Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Yasiu22 => chcialem Ci "ladnie" odpisac, ale nie zrobie tego ;]

 

EPoX interpretuje mnoznik 4bitowo co nie pozwala na ustawienie mnoznika wiekszego niz 12.5. jezeli chcesz taki mnoznik to zostaje drut-mod.

 

bys o tym wiedzial jakbys ciutek poszukal i to tylko ciutek, bo pisalem o tym strone lub dwie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Założenie główne - skrócić czas uruchamiania się XP'ka

 

Moj brat ma 2500+EPOX8RDA+ (wydanie trzecie) gorszy dysk a do XP wchodzi mu dwa paski !!!

 

ja mam 1700+@2400+ EPOX8RDA+ (wydanie pierwsze - i WDC 80 gb special edition 7.200 ! i wchodzi mi do XP'ka 6 pasków !!

 

odkryłem ze w Menadżerze urządzeń w sekcji - Kontrolery IDE ATA/ATAPI

mój brat ma tylko !! jeden kontroler - a mianowicie:

NVIDIA NFORCE MCP2 IDE Controller

 

a ja u siebie mam:

NVIDIA NFORCE MCP2 IDE Controller

Podstawowy kanał IDE

Pomocniczy kanał IDE

 

pomożcie mi proszę wywalić te dwa ostatnie - bo wychodzi na to ze one mi strasznie zwalniają ten start ;/

a moze zostawic podstawowy, pomocniczy i wywalic NVIDIA controller ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Założenie główne - skrócić czas uruchamiania się XP'ka

 

Moj brat ma 2500+EPOX8RDA+ (wydanie trzecie) gorszy dysk a do XP wchodzi mu dwa paski !!!

 

ja mam 1700+@2400+ EPOX8RDA+ (wydanie pierwsze - i WDC 80 gb special  edition 7.200 ! i wchodzi mi do XP'ka 6 pasków !!

 

odkryłem ze w Menadżerze urządzeń w sekcji -  Kontrolery IDE ATA/ATAPI

mój brat ma tylko !! jeden kontroler - a mianowicie:

NVIDIA NFORCE MCP2 IDE Controller

 

a ja u siebie mam:

NVIDIA NFORCE MCP2 IDE Controller

Podstawowy kanał IDE

Pomocniczy kanał IDE

 

pomożcie mi proszę wywalić te dwa ostatnie - bo wychodzi na to ze one mi strasznie zwalniają ten start ;/

a moze zostawic podstawowy, pomocniczy  i wywalic NVIDIA controller ?

Twój braciszek ma założone SW IDE a Ty nie. On ma chwilowe korzyści (do pierwsze wpadki) a Ty masz święty spokój.

Twój wybór - twoja decyzja. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to coś znajde ?

bo wlasnie buszuje po stranach nvidii

ale moze macie inne żródła tegoż?

Tą "chorą opcję" (SW IDE) masz w sterach 3.13.

Zanim ją zainstalujesz - zastanów się bardzo dobrze. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj proszę słowo (pierwsza wpadka)  

co się moze stać ?

i pojecie "chwilowe kozysci" ;)

 

p.s mam pół paska ;] hihih

Użyj opcji SZUKAJ.

Zamiast sterowników IDE będziesz miał SCSI: zaczną Ci się sypać napędy CD-ROMo-podobne. Kilka programów Ci nie bedzie działać itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PANOWIE!

JA AKURAT NIE MAM ZADNYCH ALE TO ZADNYCH (POZA WYJATEKIEM ZE CO JAKIS CZAS COS STRZELI PLYCIE I WSTAJE NA DAFULT FSB 100 ALE Z TEGO CO WIEM TO SPORO MODELI PLYTA TAK MA ....... NIE ZDARZA SIE TO CZESTO WIEC SIE Z TYM POGODZILEM...)

ALE JA Z INNEJ BECZKI...

MIANOWICIE W ACTIONIE SOM NOWE PAMIECI KINGMAX NAZYWAJA SIE HARD CORE.....I W TYM POSCIE BEDZIE MOWA WLASNIE O NICH......

