Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszecie można wywnioskowac że głośniki raczej nie nadają się do gier, głównie do muzyki ewentualnie filmów. Już sprzedałem 1250 za 100zł, teraz dozbieram na 6C i pozostanę z niesmakiem spowodowanym "kurduplowatymi" głośniczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w grach to byłoby mi ciężko stwierdzić, mają obie kolumny po lewej stronie, jak i prawą kolumnę posiadając 20cm od ucha...

 

Aczkolwiek Gienki 1250X dawały radę w grach i to całkiem solidnie... więc podejrzewam, że taka sesja z ML byłaby czymś jeszcze lepszym.

 

Co do 6C - różnic nie będzie. Może solidniejsze wybuchy będą delikatnie mniej męczące dla sąsiadów :E

 

A co do własnych doświadczeń:

ML7 grają coraz lepiej, wysokie się uspokoiły, niskie się pogłębiły... czuć drżenie podłogi jak i samego siebie...

Aczkolwiek 4x3m to zdecydowanie za mało dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

A co do własnych doświadczeń:

ML7 grają coraz lepiej, wysokie się uspokoiły, niskie się pogłębiły... czuć drżenie podłogi jak i samego siebie...

Aczkolwiek 4x3m to zdecydowanie za mało dla nich.

Poczekaj aż się wygrzeją za kilka dni. I wtedy podłącz Geniusy dla porównania. Efekt piorunujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak minął pierwszy dzień z Solo 7C.

 

Grała różna muza, ale przede wszystkim zauroczyło mnie jak zagarali Zeppelini - album Motheship, Tool - album 10,000 days i Mike Oldfield - album Guitars oraz utwór Fragile Stinga.

 

Przy Led Zeppelin mój tata wreszcie stwierdził, że było waro wydać kasę. Kashmir, czy Starway to Heaven oraz No Quoter powaliły nas. Trzeba było tylko zjechać basami i dobrze usiaść, bo jakimś cudem karta muzczna troszkę basy zawyżyła. A usiąść trzeba dobrze, bo zauważyłem, że jak ma się uszy dużo niżej niż są głośniki to rzeczony bas brzmi mniej fajnie :P

 

Potem Oldfield. uufff... Pięknie. Wspominany przeze mnie Cochise brzmi rewelajnie.

 

Fagile to już w ogóle majstersztyk. Żałuję, że mam tylko mp3, bo te głośniki wspaniale wychwyciły wszelkie ważne szczegóły tego utworu. Nabrał on teraz głębi, stał się dla mnie pełny.

 

I wreszcie Tool. Album wybrany na chybił trafił, ale kto zna Toola ten wie, że przy całym artyźmie ich brzmienia są ciężkie, basowe. 7C zagrały tę muzykę tak, że czułem się jak na koncercie przy scenie. Wszystko drżało, bass się dwił i troił, ale nic nie zagłuszał. To trzeba usłyszeć. Co pięknego. Dzięki temu odkryłem na nowo ten album.

 

Same "ochy" i "achy", ale jak się nie zachwycać, skoro moja ulubiona muzyka brzmi lepiej niz kiedykolwiek?

 

----------------

A teraz dwa pytania na boku. Pierwsze to czy znacie jakiś odtwarzacz kasetowy, który mógłbym podłączyć do 7C? Mam mnóstwo oryginalnej muzyki na kasetach, ale nie mam gdzie jej uzywać. Nawet w samochodzie nie mam :P

 

A drugie to coś mnie zastanowiło jak porównywałem 5C z 4C

Na stronie Microlab przy 4C jest napisane:

Frequency response 5 Hz-70K Hz

 

czyli to samo co przy 6C i 7C.

Natomiast przy 5C (w zasadzie 5, bo przy 5C nie ma opisu :P ) jest:

Frequency response 20 Hz-35K Hz

 

I wtedy zauważyłem, że wersje bez C mają węższy zakres. To tak odnośnie zauważalnych różnic między wersjami z C i bez C. Dla mnie to troszkę dziwne, a jednocześnie wydaje mi się, że wersje C to rewizje normalnych Solo. Zwykłe solo mają z tyłu pokrętła od bassu i treble, a C już nie.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1. zakres co podałeś to zakres wzmacniacza, a ten drugi to teoretyczny zakres pracy samych głośników. (patrząc teraz na instr do Solo moich).

 

@RBEJ:

Nic innego tylko muszę Ci przyznać rację... zaczął się kolejny dzień z Solo-7C...

Odpalam kolejne utwory... lekka konsternacja... Patrzę na vol - 20%... i "Ejj zaraz, one tak głośno grały wczoraj... ale na 25%".

