Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz przetestować moge te stare :) najwyzej wroce do tego. Narazie i tak wrociłem do zwykłego biosu bo ramy pozyczyłem zeby przetestować, ale juz wiem na jakie zmienić (hynix oczywiscie) i chłodzenie nie to co lubie, aktualnie mam jakieś śmieszne AC spire Alu/Cu. Czekam na nowy bloczek, zmienie radiator na NB na zalmana i zobaczymy co wtedy. Moge jeszcze powiedzieć że kumpel co mi pozyczał te pamięci miał gorsze wyniki na DFi NF2 ULTRA INFINITY 3625/1347. :wink:

(Oczywiście dziekuje za użyczenie pamięci Mikołaju :) )

Edytowane przez Abram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilke mam jak w podpisie. Troche dziwne. Te twinmosy u znajomego na PIV, płyta asusa, podnosily sie prawie na FSB230, wiec potencjal jest. Co do Hynixow, to doszukalem sie, ze maja problemy z epoxami. Jutro dogadam sie z gosciami w sklepie i wezme te pamiatki na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos nie moge ustawić tego biosu starszego od Merlina. Zainstalowałem go a i tak nie moge pojsc wiecej niz fsb250. Co tam trzeba włączyć/wyłączyc?? Podpowiedzcie bo chcialem przetestowac tą płyte i pamieci! :) pzdr

Edytowane przez Abram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzis troche sie pobawiłem z FSB, z wynikow jestem zadowolony. Hynixy d-43 naprawde są wypas :) No i oczywiscie bez biosu Merlina by sie nie obyło. Uzywalem biosu "8RDA+_Johnson_SE_E4_ED_Bpl_3.09C_28.01.05".

Screeny:

 

260

265

270

272

273

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzis troche sie pobawiłem z FSB, z wynikow jestem zadowolony. Hynixy d-43 naprawde są wypas :) No i oczywiscie bez biosu Merlina by sie nie obyło. Uzywalem biosu "8RDA+_Johnson_SE_E4_ED_Bpl_3.09C_28.01.05".

Screeny:

 

1304663[/snapback]

bardzo fajne wyniki co hynix to hynix :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam chec dzisiaj walczyc juz ale pare rzeczy jest dziwnych :

Np. KLIK

Widac wyraznie ze ramowi brakuje napiecia. Jakbym nie walczyl z timingami osiagi max fsb sa zblizone,

wiec winny bedzie brak napiecia i plytka, pamieci docelowo maja pracowac z A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka leci na ostatnim biosie merlina (1T)

Pamiec Adata Vitesta 512 mb ddr 566 1305365[/snapback]

No cóz to nForce nie od dzis wiadomo ze słabo sobie radzi z pamieciami duzych pojemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios merlina moze jest cudny, bo fsb mialem wysokie, ale stabilnosc byla mocno taka sobie nawet na tych ustawieniach na ktorych na fabrycznym biosie komp chodzi po 2tygodnie bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi posiadajacych rev 2.1 jakie max fsb wycisneli stabilne, bo u mnie 230mhz max :/ na "normalnym" biosie, nie Merlina...a i pamiatki Hynix d43 obojetnie jakie timingi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest nie tak z tym kompem. Na 250 mhz i 11-3-3-2,5 komp przechodzi super pi, prime, 3dmarki,

memtest pod dosem i wszystko jest ok. Mimo to czasami potrafi sie powiesic w windowsie i walnac BSOD.

Czy winny moze byc system?? Instalka ktora mam juz troszke przeszla.

Moze to wina zasilacza?? Chociaz napiecie pod obciazeniem podaje ok, 4,85 i 12,3.

Mierzone miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz odblokowany mnoznik obniz czestotliwosc procka i napiecie na procku a ustaw takie fsb w ten sposób wykluczysz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dla odmiany najlepiej sprawdza się biosik numer 2, ten z cpc off, na nim bez większych problemów jadę na fsb 250mhz i żeby było zabawniej w dualu 2x512mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Komp w trakcie przebudowy.