 

P.S. PODPIS JEST STARY I TZREBA W NIM NIECO POZMIENIAC :)

WYKONANE SA DOSKONALE (PAMICI TYPU BGA) CHYBA NIKT POZA KINGMAXEMI NIE ROBI ......PRZYNAJMIEJ JA NIE WIEDZIALEM JESZCZE ZADNYCH WYKONANYCH W TEN SPOSOB...

ZNECALEM SIE NAD 2X256/466 DOMYSLNIE USTAWIONE PRZEZ PRODUCENTA 3 4 4 8 WIEC SALU NIE MA ALE.....

PO ZALOZENIU NA PLYTE (EPOX 8RDA3+ REV 2.1) POCZYNILEM KILAKA TESTOW.....WYNIKI

NAP NA PMIECI OD RAZU 2.9 ( W KONCU HARD CORE)

2 2 2 6 DO 210 FSB

2.5 2 2 6 DO 218 FSB DOCIAGNELEM

2.5 3 3 11 DO 234 FSB DOLECIALEM

3 3 3 11 DO 240 FSB

 

DALEJ NIESTETY JUZ NIE PROBOWALEM.....

 

MI SIE WYDAJE ZE WYNIK JEST NAPRAWDE NA DOBRYM POZIOME...JESLI CHODZI WLASNIE O TA PLYTA...

 

NIESTETY Z BRAKU DOSTEPU DO INNYCH PAMIECI NIE MAM SKALI POROWNAWCZEJ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PANOWIE!

JA AKURAT NIE MAM ZADNYCH ALE TO ....

 

... NIESTETY Z BRAKU DOSTEPU DO INNYCH PAMIECI NIE MAM SKALI POROWNAWCZEJ....

CAPSLOCK ci się zaciął :?: :D :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze po wynikach ze te hardcory nie sa takie hardcore :) ja ma 2 kostki. 1sza 256 kingmax ddr 400, wyniki: na 2-3-3-11 max 210, 2,5-3-3-11 max 231, 2ga kostka 256 kingmax ddr 433, wyniki 2-3-3-11 212, 2,5-3-3-11 max 233. Wszystkie testy na napieciu 2,77. Nie zauwazylem wzrostu podkrecalnosci na 2,9 v. 2,77 v wystarcza do stabilnej pracy. Mam prosbe zebys podal wyniki aidy na max podkreceniu. Te kosci 433 kosztowaly 185 zlotych w gralu w gdansku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam takie pytanie dotyczace  

Epoxa EP-8RDA3I rev 3.1 bios 02/12/2004 (najnowszy)  

256MB RAM Elixir-a DDR400 - synchro

oraz durona 1800 procek jest z serii

MIUHB 0329 VPMW --- (czy to HB w serii oznacza ze mozna cache odblokowac olowkiem  :wink:  :wink:  - dzieci nie probujcie robic tego same w domu :D  :D  

wiec ma odblokowany mnoznik (mostki L1 nie sa przepalone)

jedna z pierwszych rzeczy jaka zrobilem to podkrecenie procka i tu mile zaskoczenie bez zmiany napiecia procek postuje jako 15x250=3750MHz!!!ale wywala sie przy ladowaniu systemu stabilnie smiga 13.5x250=3375MHz wiec to i tak duzo po kilku przejsciach 3dMarka2001 temp nie przekracza 52C na Tytanie TTC-D5TB(3) - ale mysle juz o czyms lepszym i wtedy podniose Vcore i zobaczymy czy 15x250 bedzie stabilne  

 

ale teraz troche z innej beczki:

po zaladowaniu win98se odpalam AIDE 3.90(nie moge zainstalowac sandry2004 bo wywala jakis blad - mac) a tam widze ze jak mam ustawione 13.5x250=3375 w biosie to program pokazuje 6.75x268=1812???ktoremu pomiarowi nalezy wierzyc???bo to 3375 to wydaje mi sie ze to zaduzo na ten procek bez podnoszenia napiecia  

-sterowniki do plyty mam w wersjii 2.41  

-zasilacz to jakis 350W i jak sprawdzalem napiecia miernikiem na wtyczkach do napedow to roznia sie od tych pokazywanych w USDM (USDM zaniza je o okolo 0.3~0.4V)

 

@Niemiec mowisz i masz --- ale cos extra 3375MHz z D1800 o ktorym mowa wyzej

 

 

pozdrawiam karol

 

c:2.jpg

 

 

[/img]

 

 

--------------------

ups widze ze mam problem z zamieszczeniem screenow  :oops:  moze ktos pomoc?  