A dźwięk wciąż się poprawia. Dynamika rośnie...

Czy to się kiedyś skończy? :E Już w porównaniu do Gienków jest o wiele lepiej... Ale jak słyszę... Conieco się jeszcze zmieni.

 

Ogólnie jestem wielce ucieszony, że jednak można za mniejsze pieniądze skompletować sobie sensowniejszy zestaw grający...

I to będący jeszcze zestawem komputerowym... Choć czy patrząc na rozmiar Solo-7C... można nazwać to jeszcze zestawem komputerowym?

 

Ogólnie: Jak ktoś ma coś klasy X-Fi/Audigy2ZS/lepiej i ma miejsce: Brać SOLO! Niekoniecznie 7...

 

btw.

Pytanie:

Pod jakie wejście macie podpięte RCA u Solo? W teorii winnem dać pod PC... aczkolwiek na tym wejściu Solo milczą... więc są na AUX.

Czyżby rozróżniały sposób podpięcia? (jak RCA -> jack to PC itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tylko zjechać basami i dobrze usiaść, bo jakimś cudem karta muzczna troszkę basy zawyżyła.

------

 

A drugie to coś mnie zastanowiło jak porównywałem 5C z 4C

Na stronie Microlab przy 4C jest napisane:

Frequency response 5 Hz-70K Hz

 

czyli to samo co przy 6C i 7C.

Natomiast przy 5C (w zasadzie 5, bo przy 5C nie ma opisu :P ) jest:

Frequency response 20 Hz-35K Hz

 

I wtedy zauważyłem, że wersje bez C mają węższy zakres. To tak odnośnie zauważalnych różnic między wersjami z C i bez C. Dla mnie to troszkę dziwne, a jednocześnie wydaje mi się, że wersje C to rewizje normalnych Solo. Zwykłe solo mają z tyłu pokrętła od bassu i treble, a C już nie.

Radzę posiedzieć nad wszelkim oprogramowaniem karty, szczególnie jeśli jest to Creashit:)

Żadnych bajerów, CMMSów, bassboostów, crystalizerów, trybów uprzestrzenniania, equalizerów o kształcie uśmiechu itp. Powyłączać wszystkie zbędne wejścia/wyjścia np. CD-in (jeśli niepotrzebne) w reg. głośności.

--

Tymi danymi podawanymi przez ML nie ma co się sugerować, naciągane pasmo, kupa błędów i pewnie wklejone dane nie do tego modelu co trzeba. No i przecież do 5 Hz nie zejdzie :E

Ogólnie ustalono, że wersje "C" mają lepsze wzmaki niż non-C.

 

A bas i treble da się z pilota zmieniać?

Pod jakie wejście macie podpięte RCA u Solo? W teorii winnem dać pod PC... aczkolwiek na tym wejściu Solo milczą... więc są na AUX.

Czyżby rozróżniały sposób podpięcia? (jak RCA -> jack to PC itd)

Tam chyba może działać tylko jedno wejście w tym samym czasie. Wejścia przestawia się z pilota lub z tyłu (nie wiem), widocznie masz przestawione na AUX. Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie. Chcę wrzucić recenzję Solo 7C na pclab i pytanie brzmi czy mogę wykorzystać zdjęcia i jakieś cytaty o solo 7C RBEJ i serwal4

To by mi pomogło ukazać e w różnych ustawieniach, pokazać ich rozmiary.

 

elektrykk

Można z pilota sterować Treble i Bass, w zasadzie tylko tak można :)

 

serwal4

Ja mam RCA pod PC, na AUX nie próbowałem nawet.

 

<lol>, serwal4, przypomniałem sobie. Jak podepniesz pod PC, to rzeczywiście milczą. Ale najpierw naciskasz na Mute, a potem na Input (na pilocie) i już gra :)

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas, nie boisz się zabaw z szeryfem i bana? :lol:

 

Jakoś musi się dać przestawiać wejścia, dwa na raz nie zadziałają.