Bioski Merlina są fajne. U mnie na 2 i na 3 dziwna sprawa: adres LAN można wł. i wył. ale i tak w biosie pokazuje DISABLED.

Dziwny ten mój HYNIX-D5, niby PC-4ooo a brakuje mu już woltów przy 245mhz. Co do stabilności, to jak ktoś nie zaczyna od GOLDIEGO to :blink: Prime to se można sprawdzać procka czy mu V styka, a Memtestem czy kość nie jest walnięta. Tylko to co przeszło Goldmemory jest u mnie stabilne i szybkie.

 

Ps. Zrobiłem przełącznik na śledziu do resetu CMOSa. Mała rzecz, a cieszy. Nie musze już rozkręcać co troche budy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziwna akcja jest, czasem bez powodu komp podczas przegladania stron sie potrafi zawiesci, a wszsytkie primy i inne przechodzi, nie kumam tego, mialem tak juz dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEsli komputer bez zadnej przyczyny robi ci zwiache, nie blue screen, tylko cak i reboot, to wina zasilacza....

 

Na Epoxie rev. 1.1 zrobilismiy z bracikiem 225 ale daremne timingi. Pamiatki ida na 3.2 do 259 2-2-2-5-1T (KHX na WIBONDACH), ale na plycie jest tylko 2.9 :( CPC on i w singlu ( w dualu nie pracuja te kosci na NFII - NF4 owszem :) ).

Co do CPC OFF - nie dziw sie ze z tym idzie wyzsze FSb. Na DFI wylaczenie w biosie CPC dawalo 15-20 FSB wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jakoś tak ostatnio zwisy zaliczam. Nie tam jakieś przycięcia czy bluescreeny tylko iście martwe resety, wszystko staje w sekundzie, nawet dźwięk się nie powtarza. Mam bios oryginalny, zaczęło się to jak dostałem z serwisu płytę rev 1.1 na rev 2.2 było wszystko OK. Muszę się kłócić o wymianę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej wcisnac i przytrzymac insert w trakcie odpalania kompa??

Efekt ten sam a ustawienia biosu zostaja :)

1309304[/snapback]

 

thx za wskazówke, człowiek uczy się całe życie

 

na nowej grafie Gigabyte 9550 zawieszają się gry (system postawiony na nowo), może ma ktoś jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić rev epox 8rda3i kupiłem ja w marcu 2004 i jakie sa róznice pomiedzy "rev-ami" , jeśli to już było to nie gnojcie mnie tylko odpiszcie bo komu by chciało sie czytac 108 stron .

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lewym dolnym rogu masz podana rewizje,

zawsze na wszystkich mobach róznich producetów rev. sa podane na mobo trzeba poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko. Chodzi o ewentualne dalsze OC mojego Bartona 2500 (non mobile). Skurczybyk chodzi teraz na 200 Mhz czyli jako XP3200 (V.1.75) na tych ustawieniach pamięć w dualu na timingach 7-3-3-2,5 system i benchmarki 100% stabilności.

No ale pozyżej 200Mhz nie chce wejść za żadne skarby luzowałem timingi na optimal, cpu na optimal, podnosiłem napięcie do 1.9V i to wszystko doprowadziło mnie do 210 MHz ale system wywalał po paru sekundach w jakimkolwiek benchmarku :mur:

Jeśli Chodzić o temperaturę to się chyba zbytnio nie przegrzewa bo na 200Mhz w stresie 45-48 stopni.

Mobo to Epox 8RDA+ rev 2.2 reszta jak w podpisie.

Na dniach będę miał Hynixy D43 i się zastanawiam czy to coś zmienie w tej materii.

Zastanawiam się na wymianą proca na wersją Mobile ale nie jestem pewien czy by to nie była sztuka dla sztuki???

Ps. wgrałem bios Merlina 8RDA+_Johnson_SE_E4_ED_Bpl_3.09_01.02.05 niestety nic się nie zmieniło.

 

Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...