Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Moje najlepsze timingi to 7-2-2-2,5  :) ( tym bardziej to nie jest moim ostatnim słowem w tej kwestii  :lol: )

no powiem, ze cienko jak na te pamieci. moje wczoraj polecialy na 420 cas2 przy podniesionym do 2.7V napieciu super stabilnie.

natomiast nie chca dzialac ponad 333 na cas3, co dziwne. ale poniewaz chodza na cas2, to sie nie martwie.

 

2x210 na 5,3,3,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie problem ze slotem dimm 1; u mnie nic takeigo nie wystepuje; mam pamięc infineon 512mgb 333mhz i chodzi mi bez problemu w dimm 1 na 210mhz (płyta rev1.1 i najnowszy bios); a co do tego czyszczenia biosu; jeśli sie przegieło z podkręceniem i komp sie nie podnosi, to wystarczy trzymać insert; komp odpali sie na domyślnych ustawieniach;

czy ma ktos athlona 2000xp 0,13 z seri airga?? ile z niego można wycisnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"EPOX DAŁ [gluteus maximus] NA CAŁEJ LINI"

Dlaczego???

Otóż jak możecie przeczytać wyżej miałem problemy z wymiana biosu w mojej płycie, a powód był taki, że producent zamieścił zarówno na swojej stronie jak i w płycie (ale płytę pomińmy) złą wersje programu do Flash-owania i tutaj podziękowania dla DIABLO23 który mnie o tym poinformował (dzięki diablo23 za linki).

Biosa uaktualniłem z pod windowsa poprzez program magicflash-2-11-03 wszystko poszło jak po maśle.

Podziękowania dla wszystkich, którzy próbowali mi pomóc w moim problemie :wink:

 

Pozdrawiam

TT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy ktos zaisntalowal na Epoxie 8RDA+ sterowniki do nForce2 a potem udalo mu sie doinstalowac grafike na Win 98 SE (swiezo postawiony, w pelni zupdejtowany)? Probowalem z Radeonem 9500, GF2MX'em i... nic - albo sie wiesza w czasie instalacji (jak na przyklad nForce2 v2.0), albo sie instaluje ale potem po doinstalowaniu GFX wywala bluescreeny (nForce2 v1.13 i v1.14)...

 

Jesli sie komus udalo to bym poprosil o numerek sterow do nForce2 i numerek sterow do Radeonka...

 

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy ktos zaisntalowal na Epoxie 8RDA+ sterowniki do nForce2 a potem udalo mu sie doinstalowac grafike na Win 98 SE (swiezo postawiony, w pelni zupdejtowany)? Probowalem z Radeonem 9500, GF2MX'em i... nic - albo sie wiesza w czasie instalacji (jak na przyklad nForce2 v2.0), albo sie instaluje ale potem po doinstalowaniu GFX wywala bluescreeny (nForce2 v1.13 i v1.14)...

 

Jesli sie komus udalo to bym poprosil o numerek sterow do nForce2 i numerek sterow do Radeonka...

 

Dzieki!

Kilka dni temu na swojej 8RDA bez "+" instalowalem Win98SE :arrow: bez problemow o ktorych piszesz...

Kolejnosc instalowania: Windows :arrow: nForce2 2.03 :arrow: Detonators 43.45 :arrow: SB Live! :arrow: DX9

Wszystko smiga w jak najlepszym porzadku - przeciez w sterach 2.03 do 98SE nie ma sterow do grafiki, sa one w sterach dla ME

 

Cytat z stronki Nvidii

"Due to OS issues, we recommend that you first install the nForce component drivers, reboot, and then install the display driver."

 

Ja tak zrobilem i wszystko smiga bez problemow :idea:

Moze cos sie przegrzewa, zasilacz/proc/pamiec nie wyrabia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnosc instalowania: Windows  :arrow:  nForce2 2.03  :arrow:  Detonators 43.45  :arrow:  SB Live!  :arrow:  DX9

Wszystko smiga w jak najlepszym porzadku - przeciez w sterach 2.03 do 98SE nie ma sterow do grafiki, sa one w sterach dla ME

 

Cytat z stronki Nvidii

"Due to OS issues, we recommend that you first install the nForce component drivers, reboot, and then install the display driver."

a jeszcze lepiej by było tak:

 

system :arrow: nv2.03 :arrow: dx9 :arrow: reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QRWA!

