytą , raczej proc to nie, miałem taki i w Evereście było dużo lepiej, mam teraz E8600 wszystko ustawione na AUTO

Odczyt 6353

Zapis 6952

Copy 6795

Oczekiwanie 82

CPU Qween 13840

3Dsmark 06 13085 oczywiście grafa GTX280 Asus bez kręcenia

Moim zdaniem to powinieneś zapuścić jakiś bench który testuje samą grafę ale jak jest coś nie tak z obsługą pamięci i proca przez płytę to chyba nie wiele da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesko ....pokaz chociarz jeden screen z everesta np. odczyt pamieci. Chodzi mi o to, zeby zobaczyc jak jest ustawiony cpu i pamieci.

Masz zbyt malo jak na 8400 na stoku.

Poza tym w 3d marku 06 wynik cpu jest zenujacy.

Jak pisalem sprobuj ocnac procesor na 4.0 ghz. 8400 lubi byc wyzej niz ma oryginalnie.

Tak to przynajmniej u mnie wyglada.

Pokaz everesta tak jak u mnie na screenie. Wersja ever. to 4.60.1550.

 

Dołączona grafika

 

Reszta:

zapis- 9455

memory copy- 9377

oczekiwanie- 55.8

cpu queen- 17022

 

Marka nie pokaze bo mam karte na pci :lol2:, ale gdzies na forum pokazalem moj wynik z karta gtx 260 oc.....17 500 markow 06.

 

Jak mozesz to zrob test w benchmarku unigine sanctuary 0.4:

 

http://unigine.com/download/files/Unigine_Sanctuary-2.1.msi

 

Ja uzyskalem 4612 punktow majac amd 6000 i gtx 260.

Ten benchmark praktycznie testuje sama grafike.

Test zrob na defaultowych ustawieniach bencha a vsync w sterownikach oraz aa wylacz.

 

EDIT:...Grzesko czy pamieci pracuja w dual chanel czy w singlu ?. Bo cos mi sie zdaje, ze w singlu.....

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

EVR to duża firma i maja nie lada sprzęt sam u nich naprawiałem płytę główną i laptopa gdy poszło zwarcie i wyparowało gniazdo zasilania naprawiają karty graficzne w laptopach i nie tylko , a z odpowiedzią jest tak że na pewno nie jesteś sam i może ktoś z kim rozmawiałeś zapomniał najlepiej wysłać do nich . A tak w ogóle to wejdź sobie na ich stronę i tam wszystkiego się dowiesz 

Duza firma? Dywagowalbym . Dwa pietra w starym bodajze "ruchowskim" budynku. Zobacz jaki maja w serwisach glownych , vide MSI Bielany Wroclawskie , albo ESM Logistic z ramienia Gigabyte , tez we Wroclawiu. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesko Faktycznie coś masz nie tak bo wyniki w Evereście są kiepściutkie , myślę że to problem z płytą , raczej proc to nie, miałem taki i w Evereście było dużo lepiej, mam teraz E8600 wszystko ustawione na AUTO

Odczyt 6353

Zapis 6952

Copy 6795

Oczekiwanie 82

CPU Qween 13840

3Dsmark 06 13085 oczywiście grafa GTX280 Asus bez kręcenia

Moim zdaniem to powinieneś zapuścić jakiś bench który testuje samą grafę ale jak jest coś nie tak z obsługą pamięci i proca przez płytę to chyba nie wiele da

O_o i Tobie sie wydaje że masz dobre wyniki? masz pewnie ram z FSB namieszany bo odczyty są strasznie lipne... u mnie przy 940MHz 5-4-4-12 jest odczyt ponad 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie czyta tego co ktoś pisze tylko wymądrza to tak jest dlatego jeszcze raz napiszę że wszystko mam na auto bo taka mam ochotę a i tak mam dużo leprze wyniki od Grzesko , a oto głównie teraz chodzi aby koledze pomóc a ty jak chcesz sobie porównywać to proponuje abyś ustawił wszystko na auto a potem pochwal się wynikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie sprawdzałem na NFS:Undercover i podobna sytulacja...... na full detalach 1900x1200 skacze pomiedzy +/- 30/40 klatek :damage_wall:

Akurat ta gra jest totalnie skopana i ona z natury kiepskawo chodzi. Co do wyniku w 3dmarku to zmiana ustawien na wyzsze i brak wplywu na wynik to jedynie co przychodzi do glowy do vsync ale mowisz ze wylaczyles to. Wynik w Ewerescie nie ma wiekszego znaczenia, ja mam podobne, no moze nieco wieksze, a na swojej karcie (670@1444@1225)wyciagam w 3dmarku 06 1.1.0 cos kolo 15800.

