Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

A co do microlabów PRO3 to one przypadkiem nie grają lepiej od solo6c/7c? Mają większe speakery o 1,5" (8") i niżej schodzą (35Hz-20KHz) i tylko trochę ciszej grają. Opłaca sie je brać za 300zeta?

O i jeszcze jedno ilu calowe speakery mają 5c? bo na microlab.cn opisane są tylko same 5. Czy mają parametry i wygląd jak tu http://www.allegro.pl/item482011050_glosni...mocne_basy.html

Jakby ktoś by mógł niech zrobi ich zdjęcie (bo z allegro wynika że c5tki posiadają wyświetlacz?) i ogólnie sporo one odstają od 6-tek i jak się mają do pro3?

uuu wiem sporo pytań... :mrgreen: ale z góry dzięki za pomoc.

jesli chodzi o pro3 to raczej nie kupisz ich za 300zl . W Inermaxie http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=220 jest napisane ze kosztuja 290 ale dostalem takiego maila na ich temat:

witam!!!

głosniki będą dostępne od przyszłego tygodnia -sroda/czwartek - cena ulegnie zmianie, bedzie wyzsza

pozdrawiam

grzegorz nowak

INERMAX POLSKA

 

Mail przyszedl wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i jeszcze jedno ilu calowe speakery mają 5c? bo na microlab.cn opisane są tylko same 5.

W odpowiedzi na pytanie(dane techniczne):

*Amplifier specification:

Power output 40Wx2 RMS

Frequency response 5Hz - 70kHz

Sensivity Input 440mV

Separation >= 55 dB

S/N 85dB

 

*Acoustic specification:

Frequency response 53Hz-20kHz

Sensivity 88dB

 

*Driver unit 5.25" (magnetically shielded) +1"

 

*Product size (DxWxH) 174x257x309mm

 

 

 

Jeśli się gdzieś pomyliłem, to poprawcie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nowe ceny u Midasa: 6c - 320, 7c - 450 (!!!)... Jak uwazacie, warto doplacic dodatkowe ~70zl do pierwotnej ceny 6c?

Kij im wszystkim w oko, takie sympatyczne podsumowanie ode mnie.

 

Znajomy poszukuje 7c poniżej 400zł z przesyłką, jeśli ktoś byłby skłonny odstąpić zapraszam na pw, napewno się dogadamy.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strony midasa:

 

"W tym tygodniu wjeżdżają do naszego magazynu głośniki serii Solo6c oraz Solo7c. Cena będzie oscylować w granicach 320zł za SOLO6c, oraz 450zł za SOLO7C. Są to sugerowane wartości, które jeszcze mogą ulec zmianie. Dokładne info będzie rozsyłane na adresy e-mail klientów, którzy zamówili w/w produkty."

 

czyzby kolejne szoki cenowe?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strony midasa:

 

"W tym tygodniu wjeżdżają do naszego magazynu głośniki serii Solo6c oraz Solo7c. Cena będzie oscylować w granicach 320zł za SOLO6c, oraz 450zł za SOLO7C. Są to sugerowane wartości, które jeszcze mogą ulec zmianie. Dokładne info będzie rozsyłane na adresy e-mail klientów, którzy zamówili w/w produkty."

 

czyzby kolejne szoki cenowe?:D

i tak lepiej niz w infosofcie bo oni to zadnych info nie wysylaja a ni nie umieszczaja...ciekawe kiedy te maile wysla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że pytałem w piątek o cene głośników ( kurs dolara był wyższy w piątek) i dostałem odpowiedz że około 440zł, a dzisiaj mamy poniedzialek, kurs dolara spadł delikatnie, a cena wzrosła o 10zł a to i tak tylko "sugerowane wartości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Midas już zamówił to znaczy, też że płaci starym kursem, nie wiadomo pewnie kiedy więc i ile to kosztowało, ale cóż, nie obniży ceny tylko z racji tego, że w dniu dostawy dolar będzie tańszy, choćby za darmo $ rozdawali on sprzeda po starym kursie. To akurat można zrozumieć. Ciekawe jak z tymi vigoolami, bo też miał sprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij im wszystkim w oko, takie sympatyczne podsumowanie ode mnie.

 

Znajomy poszukuje 7c poniżej 400zł z przesyłką, jeśli ktoś byłby skłonny odstąpić zapraszam na pw, napewno się dogadamy.

Znajomemu gratuluję poczucia humoru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Midas już zamówił to znaczy, też że płaci starym kursem, nie wiadomo pewnie kiedy więc i ile to kosztowało, ale cóż, nie obniży ceny tylko z racji tego, że w dniu dostawy dolar będzie tańszy, choćby za darmo $ rozdawali on sprzeda po starym kursie. To akurat można zrozumieć. Ciekawe jak z tymi vigoolami, bo też miał sprowadzić.

a no tak

 

Witam,

Glosniki microlaba maja wpasc do naszego magazynu w tym tygodniu. Cenab bedzie oscylowac w granicach 320zl za solo6c oraz 450zl za solo7c.

 

Dziekuje za przekazane sugestie.