Ten epox zaczyna mi sie pierdzielic. Mowilem juz raz że podczas pisania (SIC) na klawiaturze oraz cłuchania muzyki strasznie mi dzwięk przerywa. Mslalem ze to bedzie zasilka. Poczekałem i wymienilem na fortrona 300W GTP i mam super napiecia a dalej przeskoki w muzyce panuja. W dodatku teraz to mam jeszcze gorzej. Bo kurna po jakims czasie pisania na klawiaturze dzwiek zaczyna mi sie przeksztalcac ( cos jakby efekt KOSMITA ktory mozxena sobie ustawic w panelu nVidii....... tylko ze ja tego ne ustawialem.....).........

Przykleilem fajny radiator na mostek poludniowy i sie troche grzeje ten radiator ale an pewno jest lepiej niz bez. Temperatura bardzo spadla bo kurka mam tego radiatorka z cieniutkimi finami ( wszystko miedziane ) na kleju miedzianym.......

za niedlugo bede wymienial jeszcze chlodzenie na mostek polnocny.......

Poloze blok wodny albo na poludniowy albo na polnocny ( jeszcze nie wiem na co ) a jezeli amoniak bedzie mial czas to zrobi mi jeszcze jeden blko ktory dam na drugi mostek.

Jak na razie mysle ze chlodzenie mam wystarczajace . Temperatura przy pisaniu na klawiaturze to 33*C. Procek podkrecony na 11 x 166. pamiatki 333. Nawet jezeli daje wyzsze V to nic to nie daje. A proc bez zmiany V moze pojsc na 11 x 185 i to stabilnie. Tylko ta muzyczka przerywajaca mnie wkurza. Czasami dzieje sie tak z grami. Ze dzwiek z obrazem robi regularne przerwy.

 

Prosze pomozcie mi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie w jakimś serwisie przeczytałem że wyszedł nowy

mostek północny Crush 18D i nie była to informacja nadana

1 kwietnia a w instrukcji od EP-8RDA+ napisany jest dokładnie taki sam mostek.

Czy któraś ze stron sie czasem nie myli.

I napisano też że wprowadzi on :D FSB200 :D .

Serwis to polska nie oficjalna strona Nvidii czyli www.nvidia.pl

News to http://www.nvidia.pl/index.html?200303261146463

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje najlepsze timingi to 7-2-2-2,5  :) ( tym bardziej to nie jest moim ostatnim słowem w tej kwestii  :lol: )

no powiem, ze cienko jak na te pamieci. moje wczoraj polecialy na 420 cas2 przy podniesionym do 2.7V napieciu super stabilnie.

natomiast nie chca dzialac ponad 333 na cas3, co dziwne. ale poniewaz chodza na cas2, to sie nie martwie.

 

2x210 na 5,3,3,2.

 

Cienko, ponieważ mój zasilacz to mega-<span style="color:red;">[ciach!]</span>o i nic więcej na nim nie uzyskam. Teraz gdy mam zasilke Chiefteca 420W moje timingi sa takie 3-3-2-2 przy ustawieniach 12x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>!

Ten epox zaczyna mi sie pierdzielic. Mowilem juz raz że podczas pisania (SIC) na klawiaturze oraz cłuchania muzyki strasznie mi dzwięk przerywa. Mslalem ze to bedzie zasilka. Poczekałem i wymienilem na fortrona 300W GTP i mam super napiecia a dalej przeskoki w muzyce panuja. W dodatku teraz to mam jeszcze gorzej. Bo kurna po jakims czasie pisania na klawiaturze dzwiek zaczyna mi sie przeksztalcac ( cos jakby efekt KOSMITA ktory mozxena sobie ustawic w panelu nVidii....... tylko ze ja tego ne ustawialem.....).........

Przykleilem fajny radiator na mostek poludniowy i sie troche grzeje ten radiator ale an pewno jest lepiej niz bez. Temperatura bardzo spadla bo kurka mam tego radiatorka z cieniutkimi finami ( wszystko miedziane ) na kleju miedzianym.......

za niedlugo bede wymienial jeszcze chlodzenie na mostek polnocny.......

