Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam identyczna sytuacje i wiem ze to na 100% wina zasilki. Bron boze nie kupuj zadnych codegenow ani megabajtow bo to wszystko jest nic nie warte, kup pozadna zasilke i zobaczysz ze wszysko bedzie chodzic jak nalezy.

pzdr

Lukas

Pewnie masz rację - ekstremalny overlocking bez porządnej zasiłki jest niemożliwy !!

 

Moja zasiłka juz jest bardzo wymęczona :lol: i tak cud , ze jeszcze ciągnie. Teraz pozostało mi tylko taktowanie proca na 2100 MHZ ( czyli o 200 HZ mniej niż do niedawna na procku 2100+) :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to teraz taki zakwas : walczyłem wczoraj z płytą 4 godziny, radiatory na silikonie te sprawy i buuu jak nie bylo stabilnego synchro 200 tak nie ma :( kto ma TwinMosy 333 i osiągnoł 200 FSB bez VDDmoda

Hitman ma TwinMOSy DDR333@410 ale na bardzo slabych timingach... Patrzy kilka postow wyzej :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,juz widzialem, ja próbowałem na NAJGORSZYCH timingach i zwis w 3D_wacku, tak do 191 jest stabilnie, potem już bach :( zauważyłem że Zalman założony na NB bardzo się nagrzewa, chociaż jest dodatkowo chłodzony wentylkiem 4x4 cm ... a i jeszcze jedna uwaga co do zalmana : otwory wokół NB są minimalnie większe niż te wokół SB i taki zalmanek potrafi wyskoczyć :o pomogło przełożenie kołków mocujących na te oryginalne z radiatora epoxa. Zalman jest połączony z NB by the Arctic Silver III więc chyba lepiej już być nie może, natomiast drugi zalman na SB jet chłodny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te cudo wczoraj (rev. 1.1) i odrazu problemy - wsadziłem RAM "niechcący" do banków 2 i 3 - komp chodził tylko na FSB 100 Mhz, przy przejściu na 133 sam się po paru chwilach wyłączał. trochę dziwne...

zmieniłem na 1 i 2 i wstał normalnie czyli na defoltowych ustawieniach i narazie chodzi. dzisiaj wieczorem zacznę go delikatnie kręcić i zobaczymy jak pójdzie.

nie zrobiłem upadte biosu bo sieć mi nie działa na tej nowej, zintegrowanej sieciówce - podałem adminowi adres fizyczny karty a on twierdzi, że jest jakiś dziwny i serwer DHCP go nie przyjmuje - powinien się zaczynać od 00 albo 50 a mój jest B4-00.... - spotkał się ktoś już z takim problemem ? FireWire wyłączone, bios mam fabryczny a drivery z płyty dołączonej do mobo. dopiero dzisiaj zrobie update.

nurtuje mnie też kwestia pamiątek - poprosiłem mojego "wirtualnego" sprzedawcę o dwa identyczne Kingstony (2 x 256, 333) i dostałem oczywiście oba Kingstony ale jeden na kościach Infeona a drugi Kingstona. czy to ma jakieś znaczenie w kwestii Dual Channel ? bo biorąc pod uwagę oznaczenia na pudełkach i stikerach oba muduły mają takie same parametry. i czy Dual Channel wymaga jakiś osobnych ustawień np. w Biosie czy wystarczy dobrze wsadzić pamiątki ?

to narazie tyle - pewnie już dzsiaj wieczorem wypłyną kolejne problemy ;) i będę prosił was o pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłem upadte biosu bo sieć mi nie działa na tej nowej, zintegrowanej sieciówce - podałem adminowi adres fizyczny karty a on twierdzi, że jest jakiś dziwny i serwer DHCP go nie przyjmuje - powinien się zaczynać od 00 albo 50 a mój jest B4-00.... - spotkał się ktoś już z takim problemem ?

Co do adresu MAC karty sieciowej na http://www.8rdafaq.com jest artukuł - jest tam jak go zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie zrobiłem upadte biosu bo sieć mi nie działa na tej nowej, zintegrowanej sieciówce - podałem adminowi adres fizyczny karty a on twierdzi, że jest jakiś dziwny i serwer DHCP go nie przyjmuje - powinien się zaczynać od 00 albo 50 a mój jest B4-00.... - spotkał się ktoś już z takim problemem ?

Co do adresu MAC karty sieciowej na http://www.8rdafaq.com jest artukuł - jest tam jak go zmienić

widziałem ale tam jest chyba napisane, że trzeba go spisać z polecenia ipconfig - a w tym cały problem, że tam właśnie pokazuje mi podobno zły adres i jak go wpiszę w biosie to może nic nie dać :( bo go serwer i tak nie łyknie

ale spróbuję, thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Now restart your system, and enter the "Integrated Peripherals" section in the bios. Enable "Machine MAC(NV) Address" and Input a mac address. You will only be putting in the first half of the number above, so in our example we would be using "000661".