 

Model C2138 z informacji mi dostepnych nie jest juz produkowany przez Vigoole, jest produkowany model zastepczy C2128, ktory rozni sie tylko kolorem. C2128 raczej nie bedzie dostepny przy tej dostawie.

 

Pana sugestie zostana wziete pod uwage przy skladaniu zamowienia. Dokladne modele oraz ceny beda znane byc moze juz w tym tygodniu, bedzie informacja podania na stronie glownej sklepu.

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko mowiac troche denerwuja mnie te podwyzki cen... to cale nakrecanie...

 

1. jestem ciekaw ile osob, podobnie jak ja, zamowilo w kazdym z tych trzech sklepow glosniki. rotfl

2. jestem ciekaw ile osob zrezygnuje z 7c, a wybierze 6c (przy obecnych cenach roznica wynosi AZ ok. 120zl, a jaka byla wczesniej?). kpina

 

czy ceny innego sprzetu komputerowego tez tak poszly w gore? ach Ci 'monopolisci'... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc Zauważ, że jeśli Midas zapłacił starym kursem, to w żadnym stopniu kwota nie powinna ulec zmianie, tymbardziej jak powiedział 440, to powinno owe 440 zostać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko mowiac troche denerwuja mnie te podwyzki cen... to cale nakrecanie...

 

1. jestem ciekaw ile osob, podobnie jak ja, zamowilo w kazdym z tych trzech sklepow glosniki. rotfl

2. jestem ciekaw ile osob zrezygnuje z 7c, a wybierze 6c (przy obecnych cenach roznica wynosi AZ ok. 120zl, a jaka byla wczesniej?). kpina

 

czy ceny innego sprzetu komputerowego tez tak poszly w gore? ach Ci 'monopolisci'... :(

Jedno czego się nauczyłem przy obserwacji forum-sklep to to, że przez te nasze zachwyty ceny idą w górę. Więc nie narzekaj na różnicę bo jeszcze 6C podskoczą i będziesz miał mniejszą, będzie dobrze? Wątpie... ;)

 

HPS, to że ceny są "płynne" to niestety prawda. Nie ma co kryć sprzedawców bo i tak robią co chcą a kurs nie wiele ma do gadania. Aczkolwiek dolec dziś na 2.93 skoczył, ja tam mam nadzieję że nie podrożeją jeszcze bardziej i tyle. Nie ma co liczyć na niższe ceny, więc niestety albo kupmy albo się buntujmy to może coś wykombinują dla niższych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów wyciągnąłem moje zakurzone Gienki SP-HF 1250X.

Bałem się, że nie zagrają:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Tak wygląda kolumna po "zderzeniu czołowy" - tzn. spadł mi karton z Gienkami z 2m szafy na płask na panele...

Ogólnie głośniki całe, lekko wyszczerbiona buda, połamana maskownica... no i ten panel :E Czasem przerywa lewy kanał jak się źle pokręci pokrętłami... ale działają - nie wpływa to na jakość dźwięku - nie słyszę przekłamań/szumów/buczenia.

 

Ale wracając do rzeczy:

Nawet dodając im niskich tonów (2000X), odejmując moim Solo niskie tony (6C)...

 

Różnice między 2000X a SOLO-6C wg. mnie będzie w stanie się usłyszeć (ofkoz Gienki pod HD2 i RCA od Klotza są).

 

Gienki po regulacji pokręteł potrafią zagrać nieźle, to trzeba im przyznać - ale jednak to nie to co SOLO.

 

No ale za 130zł to i tak nic lepszego niż 1250X nie kupimy, a za 160zł nic lepszego od 2000X również...

 

Ot jednak jak mamy kasę na SOLO - nie zastanawiać się i... czekać aż się pojawią w sklepie - 6C będa idealne.

 

Piszę to bo pytania Gienki vs Solo przewijają się cały czas... a topic się jednak rozrósł - nie każdy używa opcji szukaj...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy razem z glosnikami beda wszystkie potrzebne przewody do podłaczenia ich do komputera?

Całe standardowe okablowanie niezbędne do podłączenia głośników z kompem jest w komplecie. Jak chcesz to możesz na własną rękę kupić jakieś lepsze kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena głośników zależy od:

-popytu

-podażu

-kursu dolara

 

nie wiem co sie plujecie, że jakiś skandal, podwyżki cen itp.

nie liczcie na spadek ceny głośników jeszcze przez długi czas;

na spadek dolara tez nie liczcie;

przy takim nastawieniu na to, że kupicie solo też nie liczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że pierwsza partia Solo6, kiedy prawie nikt nie wiedział o tym; była ściągnięta przez I-soft dla jakiegoś odbiorcy z Wa-wy za 500zł/sztuka:) Napisałem o tym kiedyś. Nie wiem jaki był wtedy kurs dolara, ale raczej słaby.

