Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Vcc cpu 1.19v :blink:, jak krecisz to podnies do 1.35v.

To podnoszę bardzo powoli - ostatecznie nie chcę przekraczać 1.30V, żeby komp chodził 24/7. Ale jak nie da rady inaczej to ustawię 1.35V :)

 

VTT masz za nisko...ustaw na 1.25v.

nb jest ok, ale nie zaszkodzi dowoltowac go do 1.30v.

No VTT właśnie podniosłem do 1.20V, kiedyś nawet czytałem w necie jak się ma VTT do napięcia procka, ale nie mogę tego znaleźć :( Coś pamiętam że VTT nie może być równe/wyższe od Vcc cpu. No chyba że źle pamiętam.

 

A co z pozostalymi ustawieniami ?:

CVC, CPU GTL 0/2, CPU GTL 1/3, NB GTL, FSB Vref ?.

Te GTLe to mam tak 0.67x, 0.67x, 0,61x

Innych opcji jeszcze nie ruszałem :( To moje początki z tą platformą. Przesiadłem się z 5-letniego Athlona XP 2100+ na socket A :)

Docelowo marzy mi się 3,6GHz na znośnym napięciu 24/7 coby sie karta graficzna nie nudziła :) Ale jak na razie mam nadal problem z pamięciami :( Specjalnie kupiłem 1066 żeby się dało łatwo procka podkręcić, a tu te G.Skille tylko 800 robią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij do tego tematu:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/627/CORE/2/Q...roki/rewizji/E0

 

Ja z niego korzystalem i metoda testowania w koncu uzyskalem to co chcialem czyli stabilne 4.0 i pamieci na nominalnym 1066.

Czytałem ten artykuł :) No oprócz napięć ruszali tu tylko opcje clock skew. Te GTL zostawili bez zmian. Natomiast nic w tym artykule nie piszą o ustawieniach RAMu :( Teraz ustawiłem PL na 10 jak ktoś mi tu radził i jutro zobaczę czy pójdą chociaż na 900MHz - w sumie więcej mi do szczęścia nie potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielka prosba... Mam DFI LK t2rs+ od kilku dni (wczesniej asus na nforce780 ktory polecial do servisu) i teraz od kilku dni walcze o to zeby podkrecic swojego q6600 do poziomu ok 3,4 (na asusie takie krecenie trwalo jakies 2 min :P) Na DFi kazda zla proba przejscia posa konczy sie resetem zwrkami i teraz pytanie:

czy jest jakas opcja zeby bios wczytywal sie automatycznie po nieudanej probie i czym rozni sie krecenie klada na tych plytach (czym sie zajac a co ominac) jakiego biosa uzywacie (u mnie ten z 17/11/08)

PS moja specyfikacja : q6600 (revG0) / 4x1 patriot@800 /

Edytowane przez reeloop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz klawisz Insert jak komp odpala i trzymasz do momentu aż się zresetuje.

 

Ja korzystam z najnowszego BIOSu i nie narzekam. Dobry jest też ten z 7 lipca. Z sierpnia i września nie bardzo mi odpowiadały.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego uniwersalnego poradnika do OC dla naszej płyty. Samu trza kombinować jakie opcje mają wpływ na kręcenie. Spróbuj tych opcji o których tu już pisano. Temat nie jest długi - przeczytaj to się co nieco o swojej płycie dowiesz.

 

DK P45 to niestety nie jest płyta dla amatorów. Sam sie o tym dość boleśnie przekonałem robiąc w lipcu przesiadkę z S939 i DFI NF4. Wydawało mi się, że kręcenie Intela jest łatwiejszego od AMD, ale jednak się myliłem. Płytę kupiłem chyba jako pierwszy w Polsce (wtedy w komputroniku za skromne 393 zł) i nikt nie mógł mi pomóc. Kręcenie utrudniały dodatkowo niedopracowane BIOSy i mój wybitny proc, który do 3600 MHz potrzebuje aż 1.36 V. Ale ogólnie na płyte narzekać nie mogę, po prostu kręcenie na niej wymaga więcej wysiłku niż na innych konstrukcjach.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha:) ja wgralem ta bete i teraz nie moge wgrac starszego :P, tak wracajac do krecenia to wiem ze moj q6600 potrzebyje ok 1,47v zeby poleciec na 3,4 a jak jest na NB na tym DFI? na asusie dawalem 1,44 i bylo ok tutaj ile moge bezpiecznie ustawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 ma mnożnik 9, jeśli kręcisz go "normalnie" to będziesz potrzebował FSB 377 MHz, a tyle to ta płyta zrobi bez zmiany napięcia. Ja osiągam na niej ok 450 MHz bez zmiany napięcia na chipsecie (przyjmując za domyślną wartość 1.18 V). Na chipset więcej niż 1.35 V to bym nie dawał.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 3,4GHz (q9550) udało mi się ustabilizować. Teraz jest 3,65 (8,5x430).

