Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

TZN. jak :?:  :?  

Nie wiem tylko dlaczego masz błąd w zasobach płyty głównej ale reszta w normie  :P  8)  :wink:

wlasnie tak ze tego uzadzenia nie moge z H zainstalowac.. a w reszcie pisze ze nie ma strownikow do tego uzadzenia, mimo ze nie wyswietla :!:

na 98 tego nie bylo ale za to nie moglem usb zainstalowac...

na 2k mialem to samo co tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam problem z wlaczaniem kompa. U siebie prawie zawsze wylaczam go listwa. Jak podlacze listwe to powinien od razu system wstawac, a po dlozszym wylaczeniu nie rusza (mam w bioszie ac resume on czy cos takiego). Pomaga ponowne wylaczenie i wlaczenie listwy. Pozatym jak juz ruszy po pierwszym wlaczeniu to klawiatura nie dziala i tak trzeba go jeszcze raz resetowac.

 

Nie sprawdzalem u siebie jeszcze ochrony termicznej, natomiast wiem ze ta z diody dziala swietnie, mialem nieprzyjemnosc ja sprawdzic przy zakladaniu wentyla i jakiegos niedorobionego coopershlima.

 

Aha, no i jest to moj pierwszy post na tweak, wiec witam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam problem z wlaczaniem kompa. U siebie prawie zawsze wylaczam go listwa. Jak podlacze listwe to powinien od razu system wstawac, a po dlozszym wylaczeniu nie rusza (mam w bioszie ac resume on czy cos takiego). Pomaga ponowne wylaczenie i wlaczenie listwy. Pozatym jak juz ruszy po pierwszym wlaczeniu to klawiatura nie dziala i tak trzeba go jeszcze raz resetowac.

 

Nie sprawdzalem u siebie jeszcze ochrony termicznej, natomiast wiem ze ta z diody dziala swietnie, mialem nieprzyjemnosc ja sprawdzic przy zakladaniu wentyla i jakiegos niedorobionego coopershlima.

 

Aha, no i jest to moj pierwszy post na tweak, wiec witam wszystkich  :)

Zasiłka :?::?: :? lub problem z kondziołkami na mobo :?:. U mnie było tak na NMC jak podłączyłem ją do prądu bezpośrednio bez listwy i zasilacz był cały czas pod napięciem to wsio było spox ale na listwie było tak samo jak u ciebie. Oddałem ją do servisu wymienili kondensatory i było przez jakiś czas spokój :P:P 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak Epox 8rda+ athlon axda1700dut3c jiuhb 0307spmw 256DDR elixir  

333 MHz HDD WD 800jb Prolink MX400 64MB:((( i problemy

-resterty kompa na podkreconym cpu na 2GHz podnoszenie napiecia nic nie daje temp w setesie (12h hot cpu terter) max 43C jak obnizmy czasami tez wywala restarty rozne ustawienia obnizelem FBS mnoznik wyzszy caly czas to samo

-problemy z dzwiekiem w winampie w grach fimach po jakiejs 1 h zaczyna charczec dopiero ponowne uruchomienie pomaga,  

-wystepowanie bledow w aplikacjach i ich zamykanie nawet na 11*166  

 

Mam boisa z kwietnia przedtem byl z marca (podobne przeboje) reinstalacja systemu ani sterownikow nie przyniosla oczekiwanego efektu  

 

Jesli powtarzam pytania to bardzo mi przykro ale jestem slepy bo nic nie moglem dopatrzec (takiej ilosci objawow, a juz probowalem wielu zeczy)  

SLIJCIE POMYSLY

Jeżeli chodzi o błędy winampa i dźwięku obstawiam przegrzewanie się mostka południowego - u mnie było coś takiego po 10 min od włączenia qmpa przy fsb>=190mhz, coolerek na tymże mostku pomógł, jeżeli chodzi o problemy z paskami przy starcie itd. to jest to raczej wina procka - być może słaba seria(podaj nr. seryjny to będziemy mogli więcej Ci na ten temat powiedzieć). Ostatnia możliwość to zasiłka - sprawdź napięcia, szczególnie na +5v (jeżeli jest poniżej 4,7V to niedobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale co do SB to znajduje sie tam radiator z NB a na NB cooler od boxowego intela z wiatrakiem malo mozliwe przegrzanie przy fbs 180 a dzieje sie tak nawet przy fbs 166 cpu to AXDA1700DUT3C (9804856261492 to chyba nie jest przydatne :)) JIUHB0307SPMW - rozszyfrowal ktos te literki z konca

napiecia z sandry

Voltage Sensor(s)

CPU Core Voltage : 1.55V jest ustawione na 1,60 ??

