Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

parę stron temu pisałem o moim problemie z nowymi 4c - chodziło o to że wyświetlacz poziomu głośności pokazywał tylko jedną cyfrę, po 2 czy 3 dniach doszedł kolejny problem - głośniki grając na 40 czy 50 volume ściszały się same o jakieś 70-80%, do tego dochodziły zniekształcenia dźwięku a bas stawał się pierdzący, wręcz nie dało się tego słuchać - posłałem mikrusy do reklamacji bo i tak miałem to zrobić z powodu wyświetlacza - dziś dostałem je z powrotem, wyświetlacz działa ok, teraz nawet działa podpięcie pod PC [a nie AUX] ale ku mojemu zdziwieniu po 5 minutach grania dźwięk znowu się ściszył i zaczął charczeć

 

poszedłem z nimi do znajomego a potem do brata ciotecznego [jeden ma integre a drugi SB Live] - grały tu i tam ponad godzinkę i wszystko było ok, przyszedłem do domu i u mnie znów to samo, no załamka nie wiem co jest grane, zmieniałem już nawet kable ale nadal to nic nie daje, kolumny grają dobrze co najwyżej pięć minut, mam Xonara DX, podpinałem pod niego już 3 inne zestawy kolumn i dwie pary słuchawek i nic się nie działo, sprawdziłem na 2 wersjach sterowników i też nic to nie pomaga ale jestem skłonny ku temu że to wina właśnie dźwiękówki a nie głośników bo ta krzywa akcja występuje tylko u mnie, same problemy z tym zestawem niestety a w serwisie taki zonk też nie występował

 

ktoś ma jakiś pomysł co to może być? jak nie znajdę rozwiązania będę musiał to raczej pchnąć, mogę nawet wrzucić próbkę dźwiękową jak brzmi to charczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę stron temu pisałem o moim problemie z nowymi 4c - chodziło o to że wyświetlacz poziomu głośności pokazywał tylko jedną cyfrę, po 2 czy 3 dniach doszedł kolejny problem - głośniki grając na 40 czy 50 volume ściszały się same o jakieś 70-80%, do tego dochodziły zniekształcenia dźwięku a bas stawał się pierdzący, wręcz nie dało się tego słuchać - posłałem mikrusy do reklamacji bo i tak miałem to zrobić z powodu wyświetlacza - dziś dostałem je z powrotem, wyświetlacz działa ok, teraz nawet działa podpięcie pod PC [a nie AUX] ale ku mojemu zdziwieniu po 5 minutach grania dźwięk znowu się ściszył i zaczął charczeć

 

poszedłem z nimi do znajomego a potem do brata ciotecznego [jeden ma integre a drugi SB Live] - grały tu i tam ponad godzinkę i wszystko było ok, przyszedłem do domu i u mnie znów to samo, no załamka nie wiem co jest grane, zmieniałem już nawet kable ale nadal to nic nie daje, kolumny grają dobrze co najwyżej pięć minut, mam Xonara DX, podpinałem pod niego już 3 inne zestawy kolumn i dwie pary słuchawek i nic się nie działo, sprawdziłem na 2 wersjach sterowników i też nic to nie pomaga ale jestem skłonny ku temu że to wina właśnie dźwiękówki a nie głośników bo ta krzywa akcja występuje tylko u mnie, same problemy z tym zestawem niestety a w serwisie taki zonk też nie występował

 

ktoś ma jakiś pomysł co to może być? jak nie znajdę rozwiązania będę musiał to raczej pchnąć, mogę nawet wrzucić próbkę dźwiękową jak brzmi to charczenie

1. Usuń wszystko od Xonara, zdemontuj kartę i sprawdź na Integrze.

2. Jeśli się nic nie zmieni spróbuj Format C:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stestowałem na integrze i basy nadal nie brzmią czysto ale nie to jest najgorsze - na realteku przy 80-90 % głośności prawie nic nie słychać, także to też nie jest rozwiązanie i wciąż nie wiem co jest grane