 

EDIT: Z ciekawości jak będzie reakcja modo, można tam wrzucić b. ładnie napisaną reckę Solo5C by KHOT. Jeżeli oczywiście sam Autor będzie chciał:)

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas, nie boisz się zabaw z szeryfem i bana? :lol:

odkąd przerzuciłem się na pcpure, bo zauważyłem, że tutaj można się dowiedzieć czegos więcej bez nagonki szeryfów to nie zależy mi :lol2: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec słusznych rozmiarów komputerowych 2.0 czyli Geniusów, Solówek itp. cytat stąd:

"Pod kolumny podstawkowe obowiązkowo powinno się stosować stabilne, nie przenoszące drgań podstawki. Umieszczenie ich na półce powoduje przenoszenie rezonansów na meble i tym samym ma wpływ na charakter dźwięku. W niektórych konstrukcjach producent dopuszcza umieszczenie kolumienek na półkach. Dobrze jest je odizolować od podłoża poprzez podłożenie kawałka materiału tłumiącego np. gąbki. Odsunięcie od ostrych krawędzi mebla zmniejszy możliwość wystąpienia dyfrakcji fal wysokiej częstotliwości."

PS. Wczoraj widziałem w małym studiu nagraniowym monitory Yamahy, postawione na podwyższeniu konsolety (na takiej półce ze zwykłej płyty). Pod te monitory były podłożone podkładki z gąbki akustycznej, specjalnie pod te Yamahy zrobione i wyprofilowane (po bokach) - tak, żeby się nie wywracały przez tą gąbkę.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bezpośrednie pytanie do posiadaczy microlabów ;) Widzę, że każdy kto tu opisuję wrażenia słuchowe tych głośników preferuje raczej muzykę które ja nie słucham. Chciałbym wiedzieć czy te głośniki nadają się do np. rapu, trance'u czy house, raczej typowa muzyka rozrywkowa. Chodzi mi głównie o bas, który powinien być dla mnie głeboki. Z basu w 2000x jestem zadowolony, więc można jakby co do niego się odnieść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Pod jakie wejście macie podpięte RCA u Solo? W teorii winnem dać pod PC... aczkolwiek na tym wejściu Solo milczą... więc są na AUX.

Czyżby rozróżniały sposób podpięcia? (jak RCA -> jack to PC itd)

Źródło dźwięku zmienia się na pilocie. Przycisk "Input"

 

A bas i treble da się z pilota zmieniać?

Tak

 

mogę wykorzystać zdjęcia i jakieś cytaty o solo 7C RBEJ i serwal4

Jak najbardziej z mojej strony

 

--------------------------------------------

 

 

Skala głośności głośników też kończy Wam się na 60??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bezpośrednie pytanie do posiadaczy microlabów ;) Widzę, że każdy kto tu opisuję wrażenia słuchowe tych głośników preferuje raczej muzykę które ja nie słucham. Chciałbym wiedzieć czy te głośniki nadają się do np. rapu, trance'u czy house, raczej typowa muzyka rozrywkowa. Chodzi mi głównie o bas, który powinien być dla mnie głeboki. Z basu w 2000x jestem zadowolony, więc można jakby co do niego się odnieść ;)

Nie słucham takiej muzy jak Ty, ale np NAS czy Snoop Dog(czy jak to się tam pisze :P ) brzmi zarabiście :) Z innego mocnego uderzenia ATB słuchałem i Prodigy. I jest bosko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Prawdopodobnie będę jutro zamiawiał któreś Solówki, tylko właśnie nie wiem dokładnie które. Tak rozmyślałem, oglądałem fotki, filmiki na youtube, że niektórzy mają 7c postawione zaraz obok moniotra ściśnięte, lub na podłodze jedna obok drugiej, ciekawi mnie czy to wpływa dość znacznie na jakość dźwięku. Z jednej strony 7c od 6c pewnie gra głośniej i ładniej (tak mi się wydaje) ale niemam miejsca żeby stawiać takie montrum na biurku (100cm) zważywszy że stoi na nim notebook i troche by komicznie wyglądały takie kolumny przy lapie :) To może postawić by je na podłodze, tylko czy mój pokój nie będzie za mały ma około 8m2 (3,60x2,20). Więc może brać 6c i postawić je na biurku ? Niewiem już sam który model wybrać i który mnie zadowoli. Help Me :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bezpośrednie pytanie do posiadaczy microlabów ;) Widzę, że każdy kto tu opisuję wrażenia słuchowe tych głośników preferuje raczej muzykę które ja nie słucham. Chciałbym wiedzieć czy te głośniki nadają się do np. rapu, trance'u czy house, raczej typowa muzyka rozrywkowa. Chodzi mi głównie o bas, który powinien być dla mnie głeboki.

