Skocz do zawartości
2002JSQ

Panel LCD - czy to sie oplaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy warto kupic sobie panel? Gram troche w gierki i lubie ogladac DivX. Czy do ty zastosowan sie on nadaje. Z tego co do tej pory widzialem to... no nie wiem. Moze jakis monitor zamiast LCD moglibyscie polecic...

Prosze: Tylko niech nikt nie pisze: "JA MAM LG :evil: . POLECAM!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie bawilem LCD niewiele z takich w dostepnej cenie nadaje sie do grania i ogladania filmow. Obraz jest super ale predkosc odswiezania.... Do prac biorowych takie monitory sa super, wogole sa super ale i kosztuja swoje.

Ile kasy mozesz na to przeznaczyc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno takiego wyswietlacza raczej na pewno sie nie opłaca :?

 

A co masz do LG? Jeżeli chodzi o monitory LCD to produkują całkiem dobre :)

 

 

K2 Nei rozumie cebie o co chodzi tobnie z tymi oczami.. ;) Masz dobry RCT i oczy cię nie bolą bo trzeba patrzeć na częstotliwość odświerzania poziomego itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno takiego wyswietlacza raczej na pewno sie nie opłaca :?

 

A co masz do LG? Jeżeli chodzi o monitory LCD to produkują całkiem dobre :)

 

 

K2 Nei rozumie cebie o co chodzi tobnie z tymi oczami.. ;) Masz dobry RCT i oczy cię nie bolą bo trzeba patrzeć na częstotliwość odświerzania poziomego itp..

kompletny kretynizm, a poziom promieniowania? a ciepło jakie wytwarzaja monitory GRT, ciepło które zmienia mikroklimat w pomieszczeniu, wysuszajac powietrze?

 

i inne takie rzeczy rózne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno takiego wyswietlacza raczej na pewno sie nie opłaca :?

 

A co masz do LG? Jeżeli chodzi o monitory LCD to produkują całkiem dobre :)

 

 

K2 Nei rozumie cebie o co chodzi tobnie z tymi oczami.. ;) Masz dobry RCT i oczy cię nie bolą bo trzeba patrzeć na częstotliwość odświerzania poziomego itp..

kompletny kretynizm, a poziom promieniowania? a ciepło jakie wytwarzaja monitory GRT, ciepło które zmienia mikroklimat w pomieszczeniu, wysuszajac powietrze?

 

tu nie tylko o oczy chodzi, weż sobie bióro 30 m kwadratowych w którym stoi 5 komputerów CRT, i są non stop włączone a takie same w którym jest 5 LCD-ków .... w tym pierwszym to jest tak sucho i ciepło od samego ich grzania ze mozna wyłączyc dodatkowe ogrzewanie - :D

 

i inne takie rzeczy rózne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh Kretyn. Słuchaj, idziesz do sklepu.. widzisz dwa monitory i oba spełniają normę TCO99 i wiesz co ona obajmuję? Miedzy innymi własnie promieniowanie.. Wysanie powietrza?? Hm wiadomo :D Przynajmniej nie będę miał grzyba za szafą :) Komputer(skrzynka, swoją praca tez wysusza powietrze niestety....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh Kretyn. Słuchaj, idziesz do sklepu.. widzisz dwa monitory i oba spełniają normę TCO99 i wiesz co ona obajmuję? Miedzy innymi własnie promieniowanie.. Wysanie powietrza?? Hm wiadomo :D Przynajmniej nie będę miał grzyba za szafą :) Komputer(skrzynka, swoją praca tez wysusza powietrze niestety....)

znów bzdura - co do CRT-ków to jest tak, ze one ledwie spełniają normy TCO99 a LCD- mają bardzo duzy zapas co do norm bezpieczeństwa i promieniowania, w porównaniu do CRT-ków wrecz ogromny .... wiec jeśli jakaś norma kształtuje siena poziomie powiedzmy 100 punktów (teoretyzujac) a CRT-ek ma 90 podczas gdy LCD-ek 40 to oba spełniająnormę a wybiorę i tak LCD- bo mam mózg.