 

pozostaje chyba tylko format :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość koszary

parę stron temu pisałem o moim problemie z nowymi 4c - chodziło o to że wyświetlacz poziomu głośności pokazywał tylko jedną cyfrę, po 2 czy 3 dniach doszedł kolejny problem - głośniki grając na 40 czy 50 volume ściszały się same o jakieś 70-80%, do tego dochodziły zniekształcenia dźwięku a bas stawał się pierdzący, wręcz nie dało się tego słuchać - posłałem mikrusy do reklamacji bo i tak miałem to zrobić z powodu wyświetlacza - dziś dostałem je z powrotem, wyświetlacz działa ok, teraz nawet działa podpięcie pod PC [a nie AUX] ale ku mojemu zdziwieniu po 5 minutach grania dźwięk znowu się ściszył i zaczął charczeć

 

poszedłem z nimi do znajomego a potem do brata ciotecznego [jeden ma integre a drugi SB Live] - grały tu i tam ponad godzinkę i wszystko było ok, przyszedłem do domu i u mnie znów to samo, no załamka nie wiem co jest grane, zmieniałem już nawet kable ale nadal to nic nie daje, kolumny grają dobrze co najwyżej pięć minut, mam Xonara DX, podpinałem pod niego już 3 inne zestawy kolumn i dwie pary słuchawek i nic się nie działo, sprawdziłem na 2 wersjach sterowników i też nic to nie pomaga ale jestem skłonny ku temu że to wina właśnie dźwiękówki a nie głośników bo ta krzywa akcja występuje tylko u mnie, same problemy z tym zestawem niestety a w serwisie taki zonk też nie występował

 

ktoś ma jakiś pomysł co to może być? jak nie znajdę rozwiązania będę musiał to raczej pchnąć, mogę nawet wrzucić próbkę dźwiękową jak brzmi to charczenie

Posłuchaj ziomek,napisz pytanie z problemem tam gdzie zrobiles zakup i może ci zawodowcy coś pomogą,od tego są ,jak nie to próbuj sam!zadzwoń bez pierduł!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

gdzie najlepiej kupić solo 7c tzn. w inermaxie, infosofcie, czy u midasa, chodzi mi o szybkość realizacji zamówienia, a także w przypadku jakiś problemów z głośnikami żeby załatwienie gwarancji nie trwało nie wiadomo jak długo, bo jak widać cena z dostawą jest prawie identyczna u wszystkich w granicach 500zł a 10 czy 15 zł nie robi dla mnie różnicy. Jeżeli mieliście jakieś problemy z którymś z tych sprzedawców to napiszcie o tym bo zawsze ostrzec innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj ziomek,napisz pytanie z problemem tam gdzie zrobiles zakup i może ci zawodowcy coś pomogą,od tego są ,jak nie to próbuj sam!zadzwoń bez pierduł!!!!!!!!

hehe nie rozśmieszaj mnie, zawodowcy? jacy zawodowcy? oni tylko sprzedają to, myślisz że znają się na tym i mają w pamięci setki konfiguracji do których można podłączyć ten sprzęt oraz związane z tym przypuszczalne problemy? grzecznie pytam i kto jest na poziomie oraz ma mniej więcej taki sam sprzęt ten może mi pomóc i doceniam to, temat ma w nazwie "dyskusja nt. Microlab..." więc to chyba normalne że wiążą się z tym nieraz też jakieś problemy a temat ma i tak ponad 100 stron więc chyba nie zajmę zbyt wiele miejsca, right? zwłaszcza że czytałem tu już posty o wiele bardziej nie na temat

 

poza tym nie przypominam sobie żebyśmy byli ziomkami, bez pierduł :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę otrzymałem przesyłkę z Inermaxu z 7c w środku (zamówione w czwartek - 6 dni wcześniej, wysłana we wtorek - nalepka kuriera na pudełku).

 

Wszystko jest okej, nie zaobserwowałem tych dziwnych dźwięków podczas włączania głośników. Natomiast przy wyłączaniu głośnik wysokotonywy 'pyka'. Nie zaobserwowałem także braku basu :)

Pilot jest. Pozostaje zaopatrzyć się w dłuższe kable i standy :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość koszary

hehe nie rozśmieszaj mnie, zawodowcy? jacy zawodowcy? oni tylko sprzedają to, myślisz że znają się na tym i mają w pamięci setki konfiguracji do których można podłączyć ten sprzęt oraz związane z tym przypuszczalne problemy? grzecznie pytam i kto jest na poziomie oraz ma mniej więcej taki sam sprzęt ten może mi pomóc i doceniam to, temat ma w nazwie "dyskusja nt. Microlab..." więc to chyba normalne że wiążą się z tym nieraz też jakieś problemy a temat ma i tak ponad 100 stron więc chyba nie zajmę zbyt wiele miejsca, right? zwłaszcza że czytałem tu już posty o wiele bardziej nie na temat