Mocniejszy bas będzie na pewno w modelu Microlab PRO3 ,jak będę miał więcej czasu to poszukam coś więcej o PRO3 na forum IXBT ,zresztą sam teraz możesz poczytać bo dzisiaj przez przypadek zauważyłem że na Google translate dodali Polski język :D

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...l=&ie=UTF-8

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...l=&ie=UTF-8

 

http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=220

 

Obramówka głośników jest prawie identyczna jak w monitorach KRK -->fotka

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Microlab PRO 3 posiadao 8 calowy głośnik nisko-średnio tonowy. Bassik musi być naprawdę niezły. SNR tylko coś niskie 75db. Zauważcie że model ten nie otrzymał w teście żadnego wyróżnienia. SOLO 6/7 wyróżnienie lidera w swojej klasie i najlepszy stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pro reprezentuja napewno lepszy poziom jesli chodzi i wykonanie, jesli chodzi o nagrody...w takie rzeczy bawilem sie jak komputer swiat czytalem, potem zauwazylem ze istnieje cos takiego jak sponsor... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólne info odnośnie standów.

dzięki,

tak naprawdę standy to dwa kawałki grubszej blachy i rura (bądź dwie),tylko znaleźć gościa żeby to pociął pospawał (lub poskręcał) i wytoczył eleganckie kolce.

oddzielny temat to sprawa użytych materiałów... ale to musi poczekać.... odbiorę 6c pomierzę i wtedy pozostaje tylko wybór standy czy uchwyty na ścianę,

 

a głośników jak nie był tak nie ma :sad: dystrybutor wystawia naszą cierpliwość na solidną próbę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O - widzę, że recka jest :) Pozwolę sobie dorzucić fotki jak to u mnie wygląda.

 

A co do wejścia - fakt :ph34r: Nie pomyślałem, że mogę mieć wrzucone na AUX... co za wstyd...

Ale najważniejsze, że Gra.

Aczkolwiek dziś nici ze słuchania - od rana poza domem :( A teraz sąsiadów nie będe drażnił - więc siedzę @ integra i DTT2200 (jednak dałem się przekonać, że 2.1 do gier będzie lepsze od SBS-260 :E).

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś tknęło. Zaczynam się zarażać jakaś namiastką audiofili :P ;)

Bedzie ze dwa miesiące jak kupiłem X-Fi Gamer i właśnie się zastanawiam czy nie sprzedac i nie kupić E-MU 0202 USB. 380zł wydaje się fajną ceną. Ponoć różnica jakości dzwięku w stosunku do Creative jest duża, a za X-Fi używanego 2-3 miechy dostanę ze 200zł. To daje tylko 180zł za E-MU 0202 USB.

 

Tylko czy jest sens? W E-MU 0202 USB podoba mi się wyjście słuchawkowe, ale nie wiem czy SOLO 7C docenią zmianę.

To wyjście słuchawkowe nie daje mi spokoju, bo obecnie jego brak rozwiązałem następująco. Z karty idzie 2m dobrej jakości kabla. Do niego podłączam na zmianę słuchawki i SOLO 7C w zależności co potrzebuję, ale to jest troszkę idiotyczne. Macie jakiś inny, lepszy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy podobny problem.

 

Myślałem nad rozdzielaczem jack->2xjack, ale takie coś lepszej jakości (np. Koss Y88) jest trudno dostępne.

Chyba można by było zrobić sobie coś takiego samemu - np. wtyczka i gniazda Neutrika.

 

Jakieś inne pomysły?

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cieszę się z HD2 - kulturalnie przedłużka jack - jack (dołączona do HD2) podpięta do wyjścia słuchawkowego - jak chce słuchawki to klyk w przedłużkę je i mogę się cieszyć dźwiękiem ze słuchawek.

 

Mi nic do głowy nie przychodzi co w innym przypadku można by zczynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

A mnie coś tknęło. Zaczynam się zarażać jakaś namiastką audiofili :P ;)

Bedzie ze dwa miesiące jak kupiłem X-Fi Gamer i właśnie się zastanawiam czy nie sprzedac i nie kupić E-MU 0202 USB. 380zł wydaje się fajną ceną. Ponoć różnica jakości dzwięku w stosunku do Creative jest duża, a za X-Fi używanego 2-3 miechy dostanę ze 200zł. To daje tylko 180zł za E-MU 0202 USB.

 

Tylko czy jest sens? W E-MU 0202 USB podoba mi się wyjście słuchawkowe, ale nie wiem czy SOLO 7C docenią zmianę.

To wyjście słuchawkowe nie daje mi spokoju, bo obecnie jego brak rozwiązałem następująco. Z karty idzie 2m dobrej jakości kabla. Do niego podłączam na zmianę słuchawki i SOLO 7C w zależności co potrzebuję, ale to jest troszkę idiotyczne. Macie jakiś inny, lepszy pomysł?

Bierz E-mu 0202 USB i się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...