Aux Voltage : 1.60V

+3.3V Voltage : 2.46V

+5V Voltage : 4.68V w MM5 jest 4,76

+12V Voltage : 12.28V

-12V Voltage : -12.28V

-5V Voltage : -5.30V

Standby Voltage : 4.75V

Battery Voltage : 3.02V

zasilka to no name 300W

Co myslicie na to ze karta graf nie wyrabia chodzi deflaut

 

jestem wdzieczny za kazda dobra aluzje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy znowu swoje;) nie ma pomiaru 3.3V na epox :!: to jest napięcie pamięci i jest ok.

5V rzeczywiście takie średnie ale u mnie jest 4,73V i nie ma problemów ze stabilnością nawet na exteremalnych ustawieniach.

Zmierz te napięcia programem od epoxa to będziesz miał gwarancję, że ci czujników nie pomiesza.

Napięcie na procu jest jakies dziwne, bo epox je powinien zawyżać czyli jak dajesz 1.6V to jest np. 1.62V.

Coś z tymi napięciami nie tak. Podaj dokładnie ile dajesz w biosie dla poszczegónych ustawień proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od pamięci niektóre chodza na 2.5V nie znam konkretnych firm ale wiem że są. Może wlaśnie niskie napięcie dla pamięci jest problemem, ale to nie wina zasiłki bo wszystko było by za nisko a to są tylko pamieci.

Kil spróbuj ustawić 2.6V na pamięciach (jeśli tak nie masz ustawione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś na nowym biosie do 8RDA+ (tym z kwietnia)puszczać pamięci asynchronicznie. U mnie dziwna sprawa, jak dam proca 10*200 Mhz i pamięci synchronicznie to wszystko ok - DDR 400. Ale jak dam asynchro np. zjedę z FSB do powiedzmy 175 i dam na pamięci 120% co w rezultacie da pamięci magistralę 210 - DDR 420 to bios pokazuje ok tj 420 (DDR 400), ale pod XP, tak WCPUID, jak i sandra pokazują jedynie dwukrotność FSB czyli 350 Mhz. Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Zapodałem sobie wczoraj tego Epoxa. :D Na początku mały stresik. Podłączyłem wszystko jak należy. Odpalam sprzęta. No i kupa. Niby wszystko OK. Wyświetlaczek nie staje na żadnym błędzie. Słyszę, że wszystko działa. Dysk mam dość głośny i znam dźwięk przy któym zaczyna się ładować winda. No ale monitor dalej straszy pomarańczową diodą. Jakieś pół godziny minęło. Przepinananie urządzeń grafy, pamięci. W sumie to nawet nie wiem co pomogło, ale w końcu ruszyło. No dobra. Idziemy dalej. Stawiamy Windę od samego spodu. Póżniej stery nvidii, dx9,0. No i na końcu grafika. Restart... I znowu kupa. Obraz max skaszniony. Nic nie widać tylko jakieś poprzestawiane kawałki puliptu. Cholera, zaczynam być zły. Zmieniam bios w grafice. Miałem Radka 8500 z biosem 9100. Wracam więc do orginalnego biosu. Stery i chodzi. Dżwięk z sound storma - miodzio. No to biezrzemy się za kręcenie. No i tu znowu kupa. Jakoś bardzo dziwnie zachowuję się ta moja płytka. Czasami startuje na 11x166 a czasami nie. Przy takim ustawieniu nie podnoszę jeszce napięcia procka, tylko pamięci. Na MSI K7N2 chodziło przy takich ustawach bez zarzutu. Ale to jeszcze nie koniec. Po kilku takich próbach nie chce startować nawet na 11x133 czyli default. Oczywiście po każdym zwisie Clear CMOS. No i do biosu wejdę zmienię ustawienia np na default no i znowu pomarańczowa dioda sobie świeci. Przynaję, że nie miałem wczoraj zbyt wiele czasu na testy. ALe jak na razie mam mieszane uczucia. Pewnie potrzeba trochę więcej cierpliwości. :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale ja wymieniłem radiator na NB na zalmanowski i okazało się że to nie wystarcza! Radiator jest ciepły, ale nie gorący a przy puszczaniu FSB na 200 przy praktycznie każdym mnożniku mam albo zwis (zamrożenie ekranu), albo prime95 generuje błędy w torture test. Wcześniej myślałem że po prostu płyta nie wytrzymuje fsb 200, ale tak nie jest. Jak na razie na grafie postawiłem wiatraczek 50x50 ~5000 obr opierając go o wtyczkę zasilania w płycie. Razem z nim jest już luz, wszystko chodzi - widać będę musiał skołować jakiś wiatrak 40x40 i przykręcić go do tego zalmana. Oczywiście NB posmarowany pastą - tą co była w pudełku z radiatorem. Ktoś ma tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

