Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.Zawsze miałem Intela i nieznam sie na AMD.Musze zmienić sprzęt.Mam trochę mało kasy i proszę was o rade.Mogę kupić Epoxa 8RDA3+ za grosze chce na nim posadzić Bartona 2500 +.Niewiem czy brać tą płytę czy dołożyć 200 złotych i kupić Abita NF7.Prosze o poradę, bo pojęcia o amd niemam a kuple doradzają różne rzeczy i mam chaos w głowie.

A kupujesz chlodzenie za 250zl LOL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie czy sa jakies problemy z oderwaniem radiatorków z NB i SB na RDA+ rev2.2 i ewentualnym przyklejeniu ich gdyby sie płytka zjarała, chodzi mi głównie o ten przyklejony na SB dwustronną taśmą. Czy jak sie go odklei to mozna go przykleić bez dokładania dodatkowej taśmy powiedzmy po 3-4 miechach używania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam odblokowany mnoznik powyżej 12.5 . przedchwilą ustawiłem sobie 14 X 166. wersja płyty rev 2.2 limited edition.

 

jestem na max zadowolony z tej płyty. od kąd ją mam nie miałem żadnego zwisa, itd... żadnego najmniejszego problemu.

 

w ciągu roku mialem 8 płyt głównych w tym fica au13 abita nf7-s ( 3 sztuki) epoxa 8kra2 + abita kv7 solteca kt600

 

epox jest z tych płyt najlepszy. najbardziej dopracowany.

mówie oczywiście o rev 2.2 bo wczesniejszych nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Epoxa 8rda+!!!

Mam zamiar kupić te mobo

Mam A 1700XP Palomino , 256MB PC3200 Twinmos Mtec , Prolink GeForce 4ti4200 , SPIRE Falcon Rock IIl, 80 GBsamsung 7200, 3 GB WD Caviar,Liteon 40x12x48.

mam zamiar zmienic megabajta 300W na Fortrona FSP300-60GTP tego z allegro.

 

Antek chodził na innym kompie na 2000+ ,

Zastanawiałem się jeszcze nad Abitem NF-7 , Asusem A7n8x

Ale czytając posty o tamtych płytach stwierdzam że są one bardzo problemowe , i mogą nie chodzić na moich pamiątkachl.

Co wy mi możecie doradzić???

Czy w przyszłości zmieniając proca na większego np . Antka 2800+ ta konfiguracja będzie "hulać" ????

HELP!! Z góry dzięki.

 

P.S. Czy mogę na tej płycie zmieniać mnożnik na Palomino , czy muszę go odblokowac?? (nie mogę się tego doszukać.)

 

P.S Na starej konfiguracji j.w tylko z mobo MSI KT3 ULTRA 2 miałem 10500 w 3DMARK'u 2001se czy zmiana na 8RDA+ przyniesie znaczną wydajność (single channel) , czy może nie wiele to pomoże ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest

 

Mam podobny problem , mój zestaw śmigał przez kilka miesiecy na FSB 217MHz po około 6 miechach zaczeły sie jaja

częste resety ,błędy w odczytach pamięci , itp

Dziśmam ustawienia jak w podpisie ,Pewniakiem coś w EPOXAch

się wypala ,gdzieś czytałem że w pewnych egzemplażach Epox stosował jakieś tanie kondensatory ,które po kilku miesiacach nie trzymały parametrów :(

Dodam na koniec że moją pamięć i proc jest OK

u kolesia na Abicie NF-7S mój Twinmos śmiga no problemo na FSB 215MHz , a proc chodziłstabilnie na 2350MHz

Nic dodać Nic ująć ,dał [gluteus maximus] mój kochany Epox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k

To moze byc bardzo prawdopodobne ze z jakiegos

powodu plyta (czytaj czysta teoria) "uszkada pamiec"

nie mnie jednak dzisiaj sprawdzalem kostki na dwoch

innch komputerach i wszystko jest ok na 266MHz

powyrzej sypia bledami wiec pamiec na 100% jest

uzkodzona jutro bede mial nowa wezme teraz na testy

KingMax TinyBga dobrze ze jest wieczysta gwarancja

jak tak dalej pojdzie to bede mial co 3 mies. nowa pamiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

miales racje jednak to pamieci nieszczesne KingMax  

dzisiaj przeszly do histori sypia bledami po 1 minucie  :evil:

najgorsze jest to ze wczesniej mialem 2x256 TwinMos na m-tec

i po miesiacu mialem taki sam obiaw wymienilem na KingMax i znowu

porazka - zaczynam podejrzewac ze to moze byc wina plyty  :(

No niestety, epox, barton i kingmaxy do serwisu: już nawet ledwo na 166 się zestaw ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Gdy działam na moim słabym wc bez jakiegokolwiek wiatraczka w budzie (za wyjątkiem tych w zasilaczu) to temperatura proca dochodzi do 43stC. Gdy włączę wiatraczek wiejący ukośnie na NB, proca i mosfety, to temperatura proca spada do 36stC. W związku z tym moje pytania. Czy radiator na NB gdy grzeje się bez wentyla podnosi odczyt temperatury procka? Czy włączony wentyl powoduje rzeczywisty odczyt temperatury procesora czy przez to że wieje na procesor prawie w poziomie, to zaniża temperaturę odczytywaną przez płytę? Która temperatura procka jest najbardziej zbliżona do rzeczywistej? I to tyle. Pozdr.Mam małe pytanko. Gdy działam na moim słabym wc bez jakiegokolwiek wiatraczka w budzie (za wyjątkiem tych w zasilaczu) to temperatura proca dochodzi do 43stC. Gdy włączę wiatraczek wiejący ukośnie na NB, proca i mosfety, to temperatura proca spada do 36stC. W związku z tym moje pytania. Czy radiator na NB gdy grzeje się bez wentyla podnosi odczyt temperatury procka? Czy włączony wentyl powoduje rzeczywisty odczyt temperatury procesora czy przez to że wieje na procesor prawie w poziomie, to zaniża temperaturę odczytywaną przez płytę? Która temperatura procka jest najbardziej zbliżona do rzeczywistej? I to tyle. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek ktory uruchomiles spowodowal ruch powietrza w obudowie tym samym prowadzac do obnizenia temperatury wew. obudowy a co za tym idzie procesora i innych komponentow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga problem !!!!

 

Mam (miałem) 3RDAEI. Chciałem podłączyć panel Aerogate2. Podłączenie starowania wiatraków poszło bezproblemowo. Jednak podczas umieszczanie czujników temperatury coś się schrzaniło. Jeden z czujników umieściłem miedzy prockiem a Zalmanem (3mm od pasty), drugi obok rdznie na VGA, trzeci na NB itp. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie wystąpiła awaria ale podczas próby generalnej mina mi zrzedła. Po uruchomieniu wyświetlacz na mobo pokazuje komunikat FF (od razu). Naciśniecie resetu powoduje tylko lekkie przygaśnięcie FF i słychać pyk. Odłączyłem wszystkie urządznenia , wyjąłem RAM, przestawiłem zworki na CMOS i nic :(

 

Czy płyta padła? Nie wiem czy mogło mieć znaczenie wcześniejsze o/c (do fsb 217) ale dbałem o dobre chłodzenie.

 

Wszelkie rady mile widziane. Nawet jeśli te czynnosci już robiłem (ale może źle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są bardzo płaskie i umieściłem je tak, żeby nie radiator dobrze przylegał. Procek wygląda OK wiec chyba sie nie spalił. Po wyjęciu czujników bez zmian. W manualu komunikat FF nie wrózy dobrze :(

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła ci plyta pewnie , mialem tak samo zapalam kompa widze FF i gasnie , i cisza :lol:

3 tygodnie czekalem na nową heeh

U mnie bylo to tak --> fsb 230 windows wstal , pochodził , wylaczyl sie i juz nie zapalila plyta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak zmartychwstanie :)

problemem (prawdopodobnie_ był lekki ślad po taśmie termoprzewodzącej na którą probowałem przylepić czujnik do laminatu procka. po wyczyszczeniu zgłasza się już komunikat C1h ale to norma bo pamięci nie ma. ide składać.

