Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra kupuje Epoxa 8RDA+ PRO heh tyle postow, ze hej nie wiem kto to przeczyta, macie jeszcze jakies wonty do tej mobo bo juz sam nie wiem co brac tak sie zakrecilem po przeczytaniu okolo 45 postow!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupuje Epoxa 8RDA+ PRO heh tyle postow, ze hej nie wiem kto to przeczyta, macie jeszcze jakies wonty do tej mobo bo juz sam nie wiem co  brac tak sie zakrecilem po przeczytaniu okolo 45 postow!!

1289825[/snapback]

Nie ma nvidia APU (SoundStorma) - spora wada, jak sie nie ma jakiegos dobrego Audigy (a i tak SS jak dla mnie lepszy w gierkach niz Audigy jakikolwiek). Poza tym niektorzy pisali, ze uklad zasilania (cewki) potrafi piszczec dosc glosno. Poza tym jest raczej ok, ale ja jednak bym wolal 8rda+ (SATA i 1Gbit LAN akurat na razie nie uzywam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co z tym napieciem CPU na 8rda+ ? Mam athlona 2000+, a wszystko zasila chieftec 360W. W biosie daje napiecie 1,625V, ale wskazania CPU-Z jest inne.W biosie tez pokazuje takie napiecie. Wszystko chodzi bardzo stabilnie testowane na Prime, SuperPI itd. Wiec pytam czy jest to prawdziwe napiecie czy moze jest to jakies przeklamanie? I czy w ogole warto sie tym przejmowac? Dodam jeszcze, ze napiecie skacze od wartosci 1,536 do 1,552

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co z tym napieciem CPU na 8rda+ ? Mam athlona 2000+, a wszystko zasila chieftec 360W. W biosie daje napiecie 1,625V, ale wskazania CPU-Z jest inne.W biosie tez pokazuje takie napiecie. Wszystko chodzi bardzo stabilnie testowane na Prime, SuperPI itd. Wiec pytam czy jest to prawdziwe napiecie czy moze jest to jakies przeklamanie? I czy w ogole warto sie tym przejmowac? Dodam jeszcze, ze napiecie skacze od wartosci 1,536 do 1,552

 

1291000[/snapback]

U mnie cpuz pokazuje napiecie vdd (napiecie chipsetu) a nie napiecie na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cpuz pokazuje napiecie vdd (napiecie chipsetu) a nie napiecie na cpu.

1291181[/snapback]

Miales racje z tym napieciem, przed chwila sprawdzilem w biosie i jest to vdd. Vcore w biosie wskazuje 1,6v wiec wszystko wporzo :lol: Wielkie dzieki za uswiadomienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moj drugi zestaw to 8RDA+ rev 1.1. Dokupilem do niej 3x256 na BH-6 aby dostala niezlego kopa w dualu z 2-2-2-5.

Okazuje sie ze kosteczki nie chca pracowac w dualu powyzej fsb166 a w singlu (2x256) pracuja z 210 :) Mam zatem 2 pytanka:

1. Jest jakis tips na prace w dualu kosteczek ?

2. Czy plyta ma mozliwosc dania wiekszego Vmem niz 2.9 ?

 

Dodam ze kosteczki to KHX 2700. Na nf4 dzialaja w dualu na 260 2-2-2-5-1T z 3.6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moj drugi zestaw to 8RDA+ rev 1.1. Dokupilem do niej 3x256 na BH-6 aby dostala niezlego kopa w dualu z 2-2-2-5.

Okazuje sie ze kosteczki nie chca pracowac w dualu powyzej fsb166 a w singlu (2x256) pracuja z 210 :) Mam zatem 2 pytanka:

1. Jest jakis tips na prace w dualu kosteczek ?

2. Czy plyta ma mozliwosc dania wiekszego Vmem niz 2.9 ?

 

Dodam ze kosteczki to KHX 2700. Na nf4 dzialaja w dualu na 260 2-2-2-5-1T z 3.6 :)

1291339[/snapback]

rev 1.1 to byla imho slabizna pod wzgledem fsb, niektorzy mieli klopoty zeby 200-210 utrzymac.