Sprawdz moze w rivatuner jakie takty ma karta podczas 3dmarka. Moze pracuje z obnizonymi zegarami. Jesli jest ok to mozesz jednak miec cos namieszane w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mogę mieć niedługo bo poważnie rozważam zakup konsoli. Jak coś to ogłoszenie na giełdzie się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym Was zapytać czy przy moim konfigu (jak myślicie?) warto będzie zmienić proca na tego nowego phenoma2- chodzi mi o skalowanie karty procesorem. Tzn, warto na pewno, pytanie czy odczuję ogólną poprawę wydajności komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie mam sily... To, ze karta cwierka to nic... Komp sie wylacza po czym wlacza jak VSYNCA mam wylaczonego a gierca w menu ma duuuzo klatek (kilkaset). Dzieje sie tak z CRYSISEM, FAR CRYem 2, GTR EVOLUTION. Ale ja nie chce grac z VSYNCem :F Problem rozwiazuje wlasnie wlaczenie synchronizacji. Mial ktos podobna sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam Panowie że tak długo byłem offline, wyjechałem na czas świąt i nowego roku do rodziny, wróciłem wczoraj :-/

Co do sprzętu....... Z R O B I O N E :->

Problem był śmieszny (przynajmniej z tego tak wychodzi) podpiołem kable zasilające karty graficznej na odwrót niż wcześniej, i wszystko zaczeło działać jak powinno.

Zasilacz ma 2 wyjscia dla GPU czerwone i zielone. Ja początkowo podpiołem pod czerwone, i było jak było, po podpięciu do zielonych, po kłopocie.

Troche to dla mnie dziwne..... że aż takie to miało znaczenie :-/ Człowiek uczy się na błedach.

 

Wszystkie odczyty w Everest itp. w normie :-)

 

3DM06 - 14950 - Default

3DM06 - 16973 - O/C 3.0@3.6Ghz

 

W miare wolnego czasu posprawdzam na wyższych taktowaniach CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to praktycznie wychodzi na jedno jakby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np palita 280 w pronoxie za 1200zł albo gigashita za 1250zł ;)

 

właśnie się zastanawiam nad zmianą czy wogle ma sens przesiadka z 8800gt na gtx 280. pewnie musiałbym sobie kupić nowy zasilacz myśle o bequite 850W żeby było od razu w miarę przyszłościowo, doradźcie coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to praktycznie wychodzi na jedno jakby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np palita 280 w pronoxie za 1200zł albo gigashita za 1250zł ;)

 

właśnie się zastanawiam nad zmianą czy wogle ma sens przesiadka z 8800gt na gtx 280. pewnie musiałbym sobie kupić nowy zasilacz myśle o bequite 850W żeby było od razu w miarę przyszłościowo, doradźcie coś :)

również swego czasu miałem 8800GT , najpierw zmieniłem na Radeona HD4870 - już stwierdziłem że zamiana miała sens (zasilacz wtedy 450W) , po jakimś czasie w ręce wpadł GTX280 .

Wszystko zależy od tego czy grasz/jak dużo/ w jakie gry/ i ogólnie pytanie czy "jest mi taka karta potrzebna" .

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również swego czasu miałem 8800GT , najpierw zmieniłem na Radeona HD4870 - już stwierdziłem że zamiana miała sens (zasilacz wtedy 450W) , po jakimś czasie w ręce wpadł GTX280 .

Wszystko zależy od tego czy grasz/jak dużo/ w jakie gry/ i ogólnie pytanie czy "jest mi taka karta potrzebna" .

zamówiłem hehehe, zobaczymy jakie będzie "przyśpieszenie"...

 

a tak na marginesie to gram na tyle ile czas mi pozwala czyli raczej nie za dużo, ale chęć posiadania czegoś nowego w kompie jest silniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...