Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz do czego będziesz jej używał ??

Jeśli tylko muza stereo to chyba

- Prodigy 7.1 Hi-fi

-Audiotrak Prodigy Hd2

czy też do filmów gierek to pomyśl o Asus Xonar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby Solo 7c zagrały lepiej niż WHARFEDALE DIAMOND 9.1. Za 600zł napewno nie kupiłbym żadnej karty muzycznej z myślą o Solo 6/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z miłą chęcią chciałbym sobie posłuchać SOLO na Xonarze DX.

Granie dźwiękówek Creta do SOLO nie pasuje... może Xonar byłby ok.

 

HD2 czy siakieś E-MU to stricte muzyka...

 

Może kiedyś wpadnie DX miast integry - bo jeszcze niedługo będą dwa komplety głośników do kompa, a na integrze to czasem i w grach/filmach kiepsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak co do dostępności Solo7c - nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta, ale jest jeszcze jeden polski sklep w którym idzie je kupić, i z tego co widać to mają je na stanie :D: http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=221

nie maja na stanie dopiero od 8 sierpnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie dźwiękówek Creta do SOLO nie pasuje... może Xonar byłby ok.

Hmm to nawet znane Audigy SB 0090 nie zagra dobrze w duecie z Solo?? Nie mówie to o audiofilskich doznaniach tylko akceptowalnym graniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

Różnicę na korzyść SOLO usłyszy każdy (względem poprzednich zestawów pc głośników).

Ale SB0090 vs HD2 - tu już nie.

 

Mnie może nie pasować, innemu tak, innym w ogóle to obojętne.

 

Napewno lepiej kupić SB0090/SB Live! 24bit za te 40-50zł niż siedzieć na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nawet znane Audigy SB 0090 nie zagra dobrze w duecie z Solo?? Nie mówie to o audiofilskich doznaniach tylko akceptowalnym graniu :wink:

Poziom akceptowalności dla każdego jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dośc pilne pytanie - doszły do mnie Solo6c bez pilota - czy da się je bez owego pilota uruchomic?

Wtyczka wpięta do kontaktu, głośniki połączone wzajemnie i do komputera (czy też odtwarzacza mp3, wsio ryba), włącznik pstryknięty i... nic.

Wyświetlacz się nie świeci, głośniki nie grają. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dośc pilne pytanie - doszły do mnie Solo6c bez pilota - czy da się je bez owego pilota uruchomic?

Wtyczka wpięta do kontaktu, głośniki połączone wzajemnie i do komputera (czy też odtwarzacza mp3, wsio ryba), włącznik pstryknięty i... nic.

Wyświetlacz się nie świeci, głośniki nie grają. Jakieś pomysły?

Podłącz je pod wejście AUX i pokręć potencjometrem z tyłu ;] Jeśli po włączeniu wyświetlacz się nie świeci (powinien wyświetlać dwie poziome kreski "- -") to coś jest uwalone... Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci da resampling z 44 na 48 ? jak praktycznie wszystko jest nagrane w 16bit/44khz ?

Jakbyś nie wiedział, Twoja karta (jak wszystkie z serii 10k1) resamplują wszystko co ma mniejszą częstotliwość próbkowania od 48kHz, właśnie do tego poziomu, by potem zrobić downsampling. Skutki? Pojawiają się zniekształcenia intermodulacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz je pod wejście AUX i pokręć potencjometrem z tyłu ;] Jeśli po włączeniu wyświetlacz się nie świeci (powinien wyświetlać dwie poziome kreski "- -") to coś jest uwalone...

 

Dzięki, psiute i już.

 

A pilota nie miało byc - sprzedawca przysłał mi Solo6c bez pilota jako Solo6 ;-)

Ale póki co obsługa miła i nie robi problemów z oddaniem sprzętu.

Nic to, będę czekał na następną dostawę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, psiute i już.

 

A pilota nie miało byc - sprzedawca przysłał mi Solo6c bez pilota jako Solo6 ;-)

Ale póki co obsługa miła i nie robi problemów z oddaniem sprzętu.

Nic to, będę czekał na następną dostawę :-(

Jeśli nie masz w SOLO 6C pilota to tracisz możliwość regulacji niskich i wysokich tonów oraz wyboru źródła dźwięku, a aby wyregulować głośność musisz wkładać łapę za głośnik więc to nie jest to samo co SOLO 6...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w SOLO 6C pilota to tracisz możliwość regulacji niskich i wysokich tonów oraz wyboru źródła dźwięku...

Wiem. Sprzedawca nie wiedział.

Gdyby nie to, że są psiute, skończyłoby się na dosłaniu pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac dlaczego? Serio pytam, bo wg. mojego rozumowania to nie ma zbytniego sensu...

Było o tym już pisane wielokrotnie od bardzo dawna ! Marcin Ci już napisał. Creashit'y Audigy, Live! resamplują zawsze do 48 K przy użyciu najprostrzego i najgorszego algorytmu jaki można sobie tylko wyobrazić ... dzięki temu przy odtwarzaniu 44,1K masz kilku-kilkunasto procentowe zniekształcenia IMD Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wiedział, Twoja karta (jak wszystkie z serii 10k1) resamplują wszystko co ma mniejszą częstotliwość próbkowania od 48kHz, właśnie do tego poziomu, by potem zrobić downsampling. Skutki? Pojawiają się zniekształcenia intermodulacyjne.

no ale przeciez mam na sztywno ustawione 44 wiec po jakiego grzybola ma mi cos resamplowac skoro o to nie prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko na szybko uzywa ktos x-fi Extreme Music z Solo 7C? Przy jakich ustawieniach to najlepiej gra z foobarem? :> Właśnie sie zastanawiam czy zmieniac na Xonara DX zwłaszcza ze mozna je juz w okolicach 200zł dorwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko na szybko uzywa ktos x-fi Extreme Music z Solo 7C? Przy jakich ustawieniach to najlepiej gra z foobarem? :> Właśnie sie zastanawiam czy zmieniac na Xonara DX zwłaszcza ze mozna je juz w okolicach 200zł dorwac.

Nie ma uniwersalnych ustawień do x-fi. Wszystko zależy od tego czego słuchasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko na szybko uzywa ktos x-fi Extreme Music z Solo 7C? Przy jakich ustawieniach to najlepiej gra z foobarem? :> Właśnie sie zastanawiam czy zmieniac na Xonara DX zwłaszcza ze mozna je juz w okolicach 200zł dorwac.

Mam X-Fi Gamer, a to prawie to samo co Music, zwłaszcza w kwestii muzyki. Nie wiem jak gra z foobarem, ale X-Fi w ogóle nie najlepiej gra. Więc jak masz możliwość to bierz Xonara i zapomnij o X-Fi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...