@Niemiec wysle ci je na mejla jak podasz go

 

Czołem

Pytanie do czytelników forum - czemu nikt nie skomentował jeszcze tego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol-s napisał:  

Witam!  

mam takie pytanie dotyczace  

Epoxa EP-8RDA3I rev 3.1 bios 02/12/2004 (najnowszy)  

256MB RAM Elixir-a DDR400 - synchro  

oraz durona 1800 procek jest z serii  

MIUHB 0329 VPMW --- (czy to HB w serii oznacza ze mozna cache odblokowac olowkiem   - dzieci nie probujcie robic tego same w domu    

wiec ma odblokowany mnoznik (mostki L1 nie sa przepalone)  

jedna z pierwszych rzeczy jaka zrobilem to podkrecenie procka i tu mile zaskoczenie bez zmiany napiecia procek postuje jako 15x250=3750MHz!!!ale wywala sie przy ladowaniu systemu stabilnie smiga 13.5x250=3375MHz wiec to i tak duzo po kilku przejsciach 3dMarka2001 temp nie przekracza 52C na Tytanie TTC-D5TB(3) - ale mysle juz o czyms lepszym i wtedy podniose Vcore i zobaczymy czy 15x250 bedzie stabilne  

 

ale teraz troche z innej beczki:  

po zaladowaniu win98se odpalam AIDE 3.90(nie moge zainstalowac sandry2004 bo wywala jakis blad - mac) a tam widze ze jak mam ustawione 13.5x250=3375 w biosie to program pokazuje 6.75x268=1812???ktoremu pomiarowi nalezy wierzyc???bo to 3375 to wydaje mi sie ze to zaduzo na ten procek bez podnoszenia napiecia  

-sterowniki do plyty mam w wersjii 2.41  

-zasilacz to jakis 350W i jak sprawdzalem napiecia miernikiem na wtyczkach do napedow to roznia sie od tych pokazywanych w USDM (USDM zaniza je o okolo 0.3~0.4V)  

 

@Niemiec mowisz i masz --- ale cos extra 3375MHz z D1800 o ktorym mowa wyzej  

 

 

pozdrawiam karol  

 

c:2.jpg  

 

 

[/img]  

 

 

--------------------  

ups widze ze mam problem z zamieszczeniem screenow  moze ktos pomoc?  

@Niemiec wysle ci je na mejla jak podasz go  

 

 

 

Czołem  

Pytanie do czytelników forum - czemu nikt nie skomentował jeszcze tego posta?

 

witam

ja rowniez jestem bardzo ciekawy ta plyta o ktorej pisalem okazala sie byc uszkodzona(najprawdopodobniej i dlatego mialem takie wyniki --- jak ktos chce screena to niech poda mejla bo mam jeszcze je na hdd) wiec wymienilem ja za doplata na 8rda3g i tu kolejny zonk bo plyta tez byla zepsuta (wieszala sie podczas startu - blad C1)aha ram o ktorym pisalem tez byl uszkodzony

teraz ma gigabyta 7N400 i ram VDATA 400 procek ten sam ale na tej plycie max to 13x150 a pozniej system sie wiesza

 

MAM TAKIE PYTANIE

ktora plyta jest lepsza do podkrecania 8rda3i rev3.1 czy 8rda3g rev 2.2 i ktora ma lepszy kodek dzwiekowy bo i ma 655 a G jakis cmedia

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co komu screen z takimi bzdurami?

dlaczego odrazu z bzdurami !

ten ten procek tak sie uruchamial a ja juz wczesniej pisalem ze jest cos nie tak wiec moze malezaloby wypowiedziec sie ze cos nie tak z tym moim sprzetem a nie pisac ze to bzdury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem plytke Epoxsa ok tydzien temu i jestem z niej bardzo zadowolony

narazie uzyskalem takie oto winiki :D

 