Zmień pierwszą połowe adresu na inna :) - i powinno byc po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze co zrobic z tym fantem. Otoz gram sobie w jakas gierke, czy to splinter cell czy cs po jakis 10minutach gry zaczyna mi pierdziec dzwiek. Wylaczam gre , wlaczam ponownie i wszytsko ok. Nie mam pojecia co to moze byc mam Win xp home + najnowsze stery 2.03 do nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Now restart your system, and enter the "Integrated Peripherals" section in the bios. Enable "Machine MAC(NV) Address" and Input a mac address. You will only be putting in the first half of the number above, so in our example we would be using "000661".

Zmień pierwszą połowe adresu na inna :) - i powinno byc po kłopocie

Ja mialem to samo wpisywalem i nic. Dopiero zaowazylem w windzie w konfiguracji karty sieciowej (panel sterowania) jest cos takiego jak zakladka zaawansowane i tam w polu network adress zrobilo mi sie pusto wiec wpisalem adres mojej karty sieciowej ktorej wczesniej numer znalem i po klopocie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to teraz taki zakwas : walczyłem wczoraj z płytą 4 godziny, radiatory na silikonie te sprawy i buuu jak nie bylo stabilnego synchro 200 tak nie ma :( kto ma TwinMosy 333 i osiągnoł 200 FSB bez VDDmoda

Hitman ma TwinMOSy DDR333@410 ale na bardzo slabych timingach... Patrzy kilka postow wyzej :idea:

 

Powyżej podałem timingi, które oczywiście nie są rewelacją :lol: z kilku powodów. Podczas prób wiciśnięcia z mojej grafy maksa, najpierw szukałem maksymalnej szyny FSB na której mogę póścić proca. Wszystko po to by wykonać kilka razy 3dmarka i mieć przede wszystkim pełną stabilność i najlepszy wynik.

To że masz kłopoty aby ustawić wyższą FSB wynikać może - z własnych obserwacji - słaby zasilacz i kiepskie trzymanie napięć, zbyt wysoko ustawiłeś napięcie na procu ( ja nie przekraczam 1,9) i co chyba kuriozalne 8O ale szalenie ważne.

 

Koniecznie sprawdź czy twoje Twinmosy mają takie samo oznaczenie na kościach , bo możesz mieć taki sam numer jak ja. Podczas zakupu nie zwróciłem uwagi ale oba twinmosy choc na kościach M-tec miały inne oznaczenie serii kości pamięci !! Ustawienie szyny powyżej 166 przy obojetnie jakim mnożniku, było niemożliwe :idea:

Dopiero kiedy wymieniełm na identyczne dałem na nich czadu . A tak wogóle to komp odzywa mi się 11x215 ( maksymanlna FSB ) ale nic nie moge zrobić w windowsie więc stabilnosć niezaliczona :lol: ( to też nie jest moje ostatnie słowo :lol: :lol: :lol: )

 

Moje najlepsze timingi to 3-3-2-2 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To witaj w klubie :lol:

Masz, a właściwie miałeś ten sam problem co ja. Troszke byłem zdziwiony, ponieważ zanim kupiłem Twinmosy, czytałem w wielu miejscach, że z Epoksem chodzą jak złoto. I wszystko to prawda, ale w dualu mają problemy :?: :?: :?:

Zmiana z dualu na banki 2 i 3 pozwala żyłować je okrutnie, a brak dualu podczas testów w Sandrze można sobie zrekompensować wyższą FSB.

 

Poza tym nikt, z użytkowników epoksa, nie zgłaszał nigdy takich zjawisk co z Twinmosami na kościach innych producentów. :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx HAWK za biosa ale nic nie pomogło nadal ten sam komunikat moze mógłbyś mi wysłać troszke starszego biosa obecnie mam z 31,12,2002 i zobacze czy to coś pomoże (z góry thx)

Może pytanie nie na miejscu. Czy nie próbujesz flashowac biosem z 8RDA+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba znalazłem rozwiązanie twojego problemu.

Zrób sobie bootowalną dyskietkę z biosem i AWDFLASH.exe

uruchamiasz ADWFLASH z parametrem:

awdflash 8rd1305.bin /CC

Na pytanie THE PROGRAM FILE'S PORT NUMBER DOES NOT MATCH WITH YOUR SYSTEM odpowiadasz Y i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba znalazłem rozwiązanie twojego problemu.

Zrób sobie bootowalną dyskietkę z biosem i AWDFLASH.exe

uruchamiasz ADWFLASH z parametrem:

awdflash 8rd1305.bin /CC

Na pytanie THE PROGRAM FILE'S PORT NUMBER DOES NOT MATCH WITH YOUR SYSTEM odpowiadasz Y i po kłopocie.

Radziłbym tego nie robić takie ustawienie Flasha powoduje że nawet przy złym biosie on zrobi update i wtedy możesz pożegnać siem z mobo. Chyba że masz programator flash'a na chacie :P :P 8) . Pozatym spr. organoleptyczne, tyle że ja miałem programator (na szczęście) :wink: .

