Skocz do zawartości
Galago De Codi

POMOCY.... bardzo proszę przeczytajcie....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Miałem ostatnio płytę abit be6 ii stara znaczy sie.

Spaliła mi się głupio, Southbridge się porzepalił ale tak ze aż się zaśmierdło.

Trodno.

Sprawdzałem wszystkie karty i dystki i nic.

Nie wiem co to mogło być?

 

Ale do sedna.

MAM TERAZ apogee chaintecha na Nforsie. ustawiłem go na 6 kanałowy dzwiek.

Mam jeszcze modem i karte tv na pci oraz nagrywarke i dvd + 1 dysk 40gb Quantum fireball.

i w tej płycie CHIPSET ALE SOUTH MI SIĘ NIEBOTYCZNIE GRZEJE

LUDZIE POMOCY... TO ZNOWU COS CZY KTOŚ MOŻE MA I U NIEGO TEZ TAK JEST....

PO WYŁĄCZENIU DYSKÓW TO SAMO< TYLKO wiadomo SYSTEMU nie postwię więc nie jest fast obciążona.

Mam taki termometr co się wkłada do ucha i super działa bo jest kontaktowy. Dotykam do płytki i gotowe , np pamiec na r900pro u mnie to 38.9^. termometr działa do 45^ ale po dotknieciu

tej płytki pisze HI !

 

CZY TE SOUTHBRIDGE TAK SIE GRZEJĄ CZY JEST USZKODZONY... PROSZĘ O POMOC. OSTATNIA PŁYTA WŁASNIE NA SOUTHBRIDGE MI UMARŁA po prostu się boję i spać po nocach nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gram w morrowind to słychać w SŁUCHAWKACH takie szumy jak na kartach ISA z czasów 486, chaintech ma taki panel, on ma połaczenie zwykłym kablem ala hdd, moze to to, bo na wyjściu z tyłu są 4 głośniki i wierza i jest ok, ....

 

 

A CO DO PRZEGRAZNIA MY MÓWIMY O TYM CO OBSŁUGUJE SZYNĘ PCI I HDD TO TO GRZANIE JEST NORMALE!!!! PIERWSZY RAZ SIĘ Z TYM SPOTYKAM... TAM JEST PODOBNO TEN DZWIĘK TEŻ UPAKOWANY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB na nfoce2 jest goracym punktem :) odpowiada za obsługe dźwięku innych bajerów, mozesz wyłaczyć w biosie to czego nie urzywasz, moze to cos da. Nie wiem czemu jeszcze wiekszość producentów nie zakłada tam radiatora :(

 

PS. Miło słyszeć, że nie tylk Epox się grzeje na SB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB na nfoce2 jest goracym punktem :) odpowiada za obsługe dźwięku innych bajerów, mozesz wyłaczyć w biosie to czego nie urzywasz, moze to cos da. Nie wiem czemu jeszcze wiekszość producentów nie zakłada tam radiatora :( 

grzeją się sb mcp-t czyli te bardziej wypasione z fw, soundstorm... mam mcp czyli wersję prostszą i zimniuteńko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gram w morrowind to słychać w SŁUCHAWKACH takie szumy jak na kartach ISA z czasów 486, chaintech ma taki panel, on ma połaczenie zwykłym kablem ala hdd, moze to to, bo na wyjściu z tyłu są 4 głośniki i wierza i jest ok, ....  

 

 

A CO DO PRZEGRAZNIA MY MÓWIMY O TYM CO OBSŁUGUJE SZYNĘ PCI I HDD TO TO GRZANIE JEST NORMALE!!!! PIERWSZY RAZ SIĘ Z TYM SPOTYKAM... TAM JEST PODOBNO TEN DZWIĘK TEŻ UPAKOWANY...

mialem dokladnie ten sam problem, dzwiek jakosci gowna, podlaczylem sluchawki bezposrednio z tylu i jest superB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chainntech nie ma sound storma tylko

Na płycie, Chaintech wykorzystał zamiast układu dźwiękowego w mostku południowym, oddzielny, pełnowartościowy układ dźwiękowy CMI838 z obsługą SPDIF. Dla maniaków najwyższej jakości dźwięku, 7NJS Zenith posiada w komplecie śledź z dwoma wyjściami/wejściami optycznymi typu SPDIF, czego raczej się nie spotyka nawet wśród wielu dostępnych na rynku kart dźwiękowych. Żeby złączom SPDIF nie było smutno, Chaintech dostarcza nam coś o wiele bardziej niespotykanego...

cytuje za www.frazpc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki ....

sprawdz zasilacz i jego stbilnosc napiec

bywaly takie zasilacze - Z NUMEREM "9" - co to potrafily przepalic wszystko - grafe, pamiatki, dyski itd - takie bywaly przypadki !!!

Ale spoko - nie wiem czy to moze miec cos wspolnego ???

jesli jednak masz "9" - taka czerwona nalepka z tylu zasilacza,

to BIEGUSKIEM zmieniaj !!! - bo pewnie on spalil ci poprzednie mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy masz na tym chipsecie jakąś nalepkę ze się o gwarancję martwisz ??

 

moim zdaniiem wystarczy jak nakleisz klejem termoprzewodzacym typu termopox albo ACIII

A jak to pozniej odlepisz ? Nie mozna na gwarancje oddac plyty ze sowimi radiatorkami.

 

PS. Wlasnie zalzylem taki termometr do samochodu na SB i pokazuje mi 34* 8) Na NB i SB wieje mi wentyl 8x8 jakis wolnoobrotowy i to jeszcze na 7V jest cicho i nic sie nie p[rzegrzewa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam klej z zalmana dwuskładnikowy (zielono czerwony)... a ten dostwca z chaintech to naprawdę dziwni ludzie...

muszę sprobowac na tej spalonej płycie jak się potem odrywa,,, ale znając firme zalman to chyba łomu bedę musiał uzyć....

A jeszcze może jakiś nalot zostanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...