Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziles czy procek wydajniejszy itp?? Zapusc Pcmarka, sandre, zobacz jak sie ma 200 do 210.. Nie widze narazie innej mozliwosci. Widzialem gdzies ostatnio, ze CPU-Z pokazywal fsb 450 bodajze u kogos :), wiec wiesz co myslec o takich programach..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to pieprzone "fsb spreed spectrum"?? Daje w biosie np. 11.5x191, na poscie jest ok, a po wejsciu do windowsa jest 2079, nawet jak daje 2300 Mhz to w windowsie jest 2079. Jak wylacze to jest ok, tylko o co chodzi... To jest chyba Twoje rozwiazanie Esem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to pieprzone "fsb spreed spectrum"?? Daje w biosie np. 11.5x191, na poscie jest ok, a po wejsciu do windowsa jest 2079, nawet jak daje 2300 Mhz to w windowsie jest 2079. Jak wylacze to jest ok, tylko o co chodzi... To jest chyba Twoje rozwiazanie Esem. 

 

Pozdrawiam

U mnie fsb i agp spreed spectrum "wysypuje" system: wcześniej czy później: awryjny zrzut pamięci itd. Musiałem te badziewia zrobić na disablle. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe, oficjalne drivery do nForce2: ver.: 3.13.

Czy ktoś już je przećwiczył?  :idea:

Zainstalowałem te drivery: pierwsza przykrość: nie mogę włączyć cyfrowego odtwarzania dla CD-ROMu: natychmiastowy reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam plyte glowna Epox 8rda+ rev.2.0 i Athlona 2500+. Z tego co wiem ten Athlon powinien chodzic na napieciu 1,65 V, a USDM i inne programy pokazuja vcore 1,632 (przy obciazeniu spada do 1,616). Dzieje sie tak na ustawieniu w biosie plyty napiecia vcore na default, oraz gdy ustawiam na 1,65 V. Z podkrecaniem procka tez nie jest najlepiej . Moze to wina procka? (seria AQXEA0330). Zasilacz zmienilem ze standardowego ModeComa 300W na CoolerMastera 400W i to samo. :evil: Moze ktos wie w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Posiadam plyte glowna Epox 8rda+ rev.2.0 i Athlona 2500+. Z tego co wiem ten Athlon powinien chodzic na napieciu 1,65 V, a USDM i inne programy pokazuja vcore 1,632 (przy obciazeniu spada do 1,616). Dzieje sie tak na ustawieniu w biosie plyty napiecia vcore na default, oraz gdy ustawiam na 1,65 V. Z podkrecaniem procka tez nie jest najlepiej . Moze to wina procka? (seria AQXEA0330). Zasilacz zmienilem ze standardowego ModeComa 300W na CoolerMastera 400W i to samo.  :evil:  Moze ktos wie w czym tkwi problem?

Myślę, że problem tkwi w czujnikach, Epox ma tu wiele na sumieniu.

Mi też w BIOSie na ustawieniach deflaut Vcore=1,63V.

Jak podniosłem o 0,05 to było: 1,68.

Ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!  

Posiadam plyte glowna Epox 8rda+ rev.2.0 i Athlona 2500+. Z tego co wiem ten Athlon powinien chodzic na napieciu 1,65 V, a USDM i inne programy pokazuja vcore 1,632 (przy obciazeniu spada do 1,616). Dzieje sie tak na ustawieniu w biosie plyty napiecia vcore na default, oraz gdy ustawiam na 1,65 V. Z podkrecaniem procka tez nie jest najlepiej . Moze to wina procka? (seria AQXEA0330). Zasilacz zmienilem ze standardowego ModeComa 300W na CoolerMastera 400W i to samo.  :evil:  Moze ktos wie w czym tkwi problem?

Myślę, że problem tkwi w czujnikach, Epox ma tu wiele na sumieniu.

Mi też w BIOSie na ustawieniach deflaut Vcore=1,63V.

Jak podniosłem o 0,05 to było: 1,68.

Ten typ tak ma.

jest dokladnie tak jak mowisz, u mnie tez zaniza o jakies 0.02V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!  

Posiadam plyte glowna Epox 8rda+ rev.2.0 i Athlona 2500+. Z tego co wiem ten Athlon powinien chodzic na napieciu 1,65 V, a USDM i inne programy pokazuja vcore 1,632 (przy obciazeniu spada do 1,616). Dzieje sie tak na ustawieniu w biosie plyty napiecia vcore na default, oraz gdy ustawiam na 1,65 V. Z podkrecaniem procka tez nie jest najlepiej . Moze to wina procka? (seria AQXEA0330). Zasilacz zmienilem ze standardowego ModeComa 300W na CoolerMastera 400W i to samo.  :evil:  Moze ktos wie w czym tkwi problem?

