Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie trochę zmienić sprzęt i zamierzam kupić E5200 i do tego Asus P5Q-PRO, zastanawiałem się nad MSI Neo2-FR ale czytałem że dużo z nią problemów czy z tym Asusem też jest tyle problemów?

P5Q-Pro nie warto brać (brak chłodzenia na jednej z sekcji zasilania) weź albo P5Q lub P5Q-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jeszcze jedno plyta jak wczesniej p5q3 deluxe dysk samsung. Jest w niej 6 portow sata czerwonych i 2 poparanczowe jako port1 i port 2 w ktorym podlacza sie prawidlowo dysk bo juz zglupialem. Prosze o pomoc nie moge w zaden sposob wgrac windowsa.

Kukacz: Wcale tak wyraznie napisane nie jest, skoro sam nawet zle ja tlumaczysz ...

 

Pomarnczowe sa pod tego calego asusa xdrive - czy jakos tak. Podlaczajac tam dysk oczywiscie system zainstalujesz ale raida z tego nie zrobisz. Instrukcja natomiast mowi ze jak podlaczysz dwa dyski pod te pomaranczowe to bedziesz mogl zrobic pod windowsem cos na zasadzie Raida ale zeby ruszyl system to bedziesz potrzebowal trzeci dysk twardy ! :/

 

Rozwiazanie:

Podlacz wszystkie dyski pod czerwone porty oblsugiwane przez ICH10 i masz problem z glowy. Pozniej w biosie jeszcze wylacz to cudo asusa a zawsze system wstanie o 2s szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie funkcje najlepiej powyłączać żeby szybciej było? Jak włączam komputer to się pojawia to okno startowe Asusa i szybko znika, potem się pojawia napis u góry "Marvel xx8xxxx cośtam adapter" i pod spodem

 

"Adapter 1

No hard disk detected" i idzie dalej. O co chodzi z tym Adapterem 1? Można go wyłączyć? (podejrzewam że nie używam go nawet a tylko niepotrzebnie opóżnia start)

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam obecnie (opis) P5Q-E + E2180, pojawiła się możliwość zamiany mojej mobo na deluxe bez dopłaty i tu pytanie czy warto ?. (prócz zasilania 16 vs 8 faz ?? niczym się właściwie nie różnią??)

I drugie pytanko przy okazji też bez dopłaty chcę zamienić procka i celuję w E8400, chyba że macie jakieś inne sugestie.

Reszta sprzętu pozostaje bez zmian.

Pozdr.

Edytowane przez TigerA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie funkcje najlepiej powyłączać żeby szybciej było? Jak włączam komputer to się pojawia to okno startowe Asusa i szybko znika, potem się pojawia napis u góry "Marvel xx8xxxx cośtam adapter" i pod spodem

 

"Adapter 1

No hard disk detected" i idzie dalej. O co chodzi z tym Adapterem 1? Można go wyłączyć? (podejrzewam że nie używam go nawet a tylko niepotrzebnie opóżnia start)

W biosie możesz wyłączyć ten marvell, tak samo okno startowe asusa na standardowe "napisy" co się aktualnie ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już trochę stron o P5Q-E/dlx - może jakiś PRO master pokusiłby się o FAQ. Właśnie przesiadłem się z kochanego AMDka (byłem wierny 10 lat) na Intela no i się zaczęło. Przebrnąłem przez mnóstwo tematów co by się podszkolić ale w momencie gdy kończyłem czytać dany temat nie pamiętałem o istotnych rzeczach z początku i tak apiat...

 

Jestem trochę za stary na naukę i będę potrzebował trochę młodej krwi żeby coś wycisnąć z konfiguracji jak w podpisie. Żeby również nie zaśmiecać tego tematu jeszcze bardziej prosiłbym o deklarację na PMa osoby mogące/chcące mi pomóc - z góry dzięki. Oczywiście jeśli po jakimś czasie będę się już czuł swobodnie w jakimś temacie służe również swoją pomocą i kilkoma szarymi komórkami które mi zostaną

 

pozdrawiam

 

P.S. potrzebuję jakichś softów żeby delikatnie pobadać mozliwości sprzętu spod windowsa (delikatne kręceni i takie tam) Gdyby ktoś był uprzejmy wypisać jakiś zbiór progsów które by mi pomogły będę zobowiązany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz. Ja bym raczej brał Deluxe - więcej faz zasilania

 

W biosie możesz wyłączyć ten marvell, tak samo okno startowe asusa na standardowe "napisy" co się aktualnie ładuje.

