Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

I co działa? Jak działa, to tylko z modelami podanymi na stronie? Ma ktoś jakieś alternatywne źródło? :) pzdr

http://jelenia.pl/seba/EVGA%20GPU%20Voltag...ner%20v.1.0.rar

 

tu patch-e do unlok for inni producenci :wink:

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=3022117

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BFG 260GTX Core 216 tyz dziala ;)

 

1.11V - 756/1512/1250

1.25V - 810/1620/1250

 

Mowa tutaj o pelnej stabilnosci. Chlodzenie stockowe na 100% suszarki i niecale 60*C w stresie. Ciekawa sprawa, choc wole potencjometr sobie dolutowac do sprzetu przy benchowaniu, a na codzien unikam podbijania voltarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chłopaki mam grafe jak w sygnaturce, jak mozna na niej napięcie podnieśc?? nie mówie o ołówku itp, program jakiś czy coś?

zasiedziałem się przeoczyłem sporo i nie wiem jak to z aktualnościami jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Evga GTX 285 i mam pytanie o ile szybsza jest wersja "Superclocked" od standardowej w grach? Da się na standardowej pograć w "Crysis Warhead" z ustawieniami "Entuzjasta" w 1280x1024, z resztą części jak w podpisie? W tej chwili mam GTX 260 core 216 Superclocked od Evga i na ustawieniach "Entuzjasta" gra jest wyraźniej mniej płynna niż na "Gracz". System Vista.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BFG 260GTX Core 216 tyz dziala ;)

 

1.11V - 756/1512/1250

1.25V - 810/1620/1250

 

Mowa tutaj o pelnej stabilnosci. Chlodzenie stockowe na 100% suszarki i niecale 60*C w stresie. Ciekawa sprawa, choc wole potencjometr sobie dolutowac do sprzetu przy benchowaniu, a na codzien unikam podbijania voltarzu.

Wrzuc screeny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś może NiBiTora 4.9? Właśnie przesłałem PayPalem niewielki "datek" do twórców i nie mogę się doczekać aż mi przyślą tego nowego NiBiTora. Potrzebuję go aby zobaczyć Bios mojego gtx285 i ustawić wentylator poniżej 40. Nie wiem czemu ale w RivaTuner to nie działa dla GTX285. Chociaż w GTX260 core 216 - bez problemu się dało spwolnić wentyl - do poziomu 25 i karta jest niesłyszalna w "idle", z temperaturą około 59*C. GTX285 jest standardowo trochę cichszy w idle od GTX260c216 ale nie potrafię go wyciszyć dodatkowo tak jak GTS260c216.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sory , ale sprawdz sobie jaka moc bierze 2600pro , jaka GTX260. Sprawdz sobie stosunek tranzystorow , gdzie w GTX260 masz ich prawie 1.5mld...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś może NiBiTora 4.9? Właśnie przesłałem PayPalem niewielki "datek" do twórców i nie mogę się doczekać aż mi przyślą tego nowego NiBiTora. Potrzebuję go aby zobaczyć Bios mojego gtx285 i ustawić wentylator poniżej 40. Nie wiem czemu ale w RivaTuner to nie działa dla GTX285. Chociaż w GTX260 core 216 - bez problemu się dało spwolnić wentyl - do poziomu 25 i karta jest niesłyszalna w "idle", z temperaturą około 59*C. GTX285 jest standardowo trochę cichszy w idle od GTX260c216 ale nie potrafię go wyciszyć dodatkowo tak jak GTS260c216.

Nibitor 4.9 ma wyjsc w marcu....jak to bedzie w zeczywistosci sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibitor 4.9 ma wyjsc w marcu....jak to bedzie w zeczywistosci sie zobaczy.

Jasne, ale niektórzy na sieci już się chwalą że go dostali na email (wersję 4.9) po zrobieniu "Donate" i ponoć działa z GTX285. Też właśnie zrobiłem "Donate" i nawet im podskoczyła zebrana suma na stronie www o ten mój (skromny) datek, ale przyjdzie mi chyba poczekać na emaila od nich.

 

Zaczynam się zastanawiać czy niepodkręcony procesor E8400 2x3GHz nie hamuje trochę zarówno GTX260 core 216 jak i GTX285.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do testowania używam narzędzia "Framebuffer Crysis WARHEAD Benchmark Tool", rozdziałka 1280x1024, Windows Vista.

Nijak to sie ma do real gameplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jade na e8400 z tym, ze wyocowany na 4.0 ghz. Karta gtx 285 od gigabyta wyocowana na razie w "evga precision 1.3.0.0". Wyjdzie nibitor to ustawie zegary na stale w biosie. Nie ma tu rewelacji bo oc karty jest zaledwie z 648/1476 /1246 na 703/1601/1410. Takie takty maja karty ssc o pare stowek drozsze od referencyjnych.

 

Gram w warheada na rozdzialce 1680/1050 z aax2 na entuzjasta i musze swierdzic, ze brakuje drugiej karty, zeby bylo zawsze powyzej 35 fps.

 

Heh...jak sie wkurze to oddam do serwisu uszkodzona gtx 260 i jak ja zrobia to podepne ja jako fizyke :D...zartuje. Mam mobo z CF a nie SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z tymi kartami jako druga do fizyki?

Czy jak podepnę jakąś inną np 8600GT to da jakiś efekt?

i mogę to zrobić podpinając ją pod moje drugie łącze PCIEx4?Muszę instalować jakieś stery - jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu trzeba podniesć napiecie, zeby przekroczyc 1404 na shaderach w gtx 260. 1458 powoduje artefakty i chwile potem zwis.Standardowo jest 1,12. Programowo sie nie da bo to jest kastrat 55nm, bez chipa volterra 11xx. Raczej musze ingerowac sprzetowo. 1,2 pozwoli chociaz dobic do 1512?