Poloze blok wodny albo na poludniowy albo na polnocny ( jeszcze nie wiem na co ) a jezeli amoniak bedzie mial czas to zrobi mi jeszcze jeden blko ktory dam na drugi mostek.

Jak na razie mysle ze chlodzenie mam wystarczajace . Temperatura przy pisaniu na klawiaturze to 33*C. Procek podkrecony na 11 x 166. pamiatki 333. Nawet jezeli daje wyzsze V to nic to nie daje. A proc bez zmiany V moze pojsc na 11 x 185 i to stabilnie. Tylko ta muzyczka przerywajaca mnie wkurza. Czasami dzieje sie tak z grami. Ze dzwiek z obrazem robi regularne przerwy.

 

Prosze pomozcie mi.

 

Pozdrawiam

kurka nikt nie wie co mam zrobic?

podobno ten topic ma pomagac. a jak na razie nie uzyskalem pomocy.

jedyne co widze na tym toipcu to to ze "kupilem sobie epoxa . taaak? ja tez, ale fajnie "

ja potrzebuje konkretnej pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>!

kurka nikt nie wie co mam zrobic?

podobno ten topic ma pomagac. a jak na razie nie uzyskalem pomocy.

jedyne co widze na tym toipcu to to ze "kupilem sobie epoxa . taaak? ja tez, ale fajnie "

ja potrzebuje konkretnej pomocy

poczytaj trochę wcześniej a dowisz się że małem pewien problem i cała gramada ludzi starała mi sie pomóc NO I MI POMOGLI :) może ty też się doczekasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka nikt nie wie co mam zrobic?

podobno ten topic ma pomagac. a jak na razie nie uzyskalem pomocy.

jedyne co widze na tym toipcu to to ze "kupilem sobie epoxa .  taaak? ja tez, ale fajnie "

ja potrzebuje konkretnej pomocy

A jak przestaniesz podkręcać to też masz takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>!

Ten epox zaczyna mi sie pierdzielic. Mowilem juz raz że podczas pisania (SIC) na klawiaturze oraz cłuchania muzyki strasznie mi dzwięk przerywa. Mslalem ze to bedzie zasilka. Poczekałem i wymienilem na fortrona 300W GTP i mam super napiecia a dalej przeskoki w muzyce panuja. W dodatku teraz to mam jeszcze gorzej. Bo kurna po jakims czasie pisania na klawiaturze dzwiek zaczyna mi sie przeksztalcac ( cos jakby efekt KOSMITA ktory mozxena sobie ustawic w panelu nVidii....... tylko ze ja tego ne ustawialem.....).........

Przykleilem fajny radiator na mostek poludniowy i sie troche grzeje ten radiator ale an pewno jest lepiej niz bez. Temperatura bardzo spadla bo kurka mam tego radiatorka z cieniutkimi finami ( wszystko miedziane ) na kleju miedzianym.......

za niedlugo bede wymienial jeszcze chlodzenie na mostek polnocny.......

Poloze blok wodny albo na poludniowy albo na polnocny ( jeszcze nie wiem na co ) a jezeli amoniak bedzie mial czas to zrobi mi jeszcze jeden blko ktory dam na drugi mostek.

Jak na razie mysle ze chlodzenie mam wystarczajace . Temperatura przy pisaniu na klawiaturze to 33*C. Procek podkrecony na 11 x 166. pamiatki 333. Nawet jezeli daje wyzsze V to nic to nie daje. A proc bez zmiany V moze pojsc na 11 x 185 i to stabilnie. Tylko ta muzyczka przerywajaca mnie wkurza. Czasami dzieje sie tak z grami. Ze dzwiek z obrazem robi regularne przerwy.

 

Prosze pomozcie mi.

 

Pozdrawiam

kurka nikt nie wie co mam zrobic?

podobno ten topic ma pomagac. a jak na razie nie uzyskalem pomocy.

jedyne co widze na tym toipcu to to ze "kupilem sobie epoxa . taaak? ja tez, ale fajnie "

ja potrzebuje konkretnej pomocy

Jaki system :?::?:Jakie stery do mobo, grafy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZYKLADOWY ZESTAW

 

jaki moglby byc przykladowy, OPYMALNY zestaw?

