Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

niestety mobas ma wlutowany bios, jednak ma zrobiony pinout do flashowania martwej plyty. ale bez odpowiedniego flashera sprzetowego lub bez wylutowania to zapomnij o flashu uwalonego mobo ;/

 

ja z koleji mam inny ciekawy problem. po 1sze fakt plyta jest wredna do krecenia, ramu szczegolnie ;)

ale nie o tym ja tu...

mam core duo e2160, smiga sobie radosnie na fsb400-410x8 i jest fajnie.

nie fajne jest to ze kij wie czemu moj sb audigy1 przy fsb~400 przestaje byc widziane przez system ;/

w 2gi slot pci go nie moge wsadzic bo mi chlodzenie radeona przeszkadza :P

ma ktos jakis pomysl? na fsb200 jest ok, przy 333 chyba tez (choc akurat tu nie zwrocilem uwagi na sound)

wbudowana dzwiekowka smiga, audigy na starym foxie p35a-s tez smigal spkojnie z fsb400.

 

i zauwazylem ze wylaczenie kontrolera JMicron dodatkowego do RAID/SATA powoduje niemozliwosc zabootowania z dyskow podpietych pod kontroler RAIDu w ICH10R ;/

 

takto plytka calkiem spoko, ja mam wesje z plusem ;)

btw ma ktos jakos po polskiemu ;) opisane funkcje bios? w porownaniu ze starym mobo jest tu zatrzesienie ustawek i przyznaje, jestem glupi. niemam pojecia co z polowa robi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jednak nie jest taka zła. Ale OC przy wysokich zegarach to tak jak bitwa o Staliningrad ;) walczysz o każdego MHz.

Jak na razie E8200 @ 4,1GHz powinno chodzić przy 1.26V ale na moim Scytche Infinity coś temperatury za wysokie (stress 75*) i to mnie zatrzymuje.

 

Testowane testem Large (w tym trybie najszybciej i najlepiej wychwytuje błędy)

 

Dołączona grafika

 

A tak z ciekawostek, mam jakąś dziurę w FSB pomiędzy 513-517MHz w tym przedziale nie botuje, wyżej owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeszkodę w dążeniu do FSB 600MHz :) otóż napięcie chipsetu przynosi zysk OC tylko do 1,34V (z biosu) powyżej OC spada, a np przy 1,37V płyta nie botuje.... dziwne, w internecie widziałem że ludzie ustawiają wyższe wartości i wszystko im cacy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI UT P45, płyta bardzo fajna, ale mam pewne zastrzeżenia o prowadzenie pamięci.

W testach na forach ludzie się zachwycają, że P45 lepiej podkręci nam kostki, mi jednak to się nie udaje. Zmieniłem już 3 sztuki memek z OCZ-a i wszystkie kończą się mniej więcej na tym samym poziomie DDR 1060, nawet jeżeli powinny latać dużo więcej.

Ocz ReaperX – DDR 800@ 1066

Ocz Reaper – DDR 1066 nic więcej mi się nie udało

Ocz Flex II – DDR 1150 nawet 1050 nie chcą poprawnie zrobić.

Panowie o co chodzi czemu takie dziwne zachowanie i takie opory?

Z reki ustawiam timingi podstawowe i na auto zero efektu, może ktoś mi coś podpowie.

Fakt bios jeszcze żaden się nie ukazał, jednak wątpię by nowy bios coś poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeszkodę w dążeniu do FSB 600MHz icon_smile3.gif otóż napięcie chipsetu przynosi zysk OC tylko do 1,34V (z biosu) powyżej OC spada, a np przy 1,37V płyta nie botuje.... dziwne, w internecie widziałem że ludzie ustawiają wyższe wartości i wszystko im cacy działa.

Może wall procka już bardzo blisko i płyta niema nic do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Przecież po zdjęciu plomby w P35 LT/UT nie traci się gwarancji.

Gwarancji sie nie traci. Płyta jest wtedy warunkowo przyjęta na gwarancje. Czekam już półtorej miesiąca na swoja płyte................ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy. 

 

Czy ta plyta posiada plombe na NB?? Jest to dla mnie wazna informacja z racji niezlych przygod z plyta DFI LT P25t2r

NB nie ma plomby i wogle sie nie grzeje. Ledwo letni radiator po wyocowaniu cpu na 4.0 ghz.

Nawet napiecia nie podnosilem na nb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wall procka już bardzo blisko i płyta niema nic do gadania.

