Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie jak sobie przypomnę wywiady z twórcami gry (chyba producent gry i kierownik projektu) i Anthony Davdison-em to taki żal, że masakra. Mówili tam, że są dumni z tego co osiągnęli w tej grze :lol: Jakie to trzeba mieć niskie ambicje, żeby tak twierdzić, nie mówiąc o umiejętnościach. Zresztą to było widać po ich minach, gdy za każdym razem jak to powtarzali to wzrok odwracali na ścianę i gestami rąk zakrywali twarz (czyli chyba kłamali).

 

@draak zaufaj mi i nawet tego nie tykaj. To była chwilowa profanacja dla mojego g25 :). IMHO samochód nawet lepiej było czuć w DIRT2 :lol: Nie dość, że to nie ma kompletnie fizyki, ffb to jeszcze nawet grafika jest przeciętna. Kokpity (razem z kierownicą) to jest tragedia. W pierwszym lepszym modzie do rfactora kokpity są lepsze. Ale i tak dźwięki bolidu biją wszystko! :lol: To jest jakieś nieporozumienie. Ta gra z F1 ma najwięcej wspólnego chyba na konferencjach i pit stopie.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do czego? Gra jest zła bo jakieś idiotyczne wibracje są słabe? Lol.

 

Pierwsze co robię to zawsze wyłączam to badziewie.

 

To Harry zmien podejscie, ustaw dobrze a zaczniesz czuc lepiej auto, np kiedy opony traca przyczepnosc z nawierzchnia. Nie wspomne tez ze wylaczenie ffb to takze uproszczenie sobie zycia, w mysl idei "a po co ma trzasc na wybojach jak moze nie trzasc i przejade lepiej ten odcinek"

edit:

W sumie nie wiem czy powyzsze ma do Ciebie zastosowanie, bo potem przeczytalem nastepnego posta w ktorym chwalisz gre i opisujesz wrazenia z jazdy padem. No tak, ffb + pad to nie jest to co tygryski lubia najbardziej ;)

 

 

A co do gry, to chyba jeden wielki niewypal. Uratowac ja moze widze tylko jedno - miodnosc z grania. Nie potrzebuje sima do frajdy z gry, ale jesli bedzie tak jak czytam po forach...to zaczynam sie pocichu cieszyc ze nie robilem preordera. Demko sie sciaga zobaczymy, bo po tym co poczytalem, to kota w worku nie kupie...

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zakładałem, że to będzie symulacja mimo, że interesuje mnie tylko symulacja jeśli chodzi o elektroniczny racing. Mimo wszystko porównam ją do rf-a i powiem, że tej grze zarówno jeśli chodzi o fizykę, grafikę i dźwięki to lata świetlne do rfactor-a. To jakbym postawił fiata 126p obok jakiegoś ferrari, ale i nawet to nie odda tej różnicy. Śmiem twierdzić, że developerzy i cała reszta designer-ów z "shitmasters" nie skończyła żadnej szkoły bo chyba nawet nie znają praw Newton-a, a próbują od wielu lat zamodelować fizykę samochodów :lol: .

 

Tak poglądowo tylko dla zainteresowanych podaję filmik, który ostatnio "wyciekł" z rfactor 2:

http://www.youtube.com/watch?v=kzWNZcCIYks&feature=player_embedded

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja w końcu pograłem w ten tytuł. Za dużo nie napisze bo grałem 15 min ze względu na klawiaturę, na której się grać nie da. Jutro dojdzie kierownica to będzie inna zabawa. Wracając do gry, to po tych 15 min zapowiada się dobrze. Typowy arcade który mi osobiście odpowiada. Grafika dobra, spodziewałem się lepszej ale nie ma źle, fajnie wygląda ulewa i krople na bolidzie. To co mi się nie spodobało to dźwięki, są sztuczne i chyba nienaturalne względem tych w realu. Gra ma wymagania ciut większe od grida czy dirta 2, jednak na sprzęcie z podpisu ze wszystkim na full w 1680x1050 DX9 z aax8 jest płynnie, choć potrafi czasami lekko zwolnić , zmniejszę aa i powinno być elegancko. Ogólnie jest dobrze, muszę pograć na kierownicy i wtedy będę miał szerszy pogląd na tą grę.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejscie numer dwa... kariera.

 

Tryb "ekspert" czyli aids off, przeciwnik "legend" no i ruszamy.

 

Bahrain. Caly weekend sucho. Pierwsze kwalifikacje, kilka kolek i czas 1:55.xxx, czas drugiego legendarnego przeciwnika... 2.01.xxx - nie wiem jak to skomentowac. Wyscig - AI ma lepszy start ale wystarczylo ze zejechalem do rpawej na dohamowaniu i juz nie wiedzieli co zrobic, obronilem pozycje i po drugim sektorze mialem 5s przewagi na drugim Hamiltonem, kilka kolek pozniej przewaga byla 12 sekund, pit stop i juz do konca wyscigu nikogo nie widzialem. Gratulacje.