Tak więc ty podejmujesz decyzje i ryzykujesz 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tekże tak ale to samo THE PROGRAM FILE'S PORT NUMBER DOES NOT MATCH WITH YOUR SYSTEM daje Y ale echo wychodzi z programu uruchamiam od nowa i to samo (podczas próby z dyskietką wpisuje AWDFLASH 8RD13305.BIN) nie wiem co oznacza to /CC (sprawdzałem obie metody podane na stronie Epox-a z tym samym rezultatem próbowałem nawet starsze biosy ale mam jeszcze jeden pomysł [na CD ze sterami jest chyba jakiś program do flesowania spod win ale ja takiego CD nie posiadam])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na:

ftp://ftp.epox.com/motherboard/support/BI...-flash-beta.zip

 

ftp://ftp.epox.com/motherboard/support/BI...ash-2-11-03.zip

 

z tego co pamiętam proponuje wersję beta, bo ta druga u mnie się supie podczas uruchamiania.

 

Sa dwie mozliwości:

1. uruchamiasz MAGIC BOOT i próbujesz aby sam ci znalazł nowszą wersję

2. uruchamiasz program winflash i sam flasciach!esz zciągniętym wcześniej

biosem.

 

Jest jeszcze jedna mozliwośc która w tej chwili przyszła mi do głowy :idea:

uzywasz zlej wersji awdflash'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest opis parametrów awdflash'a

 

?: Show Help Messages

py: Program Flash Memory pn: No Flash Programming

sy: Backup Original BIOS To Disk File sn: No Original BIOS Backup

Sb: Skip BootBlock programming sd: Save DMI data to file

cp: Clear PnP(ESCD) Data After Programming

cd: Clear DMI Data After Programming

cc: Clear CMOS Data After Programming

R: RESET System After Programming cks: Show update Bin chksum

Tiny: Occupy lesser memory

E: Return to DOS When Programming is done

F: Use Flash Routines in Original BIOS For Flash Programming

LD: Destroy CMOS Checksum And No System Halt For First Reboot

After Programming

cksXXXX: Compare Binfile CheckSum with XXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest to, ale

 

zassales orginalny bios do 8rda, problem polega na tym ze

jest tam wersja awdflash 8.12

w pliku z biosem dla 8rda+ jest wersja awdflash 8.22a

na ftp epoxa tez jest wersja 8.22a

 

no i kurde mam racje, epox dal dupe!!!

 

BIOS flash problems.

Our Nvidia based motherboards use a different style of BIOS chips than our other products. To successfully flash the BIOS you will need AWDFLASH.EXE v8.22a or newer. Older flash tools will corrupt the BIOS and leave the board dead. Please ensure to only download BIOS updates for our boards from an official EPoX website. Please note BIOS update files are not interchangeable between the EP-8RDA and EP-8RDA+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale nie działa.

A jesli próbował, a z tego co pisze wynika że tak robić to ręcznie z dyskietki bootowalnej to miał złą wersję awdflash'a

 

Co nie zmienia faktu że epox dał [gluteus maximus] i w pliku z biosem dał złą wersję awdflash'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji, ze jestem nowy od razu pzrepraszam za wszelkie niedociagniecia.

 

Mam ep 8RDA+ rev 1.1, AXP 1700+@2700 problem polega na tym, iz po podlaczeniu sluchawek w momencie: przegrywania danych z hdd, testowania prime 95 (w momencie jak przechodzi z jednego testu do nastepnego) slychac w nich dziwne buczenie/trzeszczenie.

Czytalem archiwum ale niestety na podobne problemy innych userow nie znalazlem odpowiedzi. Stery nvidii 2.03 system win XP.

W trakcie sluchania muzyki (mp3 lub audio) muzyka zaglusza te trzaski wiec tego nei slychac. Prosze o porade ww problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie rozwiąże twoich problemów, ale wszyscy którzy mają

zainstalowane XP powinni wgrać ten update.

Chodzi o wykorzystanie CPU podczas używania HDD.

http://www.8rdafaq.com/Combined/files/Q815...SP2_x86_ENU.exe

Czy przy XP PL wersja angielska bedzie dzialac prawidlowo ?

Czytalem o tym wczesniej ale mam net tylko w pracy wiec dopiero dzisiaj sprobuje zainstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie rozwiąże twoich problemów, ale wszyscy którzy mają

zainstalowane XP powinni wgrać ten update.

Chodzi o wykorzystanie CPU podczas używania HDD.

http://www.8rdafaq.com/Combined/files/Q815...SP2_x86_ENU.exe

Czy przy XP PL wersja angielska bedzie dzialac prawidlowo ?

Czytalem o tym wczesniej ale mam net tylko w pracy wiec dopiero dzisiaj sprobuje zainstalowac

z polska werska xp ten patch nie pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...