 

poza tym nie przypominam sobie żebyśmy byli ziomkami, bez pierduł :]

To był celowy żart z zawodowcami,hehe nawet łapiesz szybko!po drugie młodzieńcze to każdy polański to ziomal! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

gdzie najlepiej kupić solo 7c tzn. w inermaxie, infosofcie, czy u midasa, chodzi mi o szybkość realizacji zamówienia, a także w przypadku jakiś problemów z głośnikami żeby załatwienie gwarancji nie trwało nie wiadomo jak długo, bo jak widać cena z dostawą jest prawie identyczna u wszystkich w granicach 500zł a 10 czy 15 zł nie robi dla mnie różnicy. Jeżeli mieliście jakieś problemy z którymś z tych sprzedawców to napiszcie o tym bo zawsze ostrzec innych

w czerwcu tego roku kupowałem w infosofcie i było ok

a co do gwarancji no cóż ... nikt ci nie da gwarancji ;-) to są sklepy- nikt tam niczego nie naprawia (ewentualnie mogą wymienić na nowy sprzęt lub odesłać do producenta...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem format, głośniki pograły dobrze pół godzinki i znów to samo także w przeciągu kilku dni pójdą na sprzedaż [może ktoś chce?] gdyż najwidoczniej moja karta dźwiękowa nie współpracuje z nimi za dobrze, teraz tylko co ja znajdę d0 250 zł o podobnej jakości? chyba trzeba będzie się rozejrzeć za jakimiś gienkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wymienisz karty dzwiękowej? :) Jak na mój gust to jest niemożliwe, żeby głośniki mogły nie współpracować z kartą muzyczną...one tylko odbierają informacje, prawdopodobnie to karta dzwiękowa jest winna.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem format, głośniki pograły dobrze pół godzinki i znów to samo także w przeciągu kilku dni pójdą na sprzedaż [może ktoś chce?] gdyż najwidoczniej moja karta dźwiękowa nie współpracuje z nimi za dobrze, teraz tylko co ja znajdę d0 250 zł o podobnej jakości? chyba trzeba będzie się rozejrzeć za jakimiś gienkami

Czegoś takiego nie może być , że głośniki nie grają na Xonarze ;d . Patrzyłeś po formacie na samej Integrze ?? Mówisz że pół godziny grały dobrze więc poszedłbym na dłużej do kolegi i u niego sprawdził na spokojnie czy to samo się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość koszary

zrobiłem format, głośniki pograły dobrze pół godzinki i znów to samo także w przeciągu kilku dni pójdą na sprzedaż [może ktoś chce?] gdyż najwidoczniej moja karta dźwiękowa nie współpracuje z nimi za dobrze, teraz tylko co ja znajdę d0 250 zł o podobnej jakości? chyba trzeba będzie się rozejrzeć za jakimiś gienkami

Co ty za popeline siejesz!jak głośniki mogą nie pracować z kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo nowi właściciele 6c, dostaliście swoje brakujące piloty ?

dziś odebrałem swoje solo od M. i pilota brak :|

ale zauważyłem, że głośność można starować pilotem od Gienków 5000 przyciskami DVD i TV :lol2:

 

aha wyświetlacz na solówkach jest po prostu piękny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mówię, zmuszajcie ich do sprawdzenia paczki przed wysyłką.

od nowego roku zaczynam prowadzić swój dział o pc-audio na gazeta.pl i już się postaram o takie testy ;)

No to super! To będzie gdzieś tutaj? Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

dzisiaj dotarły do mnie solo 7c zamówione w infosofcie we wtorek o 22, powiem jedno głośniki są warte swojej ceny, po paru godzinach grania można usłyszeć różnice między jakością grania bezpośrednio wyciągniętych z pudła a teraz,ma początku miałem je podłączone do dvd lg a teraz mam do audigy 1 i powiem jedno dźwięk z audigy to kupa w porównaniu do tego z dvd, piosenki te same mp3 128kbps, no i głośniki rzeczywiście są ogromne i trzeba je ładnie rozstawić wtedy pokazują na co je stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie ładne tak zadawać to samo pytanie w dwóch miejscach, ale śpieszy mi się na odpowiedzi, a tu pasuje niegorzej:

 

Zastanawiam się nad modelami microlabów

Solo 7c

Solo 6c

H-300 (szczególnie na ich temat NIC nie mogę znaleźć)

 

pokój z 17m^2

problem rozmieszczenie - mam biurko 140x70cm przy którym siedzę 6c/7c pewnie musiałyby na tym biurku stać (ewentualnie coś bym innego kombinował, ale nie będzie łatwo), H-300 bym sobie rozstawił jakoś sensowniej po podłodze (większe pole manewru)

 

Zależy mi jednak głównie na jakości dźwięku przy muzyce (rock, metal)

 

I teraz pytanie co tu brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz to samo pytanie w kilku różnych wątkach? Zajrzyj do pierwszego w którym zadałeś pytanie a nie zaśmiecaj forum tylko dlatego że musisz to wiedzieć JUŻ i TERAZ i tak bardzo Ci się śpieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu w dwa wieczory całego tego wątku, postanowiłem zanabyć Solo 6c. Zobaczymy, jak się współpraca z Infosoftem potoczy, niemniej jednak zdecydowałem się na odbiór osobisty sprzętu.

 

Z tego co wydzwaniałem do sprzedawców ML - to widzę że Solówki nadal schodzą jak ciepłe bułeczki :)

 

Więcej wrażeń po Nowym Roku, jak dostanę sprzęt w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem swoje: Microlaby 7c oraz Audiotrack HD2 - fajnie to grało, rzekłbym bardzo fajnie tylko "nie tak fajnie jak tutaj się piszę :)" - to tak zanim ochy i achy "zeżrą mózg".

 

To jest dobry sprzęt do 800 złotych :) teraz przypuszczalnie wejdą na półkę 1800 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale tak się jakoś niefortunnie składa, że nie mam wolnych 1,8 kPLN na wydanie na audio.

 

Idąc tym tropem - Twój upragniony sprzęt do 1,8 kPLN zagra nędznie przy sprzęcie za np. 5 kPLN, dyskusja w tym kierunku jest zupełnie bezcelowa.

Edytowane przez zysiowaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że Niko2003, chciał po prostu powiedzieć żeby nie podniecać się Solo7C. Ja sam posiadam Solo7C, które narazie grają na integrze, bo X-Fi w serwisie, w każdym bądź razie przesiadłem się z Creative P380 i jakiejś kolosalnej różnicy nie poczułem. Może po prostu mój słuch nie rejestruje pewnych częstotliwości, w każdym bądź razie zachwyt jaki panuje na tym forum nad Solo7C jest moim zdaniem bezpodstawny.

 

Co oczywiście nie zmienia faktu że Solo7C grają ładnie, zwłaszcza od volume 30 w górę, bo poniżej grają zwyczajnie. Reasumując, za starą cenę ok 330zł byłyby naprawdę super, ale pytanie czy są warte te 480-500zł?

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy - zobaczymy, ja zaliczę przesiadkę z DTT2500 na 6C.

 

Aczkolwiek wydaje mi się, że różnica między plasticzanymi Creative'ami a ML powinna być wyczuwalna...

 

Nic to - jak namacalnie obadam, to zdam relację.

 

HanSolo - przypuszczam, że na lepszej dźwiękówce łatwiej różnicę dostrzec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie usłyszałeś kolosalnej różnicy po przesiadce - bądźmy szczerzy - kiepskich P380... to po co szarpałeś się na SOLO?

 

Dla mnie ten zachwyt jest 'podstawny'. Czemu?

Bo może PL dystrybutorzy zauważą choćby ten drobny szum wokół zestawów 2.0, które przy rozsądnej cenie (500zł za SOLO-7C to dalej dla mnie rozsądna cena, skoro takie Z-2300 kosztują podobnie) i do Polski napłynie więcej takich konstrukcji...

 

Które może nie ukazują nie wiadomo czego... ale są dobrym wstępem do tego typu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...