Okno Asusa mi sie podoba, szybko strasznie sie laduje :) A tego marvella gdzie dokladnie wylaczyc? Wylaczales u siebie? Jak ja cos zrobilem to sieciowke przy okazji wylaczylem ... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz. Ja bym raczej brał Deluxe - więcej faz zasilania

 

Okno Asusa mi sie podoba, szybko strasznie sie laduje :) A tego marvella gdzie dokladnie wylaczyc? Wylaczales u siebie? Jak ja cos zrobilem to sieciowke przy okazji wylaczylem ... <_<

bios>advanced>onboard devices configuration>marvell ide--> zrób na disabled

 

Jest już trochę stron o P5Q-E/dlx - może jakiś PRO master pokusiłby się o FAQ. Właśnie przesiadłem się z kochanego AMDka (byłem wierny 10 lat) na Intela no i się zaczęło. Przebrnąłem przez mnóstwo tematów co by się podszkolić ale w momencie gdy kończyłem czytać dany temat nie pamiętałem o istotnych rzeczach z początku i tak apiat...

 

Jestem trochę za stary na naukę i będę potrzebował trochę młodej krwi żeby coś wycisnąć z konfiguracji jak w podpisie. Żeby również nie zaśmiecać tego tematu jeszcze bardziej prosiłbym o deklarację na PMa osoby mogące/chcące mi pomóc - z góry dzięki. Oczywiście jeśli po jakimś czasie będę się już czuł swobodnie w jakimś temacie służe również swoją pomocą i kilkoma szarymi komórkami które mi zostaną

 

pozdrawiam

 

P.S. potrzebuję jakichś softów żeby delikatnie pobadać mozliwości sprzętu spod windowsa (delikatne kręceni i takie tam) Gdyby ktoś był uprzejmy wypisać jakiś zbiór progsów które by mi pomogły będę zobowiązany ...

Wszystko masz w tym wątku, kręcenie twojego proca to z biosu (w temacie masz dokładne instrukcje jak koledzy ustawiają bios) możesz się tym posłużyć za wzór, płyta płycie nie równa i procki tak samo. Do testów to orthos, a do sprawdzania to cpuid, prim, core temp.

Nikt Ci nie napisze faq jak kręcić ponieważ j.w. wszystko się może zdarzyć i ma znaczenie, musisz próbować i sprawdzać czy komp jest stabilny.

Pozdr

Edytowane przez TigerA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do testów to to http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?Download na poczatek

chyba człowiek nie zamierza siedziec przed kompem 10 godzin i czekac az mu sie wykrzaczy po 11,

dalej dla ogólnego przegladu SuperPI-próbka 32M,

progrosy do odczytu te co podane sa dobre

ja do stabilnosci uywam dwie gry wł. naraz, prawie zawsze sie to sprawdza, nawet Orthos nie jest tak czuły(własciwie to dla mnie jest to program do sprawdzania zastosowanego chłodzenia, bo poza starsznym wygrzaniem proców nigdzie indziej sie nie sprawdza tak dobrze, oczwiscie jesli przyczyna niestabilnosci jest zbyt wysoka temperatura, dal porównania OCCT wykrywa max po 43 min. srednio mi łapie po 23 lub po kilku a orthos to i po 6 godz nic nie złapał)

uwazaj na temperatury

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie napisze faq jak kręcić ponieważ j.w. wszystko się może zdarzyć i ma znaczenie, musisz próbować i sprawdzać czy komp jest stabilny.

Pozdr

 

Ja niekoniecznie chciałem FAQ jak kręcić tylko FAQ odnośnie płyt ASUSA na P45. Chodzi o to żeby temat był w miarę przejrzysty (sam w tej chwili zapycham). Generalnie podane programy znam (oprócz OCCT - potestuję) Chodziło mi raczej o program typu A64 tweaker do AMDka - można pobawić się timingami i innymi usrojstwami spod windy. wiem że podstawą jest bios ale drobnych korekt chciałbym dokonywać już spod windy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj MemSet 3.5 (nie niżej) i SetFSB (ten nie wiem czy obsługuje już nasze płytki).