 

Australia. Praktyki sucho, kwalifikacje - deszcz! hurra, zakladam pelne deszczowki i jazda, pierwsze dwa razy kolka przyznam ze byla to walka o znalezienie punktow hamowania i lekko odpuszcozny gaz w zakretach, ale potem to juz banal. Kwalifikacje 3s przed drugim Webberem. Wyscig, sucho, tak jak w Bahrainie, dziwny start, obroniona pozycja w 1 zakrecie i wygrany wyscig.

 

Malezja. Teraz juz nie jestem pewien czy praktyki czy kwalifikacje zaczely sie slonecznie, ale pozniej zaczal padac deszcz, ale... pozostalem na torze na slickach i krecilem coraz lepsze casy az w koncu mialem wszedzie rekordy. Wyscig - oczywiscie pole position z tym razem tylko sekundowa przewaga, pierwszy zakret chcial objechac mnei Hamilton ale to co zrobil w kolejnym to kupa smiechu. Jade sobie jade, poczatek 7 kolka jade, w zakret wchodze sobie wchodze i nagle... przebita przednia prawa opona przebita! Ok, w sumie i tak mialem na pitstop zjechac wiec sie przemecze to kolko, dogonil mnie Hamilton (cos mocny w tej grze McLaren, drugi w klasyfikacji kierowcow po 2 wyscigach jest... Jaime Alguersuari), ale Ham nie byl w stanie wyprzedzic mnie przez cale kolko ktore jechalem z kapciem, wystarczylo blokowanie przed zakretem zeby sie nie wcisnal, a po wyjsciu zostawal w tyle :| Animacja przebitej opony jest bardzo dziwna, wchodzac w lewy zakret prawa opona powinna schodzic do srodka, a tu guma przesuwala sie na zewnatrz. Dokulalem sie do pitstopu przed Hamiltonem i innymi ktorych tez czekal pitstop, a po pistopie wyjechalem na 15 miejscu i wyscig skonczylem na 6. Nie wiem jak to mozliwe skoro wszyscy byli za mna i potem tez zjezdzali no ale ok... ta gra jest wspaniala.

 

 

Jedyne co mi sie w karierze podobalo to Kwalifikacje w Australii gdy doganialem jakies auto - widocznosc zerowa, bez dobej znajomosci toru nie da sie jechac, ja kazdy tor znam bardzo dobrze, chociaz te sie troche roznia od tych z rF. Reszta kariery jak i samej gry to porazka. Nie bede juz kontynuowal gry bo nawet mnie to nie bawi :(

 

 

edit:

Jest jeszcze jedna dobra rzecz w tej grze... tory, ktore znajomy juz konwertuje do rFactor :)

Edytowane przez Powerslave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miały być śpiewy, częstowanie chlebem i solą, tańce.... Niestety, ale to co zobaczyłem na ekranie przyprawiło mnie o krótkie " WTF!?" Grafa ładna, oprawa też niczego sobie, ale reszta... Nawet jak na grę arcade jest mocno przeciętnie. Szkoda, bo nadzieje były spore.

 

BTW - czy da się jakoś przejść do wyściguw d owolnym momencie po zaliczeniu jakiegoś czasu czy też trzeba odczekać tą godzinę jazd kwalifikacyjnych?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy da się jakoś przejść do wyściguw d owolnym momencie po zaliczeniu jakiegoś czasu czy też trzeba odczekać tą godzinę jazd kwalifikacyjnych?

 

Masz dwie opcje, na ekranie wchodzisz w info o sesji i mozesz przyspieszyc czas 6. i 30. krotnie albo na prawo od inzyniera (nie pamietam jak to bylo nazwane) wybrac przejscie do kolejnej sesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Niestety jak pograłem trochę w karierę to mi opinia o tej grze spadła.

 

Zacząłem Lotusem, AI intermediate, asysyty off, pit-stopy auto. Bahrajn dobrze znam z Race Driver 3, ale obecny tor lekko zmieniony, musiałem się nauczyć nowej części no i przyzwyczaić do bolidu. Nie przeszkodziło mi to zająć drugie miejsce w Q3, spaść na 12 po starcie (nie mam pojęcia jak startować w tej grze) i po walce i karze przejazdu przez boksy ukończyć na miejscu drugim (wygrał bym bez kary). Pit-stopy to fail, bo czeka się po kilkanascie sekund aż lizakowy wszystkich przepuści.

