Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

a ja z innej becdzki...

czy sa tu jacys ludzie z laczem z DIALOGU - ISDN-em...

czy na tej plycie da sue podkrecic COM-a zeby chodzil na wiecej niz 115kbit ??

bo wlasnie sie nad nia zastanawiam...

ale jezeli sie nie da to ja podziekuje...

wole wolniejszego kompa i transfer 15 kilo

niz szybszego i 10kilo...

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisał, że dual działa, tylko nie daje odczuwalnej różnicy (a potem piszą, że 60% społeczeństwa nie roaumie tego co czyta)

1. prosiłem o komentarz, nie prosiłem o głupi komentarz,

2. gdzie niby jest napisane, że działa, tylko nie daje odczuwalnej różnicy,

3. jeśli działa i nie daje odczuwalnej różnicy to po co ten dual DDR

ograniczeniem przepustowaosci jest łącze -chipset-proc- a to gardło rozpychasz wysokim FSB - przy synchronicznej pracy pamięci to nic nie daje bo nadal pamięć pracuje 2x szybciej ale... przy asynchronicznej różnica powinna byc widoczna - ergo - nalezy ustawiać proca na maksymalne FSB np 250MHz i dualddr na tak wysoko jak się da... (asynchronicznie)

taka operacja powinna Ci dać dużą przepustowość podsytemu pamięci nawet przy użyciu słabych (czyt. tanich) RAMów...

 

trzeba by praktycznie potestować - ktoś chętny ?? ( najlepiej z tych co im Nforce chodzi na 250MHz)

no dziwi mnie troche twoja wypowiedz bo zdaje sie system dziala duzo lepiej synchronicznym.

np. raptor (242 fsb) mowil o potrzebie kupna pamieci, ktore mu wyciagna sync

możesz dac wynik z ccrbench ????

 

zależy mi, żeby sprawdzić czy wyższy fbs da więcej punktów od mojego fbs 199 x 12.5

Nie ma sensu - pamieci chodzą async więc będzie słaby - czekam na HyperX - wtedy spróbuje puścić na 220 może 233 sync i zapodam wynik

Wyższe FSB daje więcej tylko sync z pamieciami :| - moje chodza max na 205 - spróbuję zapodać zaraz 12x205 - zobaczymy czy się uruchomi :|

teraz raptor ma 512MB GeIL DDR433 [433MHz CL2-6-3-3 DualDDR]

 

 

ps sam teraz lece async, bo nie mam czasu sie pobawic w zrobienie chlodzenia na plycie a i tak chyba ja oddam do servisu bo mi ochrona termiczna proca nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej becdzki...

czy sa tu jacys ludzie z laczem z DIALOGU - ISDN-em...

czy na tej plycie da sue podkrecic COM-a zeby chodzil na wiecej niz 115kbit ??

bo wlasnie sie nad nia zastanawiam...

ale jezeli sie nie da to ja podziekuje...

wole wolniejszego kompa i transfer 15 kilo

niz szybszego i 10kilo...

;-)

TAK. Codzą bo na mostku południowym jest chip o nazwie winbout czy jakos tak ale na pewno chodza bo mam hiserial zainstalowany i wszustko smiga, wczesniej na msi kt4 tez wszystko chodzilo jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy - FSB217/RAM DualDDR 217 sync miało wieksza wydajność niż FSB240/RAMDualDDR 200 async i to zarówno w trnasferach jak i ze względu na opóźnienia ramu - nie mogłem ramu puścić powyżej 217 sync - wywalał się - przy async działał dobrze ale tylko na 200 :|

Dla porównania - Sandra bo z niej wyniki pamietam (w przybliżeniu):

217/217 -> 3350/3150

240/200 -> 2900/2700

 

Aa i jeszcze z PC Wizard eXPerience Edition - opóźnienia:

217/217 -> 165 cykli

240/200 -> 280 cykli

o ile czegoś nie pokrzaczyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem rozwiązanie.

1. Wywaliłem cd-romy z konfiguracji.

2. shutdown komputera

3. fizyczne odlacznie cd-romow

4. start i ponowny shutdown

5. podlaczylem cd-romy

6. restart i nareszcie wszystko OK

 

PS.

 

sterowniki ide SW sa do [gluteus maximus]!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

Mam taki pomysł, żeby vdd moda zrobić klejem elktroprzewodzącym, a później układzik silikonem zalać dla większej trwałości . W ten sposób nie traciło by się gwarancji.

Co o tym myślicie??

 

Taki sam temat dałem na M-K:).

 

I jeszcze jedno :). Dlaczego kurde w goldmemory pokazuje mi przepustowosć pamięci około 1200 MB/s?? Pomóżcie plz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno :). Dlaczego kurde w goldmemory pokazuje mi przepustowosć pamięci około 1200 MB/s?? Pomóżcie plz :).

U mnie jest to samo - przy FSB=200 pokazuje mi sie 1233MB/s :? Ale nie nalezy sie tym chyba zbytnio przejmowac... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 2x 256 pamiec. Wiem, ze dziala dual ddr na wszystkich 3slotach tez, ale nie wiem, czy konfiguracja 2x256+512MB bedzie dzialac. Na tych samych kosciach itd.

 

Ktos mi powie?

tHx!

no przeciez w instrukcji (storna 3-6) wyraznie jest napisane "In three DIMMs memory configuration, the DIMMs can be located in all DIMM sockets in 128-bit mode"

 

wiec powinno dzialac

 

btw. co do logo - ntm jest zajebiste, teledysk le clash wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy coś nagrywam na nagrywarce, to bardzo wolno chodzi twardziel ?

