Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Potem gdy kręciłem proca na maksa i wszytko miałem juz mocno nagrzane ( NB parzył ) to radiatory na mosfetach były nadal letnie i trzymały się mocno. Zeby zobaczyc jak to sie naprawdę trzyma zacząłem lekko okręcać jeden radiator ( cos tak jak ta guma która byla oryginalnie pod NB )

No z tego akurat, że letnie były, to bym się na Twoim miejscu tak nie cieszył :P No chyba, że radiatory masz kobylaste lub cuś na nie chucha.

Swoje też mam na kleju silikonowym, trochę może lepsiejszy, ale cienka warstwa i radiatory są dość ciepłe, a nie letnie (fsb ~220). I takie mają być.

A oderwać to się tego tego kręceniem nie daje, tylko żyleta, jak już ktoś wyżej pisał. A potem już resztki rzeczywiście po lekkim potarciu palcem schodzą.

Generalnie - także i ja polecam klej silikonowy do tego typu zabaw, może być i z zoologicznego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia wyposcila nowy sterownik do nForc'a:) mam pytanko czy ktos juz sobie zainstalowal? Podobno na WinXP bez SP 1 nie dziala USB 2.0, ale czy juz to ktos sprawdzil? HELP, mam XP pirata i SP sie nie zainstaluje.. CHyba ze macie jakiegos cracka, ale to chyba inne forum:)

Do zassania (pod WinXP) http://www.nvidia.com/view.asp?IO=nforce_u..._udp_winxp_2.41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia wyposcila nowy sterownik do nForc'a:) mam pytanko czy ktos juz sobie zainstalowal? Podobno na WinXP bez SP 1 nie dziala USB 2.0, ale czy juz to ktos sprawdzil? HELP, mam XP pirata i SP sie nie zainstaluje.. CHyba ze macie jakiegos cracka, ale to chyba inne forum:)  

Do zassania (pod WinXP) http://www.nvidia.com/view.asp?IO=nforce_u..._udp_winxp_2.41

TAK USB 2.0 nie działa bez SP1

Poszukaj na www.cdrinfo.pl tam jest artykuł jak zrobić winXP z SP1 i oczywiście zarejstrować :wink: (czytaj rejstracja = crack), a SP1 to chyba sobie już ściągniesz sam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następujący problem:

8rda+ rev. 1.1 (c1) bios 0305  

karta saphire radeon 9100 64mgb

zasilacz 300w

problem polega na tym że płytka nie chce współpracować z kartą (na wyświetlaczu na plycie wyskakuja 2b, czyli staje w momencie inicjowania grafiki); po włożeniu gforca dział; nie pomaga czyszczenie cmosu; czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić??

Juz jest ok. Problem tkwil w Radku :( Zmienilem egzemplarz i smiga az milo. Dzieki Birdman za pomoc w klopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem sobie:) Dzieks... Jeszcze tylko crack i mam wszystko na fuul wypas... Juz sie nie moge doczekac-> dzisiaj przychodzi moj EPOX i XP1700+ :) Ale sie bedzie dzialo... Jak sobie podkrece to dam znac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jakis czas juz przegladam to forum i z kilku pomyslow skorzystalem, mam wiec nadzieje ze ktos wpadnie na pomysl jak rozwiazac moj problem, bo mnie sie skonczyla wyobraznia. problem dotyczy dzwieku.

 

ale do rzeczy, mam sobie Epox'a 8rda+ v1.1, do tego glosniki DTT2200

wszystko niby cacy, ale nie do konca. otoz w momencie kiedy w panelu

sterowania nforce wymusze dolby surround przestaja mi grac tylne glosniki oraz centralny i sub. jak wylacze surround to graja wszystkie.

zworki na plycie sa ustawione zgodnie z instrukcja, kabelki sa podlaczone zgodnie z instrukcja czyli front do line-out, tyl do line-in cental/sub do mic-in, w windowsie ustawione sa glosniki typu 5.1 i zaznaczone ze tyl idzie do line-out a cental/sub do mic-in, panel nforce jest skonfigurowany w/g wizarda glosnikow... nie pomaga zadna zmiana, co bym nie ustawil to i tak sytuacja jest taka sama... glosniki sa w 100% ok, plyta rowniez...

