Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZE O POMOC Z EPOXEM 8RDA3i v2.1

 

Jak wiadomo 8RDA3I niw ma wyjscia comowego zato ma na plycie slot do podlaczenia.

 

Potrzebuje miec wyjscie komowe wiec zdobylem sobie takowego sledzia ale po podpieciu on wogole nie reaguje w biosie przy SERIAL port 1 i 2n mam ustawienia AUTO.

 

Powiedzcie mi jak podlaczyc tego sledzia zeby sobie zadzialal.

 

HMMM

 

Jak ktos wie bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O POMOC Z EPOXEM 8RDA3i v2.1

 

Jak wiadomo 8RDA3I niw ma wyjscia comowego zato ma na plycie slot do podlaczenia.

 

Potrzebuje miec wyjscie komowe wiec zdobylem sobie takowego sledzia ale po podpieciu on wogole nie reaguje w biosie przy SERIAL port 1 i 2n mam ustawienia AUTO.

 

Powiedzcie mi jak podlaczyc tego sledzia zeby sobie zadzialal. 

 

HMMM

 

Jak ktos wie bede wdzieczny za pomoc

A po co go zdobywałeś: wystarczyło wyjąć z pudełka w którym było MoBo.

Pewnie odwrotnie wpiołeś wtyczkę w MoBo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miejsza z kad go wyciagnolem

 

taki madry to ja tesz jestem i sparwdzilem podpinajac go raz i drugi raz odwrotnie

 

 

Moze masz cos madzejszego do powiedzenia

 

 

 

Ps.

Czy moze byc to wina systemu mam winMe i jak byl instalowany wtyczka nie byla podlaczona a teraz jak ja podlaczylem nie pisalo ze wykryl nowy sprzet???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CoDiZan

 

Nie wiem dlaczego czujesz sie urazony tym co napisal @esem

chyba dla tego ze mial racje a prawda boli

ciesz sie ze nikt nie skomentowal tego "wyjscia comowego" i "wyjscie komowe"

 

@esem

 

widze ze testujesz nowy sprzet napisz o swoich spostrzezeniach

odnosnie plyty i pamieci

 

Pozd...Quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem 

widze ze testujesz nowy sprzet napisz o swoich spostrzezeniach 

odnosnie plyty i pamieci 

Pozd...Quest

W budzie zrobiło się pusto... Wyleciał SBLive 5.1 Digital i sieciówka.

Pierwsze wrażenia takie sobie...

Kingstony są gorsze na podkręcanie od KingMaxów 400: te ostatnie chodziły spoko 217MHz, Kingstony wysypują się na 215.

Ale to są pierwsze godziny, poczekamy, zobaczymy i odezwę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie EP-8RDA+ da się podkręcić Bartka 2500@3200 czy będzie to chodziło stabilnie. W opisie płyty widnieje że jest tylko do 166 a 3200 chodzi na szynie 200. Czy nie będzie z Tym jakiegoś problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8rda bez (+). Wiem ze jest plik ktory umozliwi mi obsluge EAX tak jak jest to w 8rda z (+)firmowo. Mam problem z znalezieniem tego piku

(programu). Sorki jak juz byl ten temat, za pomoz z gory DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miejsza z kad go wyciagnolem

 

taki madry to ja tesz jestem i sparwdzilem podpinajac go raz i drugi raz odwrotnie

 

 

Moze masz cos madzejszego do powiedzenia

 

 

 

Ps.

Czy moze byc to wina systemu mam winMe i jak byl instalowany wtyczka nie byla podlaczona a teraz jak ja podlaczylem nie pisalo ze wykryl nowy sprzet???

Adresy ci się gryzą. Pokręć w biosie z adresami com'ów. Mi to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam pytanie do posiadaczy 8RDA3I rev3.1

czy na tej plycie mozecie ustawic VDD powyzej 2,63V?

bo u mnie mimo iz ustawiam 2,77 to pokazuje podczas postu ze ma 2,5V a jak dam 2,9 to pokazuje 2,63V

potrzebuje tej informacji bo wydaje mi sie ze plyta jest uszkodzona a moj ram wymaga napiecia 2,8V(twister 433 CL2,5) (sprawdzalem na 8RDA3+ i tam mozna bylo ustawic wieksze VDD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie od czasu do czasu problem z info w biosie ze overclocking CPU is fail? Nic nie jest podkręcone, a co jakiś czas mi coś takiego wyskakuje i musze zachować ustawienia :/

Jak macie z dźwiękiem, bo u mnie gdy pisze na klawiaturze to co jakiś czas jest małe przycięcie, jak nie pisze to jest normalnie.

Mam 8RDA+ v 2.x

Może z tym dźwiękiem jakieś stery nowsze wgrać? Jakie polecacie?

No i co z tym biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojecia 

Vdd - napieci NB w 8rda3i jest zakres od 1,6-2.0 ( przynajmniej na mojej) 

Vdimm - napiecie dla pamieci ( zakres od 2,5-2,9) z tym ze plyta zaniza dla 2,9V jest 2,85

masz racje chodzilo mi o vdimm ale ja jak ustawie 2,77V(w biosie) to podczas postu pokazuje 2,49V a jak dam 2,90V to pokazuje 2,62V

jak mam auto to tez daje 2,62V i jak dam w biosie 2,63V to tez mam 2,62V

 

chodzi mi o to czy dzieje sie tak tylko na mojej plycie czy wy tez tak macie bo to jest juz trzeci epox w ciagu 2 tygodni ktorego mam bo dwa poprzednie byly uszkodzone (na pierwszy dziwna sprawa nie dalo sie podkrecic procka(pisalem o tym wyzej a drugi pokazywal caly czas C1 na poscie i okazalo sie ze jest uszkodzona mimo wymiany wszystkich innych komponentow)

pozdrawiam karol-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie "tajmingów" pamięci.

