Skocz do zawartości
piter_praga

[e4300]czy Mój Proc Się Przegrzewa?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak powiedział przedmówca, sprawdź jeszcze na najnowszym core temp, jeśli odczyt bedzie ten sam , to prawdopodobnie źle założone chłodzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to może być wina braku pasty termo przewodzącej, której niestety sprzedawca z allegro mi nie dostarczył :/ ?

 

Bez obciążenia Coretemp pokazuje 54C

 

Ty jaja robisz, czy serio gadasz że bez pasty jedziesz i jeszcze pytasz czy nie za wysokie temp? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie prowokacja ? :>

 

Troche ciezko mi uwierzyc ze ktos bierze sie za oc bez pasty na procku :lol2:

 

Ps. Poza tym czy przy takiej temperaturce procek nie powinien sie automatycznie spowolnic, albo nawet wylaczyc kompa ? :rolleyes:

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, a miałem takie pytanie retoryczne zadać, czy dałeś pastę, a tu masz :o. NIGDY nie wolno włączać kompa bez pasty. W sumie na moim AMD-K6-2 kiedyś nie dałem pasty bo tak ładnie wygląda a ja nie chciałem go pobrudzić :) Ale chodził. To jest jednak co innego jak E4300. Tylko od razu mówię, pasta ma być nie silikonowa H, nie Titan Silver Kit Do Okien Aluminiowy Grease :), tylko AC MX-2, Arctic Silver 5, albo Zalman Super Thermal Grease. Osobiście jechałem dość długo na kicie do okien, ale jakoś za dobrze nie było.

 

Tu kupisz dobrą pastę:

http://allegro.pl/4697_pasty_termoprzewodz...&view=gtext

http://allegro.pl/item360701112_arctic_sil...zewodzaca_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie male OT o pastach to: Arctic Ceramique tez jest niezla, nie przewodzi pradu i do tego bardzo tania :)

 

MX-1 ciezko rozprowadzic, MX-2 i AS5 jakos nigdy nie uzywalem (na pewno b. dobre pasty), za to Thermal Grease Zalmana jest swietna z opisow i wlaśnie ją mimo ceny myślę że najlepiej polecić dla osoby, która dotąd nie używała pasty :D

(nie przewodzi pradu i banalnie latwo ja rozprowadzic - tylko cena troche wieksza, ale cos za cos :P)

 

Wiem ze przewodnictwo pradu w pastach to nie problem dla wiekszosci forumowiczow, ale jak @piter_praga wogole nie dal pasty to może lepiej niech nie kupuje sobie AS5 bo jeszcze cos umaże i zewrze ? :>

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

as5 też nie przewodzi prądu

Pasta co prawda zawiera sproszkowane srebro, ale dzięki polisyntetycznym olejom ceramicznym metal ten praktyczni nie ma szans wejść w bezpośredni kontakt z innym metalem. Jednakże producent nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa podzespołów, których metalowe wyprowadzenia (nóżki) zostaną połączone pastą Arctic Silver 5

No faktycznie - mój błąd :D (patrzyłem na skład)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całości, bo nie mam czasu, ale..

Nie wydaje mi się, aby rzeczywiście była taka temperatura, bo:

1. Cholernie ciężko jest źle założyć chłodzenie w przypadku BOXa.

2. Nagrzany Intel zwalnia, więc odczułbyś to w działaniu kompa.

3. Sprawdzasz temperaturę programem - już bios daje bardziej wiarygodne odczyty.

4. Bios domyślnie ma włączone zabezpieczenia przed przegrzaniem - przynajmniej na niektórych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...