 

poza tym normy mnie nie obchodza, sam jestem toksykologiem i wiem ze wiele norm bezpieczeństwa jest wyssanych z palca i niczym nie popartych, tak jest miedzy innymi np. z pestycydami ... są normy zawartosci ich w wodzie pitnej, gruncie, wodzie do celów rekreacyjnych ... tyle, ze dotyczą z reguły tylko poszczególnych pestycydów a nie odnoszą siędo ich kompleksów i tak np. alachlor w stezeniu określonym przez normy jest bezpieczny, atrazyna też ale jeśli wystapią razem to mimo ze stezenia sienie zmienią to ich toksycznosć wzrosnie 6krotnie.

 

Poza tym z własnego doswiadczenia wiem, ze 90% monitorów CRT po ok roku uzytkowania zaczyna owe normy TCO przekraczac

 

poza tym monitory LCD są chocby tyle lepsze ze ładniejsze, i do ciekawie i z klasa urządzonego biura lub mieszkania nie wstawię pudła na kartofle jeśli mogę wstawic coś co bardziej przypomina ścienny obrazek niż TELEWIZOR!!!!!!!

 

a co do grzyba za szafąto nie do tego słuzy komputer, żeby go nie było wystarczy jeśłi ktoś kto twój dom budowałodwali dobrą robote ... u mnie w domu non stop działają 2 nawilzacze powietrza i nie mam nawet śladu grzyba - !!!!!

 

hehehehehehehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy LCD w laptopie jest zbudowany podobnie do tych z duzego kompa ale w moim Hp XE3 15 calowy LCD jest do niczego nie oddaje tak dobze kolorów, kąt widzenia jest bardzo mały jak np. wyświetlam na cały ekran np. kwadrat w niebieskim koloze to odcień w rogu jest minimalnie inny niz na środku :( nie ma to jak stary poczciwy CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Lcd 15" - naprawdę warto choć na początku sam miałem obiekcje i się długo przymierzałem. Teraz nie zamienię się na żadne Crt. Pełna wygoda (oczy nareszcie sa szczęśliwe!!) jedyny minus to tak jak już wyżej napisane było kat widzenia ale to narawdę mały minus. Gry szybkie i wolne ciekawe i nudne chodzą oki i nie narzekam ani ja ani koledzy(jak wygląda smużenie??). Warto, tylko teraz już mam ochotę na jakiś 18" ale to norma wśród ludzi im więcej masz tym większy monitor chcesz . Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretyn u mnie nei ma gdzybów w domów po prostuu sobie zazartowałem :)

 

A wiesz CRT sa i tanśze i lepsze pod wzgledem wyświetlanego obrazu. Ja mam CRT, mój ojciec zaś LCD(laptop) i fakt ze sa one cieńsze jak i jak mówsz pod pewnymi wzgledami lepsze to jednak kąt widzenia .. jest do dup.y :) Jak bym kasiasty pewnie wolał bym miec LCD (dobry) 17" np. niż 19" LCD ale to jednak trzeba miec pieniądze zeby mieć jkiś wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretyn u mnie nei ma gdzybów w domów po prostuu sobie zazartowałem :)

 

A wiesz CRT sa i tanśze i lepsze pod wzgledem wyświetlanego obrazu. Ja mam CRT, mój ojciec zaś LCD(laptop) i fakt ze sa one cieńsze jak i jak mówsz pod pewnymi wzgledami lepsze to jednak kąt widzenia ..  jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.y :) Jak bym kasiasty pewnie wolał bym miec LCD (dobry) 17" np. niż 19" LCD ale to jednak trzeba miec pieniądze zeby mieć jkiś wybór.

no i są tańsze ale jak ja kupowałem swoją 19 CRT Philips 109 P10 to mnie kosztowała 3000 zł, teraz za tą kasę kupie sobie całkiem przyzwoitego LCD, zwłaszcza, ze mogę kupować w hurtowniach typu Action, mam też 15 LCD - na której pracuję, Philips CRT słuzy mi praktycznie do grania(gram raz w miesiacu, filmy i tak oglądam na 36 (chyba) calowym, płaskim Panasonicu) nie pracujęz jakąs zajebista grafiką dla któej bardzo ważne jest odwzorowanie kolorów, w pracując siedzę przez kilka godzin dziennie przed kompem - dla mnie jeden jest wybór - LCD - chocby 15 cali zaledwie ...... nastepnym monitorem jaki kupię bedzie napewno LCD, minumum 17 cali - bo ceny wiekszych są niedorzeczne.