 

@lukaszrobert

jak masz ustawionego tego Quada? Jakie temperaturki, czym chłodzone i na jakim biosie:) Dobre masz pamiątki, moje to padaki. Pozdrawiam

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie standardowo nic nie walczyłem ale nie dlugo sie zajme bo kupilem 4870 X2 i bedzie portzebna moc, mysle tak o 3,8 Ghz, mam niski VID dobra serie (czyli trzy ostatnie cyfry niskie) wiec jest nadzieja ze sie uda,chłodzenie to ultra 120-Extereme do nie dawna było najlepsze z powietrznych nie wiem jak teraz,

czeka mnie jeszcze szlif bo krzywa podstawka, ale niestety proc tez ma górke posrodku czapy i chyba jak sie zabiore za ultre to i cepa wyszlifuje bo robienie tylko jednego mija sie w tym wypadku z celem niestety,

biosik mam 0803, dobry ale pogmatwał mi odczyty temp. na procku teraz ma 9 stopni, 0 albo 100 :D

na poprzednim 0704 było wszystko OK czyli w spoczynku cpu 30 a rdzenie dwa po 25 i dwa po 34, na poprzedniej płycie CPU maił 20 stopni a rdzenie podobnie, ostatnio uzywam tego intelowskiego, zapomnialem nazwy a jestem nie u siebie, w kazdym razie on wskazuje o 10 stopni nizsze tempy, czyli nie wierze zadnemu odczyt.

z pamiatkami to tez sie mordowałem, dwa razy reklamowałem i chciałem tzreci, zdane nie chodzily na 1066mHz, 800 i koniec,

pierwsze wogóle sie nie odpalały, drugie odpalały ale były błedy w Goldmemory, zrezygnowany chciałem je oddac do komputronika,

sprawdzałem napiecia maiły pracowac poprawnie na 2.2V 1066Mhz, nie chcialy, no to podnosilem do 2,4 nic przy wyzszych napieciach płyta sie resetowała, co sie okazało, poniewaz wczesnie sprawdzałem na napieciach od 1.8 do 2,4V i nic, tu odrazu zacząłem od 2.2V i to był bląd, pamieci sa całkowicie sprawne ale napiecie trzeba im dac 2.1V przy wyzszym odrobine sa blędy w GM przy nizszym to samo, odziwo dobrze sie podkreciły bo robia 1130 Mhz, i tak jak mówie wyzsze napiecie powoduje błędy, tym bardziej dziwna sprawa bo na egiełdzie sa testy tych pamiatek i tam max co dało sie zrobic to 1150Mhz ale potrzebowali do tego 2.3V

widac jakies specjalne mi sie trafiły B-) ogólnie pamieci sa dobre ale troche sie nabiegałem wokól tego, acha te moje sa niewiele starsze od tych z egiełdy, wiec widac na tych kosciach tak maja pamiatki teraz,

z biosami do płyty sa cyrki znowu ze strony wycieli dwie wersje i została 0803 cos robia ale sa chyba jeszcze w lesie, to tyle

pozdrawiam :wink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz z pamiątkami. Ja problem z moimi A-Data EE 1066 bo niby nominalnie powinny iść 1066 przy timingach 5-5-5-15 a nie mogę przekroczyć magicznej bariery 900 Mhz - czy to pobawię się timingami czy napięciami - NIC. Pytanie laika - jak na szybko sprawdzić czy przy podbijaniu FSB ograniczają mnie wspomniane właśnie pamięci czy proc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszrobert

 

Ten bios 803 u mnie zrobił to samo z temperaturami. Na poprzednim było ok, dopóki nie włączyłem Q-fan control (czy jakoś tak). Po wyłączeniu kontroli obrotów w biosie temperatura ciągle skakała:/ Dziwne.

 

Podobno nasza płytka potrafi nieźle podnieść napięcia pamięci ponad to co w Biosie (nie pamiętam gdzie to wyczytałem). Może w tym tkwi problem.