CPU - 1,31V

VTT - 1,19V

NBcore - 1,26V

PL - 10 i pamięci idą te 840MHZ :)

niestety temperatura chipsetu w stresie do 60st dochodzi. Może być czy zmniejszyć napięcie na NBcore?

Zaczynam lubić tą płytę główną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem rozwiazany... moze zabrzmi to smiesznie ale przez przypadek wgralem bios z 11/17 na DK t3rs+... troche mi zeszlo zanim naprawilem swoj glupi blad (stary bios nie chcial sie grac na nowszy). Zaraz po tym udalo mi sie wskoczyc na FSB=400, teraz tylko walcze z pamieciami zeby wskoczyly na 500mhz... calos wyglada mw tak:

q6600

fsb=400

mnoznik x9

vcore +225mv = 1.48v

vdim = 2.2v

vnb = 1.3v

vVtt = 1.3v

niestety na tym koniec zabawy w krecenie tego klada bo na 2.5tys obrotow moj Zalman 9700 utrzymuje (ledwo) 68*. Moge z cala pewnoscia powiedziec ze mobas jest super i teraz tylko czekam az $ spadnie to wciagne q9550 :D

Edytowane przez reeloop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 3,4GHz (q9550) udało mi się ustabilizować. Teraz jest 3,65 (8,5x430).

CPU - 1,31V

VTT - 1,19V

NBcore - 1,26V

PL - 10 i pamięci idą te 840MHZ :)

niestety temperatura chipsetu w stresie do 60st dochodzi. Może być czy zmniejszyć napięcie na NBcore?

Zaczynam lubić tą płytę główną :)

Dla czego tak mocno dowoltowujesz NB ?.

Przy fsb 430 mhz NB nie potrzebuje wiekszego napiecia.

Obniz je i sprobuj potestowac.

U mnie przy fsb 444 mhz NB idzie na auto. Radiator nb jak i mosfetow jest ledwo letni a cpu idzie na 4.0 ghz.

Czy Ty idziesz z szyny 266 mhz ?. Jesli tak to nb musi bardziej sie podniesc niz, gdyby startowal z 333 mhz jak w przypadku 8400.

 

EDIT:

Przeca masz q9550 czyli startujesz z szyny 333 mhz a to ledwo 100 mhz....

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem zmienić moją płytę z podpisu właśnie na DFI DK P45 T2RS+ niestety płyta nie ruszyła , na wyświetlaczu POST widnieje kod 88 czyli , że niby NB uszkodzony.Macie jakieś pomysły czy serwis mnie czeka. (system został stary , sterowniki do P35 i ICH9R też zostały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:

Dla czego tak mocno dowoltowujesz NB ?.

Przy fsb 430 mhz NB nie potrzebuje wiekszego napiecia.

Obniz je i sprobuj potestowac.

U mnie przy fsb 444 mhz NB idzie na auto. Radiator nb jak i mosfetow jest ledwo letni a cpu idzie na 4.0 ghz.

Czy Ty idziesz z szyny 266 mhz ?. Jesli tak to nb musi bardziej sie podniesc niz, gdyby startowal z 333 mhz jak w przypadku 8400.

 

EDIT:

Przeca masz q9550 czyli startujesz z szyny 333 mhz a to ledwo 100 mhz....

Ktoś tam mi wcześniej polecał ustawić NB nawet na 1.3V więc tak do 1.26V podniosłem. Ale może faktycznie masz rację, teraz jak procek stabilny to spróbuję poobniżać co niektóre napięcia :) Szczególnie, że i smartguardian 63 stopnie na chipsecie czasem pokaże.