Pociesz się ze ja tez po dowolnym podniesieniu napiecia na procku nam zime

raz podnioslem o troche to chwile pochodzil a pozniej zwis

Nadal nie wiem oco chodzi

Napięcia podnosiłem na default znalzłem artykuł ale jest po angielsku i nie jestem pewny czy to to

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic jaka mam wesje chipsetu. odrazu mowie, ze wincpuid odpada, bo narazie mam tylko plyte i kom mi nie dziala.

Nie jestem na 100% pewny ale, C1 i A2 nie mają takiego "kółka" srebrnego po środku chipa :). Przez radiator można to zobaczyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jescze nie koniec na NB i SB ma A3 czyli idealnie a w wcpuid

[ WCPUID Version 3.1a © 1996-2002 By H.Oda! ]

$$--- Chipset Information

 

Host Bridg : 10DE 01E0 A2 00000000 NVIDIA nForce2

ISA Bridg : 10DE 01EB A2 10001695 NVIDIA nForce2 MCP

IDE Controller : 10DE 0065 A2 10001695

VGA Device : 10DE 0110 B2 00000000 NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

 

AGP Revision : 2.0 / Enabled

(Status) (Command)

Data Rate : 1x 2x 4x / 4x

Fast Write : Not Supported / Disabled

4GB Addressing : Not Supported / Disabled

Side Band Addr.: Supported / Disabled

---------------------------------------------------------------

40:[02] 41:[60] 42:[20] 43:[00] 44:[07] 45:[02] 46:[00] 47:[1F]

48:[04] 49:[01] 4A:[00] 4B:[00] 4C:[FF] 4D:[FF] 4E:[FF] 4F:[FF]

 

##--- Date 05/01/2003, Time 09:57:25

 

Kto sie myli ja nie umniem czytac czy jak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jescze mam pliki z temp i napieciami podczas 10h hot cpu tester moze ktos by do umiescil na ftp??

tak na marginecie najnizsze 5+ to 4,63

i nie bylo restartu:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jescze nie koniec na NB i SB ma A3 czyli idealnie a w wcpuid 

[ WCPUID Version 3.1a  © 1996-2002  By H.Oda! ]

$$--- Chipset Information

 

    Host Bridg : 10DE 01E0 A2 00000000  NVIDIA nForce2

  ISA Bridg : 10DE 01EB A2 10001695  NVIDIA nForce2 MCP

IDE Controller : 10DE 0065 A2 10001695

    VGA Device : 10DE 0110 B2 00000000  NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

 

  AGP Revision : 2.0            / Enabled

              (Status)      (Command)

  Data Rate : 1x 2x 4x    / 4x

    Fast Write : Not Supported  / Disabled

4GB Addressing : Not Supported  / Disabled

Side Band Addr.: Supported      / Disabled

--------------------------------------------------------------- 

40:[02] 41:[60] 42:[20] 43:[00] 44:[07] 45:[02] 46:[00] 47:[1F] 

48:[04] 49:[01] 4A:[00] 4B:[00] 4C:[FF] 4D:[FF] 4E:[FF] 4F:[FF] 

 

##--- Date 05/01/2003, Time 09:57:25

 

Kto sie myli ja nie umniem czytac czy jak???