 

Ja zatrzymałem się na 8x400, żeby temperatury mieć jeszcze w miarę znośne w okolicach 60 stopni w Orthosie. Na 3GHz miałem w spoczynku około 30 a w stresie 56. Jednak dla 3.2 musiałem odrobinkę podbić napięcie Quada. Tym FSB Termination Voltage sobie nieźle go piekłem - ponad 70 stopni miał dla lekko podniesionego na 1.4 (zmniejszyłem na domyślne 1.2 i ciągle działa stabilnie).

 

ps.: cztery rdzenie to jest to ;)

 

Pamięci mam Corsair XMS2 CM2X2048-6400C5DHX. Padaki - nie wiem jak się dałem na nie namówić:/ Ale koleś się zarzekał, że są na Micronach i zrobią 1100. Nawet nie wiem czy są na Micronach - stara rewizja była a swojej jeszcze nie sprawdzałem. Datowane są na 2003 rok (Staruszki hehe) więc jest szansa. Póki co ich nie ruszam (tylko od 800 do 900 na 2.0V). Jak dowiem się o nich więcej to będę się zastanawiał co z nimi zrobić:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko. Co myślicie o P5QL-E? Płyta wygląda zacnie: RAID, fajne chłodzenie na chipsecie, duzo wyjść z tyłu bez starych portów typu LPT. Tylko zamiast P45 jest P43. Ktoś ma taką płytę? Jakie ona może wyciągnąć maksymalne FSB? Znalazłem do tej pory jedną recenzję tej płyty, ale nie wygląda ona na profesjonalną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś odpaliłem 3Dmarka06 trochę się rozczarowałem wynikiem :blink: trochę ponad 11tys. Mam P5Q-E, Radka 4850, Core2Duo E8400 i 4GB Mushkin 1066MHz. To ten wynik chyba ciut słaby? Podejrzewam że może w biosie jest coś po zaniżane jakieś rady bo nic jeszcze nie zmieniałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś odpaliłem 3Dmarka06 trochę się rozczarowałem wynikiem :blink: trochę ponad 11tys. Mam P5Q-E, Radka 4850, Core2Duo E8400 i 4GB Mushkin 1066MHz. To ten wynik chyba ciut słaby? Podejrzewam że może w biosie jest coś po zaniżane jakieś rady bo nic jeszcze nie zmieniałem?

Imo bardzo w porządku. Ja przy podobym konfigu musiałem o/cować żeby dobić do 12k. Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie dowiedziec jak montujecie coolery na na procku na omawianych plytach. Wlasnie przed chwila przyszedl mi zamowiony Pentagram Karakorum HP-120 AlCu i widze, ze musze zdecydowac jak umiescic go wzgledem obudowy jeszcze przed zamontowaniem jego podstawki. Generalnie chodzi mi o to czy heatpipy maja byc po prawej i lewej stronie CPU czy to nie ma znaczenia? I jesli nie ma to znaczenia jak motoowac cooler odnosnie ulozenia wiatraka - powinien byc skierowany ku frontowi, podstawie, czy tylowi obudowy?

Widze, ze musze to ustalic przed montazem coolera gdyz jego podstawka jest na kolki, a wiec mozna ja tylko raz usadowic w dziurach. Tak wiec doradzcie mi prosze :)

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak żeby wiatrak pchał powietrze w tył obudowy. Są wyjątki od reguły ale w 90% przypadków wymuszony obieg powietrza leci z frontu obudowy na tył. Reasumując: z frontu obudowy zasysane jest "zimne powietrze wgłąb, przechodzi przez cooler proca i z odebranym ciepłem powinno być wypchnięte poprzez tył obudowy.

 

edit: czyli łopoatologicznie biorąc patrząc na otwartą z lewej strony obudowę heatpipy masz góra-dół, wentyl z prawej strony.

Edytowane przez Tito_Divine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: czyli łopoatologicznie biorąc patrząc na otwartą z lewej strony obudowę heatpipy masz góra-dół, wentyl z prawej strony.

Acha, czyli zeby tloczyl powietrze przez zeberka coolera w strone wylotowego wentyla? Chyba czaje. Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...