dodam ze korzystam z xp sp1 eng corp i najnowszych driverow do nforce czy 2.41 whql, bios 7.05.2003. to chyba wszystkie potrzebne dane. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy userzy Epoxa 8RDA+ ... :)  ..drugi raz poprosze o rade, bo jakos wczesniej nie bylo odzewu...

otoz-zdaje sie konflikt mobo z karta TV AVERMedia Capture 98..

objawy-po wlozeniu karty TV w obojetnie jaki slocik (nawet po wyjeciu SBLive) na ledach widnieje "C1" i po chwili speaker wyje jak karetka na sygnale..eeeeooooeeeeooooeeooo  LOL :) i oczywiscie nawet BIOS sie nie laduje (najnowszy wgrany-400 support:) na wczesniejszych tez te same objawy)

karta sprawdzona na innej mobo - chodzi jak zyleta...

dziwi mnie szczegolnie te "C1"..przeciez pamiec mam ok...

a teraz prosze o jakis koncept..

BTW czy mam podstawe aby reklamowac te plyte? (szczerze watpie, ale wole zapytac :)

Witam. Mam dokladnie ten sam problem z tym samym tunerem. Na forum na www.aoaforums.com znalazlem kiedys info, napisane ponoc przez kogos z Epox`a, ze ten tuner nie jest zgody z ACPI (lub cos podobnego) i z 8RDA+ dzialac nie bedzie ... Inna sprawa, ze byl na tamtym formu ktos komu taki zastaw dziala. Najwyrazniej trzeba zmienic tuner na inny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d=Dzisiaj przez omylke zapomnialem zalaczyc wentylator od coolera Volcano7 na moim Athlonie 1700 XP wszystko sie cholernie nagrzalo az zaczelo smierdziec od goracego laminatu. Na szczescie zabezpieczenie termiczne na plycie dziala :-))))) Komp sie wylaczyl (w BIOS ustawilem Shutdown na 65C) :) Wielki plus dla EPoxa 8rda+ :) a juz myslalem, ze bede musial kupic nowy procek :P

i to tyle z najnowszych doswiadczen laboratoryjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbezpieczniej to alt+f2 podczas restartu - potrzebujesz tylko wgrac samego biosa na dyskietke (nie trzeba programu flasciach!acego) :) na tej plycie raz zrobilem pod win xp program winflash i poszlo szybko i sprawnie bez zadnych bledow :)

mozna rowniez program Magic Utility - sciaga BIOSa z serwera Epoxa a nastepnie sam flasciach!e :)

Osobiscie polecam 1 metode - jest chyba najwygodniejsza i najbezpieczniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tez wersja beda z 22 maja ale beda

do sciagniecia z http://8rdafaq.com

 

 

dzis w koncu sciagnolem to dziadostwo z NB i zapodalem radiator od durona a to dziadostwo walnolem na SB

NB mam w wersji A3 wiec lucze na wysoka magistrale

narazie jest 200

tu macie zdjecie

http://anderian.dynip.com/blog/big/22_05/000_0375.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przelozylem Zalmana NB32J z NB na SB i sie trzyma dobrze - z tego wniosek ze jednak otwory pod kolki mocujace maja rozne srednice - niewiele ale jednak. Na NB dalem z powrotem fabryczny radiator i wszystko dziala cacy - temp taka sama jak NB32J:)

acha komp podkrecony FSB na 166 MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam epox 8rda+ :cry: na a2 tak pokazuje wcpu bez moda nie pujdzie na 200 mam pytanko mam mozliwosc zmiany i nie wiem czy na 8rda3+ czy na tak sama jak mam tylko z nowymi mostkami 

ktos sie pytal czy moze byc wina radka 9100 ze nie staruje plyta ale mam takiego samego i brak problemów 8)

Nie sugeruj sie wcpuid - u mnie oba mostki w wersji A3 (rev mobo 1.1) sprawdzane naocznie po zdjeciu radiatora z NB i zerknieciu na SB - a wedlug wcpuid w wersji 3.1a bodajze - moje mostki na mobo sa A2 i w co tu wierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbezpieczniej to alt+f2 podczas restartu - potrzebujesz tylko wgrac samego biosa na dyskietke (nie trzeba programu flasciach!acego)  na tej plycie raz zrobilem pod win xp program winflash i poszlo szybko i sprawnie bez zadnych bledow  

Alt+F2 działa juz na mojej starej mobo Epx na AMD761, ale....

zauważyłeś, że nie pyta cię o potwierdzenie update'u? Niby oczywiste bo pisze w POST co ta kombinacja znaczy, ale przecierz istnieje cos takiego jak złośliwość brata :twisted: , wypadek losowy itp.