 

8RDA+ GRAFA + RAM 

 

m@j3R

Dla mnie optymalny zestawik to: 8RDA+, Radzio 9100/9000 Herca, Gigabyte'a albo ATI :) oraz 2 x TwinMOS 400 256MB :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, na swoje nieszczęcie @ trochę na 8rda+ rev.1.1 a3 i wszystko było oki do momentu gdy dałem za duży mnożnik na proca, płytka jak zwykle się nie podniosła, ale tym razem po resecie zworką, mobo woła o dyskietkę z biosem, jak jej nie dam tej dyskietki to idzie dalej, ale do biosu wejść nie mogę, po resecie płyta nie wstaje, i znowu trzeba zworką resetować, w związku z tym moje pytanie, czy jeżeli dam jej dyskietkę z biosem to po takim update'cie płytka będzie chodzić oki (?), czy będę musiał bawić się w dawanie biosu na programator (?), czy ktoś miał już taki problem, aha, nie miałem komunikatu w stylu 'bios checksum error', z tego co widzę (w windzie) po vcore, to płyta jest teraz na ustawieniach default, ale głowy nie dam, bios resetowałem zworką wielokrotnie i ciągle woła o dyskietkę, wyjęcie baterii też nie pomaga, będę wdzięczne za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, problem rozwiązany, podziękowania dla skolim'a ponieważ to najprawdopodobniej dzięki niemu się udało, jeszcze raz wyjąłem baterję, tym razem na ponad godzinę, reset zworką, i ... kilka razy pw switch'em, i tym razem pomogło, ale zastanawiam się co by się stało gdybym dał tą dyskietkę, i dlaczego płytka się tak dziwnie zachowywała, mam/miałem najnowszy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZYKLADOWY ZESTAW

 

jaki moglby byc przykladowy, OPYMALNY zestaw?

 

8RDA+ GRAFA + RAM  

 

m@j3R

Dla mnie optymalny zestawik to: 8RDA+, Radzio 9100/9000 Herca, Gigabyte'a albo ATI :) oraz 2 x TwinMOS 400 256MB :).
grafa mi nie pasi..........

ta plytka powinna miec na pokladzie cos fajnego z apg 8x........

radek 9500 i wszystko pozostale co wymieniles. to moja propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie jestem od niedawna posiadaczem plyty 8RDA.

I nie wiem jak ustawic pamieci i jak sprawdzic czy faktycznie chodza jako Dual.

Sprzet mam taki:

Athlon 1800

Epox 8RDA

512 MB DDR (2 x 256 Twinmos 333)

I Radeon 9500 Pro 128 MB

Wielkie dzieki z gory za jakakolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  

Mam pytanie jestem od niedawna posiadaczem plyty 8RDA.

I nie wiem jak ustawic pamieci i jak sprawdzic czy faktycznie chodza jako Dual.

Sprzet mam taki:

Athlon 1800

Epox 8RDA

512 MB DDR (2 x 256 Twinmos 333)

I Radeon 9500 Pro 128 MB

Wielkie dzieki z gory za jakakolwiek pomoc

wystarczy ze walniesz do prawidlowych miejsc te ramy i nie ma szans zeby nie dzialalo. z tego co wiem nie da sie tego wlaczyc lub wylaczyc w biosie...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie jestem od niedawna posiadaczem plyty 8RDA.

I nie wiem jak ustawic pamieci i jak sprawdzic czy faktycznie chodza jako Dual.

Sprzet mam taki:

Athlon 1800

Epox 8RDA

512 MB DDR (2 x 256 Twinmos 333)

I Radeon 9500 Pro 128 MB

Wielkie dzieki z gory za jakakolwiek pomoc

 

Czytaj: Patrz pierwsza strona tego topic'a. Tam wszystko jest na temat pamięci.

Proszę o czytanie całego topica a nie po łebkach, na to on jest aby wyeliminować powtarzające siem pytania 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp , dentki 40,72 ( teraz mam grafe gf 3 ti 200 winfasta oraz stary do mobo takie jak na plytce 2,03 chyba

Masz zainstalowane SP1 :?:

nie. nie mam. a czy to duzo zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...