Wall proca jest raczej daleki, mam problem z ustabilizowaniem FSB 533, przy ustawionymn w biosie napięciu 1,34V dla chipsetu orthos wywala się po około dwóch godzinach, przy FSB 550 komp botuje windows startuje, ale orthos zawiesza się po 4, 5 lub 6 minutach w zależności od pobocznych ustawień. W obu przypadkach podniesienie napięcia chipsetu powyżej 1,34V zamiast pomóc pogarsza sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wall proca jest raczej daleki, mam problem z ustabilizowaniem FSB 533, przy ustawionymn w biosie napięciu 1,34V dla chipsetu orthos wywala się po około dwóch godzinach, przy FSB 550 komp botuje windows startuje, ale orthos zawiesza się po 4, 5 lub 6 minutach w zależności od pobocznych ustawień. W obu przypadkach podniesienie napięcia chipsetu powyżej 1,34V zamiast pomóc pogarsza sprawę.

A testowałeś cepa na innym mobo? Może ustaw wyższe PL to łyknie wyższe FSB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... próbowałem ustabilizować FSB 533 a ustabilizowałem chyba FSB 550 :damage_wall: podbicie napięcia chipsetu na 1,37V w końcu coś dało (+ dodatkowo oczko wyżej PLL i Clocgen)

 

Dołączona grafika

 

Aby iść wyżej musiałbym pierwsze sprawdzić ile da się z pamięci wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m40, czy musisz specjalnie jakoś zmieniać ustawienia pamięci, żeby Ci śmigały na 1100 , czy to wszystko idzie z automatu?

Pierwszy raz się spotkałem z tym żeby pamięci defaultowych ustawień nie chciały zrobić, jeszcze na takiej płycie jak DFI, jakaś totalna porażka.

Różne dzielniki testowałem, w czym może być problem?

Czy DK też ma takie problemy, albo miała a kolejnymi biosami było lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie czy na innym dzielniku pamięci pójdą na standardowych maksymalnych taktach i chyba poszły.

Przedtem były z nimi problemy, pomogły chyba wyższe napięcia dla chipsetu i ustawienie DRAM Default Skew na 3-3-1

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, będę musiał to u siebie sprawdzić, choć wydaje mi się już teraz ze to mi nie pomoże, bo Skew sprawdzałem. Możliwe że robiłem to nie właściwie.

Panowie a jak z Vdropem u was jest bo u mnie funkcja Enabled działa gorzej od Disabled i na tej funkcji napięcie z biosu 1.48750 w idlle wynosi 1.472, a w stresie 1.408Vcore, straszne spadki, czy w jakiś sposób mogę temu zaradzić.

Zaczyna powoli mnie ta platforma drażnić jak nie wytrzymam to przeskoczę na i7, co jest raczej totalnym bezsensem.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem t2rs-plus. Mam dwa problemy:

Pierwszy pamięciami G.Skill-8500 2x2GBPK - za nic na świecie nie chcą iść na nominalnych 1066MHz. Ale jak widzę po postach nie ja jeden - widocznie ta płyta lubi grymasić i sporo się trzeba namęczyć, aby uzyskać stabilne ponad 1000MHz. Może ktoś poda jak ustawić parametry RAMu?

A drugi problem to baaardzo wolne bootowanie płyty :( Myślałem, że ta płyta tak ma, ale na youtubie zobaczyłem filmik jak ktoś odpala t2rs-plus i uruchomiła się bardzo szybko. Od momentu piknięcia głośniczka do ekranu ładowania Windy minęło może 20 sekund

 

U mnie natomiast wygląda to tak: po włączeniu kompa i piknięciu pokazuje się ekran POST, z nazwą procka, potem 5-20! sekund przerwy (w zależnośći od dnia i humoru płyty), wykrycie pamięci i dopiero cała reszta (kanały ide, sata, raid itd.). Nawet Windows uruchamia się bardzo długo - koło 7 pasków postępu (mimo postawionego RAIDu 1 na ICH10). Na starym kompie z Palomino 2100+, bez RAIDu trwa to o wiele krócej! Ekran POST tylko śmiga przed oczami, czasem del człowiek nie zdąży wcisnąć jak się zagapi. A tu na tym DFI takie numery :( Całe uruchomienie kompa (Q9550, DFI P45-T2RS-PLUS, 4GB G.SKILL, GIGABYTE 280GTX) od włączenia przycisku power do pulpitu to koło 1,5- 2 minut :(

Potem już ładnie śmiga, stabilnie (14godzin ORTHOSem, blend test - zero błędów, MEMTEST - zero błędów, 3D smark 2006 - 15500 bez oc).