Moze plyta sie konczy?? Poza tym chyba nie masz zmiany vdd w biosie i wynosi ono tylko 1,6v.

To tez moze klopoty powodowac z wyzszym fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja posiadam 3+ i nie moge przeskoczyć fsb210, jak robilem testy na Twinmosach m-tecach z biosem merlina to wchodził do windy na 220, ale zero stabilnosci. napiecia dawalem już różne z 2,05V na procu włącznie. Teraz sa dwie kwestie:

1. Procek juz ma dosc i nie pójdzie wyzej.

2. Albo trza zrobić jakiegos v-moda i cos dowoltowac, tylko nie wiem co.

Braci w niedoli prosze o pomoc i wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja posiadam 3+ i nie moge przeskoczyć fsb210, jak robilem testy na Twinmosach m-tecach z biosem merlina to wchodził do windy na 220, ale zero stabilnosci. napiecia dawalem już różne z 2,05V na procu włącznie. Teraz sa dwie kwestie:

1. Procek juz ma dosc i nie pójdzie wyzej.

2. Albo trza zrobić jakiegos v-moda i cos dowoltowac, tylko nie wiem co.

Braci w niedoli prosze o pomoc i wskazowki.

1293119[/snapback]

1. Sprawa to wymień pamięci na nich to nie zbyt pociskasz

2.Zasilacz jaki masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Po zainstalowaniu SP2 co jakiś czas w głośnikach słysze taki dzwięk jak głośnik systemowy, nie wiem co to moze byc, wczesniej mi tak nie pikało :) jak ktos wie co sie moze dziać to prosze o odpowiedz.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co to jest MagicScreen, PostPort (LED display) i support IEEE 1394 i jak się tego używa??? Post port to mniej wiecej wiem, ale ten MagicScreen i to IEEE to nie wiem o co w tym chodzi. Instrukcje mam po angielsku, a w szkole mnie ruskiego uczyli :)

1288342[/snapback]

1. No to MagicScreen to ekran powitlany podczas ładowania BIOSu (prosto mówiąc) - zamiast jakichkolwiek napisów możesz mieć np. własną tapetkę (na CD masz program do zmiany tej tapetki).

 

2. PostPort (LED Display) to ten mały wyświetlacz w prawym dolnym rogu płyty, który pokazuje nry wykonywanych poleceć POSTowych (patrz instrukcja: każdy kod opisany)

 

3. Suppurt IEEE1394: IEEE1394 to inaczej FireWire, a support oznacza, że możesz sobie podpiąć do płyty np. śledzia z portami FW i korzytać! FW wykorzystywany jest najczęściej do transmisji danych z kamerki cyfrowej.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

 

Zamieniać mojego 8RDA+ na Abita NF-7?? Czy ten abit ma SS?

1299204[/snapback]

NF-7 nie ma SS. A czy zmieniać kwestia gustu, ja jeśli bym zmieniał to raczej na nf-7s/sl albo DFI infinity :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!!!

 

Od wczoraj mam taki problem: komp sam sie wylacza tak jakby zabraklo pradu i czasami nawet sam sie wlaczy spowrotem a jak sie juz sam wylaczy to nie da sie go zalaczyc przyciskiem power, jedyna rada to odlaczyc zasilanie plyty glownej i odczekac pare min. Sprzet to 8rda+ i chieftec 360W, dzisiaj zmienilem na codegena 300W i dziala normalnie czyzby chieftec umarl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo jak moj codeshit sie przepalał, takze to moze byc to, najlatwiej bedzie jak zabierzesz Chefa to jakiegos kolegi i podłączysz u niego. Jeżeli nie zobacz temp. moze cos Ci sie przegrzewa, przyloz paluch do mostków, mosfetow, wszystkiego co mozliwe(na płycie). Moze reset biosu. Starałem sie pomoc :wink:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!!!

 

Od wczoraj mam taki problem: komp sam sie wylacza tak jakby zabraklo pradu i czasami nawet sam sie wlaczy spowrotem a jak sie juz sam wylaczy to nie da sie go zalaczyc przyciskiem power, jedyna rada to odlaczyc zasilanie plyty glownej i odczekac pare min. Sprzet to 8rda+ i chieftec 360W, dzisiaj zmienilem na codegena 300W i dziala normalnie czyzby chieftec umarl ?