 

DMA dla nagrywarki i dysku włączone

Nagrywarka i dysk na osobnych taśmach (oba master)

System Win 98SE PL

Sterowniki nForce 2.03

Sterowniki do kontrolera dysków standardowe, Microsoftu

Na Solteku 75 KAV śmigało aż miło

 

Może ktoś zna odpowiedź ?

 

P.S. Sprzęt jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy coś nagrywam na nagrywarce, to bardzo wolno chodzi twardziel ?

 

DMA dla nagrywarki i dysku włączone

Nagrywarka i dysk na osobnych taśmach (oba master).

A instalowałeś SW IDE?

Jak TAK to spróbój bez (mam taka samą konfiguracje z tym że WIN XP i wszystko smiga OK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instalowałeś SW IDE?

Jak TAK to spróbój bez (mam taka samą konfiguracje z tym że WIN XP i wszystko smiga OK)

Nie instalowałem SW IDE bo w paczce nVidii dla Win98SE

nie ma sterowników dla IDE (są tylko dla WinXP).

 

Nie chcę zmieniać systemu, bo:

1. Win98 chodzi dużo szybciej,

2. Nie mam sterów do tunera TV obsługujących mojego pilota

i zgrywających obraz w full PAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... mam taki plan...

 

Ponieważ każdy psioczy na temperaturke NB postanowilem zastaosowac (nie opatentowac, moze ktos juz tak zrobil) chlodzonko dla ubogich....

 

Plan A.

 

1. Zdejmujemy okrąglaka z NB.

2. Zdrapujemu gumke (jak nie zlazla z okraglakiem)

3. Ewentualnie czyscimy powierzchnie (ale tylko jesli jesteśmy przesadnie pedantyczni)

4. Uwczesniej kupioną płytke miedzi (ja kupiłem ją w dyskotece za 9 zeta - wymiary 4x4x0.2 cm) smarujemy "czymktolubi" albo jak tego nie mamy to "czymktoma" z strony jaką bedziemy przykladac do mostka.

5. Teraz smarujemy od dołu żeberka okrąglaka i kładziemy go na blaszke miedzi.

6. UWAGA!!! Ja nie wiem czy będzie pasować potem długość pręcików (śrubek) trzymających to na chipie. Jak nie to musiscie kombinować.

 

heh.. może to dziwnie zabrzmi.. ale ja to planowałem już od tygodni... ale nie mialem czasu na zabawę. Teraz sam jeszcze tego nie zrobiłem... dopiero wieczorem się za to biorę. :P Bo nie moge kompa wyłączyć.

 

Opinie mile widziane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe szczery :) Myslę że to niewiele da :? Poprostu NB aż się prosi o aktywne chłdzenie. Jak chcesz poprawic oddawanie ciepła przez mostek do radiatora, to wystarczy go przesmarowac porzadną pastą. Po takiej operacji mój radiator grzał się niemiłosiernie, a z tego wnioskuję że działał.

Ta miedź moze ci się przydać jako podkładka na SB bo tam jest taki element (cholera nie wiem co to jest ;) ) który przeszkadza w załozeniu niekrórych radiatorów. Jak to podłozysz to nie bedzie juz przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakimi sposobami zrywaliscie ten radiator, bo mój coś tak się twardo trzyma. CHciałem zobaczyć jak będzie szło i boje się że moge zdrapać również chipset :D. Lepiej to robić na ciepło czy na zimno ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dawiłem z hamem:) wyjąłem kołki zabezpieczajace i twardo go przekręciłem, aż puscił. Jak masz stacha to rób na ciepło. Ja robiłem na zimno i wydaje mi się że nie można za pomoca jakiegoś plasterka urwać całego NB :) . Ale jak bys coś jednak urwał to ja nic nie mówiłem 8D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie:

 

Co trzeba zrobić by zainstalować NVIDIA nForce ControlPanel w WinXP PL???

 

Mam SP-1 , najnowszy bios i drivery 2,03.

 

Co zrobić??????????

..a co zrobic aby ruszyl pod Win98?! probowalem jush roznych sterow (te z plytki - nie laduje panelu choc dzwiek jest, 2.00 - wywala przy instalce, 2.03 - laduje ikone panelu ale jak w nia klikne to wyrzuca blad sterownika, przy czym dzwiek jest). pod WinXP wszystko oczywiscie kula super. ktos mial moze podobne problemy? ktos pracuje na 8RDA+ pod Win98 i dziala mu panel SoundStorm?

:!: :!: :!: HELP :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan B.

 

1. Zdejmujemy okrąglaka z NB. Ja użyłem do podważenia śrubokręta owinientego taśmą klejącą (najprostrze rozwiązanie, nic się nie zjebalo a on poszedl jak maselko)

2. Zdrapujemu gumke (jak nie zlazla z okraglakiem). Z radiatora zdrapałem małym papierem sciernym.

3. Ewentualnie czyscimy powierzchnie (ale tylko jesli jesteśmy przesadnie pedantyczni). Jakoś takoś poszło u mnie.

4. Uwczesniej kupioną płytke miedzi (ja kupiłem ją w dyskotece za 9 zeta - wymiary 4x4x0.2 cm) smarujemy "czymktolubi" albo jak tego nie mamy to "czymktoma" z strony jaką bedziemy przykladac do mostka.

5. Teraz smarujemy od dołu żeberka okrąglaka i kładziemy go na blaszke miedzi.

6. UWAGA!!! Długość sprężynek jest za duża. Musicie wyjąć koreczki z radiatora i obciąć spręzynki o 1/3 (do blaszki 2 mm.) Wtedy wejdzie ale też bardzo cięzko. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden :) - temp3 - proc, temp1 temperatura płyty - ale nie NB - tylko gdzieś z czujnika

tak się składa, że temp2 to jest temperatura proca która u mnie wynosi 38. a nie temp3 jak sugerujesz.

 

może ktoś mi odpowie kto się zna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...