 

pytanie do RAF'a:

gdzie Twoim zdaniem najlepiej umieścić czujnik na procku? tam gdzie jest już jeden (w sockecie) dość trudno umiejscowić kable. obawiam się , że podczas blokowania procesora w sockecie mogę coś uszkodzić. Ale z drugiej strony taki sposób montowania widziałem na stronach producenta Aerogate2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytnaie mam 8rda+ rev 2.2 i 2000+ jiuhb z 28 tyg.

i za chiny ludowe niemoge ustawic mnoznika powyzej 12.5, choc w biosie jest taka opcja, komp po prostu niepostuje i powraca na minimalnych ustawieniach, nieidze nawet na fsb 100 i napieciu 1.9V

czy na tej plycie trzeba jakas zworke ustawic czy cos zeby to dzialalo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrumi

najlepiej pod procem, jak ladnie kabelki ulozysz to bedzie ok

ale ja i tak bym sie w to nie bawil bo waidomo ze rdzen ma duuzo wieksza temp niz nawet spod procka

 

lepiej sie pobawic speedfanem, kiedys buszujac po necie znalazlem jak mozna dorobic regulacje obrotow do plyt ktore nie maja tej opcji ale nie pamietam gdzie to bylo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem a mianowicie , co jakis czas pracy w windowsie przestaje mi dzialac myszka i klawiatura (dzieje sie to kiedy na chwile odejde od kompa i jak wracam to juz lipton) a komp dalej dziala i normalnie sie wylacza (sprawdzalem bez oc) , czasami staje sie to ostro irytujace , mam najnowszy bios 4212 i to samo - czego moze to byc wina?? , bo ten problem juz kiedys mialem ale jakos zniknal . Nie dzieje sie to nigdy podczas korzystania z kompa.

niestety nie znalazlem w tym gaszczu postow na to odpowiedzi, ale pamietam ze chyba cos takiego bylo kiedys poruszane.

POOZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś się przytrafiło by po prawidłowym wyłączniu kompa (wyłączenie również listwy) i ponownym jego uruchomieniu ustawienia proca, pamięci samoczynnie się zmieniły na 12x100 proc,a pamieci na default. Nie było żadnej zwiechy i żadnych objawów. Po ponownym save w biosie wszytko wróciło do normy ale czemu tak sie stało ?

 

komp z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELPP

AGP PADŁO ???

 

Wiec tak mam plyte jak podpisie , poprostu nie działa mi na niej AGP ;]

Stalo sie tak : ( przed restartem działalo )

wszytko działa , restartuje windowsa , wkladam sieciowke , odpalam slysze 4 sygnaly , i cisza , posprawdzalem wszystko , komp normalnie rusza dysk pracuje , a monitor sie nie zapala ,

Wlozylem karte graficzna od kumpla --> Rive Tnt 2 , to samo monitor nie zapala , wkladam karte graficzna na PCI , monitor odpala :lol:

moja grafe sprawdzilem u kumpla działa

 

No nic pomyslalem ze agp sie syplo , odpalam windowsa na grafie PCI

wchodze do menagera urzadzen wybieram zakladke karty graficzne , i co widze :!: 2 karty graficzne jedna Riva TNT , druga S3 Virge , to pomyslalem zaskocze kompa i przeloze na zapalonym windowsie do tej grafy na AGP , przekladam i polowa ekranu czarna polowa żółta :cry:

 

Nie czytalem tego topiku , bo troszke dlugi jest , ale mam pytanie czy ktos mial jeszcze taka awarie ?? bo tego jeszcze nie widzialem :P

 

P.S Znowu trzeba EPoX-a oddac na gwarancje , juz 2 raz , chyba mnie w tym sklepie zjedza , juz sie boje

Kurcze coraz mniej lubie tego EPoX-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam jakie to ludzie maja roblemy z tymi epoxami a moj nic. nie moge go zabic. dziad jest nie do zabicia, stabilny, sprawny itp. a to wszystko dlatego, ze mi sie nie podoba a jakbym chcial go zostawic to pewnie padlby po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przychyle sie do wypowiedzi Niemca :) z tym ze moja "płyta główna" mi sie podoba :wink: i to bardzo.A z działaniem dokładnie tak samo stabilna bez komplikacji :twisted:

A tak po za tym to zastanaiwłąem sie nad Abitem :roll: i podziekowałem problemy jak z każda płytka . Wszędzie Niemiec znajdzie sie Partia płytek która szwankuje czy to bedzie Epox,Abit , Giga,Ecs czy Asus każda ma wady jak i zalety czasami +50/-50% a czasami +10/-50 i +50/-10 . Moją oceniam (żeby nie przesadzić :twisted: ) +95/-5 a te -5 to tak na Zaśke :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh no dobre

, ja na maxa w to mobo wierzylem , i juz 2 raz ide z nim na gwarancje , ale to nic kupilem go w sklepie gdzie jest 2 takich starszych kolesi , jutro bede mial przesrane , oni sie rzucaja na maxa , sa w stanie mi nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tej plyty , bedzie osto :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...