1299367[/snapback]

 

Miałem to samo ze Ś.P. 8rda3: serwis uznał reklamację. Zasiłki nie musiałem zmieniać... Ciągle ta sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajci jakiegos linka z biosem fajnym do 8RDA+ :)

Jade na standardowym... :mur:

 

Aha. jest jakis programik do zmiany reszty timingow ? Cos jak A64 tweaker dla A64 ?? bo wyraznie pamiec chce nizszych a ni ma jak zmienic w biosie.... :blink:

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajci jakiegos linka z biosem fajnym do 8RDA+ :)

Jade na standardowym...  :mur:

1300514[/snapback]

Właśnie chciałem o to zapytać, ale mnie ubiegłeś :) Przyłączam się do prosby.

 

Znalazłem coś: bios

 

Widze ze kilku z was ma to w podpisie, mozecie cos o tym biosie napisac. był bym wdzięczny.

Edytowane przez Abram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kilku z was ma to w podpisie, mozecie cos o tym biosie napisac. był bym wdzięczny.

1300607[/snapback]

 

człowieku przeczytaj sobie ten topic kilkanaście stron wstecz i wszystkiego sie dowiesz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

mój komp bardzo dziwnie siezachowuje

 

Potrafi zawiesić sierzy starcie Biosu, a po jakimś czasie komp załadowuje windę ok

 

ale i tak

 

nie działa mi Dual oraz dwa z trzech banków pamięci

 

pamięci nie przechodzą testów gdy są umieszczone w tym bankach. zaś pojedyńcza pamięć w banku 1 działa 100% ok

 

wydaje mi sie, że płytka Epox 8RDA+ jest walnięta, co myślicie o tym? może spotkaliście się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku przeczytaj sobie ten topic kilkanaście stron wstecz i wszystkiego sie dowiesz :angry:

1300679[/snapback]

Spokojnie kolego bez nerwow :), juz troche poczytalem, zazwyczaj tak sie robi ze najpier pisze a pozniej szuka ;)

BTW strasznie nerwowe zaczyna robic sie to forum, jak ktos tylko zada pytanie to zaraz jest z[ciach!]y,a latwiej przeciez było by dac linka (jesli go znasz) do informacji ktorych poszukuje i miec spokoj niz sie uzerac i pisac bezsensowne topiki/posty z klutniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy na stara wersje epoxa czyli 8DRA na pcb 1.1, pasuje jakis wiekszy pentagram: qvc 92 lub 100 cu, bo jak tak patrze na kondziolki przy sockecie to nie chce wywalac w bloto kasy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, sciągnąłem "8RDA+_Johnson_SE_E4_ED_Bpl_3.09_01.02.05", z zainstalowaniem nie miałem problemu (dzieki Vis :wink:) i leciałem sobie z FSB do gory na pamieciach Hynix D-43. Zacząłem od 133 :) i tak leciałem do 250 (na wiecej bios nie pozwalał), za kazdym razem robiłem Super Pi na 1M, wyliczało ponizej minuty, najmniej było 50s. Pamieci na 11-4-4-3 i 2,77v, napięcia chipsetu nie ruszalem, napiecie proca podniosłem przy FSB245 do 1,65v. Jeszcze za kazdym razem przy zmianie FSB robiłem odczyt i zapis z EVERESTA. Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z pamięci jak i z płyty(rev.2.2), po przesiadce z KT400 to jest kosmos, a jeszcze do konca nie poznany ;).

Screeny:

Odczyt FSB 246

Odczyt FSB 250

 

I mała tabela wyników:

Dołączona grafika

 

I teraz mam pytanie, na jakim biosie pojde wyzej niż 250?? Bo pewnie sie uda, troche zapasu zostało.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje niezle wyniczki...

to jest chyba ostatni bios Merlina i na nim jest CPC ON wiec dlatego idzie FSB "tylko" tyle ;)

na jego pierwszym lub drugim biosie powinienes osiagnac wyzsze FSB ale wyniki Ci spadna, bo ostatni bios jest najszybszy...ja radze Ci zebys go zostawil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...