 

dlatego sądze , ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretyn u mnie nei ma gdzybów w domów po prostuu sobie zazartowałem :)

 

A wiesz CRT sa i tanśze i lepsze pod wzgledem wyświetlanego obrazu. Ja mam CRT, mój ojciec zaś LCD(laptop) i fakt ze sa one cieńsze jak i jak mówsz pod pewnymi wzgledami lepsze to jednak kąt widzenia ..  jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.y :) Jak bym kasiasty pewnie wolał bym miec LCD (dobry) 17" np. niż 19" LCD ale to jednak trzeba miec pieniądze zeby mieć jkiś wybór.

no i są tańsze ale jak ja kupowałem swoją 19 CRT Philips 109 P10 to mnie kosztowała 3000 zł, teraz za tą kasę kupie sobie całkiem przyzwoitego LCD, zwłaszcza, ze mogę kupować w hurtowniach typu Action, mam też 15 LCD - na której pracuję, Philips CRT słuzy mi praktycznie do grania(gram raz w miesiacu, filmy i tak oglądam na 36 (chyba) calowym, płaskim Panasonicu) nie pracujęz jakąs zajebista grafiką dla któej bardzo ważne jest odwzorowanie kolorów, w pracując siedzę przez kilka godzin dziennie przed kompem - dla mnie jeden jest wybór - LCD - chocby 15 cali zaledwie ...... nastepnym monitorem jaki kupię bedzie napewno LCD, minumum 17 cali - bo ceny wiekszych są niedorzeczne.

 

dlatego sądze , ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia !!!

Kretyn, jak masz 36" monitor to udowodnij. Co do twoich wczesniejszych wypowiedzi na temat monitorow CRT to fajtycznie jestes kretynem.

A na pewno jestes lalusiem, ktory kupuje wszystko co nowe, zaraz jak tylko to wejdzie do sprzedazy.

Druga wersja to to, ze jestes jakims dzieciakiem co mu sie marzy maszyna rodem z Pentagonu i pracujesz na jakis starym tryplu. Moze i masz wiedze, ale posiadajac tak kretynska ksywke oraz kretynski podpis i wypowiadajac sie w kretynski sposob niczego nikomu nie udowodnisz.

Dosc KRETYNIZMU z tojej strony.

 

A wracajac do tematu, do do grania i filmow tani LCD sie nie nadaje. Mimo wszystkich nowych technologi i szybkich czasow odswierzania widac smuzenie na nich. Natomiaste te drozsze, ktore nadawalyby sie do tych celow sa raczej za drogie dla przecietnego Kowalskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie porównuj LCD z laptopów z tymi stacjonarnymi bo to niebo i ziemia ... niestety

I tu masz calkowita racje wiec nie jestes jeszcze takim kretynem do konca :)

W laptopach ze wzgledu na oszczednosc energii mocno sie oszczedza na podswietlaniu i wtedy obraz jest zdecydowanie gorszy.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie porównuj LCD z laptopów z tymi stacjonarnymi bo to niebo i ziemia ... niestety

I tu masz calkowita racje wiec nie jestes jeszcze takim kretynem do konca :)

W laptopach ze wzgledu na oszczednosc energii mocno sie oszczedza na podswietlaniu i wtedy obraz jest zdecydowanie gorszy.