 

Za 320zł nadal brać; chociaż szkoda, że piękne czasy już minęły;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena głośników zależy od:

-popytu

-podażu

-kursu dolara

 

nie wiem co sie plujecie, że jakiś skandal, podwyżki cen itp.

nie liczcie na spadek ceny głośników jeszcze przez długi czas;

na spadek dolara tez nie liczcie;

przy takim nastawieniu na to, że kupicie solo też nie liczcie.

dokladnie marudza majac w tej cenie plastikowe x2300...jakby wydawali 2k co najmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena głośników zależy od:

-popytu

-podażu

-kursu dolara

Jak się widzi napaleńców, którzy zamawiają w trzech sklepach jednocześnie, czasem po dwie sztuki, aby potem sprzedać - to jaki jest rzeczywisty popyt? Większość sklepów po 450 złotych sprzeda, jak będą na stanie gwizdną 470, połowa gości odpadnie bo pozamawiali gdzieś indziej... sprzedawcy się nie będą zastanawiać bo mają ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście wybrali Solo 5c czy Genius 2000X? Jeszcze tak się zastanawiałem nad Microlab - PRO3 ale to już trochę wyższa cena. No chyba że nprawde było by warto dopłacić. Ale z tego zestawu co jest najlepsze a co najgorsze?

 

Głośniki będą dla dziewczyny pod laptopa, teraz ma jakieś stare samsungi 2.1 i wypadało by zmienić. Solo 7c troche za drogie też a zresztą nie wiem czy jej by były potrzebne(aczkolwiek jeśli kasa by było to czemu się nie zastanowić :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie marudza majac w tej cenie plastikowe x2300...jakby wydawali 2k co najmniej

Heheh Z-2300 kosztują tylko u nas jakby były ze złota, wszyscy uwielbiają Vat :) :razz: w USA można łyknąć nówki za 90-100 dolców max a używane za 50$ no ale co jak co to Z-2300 wypadają ot tak znaczy przenoszą wszystko i usłyszysz każdy szczegół ale bas zalewa pasmo i trzeba gimnastyki, ostatecznie i tak nie da się wyregulować tego tak jakby człowiek chciał choć jest znacznie lepiej.

Ceny zestawów w stylu Z-4,Z-2300 to gwałt na Polskim obywatelu :) szczególnie Z-4 które mają nie wiele wspólnego z Z-2300 .

Słuchając solo6C wcześniej a teraz mając okazje przetestować 7c dokładniej mogę powiedzieć, że tam różnic jako takich w szczegółach to nie uświadczyłem w porównaniu do Z-2300 ale Solówki 7c w sumie całe pasmo jest lepiej eksponowane, dzwięk jest mniej męczący i bardziej absorbujący czyli co tu dużo pisać w skrócie po prostu to co daję frajdę ze słuchanie muzyki.

Miłośnikom miękkiego i mocnego basu + :kijem: straszliwego dance'u nowej generacji czy hardstyle'u ten akurat lubię :) ale wybrane utwory ;) raczej polecam pozostać przy zestawach 2.1 bo przewyższają w tym gatunku każde solówki.

Solo7c daje radę pod względem basu, częstują nas fajnym basikiem, napiszę dyplomatycznie zrównoważonym :) i ogólnie to za 450zł obecnie dziś to Stereo jest warte złotówek na nie wydanych kurde nie wierze, że to powiedziałem :).

6c choć słuchałem już jakiś czas temu na D2 jest dobre ale nie zrobiło na mnie wrażenia wiele większego od Gienków na tej samej karcie :sad: i posiadaczom Z-2300 raczej bym polecił dłuższe testy z konsolą THX i EQ zakładając, że mają kartę Creaszita w celu zrównoważenie suba/satelitek i wycisnąć je do ostatka zamiast na siłę pchać się w 6c, mocno doradzam dozbierać kasę zaczaić się jak będą dostępne i kupić 7c wtedy zakup będzie w 100% usprawiedliwiony, ewentualnie poprosić znajomego w Rosji o kupno i przesyłkę.

 

Dla posiadaczy Solówek 6c nie obrażajcie się taka prawda lepiej było dozbierać do 7c bo to stereo rox no chyba, że kupujecie pierwsze głośniczki a wcześniej korzystaliście z jakiś głośników wyposażonych w technologię z marketu to 6c zerwą wam skarpety.

Ewentualnie jak ktoś wie, że nie będzie mógł dorzuć do 7c no to jednak 6c ale z czegoś pokroju Gienków czy Z-2300 raczej bym odradzał na nie przeskakiwać i polecał wyżyłować portfel na 7c.

 

Odsłuch 7c był przeprowadzony na X-fi

 

Dodam jeszcze notkę ;) wrażenia z odsłuchu tu przedstawione są tylko subiektywną opinią autora postu a także autor nie będzie reagował na próby linczu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega mlun się zastanawiam między 5c a 2000x (a może 3000a), albo PRO3.

Z tym, że faktycznie 6c mają być niedługo na stanach, ale znów cena 320? Nie chce mi się wierzyć. To, że za tyle stoją na stronie oznacza tyle co nic. Przyjdą na magazyn, pójdzie info do Pana informatyka i będzie coś pod 400 jak nie więcej. Poza tym rozejdą się zanim się pojawią ><

A wtedy to tylko zostaje wybór między 'budżetowymi' 2000x a PRO3 (też budżetowe, ale jakby mniej ;))

Także póki co się wstrzymuję z decyzją

Edytowane przez s0czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...