Powiem tak - WCPUID jest do [gluteus maximus] :P.

Chyba na www.nforcershq.com było pisane że WCPUID zawsze pokazuje A2 :).

BTW czy wszystkie 8RDA(+) rev. 1.1 są na A3 i C1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Troche sie naczytalem na tym forum ale nigdy o nic nie pytalem do dzis

 

Stoje przed wyborem plytki i zastanawiam sie nad 8RDA i 8RDA+

ponoc sa inne uklady dzwiekowe w tych plytkach (lan i FW mi lata zalezy mi na dobry dzwieku)

No i pamiec tez musze jakas kupic do tego zestawu w umiarkowanej cenie tak 2 x 256 do 330 zl za obie kostki

w tej cenie moge miec Kingstona 256 333Mhz ale czy warto?

Ponoc nie sa takie rewelacyjne jak kiedys.

Sprzet bede kupowal we Wroclawiu wiec moze ktos zna jakies miejsce we Wrocku z pamiatkami wartymi uwagi

 

Dzieki za ewentualne sugestie

dodam ze na tej plytce bedzie atlhlon 1700+ 310 i chce z niego wycisnac ile sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=277...ight=soundstorm

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=208...ight=soundstorm

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=208...ight=soundstorm

http://forum.purepc.pl/search.php?search_i...0525950&start=0

 

W tym temacie też coś było. Jeżeli zależy ci na lepszym dzwięku bierz 8RDA+. Dla zastosowania w podstawowych aplikacjach typu odsluchiwania mp3 czy gry, momentami sounstorm wydaje się lepszy niż live. Dzwięk robi wrażenie czystrzego. Było o tym w pizdu na forum. Wpisz w wyszukiwarce soundstorm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaesli zalezy ci wogole na dzwiku i porci gier ( szczegolnie kierownice z forcrfedback) kupujac 8rda bez blusa mozesz sie nie mile zdziwic probojac pograc na np w C McR. I jak posluchasz dzwieku DD to juz go nie wylaczysz.

nVidia mogla by juz sobie odpuscis grafy i zlapac za chisety ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna a ja mam dalej cos niestabilnie ten system. kurde mam dobra zasilke, dobre pamieci, wszystko jest dobre a mam restarty z niewiadomych powodow ktorych sie nie da przewidziec!!!!!!

co mam zrobic?????

 

aha zeby mi wogole win xp mogl odpalic na tym moim radku to musialem zmieniac biosa. czy jest mozliwe ze to jest przez graifke?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczania za niskie npiecie na ddr 2,63 nie zawsze wystarcza trzeba 2,77 u mnie walnela grafika mx 400 dostawal za mocno w dupe i pamiatki zawodzily i oto cala przyczyna resetow :))z doswiadczania za niskie npiecie na ddr 2,63 nie zawsze wystarcza trzeba 2,77 u mnie walnela grafika mx 400 dostawal za mocno w dupe i pamiatki zawodzily i oto cala przyczyna resetow :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczania za niskie npiecie na ddr 2,63 nie zawsze wystarcza trzeba 2,77 u mnie walnela grafika mx 400 dostawal  za mocno w <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i pamiatki zawodzily i oto cala przyczyna resetow :))z doswiadczania za niskie npiecie na ddr 2,63 nie zawsze wystarcza trzeba 2,77 u mnie walnela grafika mx 400 dostawal  za mocno w <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i pamiatki zawodzily i oto cala przyczyna resetow :))

Dla DDR default to 2,5V. U mnie na takim napięciu działa na FSB 190 8) :wink: bez żadnych resetów full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...