Dziwna sprawa jaką zauważyłem - jak proc był na 3,2GHz (napięcia nominalne) to SuperPI (1M) robił coś koło 13sekund. Teraz na 3,65GHz robi to tylko niecałą sekundę szybciej :huh: Mały wzrost wydajności nie sądzicie? Czyżby kwestia innych ustawień w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

napiszcie mi dlaczego tak sie dzieje? mianowicie chodzi mi o opcje EIST która jest odpowiedzialna za zmiana mnożnika jak procek nie jest obciążony

procek chodzi obecnie na 4ghz 1.312V po włącznie tej opcji w biosie napięcie podnosi sie do 1.450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się płyta zaczyna dziwnie zachowywać, ma problemy z wejściem do biosu nawet po jego resecie, wciskam DEL i nic, u góry mryga kursor na dole niebieski pas... po kilku restartach w końcu udaje się do biosa wejść. Dziwne...

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym się konkretnie różni wersja z plusem od "bezplusowej"? Czy tylko dwoma portami Sata czy może czymś jeszcze? Pytam bo wersja bez plusa jest jakąś stówkę tańsza. Z góry dzięki.

 

Aha i jeszcze taka sprawa: czy na tą płytę wejdzie Pentagram Karakorum?

Edytowane przez shosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z podkrecaniem na tej płycie bo ze swojego E6320 wyciskam tylko 2.0Ghz, gdy obniże mnożnik moge wycisnąć 490 fsb i wtedy proc jest na około 2.9Ghz wiec to moim zdaniem jest troche dziwne, bo już na gigaszicie na 965p wyciskałem z tego procka 3.40Ghz, wieć w zwiazku z tym czy ktoś mogłby mi udzielic kilku rad, mianowicie na jakie ustawienia procka i pamieci zwrocic szczegolna uwage bo jest ich tam dosc sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się płyta zaczyna dziwnie zachowywać, ma problemy z wejściem do biosu nawet po jego resecie, wciskam DEL i nic, u góry mryga kursor na dole niebieski pas... po kilku restartach w końcu udaje się do biosa wejść. Dziwne...

 

u mnie miałem cos podobnego , ale dodatkowo płyta zaczęła mi sama zmieniać różne ustawienia w bios-ie np. GTL miałem 61 a ta zmieniła na 67 w końcu zrobiłem clear cmos i płyta padła pewnie bios ,ale to już nie moje zmartwienie

trza wysłać na serwis chodziła 3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

Witam. Czym się konkretnie różni wersja z plusem od "bezplusowej"?

 

 

Wersja plus jest zoptymalizowana pod kątem podkrecania.

No właśnie czytałem ostatnio recenzje tej płyty na FrazPc w wersji z Plusem i można powiedzieć że w testach zachwycali się tą płyta.

Natomiast kiedyś widziałem recenzje na egiełdzie w wersji bez Plusa i tam ocenili płyte bardzo słabo.

Może sie ktoś kto posiada wersje z Plusem konkretnie wypowiedzieć o tej płycie :wink2:

No i ciekawe czy wejdzie na to mobo ThermalRight ultra 120a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest bardzo dobra lecz nie latwa w ustawieniu bo wycisnalem z mojego procka E8400 4500 mhz przy czym na mojej poprzedniej gigabyte x48 tylko 3900mhz, a co do chlodzenia thermalright to wersja extreme wejdzie bo takiej uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie miałem cos podobnego , ale dodatkowo płyta zaczęła mi sama zmieniać różne ustawienia w bios-ie np. GTL miałem 61 a ta zmieniła na 67 w końcu zrobiłem clear cmos i płyta padła pewnie bios ,ale to już nie moje zmartwienie

trza wysłać na serwis chodziła 3 miesiące

Problem z zawieszającym się biosem rozwiązałem jakiś czas temu. Okazuje się że winne były dwa wentylatory 140mm chodzące na 400obr/min podpięte do jednego gniazda 3 pin na płycie. Nie zbadałem tylko czy chodzi o zbyt niski poziom obrotów czy gniazdo nie dawało wystarczającej mocy dla dwóch wentyli. Co ciekawe powodowało to także prawdopodobnie zwiechy w windowsie. Po odpięciu wentylatorów płyta działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i przechodzę do pytań:

 

-jakie napięcia monitoruje DFI?

 

-ile złącz wentylatorów posiada software'ową regulację obrotów oraz ile pokazuje obroty podłączonych wentyli?

 

-czy ta uboga(wizualnie) sekcja zasilanie pociągnie Quada9550@4ghz??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...