Skocz do zawartości
Arni

E2160 Vs E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed dylematem ...

Otóż chciałbym kupić procka na s775 ...ostatnio śledząc aukcje zauważyłem że procki na architekturze c2d można kupić w cenie około 150zł.... moje pytanie który z powyższych modeli będzie najlepszym rozwiązaniem ?

Teraz posiadam tanią mobo GB na g31 [nie wykluczam zmiany w przyszłości na coś lepszego] Procka chciałbym podkręcić do ok 3ghz [wiadomo nie zawsze można]. e2160 ma niższe fsb więc teoretycznie na tańszym mobo łatwiej będzie uzyskać wspomniane 3ghz.

Przestudiowałem praktycznie te 140str o e21x0 i nadal się waham :(.

Towarzysze pomożecie :unsure: ?

Memki Goodram [pc-6400] PRO niebieski rad.

Proc ofc oem bo mam już wc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego c2d raczej nie kupisz za 150 zł mylisz DC - Dual Core z C2D- Core 2 Duo ale jak najbardziej jesli brak ci kasy to tylko procek z serii DualCore np E2160 jeśli masz więcej funduszy to coś w technologi 45nm np E7200 - E8200 chociaż ten pierwszy gorzej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o procki które pojawiły się ostatnio e6300 i e6400 a co do e2160 tonie jest okrojony c2d pod zmienioną nazwą?

ok jak co biorę 2160 lub okazyjnie e2140

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o procki które pojawiły się ostatnio e6300 i e6400 a co do e2160 tonie jest okrojony c2d pod zmienioną nazwą?

ok jak co biorę 2160 lub okazyjnie e2140

thx

ja niewiem czy 2 lata to ostatnio :wink: a tak poważnie to chodziło Ci chyba raczej o e7xxx, ale tych nie dostaniesz za 150, za tą cenę tylko jakiegoś e21xx bo mają większe mnożnki niż e6300 i łatwiej je wykręcisz do tych 3ghz, a różnica w wydajności na codzień jest mało odczuwalna o ile wogóle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego c2d raczej nie kupisz za 150 zł mylisz DC - Dual Core z C2D- Core 2 Duo ale jak najbardziej jesli brak ci kasy to tylko procek z serii DualCore np E2160 jeśli masz więcej funduszy to coś w technologi 45nm np E7200 - E8200 chociaż ten pierwszy gorzej się kręci.

Gorzej , ale nie zawsze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...