 

Australia - po tym torze nigdy nie jeździłem, na początku słabsze czasy, po trochu się poprawiałem znajdując lepszy tor jazdy i punkty hamowania. W kwalifikacjach na początku sucho, byłem 11 (po przejechaniu okrążenia z błędami), zaczęło padać a ja jechałem póki co dalej na twardych slickach, niestety wcale wolniej się nie jechało, dopiero na którymś tam wolnym zakręcie zaliczyłem spina, tak to zero problemów ze stabilnością. Zjechałem zmienić na przejściówki i wykręciłem najlepszy czas o kilka sekund lepszy od drugiego zawodnika i był to mój najlepszy czas weekendu. W Q2 było sucho, ledwo udało mi sie na 10 miejscu zakończyć. W Q3 znowu padało, uzyskałem drugie miejsce (na drugim przejeździe za późno hamowałem próbując się poprawić).

Na starcie wyścigu oczywiście spadek o 10 pozycji, potem walczyłem (wąski tor, mało miejsc do wyprzedzania, a przeciwnicy są szybsi na prostych tylko wcześnie hamują). W końcu ktoś mnie puknął od tyłu, zaliczyłem spina na bandę i odpadło skrzydło. Nie chciało mi sie już grać to sie rozpędziłem i rozwaliłem bolid.

 

 

O ile na początku jazda po suchym torze bardzo mi sie podobała, to teraz im więcej doświadczam tym mniej mi się ta gra podoba. Dziwne AI, idiotyczne pit-stopy, praktycznie żadnej różnicy w prowadzeniu po deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam króciutkie pytanko, skąd ściągnąć sobie te wszystkie fajne mody F1 do rfactora (może jest jakaś jedna fajna stronka która to ma pozbierane), wiem jest google, wiem nie ten temat :D ale tutaj wszyscy są dobrze zorientowani więc prosiłbym o jakiegoś linka od którego mam zacząć jak coś to proszę na prv żeby nie zaśmiecać wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat:

 

RFT2010 - bardzo arcadowy mod do rFactor, ale na pocatek bedzie ok zeby przyzwyczaic sie do szybkosci. Fizyka srednia, znajac tor, jezdzac z high TC i high ABS praktycznie nie da sie popelnic bledu. TC off jest na tym modzie niegrywalne, auta zachowuje sie nienaturalnie, tyl potrafi uciec tak szybko ze nie da sie zalozyc kontry. Niedlugo wyjdie (albo juz jest) trackpack 2010, jest ten sam co 2009 z nowymi reklamami.

High TC i high ABS - latwo jak w F1 2010.

Aids off - dla mnie niegrywalne, praktycznie nie ma roznic w czasie, a opanowac bolic jest strasznie trudno bo jego zachowanie jest bardzo nierealistyczne.

 

FSONE09 - niestety stary sezon, ale mod wymaga o wiele wiecej niz RFT i na ta chwile jest chyba modem z najlepsza fizyka. Grajac z high TC i high ABS jestesmy wolniejsci niz ludzie jezdzacy bez TC i bez ABS (wolniejsze wyjscia z zakretow i dluzsza droga hamowania, bez ABS hamulce wydaja sie mocniejsze). Wylaczajac TC mozna byc szybszym nawet 1-2s na okrazeniu, ale trzeba sie delikatnie obchodzic z gazem i hamulcem, trzeba zaliczyc 100 spinow zeby sie nauczyc, ale potem gra bardzo cieszy. Brak trackpacka w jednej paczce, ale tworcy maja kilka swoich tras.

High TC i high ABS - latwo i wolno

Aids off - szybko i trudno, ale bardzo przyjemnie gdy to opanujemy

 

Inne mody nie warte uwagi, wkrotce bedzie WCP2010 ale nie wiem jaka bedzie w nim fizyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam króciutkie pytanko, skąd ściągnąć sobie te wszystkie fajne mody F1 do rfactora ...

 

www.rfactorcentral.com 

 

W menu "cars" wybierasz podmenu "Open wheelers" i tam masz dużo modów F1. Chyba najlepsze mody F1 robi CTDP, sprawdź sobie sezon 2006 od nich. Aha, musisz być zarejestrowany żeby wyświetlało linki do ściągnięcia, same pliki są rozmieszczane po różnych serwerach hostingowych (rapidshare itp).

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zdołano dopracować najważniejsze elementy rozgrywki, podczas gdy na ostateczne szlify niektórych elementów zabrakło już czasu. Twórcy utrzymują, że mają jeszcze sporo ciekawych pomysłów, więc F1 2011 powinna podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej."

 

Dopracowano najwazniejsze elementy - ha ha ha ciekawe jakie...

Podniesc poprzeczke jeszcze wyzej - kolejne ha ha ha, jak narazie to zeby moc powalczyc z komputerowym przeciwnikiem na najwyzszym poziomie to... musze sie znizyc do jego poziomu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat:

 

 

Inne mody nie warte uwagi, ...