Dołączona grafika na napieciu deflaut dla proca :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i to wszystko na zasilce 250watowej, nie dlugo zmienie na chifteka i zobacze w tedy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech ktos mnie oswieci i powie czemu mam cos takiego

200x11 - bangla

200x10.5 - nie bangla

200x10 - nie bangla

 

jak to mozliwe ze z nizszym mnoznikiem i mniejsza wyjsciowa czestotliwoscia proc i sprzet sie nie odpala, a z wiekszymi chce...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem plytke Epoxsa ok tydzien temu i jestem z niej bardzo zadowolony  

narazie uzyskalem takie oto winiki  :D  

 

Dołączona grafika na napieciu deflaut dla proca  :D  

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i to wszystko na zasilce 250watowej, nie dlugo zmienie na chifteka i zobacze w tedy  :D

A to są wyniki odpalania się i wchodzenia do windy, czy pełna stabilność?

Jeśli stabilność - to 3dmarki zrób i zarzuć wtedy screenem i linkami do orba.Wtedy ja powiem : gratulki i respect :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa stabilne winiki caly czas na takich jade (230x9.5)

poprostu trafilem na zaje... proca malo napiecia wymaga na 2500+ mi chodzil na 1.4v na 2800+ na 1.5v cos takiego jak athlon M :D

nie dlugo wrzuce screenow wiecej :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ps i to wszystko na zasilce 250Wat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIKER -jedno pytanko: próbowałeś niżej zjechać z timmingami na tych Hynixach? Do ilu idą max na CL2 i CL2.5 i na jakim napięciu???

 

Pozdr.

nie zjezdzalem nizej tylko narazie na 2.5 3 3 7 do 470Mhz poszly nie probowalem nizej, boje sie troche krecic bo mam zasilacz cienki i nie chce zeby mi popalil wszystko wstrzymam sie z kreceniem jeszcze z tydzien moze 2 jak uzbieram kase na chifteka

 

a na napieciu auto leca ok od 2.7 do 2.8v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIKER -jedno pytanko: próbowałeś niżej zjechać z timmingami na tych Hynixach? Do ilu idą max na CL2 i CL2.5 i na jakim napięciu???

 

Pozdr.

nie zjezdzalem nizej tylko narazie na 2.5 3 3 7 do 470Mhz poszly nie probowalem nizej, boje sie troche krecic bo mam zasilacz cienki i nie chce zeby mi popalil wszystko wstrzymam sie z kreceniem jeszcze z tydzien moze 2 jak uzbieram kase na chifteka

 

a na napieciu auto leca ok od 2.7 do 2.8v :D

Oki! Rozumiem, że PRIME i SuperPi16M przebiegło bezbłędnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM taki problem:

 

kumepl dziś kupił kompa Epox 8RDA3 , barton 2600

 

zmontowaliśmy wszystko i... wyskoczył nam BIOS ROM CHECK SUM ERROR... co z tym zrobić o co chodzi... cyz oddać na gwarancje ??

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy rda+ r2.2 ma wyjscie spdif ??

przeczytalem gdzies ( joz niepamietam gdize :P ) ze ma takie wyjscie na sledziu jakims ??

bardzo chcialem wiedziec czy da sie do niego podlaczyc glosniki cyfrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

MAM taki problem:

 

kumepl dziś kupił kompa Epox 8RDA3 , barton 2600

 

zmontowaliśmy wszystko i... wyskoczył nam BIOS ROM CHECK SUM ERROR... co z tym zrobić o co chodzi... cyz oddać na gwarancje ??

help

miałem to samo i trzeba sflashować BIOS na najnowszy i samo przejdzie, zapewniam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy rda+ r2.2 ma wyjscie spdif ??

przeczytalem gdzies ( joz niepamietam gdize :P ) ze ma takie wyjscie na sledziu jakims ??

bardzo chcialem wiedziec czy da sie do niego podlaczyc glosniki cyfrowo

jest odzielna karta z cyfrowkami i sadze, ze mozna pod nia podlaczyc glosniki (chyba po to jest ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...