 

Ok, juz sobie poradzilem. Po prostu nie wszystkie kombinacje core/shader dzialaja w evga precision. 756/1512/2450. Wyzej niestety juz sie nie da na 1,12. Sproboje wieczorem z biosem z rzekomym 1,18.

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z tymi kartami jako druga do fizyki?

Czy jak podepnę jakąś inną np 8600GT to da jakiś efekt?

i mogę to zrobić podpinając ją pod moje drugie łącze PCIEx4?Muszę instalować jakieś stery - jak to działa?

A da sie na p35 zamontowac dwie karty od nvidi ?, bo jezeli na p35 pojda to na p45 tez. wtedy ja tez doloze druga od nvidi :).

Gdzies czytalem, ze jakis magik zalozyl na platformie CF karte od nvidi a druga od ati i to mu chodzilo...niestety nie potrafie tego teraz znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o podrzucenie linków do rozebranej karty GTX285 jeśli ktoś ma taki link. Sam nie mogę znaleźć. Chodzi mi zwłaszcza o to jak jest podłączony wiatrak - bo dla mnie jest za głośny w idle/2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracjąc do tematu EVGA Voltage Tuner to coś u mnie kiepsko to działa :(. Wystarczy , że dotknę tylko napięcia tzn. podniosę np : z1.18V na 1.20V i po chwili w 3D nie podnosząc taktów wyskakuje mi zielona kaszka, śnieg na ekranie. Nie dotykając napięć dojeżdżam do 702 MHz liniowo z shaderami i jest ok. Liczyłem na to , że podskoczę z shaderami o jeden stopień, a tu coś nie tak. Zmieniłem nawet zasilacz, bo myślałem , że nie wydala już a tu rozczarowanie ;/. Może ktoś pochawlić się jak u niego działa ta aplikacja, bo coś podejrzewam że Grunwald odwalił jakiś numer na karcie a to niby referencyjna karta. Być może sekcja zasilająca to jakieś nieporozumienie ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem nowy monitor BENQ E2400HD ale jakość jest dużo gorsza niż na moim starym 17 calowym LG lcd myślę że przyczyną może być przejściówka z DVI na D-sub może muszę kupić kabel D - sub , a z suszarką poradziłem sobie tak że odpaliłem SMART DOCTOR i zmieniłem ustawienia z fabrycznych , na ustawienia obrotów wentylatora w zależności od temperatury -w czterech stopniach i suszarka ucichła :rolleyes: a koszyk z wentylatorem w obudowie ustawiłem na wprost karty i temp w spoczynku mam ok 35 stopni a w CS 250 fps nie przekracza 44 stopni.

proc na seryjnym wencie trzyma ok 43 stopni

Edytowane przez kilex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z suszarką poradziłem sobie tak że odpaliłem SMART DOCTOR i zmieniłem ustawienia z fabrycznych , na ustawienia obrotów wentylatora w zależności od temperatury -w czterech stopniach i suszarka ucichła :rolleyes:

Bardzo przydatna rzecz i taka regulacja działa też u mnie bez problemów na Gtx260 core216 SC od Evga, z tym że ja używam RivaTuner do regulacji, ewentualnie Evga Precision Tool. Praktycznie daje się wyregulować tak że karta jest niesłyszalna w idle/2D.

Niestety od kilku dni mam też GTX285 od Evga i tutaj wogóle nie da się namówić karty, żadnym programem aby zwolniła obroty poniżej 40%. Dla przeciętnego użytkownika będzie to pewnie bez znaczenia ale jak się ma mocno wyciszonego kompa to ta karta jest dość denerwująca.

W rezultacie zamiast odsprzedać Gtx260 na aukcji, pewnie będę odsprzedawał GTX285. Jedyne co można powiedzieć dobrego o wentylu w GTX285, to że "standardowo" jest nieco cichszy od GTX260, ale o dalszym wyciszaniu nie ma mowy :?

 

EDIT 2009-03-04: właśnie wypróbowałem Asus ENGTX285 i to jest jedyna karta w której można ustawić wiatrak np. na 25% i wiatrak faktycznie zwalnia obroty.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja złożyłem dość cichego i przewiewnego kompa i jak usłyszałem jak moja 260gtx zaczyna startować jak F 16 przy załączeniu gry to się załamałem, ale na szczęście udało mi się to opanować bo już miałem zamiar ją zwrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od kilku dni mam też GTX285 od Evga i tutaj wogóle nie da się namówić karty, żadnym programem aby zwolniła obroty poniżej 40%. Nawet próbowałem NiBiTor 4.9 i to co dziala na GTX260, w GTX285 jest zablokowane, tzn. wentylator karty nie daje się regulować poniżej 40%. ....

Z kad masz nibitora 4.9 ?....nigdzie nie moge znalesc a chcialbym troche pogrzebac w biosie karty :(. Zle jest ustawiony coolerek na karcie i to mnie wkurza.

Dal bys linka albo cus :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos uzywa nvidia system tools ?

Jakies wrazenia- uzyteczne to czy raczej cos z gatunku syfow ktore dodaja do plyt glownych (typu asusowych narzedzi ktore zamulaja mocno)?

 

Oraz- co wygodniejsze do krecenia- nst czy stara dobra riva ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego korzystalem (nst) i po paru probach odinstalowalem te badziewie.

Jak chcesz krecic softowo to polecam taki malennki programik:

 

http://downloads.guru3d.com/EVGA-Precision...nload-2112.html

 

Sam z niego korzystam i jest poprostu swietny.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...