Maiłem do tej pory jedną kostkę TwinMos 256 MB DDR 333.

Chodziła pięknie na 166 2-6-2-2.

Dołożyłem drugą kostkę tej samej firmy tylko DDR 400.

Kostki w obu przypadkach MTec.

Teraz przy magistrali 166 najszybsze ustawienia jakie umożliwiają przejście "super pi" to 2,5-7-3-3 czyli "defoltowe" ustawienia kostki 333.

Pamięci zgodnie zporadami włożone w banki 2 i 3 (gdy wkładałem którąś w bank 1 to była totalna porażka).

Napięcia na pamięciach "defoltowe".

Proszę o poradę. Czy te kostki mogą tak na siebie wpływać?

Nie dopuszczam myśli, że kostka DDR 400 opóźnia tą DDR 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy DDR400 maja "timingi" " :) standardowo 2,5 3 3 8 takze sprawdz je na tych ustawieniach , jest gold memory wykaze bledy to wymien na gwarancji. A jesli pojda na tych ustawieniach co jest jednoznaczne z tym ze sa sprawne to musiales fatalnie trafic ze nie chca isc na DDR333 2-2-2-6 , mozesz tez podniesc napieci , na mojej mobo jak mialem twinmosy to na def chodzily na 2,77V nie wiem dlaczego tak duzo , wina mobo :roll:

 

Podnies im napiecie i powinny pojsc , jesli nie to masz pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem co kolega z forum

czsami jak mi wisnie winda 98 se to robie reset i wyskakuje mi cpu failed fsb na 100 wchodze do biosa a mam dobrze ustawione 162 , zapisuje i jes ok

nie wiem wkurza nmnie troche , moze to wina zasilacza mam codegena 300 lub bateria slaba ? mam 2.1xp na 162 , wiem ze to malo ale boje sie ze zasilacz spale

macie moze jakies pomysly w zwiazku z tym problemme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik z wysokim FSB powyżej 225 dzieją się różne dziwne rzeczy udało mi się dojechać do 240 i przy takim ustawieniu winda widzi to jako 200 i po pewnym czasie się wywala. Miał ktoś już taki problem??????

Mam :

Epox 8rda+ rev 2.2

Geil ultra platinum 466MHz 512MB

zasilacz chieftec 360 W dual

chłodzenie na mosfetach (miedziane coolermastery na pamięci), zmienione chłodzenie na północnym na miedzianego titata na grafikę do tego troche wentyli w budzie

Testowałem to na dwóch różnych prockach athlonie 2500+XP-M i 2600+ XP na jądrze T-bred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj myslisz ze tylko ty masz takie problem ,

Ja mam tez zmienione chlodzenie mobo , NB , mosfety itp

i tez na 225 mi prime wysiada , mimo ze na 230 sei winda laduje i test w aidzie moge zrobic.

i to niezaleznie od tego czy vdd 1,6 czy 1,8

 

A pod NB polecam juz baridzej paste H ( ta biala) niz titana , lepiej sie rozsamorowywuje i przynejmniej u mnie lepiej sie sprawdza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebioda nie mogę ci pomóc bo narazie nie kręciłem na tej płytce (nie mam jeszcze zalamanka na mostku północnym-ale juz w drodze :) )ale chciałem cię spytać czy chłodzenie na mosfetach jest konieczne(narazie moje fsb nie będzie przekraczać 166mhz procek na to nie pozwala :( )a pozatym i tak chyba nigdy nie dojade do takich czestotliwości mam rev 1.1 :?

 

ps.A co dałes na południowy -ten radiatorek epoxa czy cos lepszego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel lepiej mieć, bez nich mosfety były gorące i troche się o nie bałem, a po założeniu radiatorków są tylko letnie :D

 

Mam jeszcze jedno pytanko może epoxy też są tak zje......... jak abity i trzeba im ustawić FSB 200 na stałe, żeby poszaleć z wyższymi magistalami ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na epoxie 8RDA+ uruchomić odczyt z diodty w procku bo ta w sockecie mi odpadła :D ?????????

 

 

Jeszcze jedno pytanko :)

 

Czy na epoxie można podłączyć gdzieś odobny czujnik taki wpinany do mobo :D ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc niedawno zakupiłem sobie kompa z tą płytką, wszystko pięknie śmiga i kręci się. Ale teraz mam pytanie jak zapodaje prime'a czyli jak mam obciążenie 100% procka to na płycie w okolicach proca (chyba tranzystory) tak dziwnie świszczą jak chrabąszcze :D. No i czy spotkał się ktoś z takim czymś??

Nie wiem czy to normalne w ver 3.2 bo brat ma 2.0 i nie ma takiego objawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10ghz dla prca (5*2000), pamieci na 2000mhz cl1-1-1-1; fsb2000; grafika na 800/1500.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kazdy sprzet kreci sie inaczej wiec sprawdz sam, bo wrozek na forum nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...