Pozdro

Dexter

Na podwietlaniu?? Hm sory zobacz sobie laptopy nowe będace obecnie w sklepach... ataki "normalny" wyswietlacz LCD do normlnego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że LCD rulez ;)

 

Nie wiem czemu zawsze mówicie, że LCD nie nadaje się do grania. Myślę, że dla większości "grania"="grania w FPP". A przecież są inne gry. Ja gram dużo w NBA, samochodówki, oglądam sporo demek i nie narzekam choć mam starego Miro. Filmów i tak nie oglądam bo przecież filmy ogląda się na TV :)

 

Dla mnie LCD jest w każdym calu lepsze od CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe oplaca sie narazie LCD. To jest zbyt niedopracowane, wolne, no i nie masz takiego wachlarza rozdzialek jak na CRT :), no i odwzorowanie kolorow... Narazie lampa kineskopowa ROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem zwolennikiem ekranow CRT (szczegolnie fatronow i FD trinitron) w porownaniu do LCD duz lepsze kolory i wieksze rozdzialki i tak np. mialem lcd 17 cali obraz zyleta to fakt ale tylko w 1280x1024 jak przelaczylem w 1024x768 to jakos tak dziwnie sie robilo :) litery jak by nie mialy wygladzania :) i to mnie wkurzalo bo jak gralem w gry w rodzielczosciu 1024 6xAA + 16 aniso to obraz byl beznadziejny a nie moge grac w 1280 bo nie jest plynnie wiec to mnie wkurza , nie wspominam juz o smuzeniach a na bardzo dobry lcd zadko kogo stac pozdrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT: SpiderMAN

 

"Kretyn, jak masz 36" monitor to udowodnij. Co do twoich wczesniejszych wypowiedzi na temat monitorow CRT to fajtycznie jestes kretynem."

 

ODPOWIEDŻ:

 

czy ja powiedziałem że to monitor? kto ogląda filmy na monitorze baranie? mówiłem o płaskim panasonicu - telewizorze? wiesz ze istnieje coś takiego jak telewizory panoramiczne?

 

CYTAT: SpiderMAN

 

"A na pewno jestes lalusiem, ktory kupuje wszystko co nowe, zaraz jak tylko to wejdzie do sprzedazy. "

ODPOWIEDŹ:

 

chętnie bym cIę sprawdził i okazałoby sie kto jest lalusiem ....

 

CYTAT: SpiderMAN

 

"Druga wersja to to, ze jestes jakims dzieciakiem co mu sie marzy maszyna rodem z Pentagonu i pracujesz na jakis starym tryplu."

 

ODPOWIEDŹ:

 

Twój ojiec miał trypra jak Cierobił i dlatego zjebał CI się mózg!!!!

 

CYTAT: SpiderMAN

 

"Moze i masz wiedze, ale posiadajac tak kretynska ksywke oraz kretynski podpis i wypowiadajac sie w kretynski sposob niczego nikomu nie udowodnisz."

 

właśnie sam sobie udowodniłeś ześ debil, ja mam tylko głupią ksywę a Ty głupim kretynem zostaniesz do śmierci ... masz prawo mieć swoje zdanie ja Ci własnego nie narzucam wiec sieod<span style="color:red;">[ciach!]</span>l - cwelu"

 

CYTAT: SpiderMAN

 

"Dosc KRETYNIZMU z tojej strony."

 

ODPOWIEDŹ:

 

Powiedz tojej - tzn Swojej MAtce!!!

 

CYTAT: SpiderMAN

 

"A wracajac do tematu, do do grania i filmow tani LCD sie nie nadaje. Mimo wszystkich nowych technologi i szybkich czasow odswierzania widac smuzenie na nich. Natomiaste te drozsze, ktore nadawalyby sie do tych celow sa raczej za drogie dla przecietnego Kowalskiego :)

"

 

ODPOWIEDŹ:

 

czy ja powiedziałem że są tanie? nieprzypominam sobie, poza tym są coraz lepsze i dla mnie dosyc szybko reagują zebym nie widział na nich rzadnego smuzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretyn wyluzuj... Po co piszesz takie bzdety i obrazasz innych...