Myślę, że problem tkwi w czujnikach, Epox ma tu wiele na sumieniu.

Mi też w BIOSie na ustawieniach deflaut Vcore=1,63V.

Jak podniosłem o 0,05 to było: 1,68.

Ten typ tak ma.

Juz mi troche lepiej, ale co w takim razie z O/C? Procek ustawiony na 200*10,5 z napieciem na 1,7V sypie bledami w Prime... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!  

Posiadam plyte glowna Epox 8rda+ rev.2.0 i Athlona 2500+. Z tego co wiem ten Athlon powinien chodzic na napieciu 1,65 V, a USDM i inne programy pokazuja vcore 1,632 (przy obciazeniu spada do 1,616). Dzieje sie tak na ustawieniu w biosie plyty napiecia vcore na default, oraz gdy ustawiam na 1,65 V. Z podkrecaniem procka tez nie jest najlepiej . Moze to wina procka? (seria AQXEA0330). Zasilacz zmienilem ze standardowego ModeComa 300W na CoolerMastera 400W i to samo.  :evil:  Moze ktos wie w czym tkwi problem?

Myślę, że problem tkwi w czujnikach, Epox ma tu wiele na sumieniu.

Mi też w BIOSie na ustawieniach deflaut Vcore=1,63V.

Jak podniosłem o 0,05 to było: 1,68.

Ten typ tak ma.

Juz mi troche lepiej, ale co w takim razie z O/C? Procek ustawiony na 200*10,5 z napieciem na 1,7V sypie bledami w Prime... :?

To podnieś do 1,75V - tylko monitoruj temperaturę! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

mam prośbę do posiadaczy Zalmana 7000A Cu bądź AlCu posadzonego na płycie 8RDA+: czy moglibyście zmierzyć ile ten cooler wystaje poza obrys płyty (w stronę zasilacza) - bo nie wiem czy się zmieści w mojej budzie?. i drugie, może trochę dziecinne ale czy nie boicie się, że ten miedziany grzmot urwie Wam gniazdo procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

mam prośbę do posiadaczy Zalmana 7000A Cu bądź AlCu posadzonego na płycie 8RDA+: czy moglibyście zmierzyć ile ten cooler wystaje poza obrys płyty (w stronę zasilacza) - bo nie wiem czy się zmieści w mojej budzie?. i drugie, może trochę dziecinne ale czy nie boicie się, że ten miedziany grzmot urwie Wam gniazdo procesora?

Niecały centymetr wystaje poza obrys płyty. Jeżeli masz z centymetr luzu - to wejdzie.

Co do urwania socketa - to raczej nie ma możliwości - bo on nie wisi przecież na sockecie.

Jedyny ból, to to że trzeba przycinać zapinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny ból, to to że trzeba przycinać zapinkę.

 

Na EPOX'ie 8RDA+ też trzeba przycinać zapinkę? :( Bo wydawało mi się,że ten problem EPOX'a 8RDA 3/+/3+ ominął (bo np. na Abit'cie NF7,to wiem,że bankowo trzeba ciąć). To znaczy ogólnie problemem to raczej nie jest (przynajmniej dla mnie),ale pytam się po prostu z ciekawości :) (no i za jakiś czas właśnie Zalmanka pragnę zakupić,stąd...się pytam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,to tak jak mój :D (i większość Epox'ów 8RDA /+ z tego co się orientuję). Z jednej strony to dobrze,a z drugiej (przy extremalnym podkręcaniu),to już tak wesoło nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos z obecnych userów Epoxa robił vdimm vbat moda ?? Interesuje mnie to bo chciałbym zrobic taka modysfikacje u siebie ale nie wiem czy da się ona wykonać bez zdrapywania lakieru ze scieżek. Nie chce tego robić żeby nie stracić gwarancji czy istnieje jakaś inna metoda na uzuskanie takiej modyfikacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi ;-)...po dlugich namyslach w koncu zdecydowalem sie na na plytke 8RDA+ rev 2.1 . Na razie to mi ją wyslali ....na drugi koniec Polski (!!!) :(((((:(. No ale czekam.....a dzis znalazlem...tescik nowych plyt...Nie jest zle !!! :)))):)

 

http://www.digital-daily.com/motherboard/n...dup/index08.htm

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

a ja mam pytanie zeby ktos podal strone albo ladnie wszystko napisal jak ustawic bios tej plyty do maxymalnej wydajnosci. Prawdopodobnie jest to wszystko napisane po czesci w tym topicu ale nie mam sily przegladac 57 stron:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...