 

no prosze cie :) Sciagnalem wczoraj ten rft przejechalem szybko pare kolek po spa i usunalem, do takiej jazdy bedzie f1 2010 z ladna grafa :)

 

ja od siebie polecam bmw f1.08 jezdze na nim w lidze i jest bardzo wymagajacy, no i oczywiscie jak chcesz poczuc symulacje to CTDP 06 najlepszy mod jaki wyszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze cie :) Sciagnalem wczoraj ten rft przejechalem szybko pare kolek po spa i usunalem, do takiej jazdy bedzie f1 2010 z ladna grafa :)

 

ja od siebie polecam bmw f1.08 jezdze na nim w lidze i jest bardzo wymagajacy, no i oczywiscie jak chcesz poczuc symulacje to CTDP 06 najlepszy mod jaki wyszedl.

 

Ze RFT to badziew to wiem, przez niego odszedlem z ligi bo admin sie upieral by na nim jezdzic, ale podalem go dlatego ze najwiecej serverow z modami F1 stoi wlasnie na RFT2010. CTDP oczywiscie dobry, ale juz bardzo nieaktualny co wielu przeszkadza dlatego podalem tylko te "najnowsze".

 

 

P.S. im wiecej gralem w F1 2010 tym mniej mi sie podobala grafika, czesto wygladalo gorzej niz rFactor, jedynie deszcz stal na w miare wysokim poziomie (chociaz te kropke na ekranie to kijowe teksturki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj track pack RFT2009 albo RFT2010

 

 

edit:

Teraz to juz przesada... powtarzalem wyscig w Malezji, bo nie chcialem 6 dojechac z powodu kapcia i co? To samo okrazenie ten sam zakret i zlapalem kapcia! Tego juz za wiele, tak ochydnych skryptow nie trawie. Gra jest baznadziejna!

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki straszny ten F1 jak go maluja (tutaj) :) Jak tu czytam ze dla was AI na poziomie legendary jest za latwo to mi sie grac odechciewa :blink: Jarno Trulli (fan gtr'a) skwitowal gre slowem arcade, tak wiec na pudelku powinno byc zaznaczone, nie dla "simracingowcow". Ja z simracingiem za duzo wspolnego nie mam, gram wylacznie na padzie ale granie w ten tytul daje sporo radochy. Wyscigi z AI powyzej sredniego poziomu sa narazie poza moim zasiegiem. Jak ktos nie mial doczynienia z f1 to ciezko mu bedzie ogarnac to co sie dzieje na torze. Dla mnie shift po modach, bez aidow i z najtrudniejszym AI jest latwiejszy od tego mimo ze fizyke ma "ciekawsza". Wracam trenowac na monaco... :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak, wszystko to wina xlive, jak sie zainstaluje klienta to trzeba od razu format bo komp sie nie nadaje do użytku a M$ kradnie wszelkie nasze dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garstka pierwszych modow:

 

More realistic Onboard Cams (TV-cam tweak) - kamery jak w TV. Osobiscie takie preferuje, gdyz wiekszosc modow pod rFactor ma wlasnie takie i przyzwyczailem sie do tego ze kamera nad kaskiem jest przesunieta lekko w lewo.

 

Zmiana FOV - jeszcze nie testowalem i raczej nie bede bo nie uzywam kamery w kokpicie

 

F1 2010 No Head Bob

 

Wkrotce pewnie pojawia sie kolejne mody, informacje mozna sledzic tutaj.

Edytowane przez Powerslave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za wkur... gra, w ciągu 5 okrążeń 2 razy pękła mi opona i jeszcze dostałem kare drive-trough bo przy żółtej fladze wyprzedziłem gościa, żeby mu się w du... nie wbić jak zwolnił przy wypadku bolidów przednim :/ A w picie oczywiście 11s bo inni muszą wyjechać pierwsze:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalam gre, przy pierwszym wczytywaniu sie zacina lub wczytywanie trwa 20min no trudno. odpalam z safe mode (standardowo najnizsza grafa), wczytalo. odpalam wyscig przez 1min gra chodzi plynie a potem strasznie klatkuj. moja specyfikacja: dualcore amd athlon64 x2 5600+, geforce 9500gt 512mb, 2gb ram. win xp sp3. najnowsze stery (wersja 260 beta) i dx tez najnowszy directx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Lol. Zdaj sobię sprawę że taki Xbox 360 ma dużo więcej mocy niż twój komp. Jak weźmiesz pod uwagę że optymalizacja gier na PC jest zawsze kilka razy słabsza, to chyba więcej powiedzieć nie trzeba. Twój komp nie nadaje się do grania w nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...