Taka piekna pogoda - wyszedlbys na swieze powietrze, pooddychalbys troszke, posluchal cwierkania ptaszkow a nie jakies takie farmazony sadzil... Co to wnosi do dyskusji :?: Chyba nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mointory lcd sa dla ludzi z grubum portfelem i tez sa do [gluteus maximus] niestety :/ niemam duzo kasy ale sie przejechalem.....kupilem sobie http://www.monitor.pl/mon.php?click=1&id_monitor=879 warto obejzec bo jest piekny ale tylko z wieszchu :/ jakis czas temu dalem za niego 2500 heh jak dlamnie to kupa kasy uzywalem go przez jeden dzien i zwrucilem do sklepu !!!!!! zapytacie dlaczego ? ehh po pierwsze kat widzenia to tragedia kolory niejednloite bardzo mocen rozjasnenia obrazu na brzegach panelu obraz u gory i u dolu ruznil sie znacznie az zucalo sie w oczy..przy jasnych kolorach podswietlenia cichly ale zato ruznica barwy gora dul zaczynala byc nieznosna powiedzialem ok przeboleje to bo fonty i geometria sa tak precyzyjne i piekne ze poprostu niemoge pozostac obojetyn na to jaks sie przyzwyczaje..to byly pierwsze 15min u mnie w domu....dobra to odpale sobie gierke jakas ehh niech bedzie colin no niezle co to córwa wogule ma byc ? to jest obraz czy zupka mojego 4 letniego brata ? inna niz standardowa rozdzielczosc NIEWCHODZI W GRE !!!!! ani fonty ani grafika niewyglana nawet na 2 % mozliwosci CTR !! to zycze komus zeby sobie kupil 21 lcd i pogral w jaks gre :D :lol: wlaczylem moja ulubiona gre Q3 i co ja widze roz 640x480x32 moj boze !!!!!! targedia w tym momencie sie wemne zagotowalo wiec przelaczylem na 1024x768x32 ok juz lepiej ale wciaz obraz lekko rozmyty no to do akcji.....ehhh i tu bym musial tyle córw napisac ze hohohohho rozmyty jakby skacze nieda sie grac az w glowe jaks zawrotow dostalem jak sie na ta zupe patrzylem :?.....finalnie stwierdzilem ze ten monitor ma 2 zalety

>po primo oczy faktycznie niebola

>dulo geometria i jakosc ontow tylko i wylacznie w podstawowej rozdzielczosci !!!!!

wiecie do czego sie nadaje ??? > ja bym go nawet niepolecil dla gospodyn domowych co kozystaja tylko i wylcznie z IE w poszukiwaniu nowych orginalnych przepisow kulinarnych <

 

obecnie mam LG F900P mam porownac monitory ?? :lol: co tu poruwnywac :PPPPPPPPPPPPPPPP oczy mne niebola geometria moze i niejst idealna ale zato obraz zyleta :D strach sie bac co by bylo jakbym pozostal przy tym LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek - nie ja zaczałem tu obrazać ludzi, moja odpowiedx to tylko zdrowa reakcja na głupi i bezpodstawny atak - nic wiecej.

W sumie racja... SpiderMAN tez powinien sie wstydzic... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam LG F900P mam porownac monitory ?? :lol: co tu poruwnywac :PPPPPPPPPPPPPPPP oczy mne niebola geometria moze i niejst idealna ale zato obraz zyleta :D strach sie bac co by bylo jakbym pozostal przy tym LCD

dokładnie...

pracowałem na lcd (15" miro), a w domku mam lg 700p.

oczy - rzeczywiście lcd jest lepszy, a geometria lg pozostaiwia co nieco do rzyczenia, ale nic poza tym... mojego 700p bym i tak nie oddał ;)

większość lcd działa dobrze tylko w 1 rozdzielczości, kolorki daje do rzyci i wogóle siakis taki mdły... no i smużenie, które jednak widać...

ale co sie czarować, za 2, góra 3 latka crt pujdzie się paść... tak czy tak. juz się więcej na świecie sprzedaje lcd, więc ich jakość będzie rosła, a ceny spadały... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...