Dodatkowo przy takim flashu nie ma kopi starego biosu.

Jednak trzeba uczciwie stwierdzić że jest to bardzo wygodny i szybciutki sposób - wiadomo Epox :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamieci Kingston HyperX 333MHz i o ile pamiętam domyślne timingi dla tych pamięci to 5-2-2-2.0 i takie coś mi się

pokazuje jak wybiore optimal w biosie.Po ustawieniu FSB synchro 166MHz winda i 3D Mark 2001 SE zahowują się super stabilnie

i niby wszystko gra i powinno grać bo to są domyślne ustawienia dla tych pamiątek a jednak nie!!!!! :evil: chociaż wszystko

było super stabilnie to po zrobieniu testu MemTest-86 okazało się że nie jest wcale tak stabilnie jak by się wydawało

poniewasz na tych domyślnych timingach pamieci robią maciupinkie błędy dokładnie na 4 adresach (podczs testu jedynek i

zer na 100.3MB).Problematycznym ustawieniem okazało się T(RP) czyli ilość czasu potrzebna do

zamknięcia banku i użycia następnego po ustawieniu tebgo czsu na 3 wszystko super i testy przechodzą na czysto anajlepsze

czasy jakie mi się udało ustawić to T(RAS)=3 T(RCD)=2 T(RP)=3 CAS=2.0 i te timingi teoretycznie i w praktyce są szybsze od

domyślnych na takim samym taktowaniu.Przy takich ustawieniach udało mi się dojechać do 460MHz co jest bardzo dobrym wynikiem chyba przyznacie.

Ten problem wystąpił na dwuch paskach tej pamięci więc nie jest to pojedyńczy przypadek.Więc moją radą dla posiadacz

EP-8RDA(+) i Kingston HyperX 333 to niewierzcie 3D Markowi i innym testom uruchamianym pod windom poniewasz nie mają

one dostępu do całej pamięci i nie moga jej przetestować najlepiej używać programów takich jak MemTest-86 które botują

się z dyskietki i używając przerwań biosu mają dostemp do całej pamięci.

 

Mam wielką proźbę aby posiadacze HyperXów podali swoje najlepsze timingi jakie osiągneli ale mają być to w pełni

przetestowane ustawienia.

 

I nakoniec ostrzegam jeszcze raz ustawienia 5-2-2-2.0 nie są w 100% stabilne chciaż sprawiały by takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przelozylem Zalmana NB32J z NB na SB i sie trzyma dobrze - z tego wniosek ze jednak otwory pod kolki mocujace maja rozne srednice - niewiele ale jednak. Na NB dalem z powrotem fabryczny radiator i wszystko dziala cacy - temp taka sama jak NB32J:)

acha komp podkrecony FSB na 166 MHz :)

Nie sugeruj sie temp "System" bo nei jest to temp. NB. Jest to temperatura ktora jest oodczytywania z czujnika w okolicach zasilacza. CO do orginalnego radiatora vs zalman, to ten drugi jest kilka razy wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy komus zdarzylo sie kiedys ze epox 8rda+ zamiast wystartowac pikal dwutonowo, post pokazuje FF... plyta wstaje po kilku minutach po wylaczeniu przelacznika na zasilce. Zasilacz to enlight 300W wiec raczej to chyba nie to...

moze to kwestia za niskich/wysokich napiec? ciekawi mnie czy ktos mial takie objawy na tej plycie, proc krecony na 12x166 aktualnie na 1,575V, pamieci (1x133mhz, 1x166mhz:( synchro na 2,63V. temp ok.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest zje...ne

robie load defaults w biosie

podnosze napiecie na procku i po chwili shutdown pomoaga wylacznik z tylu budowy na chwile

na domyslnym napieciu odpalam programik cpu dochodzi 100% a po jakims czasie shutdown

mozna oszales a gdzie tu cosik krecic jak tak sie dzieje co prada mogeleciec na 166 ale 100% cpu i wypad znowu

Jakies propozycje?

Na nb na zalmana ale w niedziele bede mial na nb titana a sb przloze zalmana reszta jak nizej

Nie mam juz sił teraz nie wiem czy to płyta czy procek jakies rady :idea: bo jutro bebechy wywalam to moglbym sprawdzic

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam...

 

mam 8rda+ i cdrw liteona 24x10x40x

i wszystko pieknie ladnie dzialalo... poszedlem z dyskiem do kumpla, wrocilem... podpialem dysk dokladnie jak bylo wczesniej i zonk... blad szyny ide (nie pamietam numerka, chyba 76... w kazdym razie o IDE pisze w instrukcji) no i oczywiscie stop...

 

odpialem kabel z napedami dvd+cdrw(mam na jednym kablu dysk, a na drugim nagrywarke i dvd) i poszlo bez problemu...

 

podpialem z powrotem.. znowu nic... zmiana master/slave nic nie dala, podpiecie do osobnego kabla rowniez...

 

aczkolwiek odpala sie system jak jest na jednym kablu dvd a na drugim hdd i jest spox... tyle ze nie widzi mi cdrw (bo jest nie podpieta :)

 

 

 

 

czy ktos ma jakies sugestie co do tego.. .co moze pomoc itp?? czy to juz jednak nagrywarka oddala ducha??

 

z gory dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest zje...ne

robie load defaults w biosie

podnosze napiecie na procku i po chwili shutdown  pomoaga wylacznik z tylu budowy na chwile 

na domyslnym napieciu odpalam programik cpu dochodzi 100% a po jakims czasie shutdown

mozna oszales a gdzie tu cosik krecic jak tak sie dzieje co prada mogeleciec na 166 ale 100% cpu i wypad znowu

Jakies propozycje?

Na nb na zalmana ale w niedziele bede mial na nb titana a sb przloze zalmana reszta jak nizej

Nie mam juz sił  teraz nie wiem czy to płyta czy procek jakies rady :idea:  bo jutro bebechy wywalam to moglbym sprawdzic

Pozdrawiam

Robert

no niech nikt nie mówi ze nie ma żadnych pomysłów

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam...

 

mam 8rda+ i cdrw liteona 24x10x40x

i wszystko pieknie ladnie dzialalo... poszedlem z dyskiem do kumpla, wrocilem... podpialem dysk dokladnie jak bylo wczesniej i zonk... blad szyny ide (nie pamietam numerka, chyba 76... w kazdym razie o IDE pisze w instrukcji) no i oczywiscie stop...

 

odpialem kabel z napedami dvd+cdrw(mam na jednym kablu dysk, a na drugim nagrywarke i dvd) i poszlo bez problemu...

 

podpialem z powrotem.. znowu nic... zmiana master/slave nic nie dala, podpiecie do osobnego kabla rowniez...

 

aczkolwiek odpala sie system jak jest na jednym kablu dvd a na drugim hdd i jest spox... tyle ze nie widzi mi cdrw (bo jest nie podpieta :)

 

 

 

 

czy ktos ma jakies sugestie co do tego.. .co moze pomoc itp?? czy to juz jednak nagrywarka oddala ducha??

 

z gory dzieki za wszelka pomoc

jeśli masz XP to usuń oba kanały IDE i restark kompa (nic nie gwarantuje) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nadal mam te <span style="color:red;">[ciach!]</span>lone zwiechy!!!!!!!! ale mnie to wpieprza, chyba przez to ze slonce tak napierdala i mam <span style="color:red;">[ciach!]</span>owa temperature procka..... po prostu co chwile restarty.....

 

a moze to nie jest wina przegrzewania sie??

odkleime radiator na nb zmienilem paste, ale tereaz mam 35*ca na sb dalem miedziany radiatori i kurna jet strasznie goracy... proc dochodzi do 48 ( nie wiem , ale przy wlasnie tkich temperaturach najczesciej mi sie wiesza..... )....

nie mam pojecia co jest......

 

zmieilem ostatnio tyle rzeczy ze nie moge zapanowac nad tym co mi sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>li w kompie...

zasilke mam fortrona napiecia sa git ale kurna zwiechy napieprzaja ciagle... jutro jade na wycieczke, jak z niej wroce to kurna zabieram sie za oklejenie mojego radoslawa ( zalatwilem sobie radiatory z winfasta gf 4 ti xxxx ) i wrzucam na te radiatorki na sb i nb wentyle z ww coolera..... nie wiem czy to cos zmieni....

 

 

prosze o porady... czy ktos ma tez takie problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...