Bios najnowszy ze strony DFI. Co jest nie tak? Wygląda na coś z biosem albo pamięcią ROM na której jest zapisany, bo nawet gdy wychodzę z biosu, to po zatwierdzeniu zmian Y jest sekunda przerwy przed restartem. A jak widać na załączonym filmiku u gościa po zatwierdzeniu zmian płyta natychmiast się restartuje.

Może to przez ustawienia auto w większości ustawień biosu? Bo już sam nie wiem czy reklamować płytę? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi pamieci ustaw na sztywno 5.5.5.15 lub 5.5.5.18.

Napiecie na pamieci daj 2.1-2.2v.

Niestety nie mam jak srawdzic cpu Qxxx bo nie mam.

Na c2d E8400 takie ustawienia pamieci pozwalaja isc pamiecia na nominalnym 1066 mhz nawet po OC procka. To juz kwestia ustawienia odpowiedniego dzielnika dla pamieci.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi pamieci ustaw na sztywno 5.5.5.15 lub 5.5.5.18.

Napiecie na pamieci daj 2.1-2.2v.

Niestety nie mam jak srawdzic cpu Qxxx bo nie mam.

Na c2d E8400 takie ustawienia pamieci pozwalaja isc pamiecia na nominalnym 1066 mhz nawet po OC procka. To juz kwestia ustawienia odpowiedniego dzielnika dla pamieci.

Timingi ustawiłem na sztywno 5-5-5-15 (subtimingi na auto), napięcie 2.125V. Dzielnik 333/1066 i nic to nie dało, albo płyta nie chce wstać albo jak już łaskawie wstanie to BSOD przy ładowaniu windy :( Na 800MHz wszystko lata cacy :(, jutro pobawię się jeszcze resztą ustawień, może je zmuszę do tych 1066MHz.

 

A jak macie z tym bootowaniem i ekranem POST? Też tak długo wykrywa wam pamięci i resztę? Może przegapiłem w biosie jakąś opcję "qiuck boot" (jaka jest w kompie mojej kuzynki - tam ekranu POST w ogóle nie widać, po piknięciu gdy włączy się monitor to już widać pasek ładowania Windows)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto także PL (Performance Level) dać na 10 i obadać DRAM Default Skew. Niestety w teście widocznym na moim screenie parę postów wyżej płyta zrobiła jeszcze z 1,5h i walnęła zwisa, wniosek z tego taki że najstabilniej jest na dzielniku 1:1 przy innych trzeba się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto także PL (Performance Level) dać na 10 i obadać DRAM Default Skew. Niestety w teście widocznym na moim screenie parę postów wyżej płyta zrobiła jeszcze z 1,5h i walnęła zwisa, wniosek z tego taki że najstabilniej jest na dzielniku 1:1 przy innych trzeba się bawić.

ok pobawię się jutro i dam znać - nie spocznę dopóki nie pójdą tak jak producent przykazał :)

 

A napisz proszę jak długo Ci się komp uruchamia od momentu piknięcia głośniczka do rozpoczęcia ładowania windy? Albo jak długo Ci rozpoznaje pamięci po wyświetleniu nazwy procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta szybko botuje, kilka sekund.

Hmmm... to co jest z moją? Niech to shit! Najdłużej zajmuje jej wykrycie pamięci. Nieważne czy wsadzę G.Skille czy OCZ, to płyta zastanawia się parę(naście) sekund zanim pokaże taktowanie pamięci i że chodzą w dualu. I to za każdym razem jest inaczej - raz jest to 6 sekund, a innym razem 13 :( Na wyświetlaczu płyty przez ten czas świeci się kod C1. Dziwna sprawa, bo poza tym płyta chodzi normalnie, więc nawet nie bardzo jest jak ją reklamować :/

Masz najnowszy bios? Pamięci w dualu czy singlu?

Może jeszcze powyłączam zbędne rzeczy w zakładce "Integrated perypherials".

 

Przyjrzałem się uważniej temu długiemu bootowaniu płyty - to nie RAM jest tak długo wykrywany. Ta przerwa jest dokładnie pomiędzy nazwą procka, a wykryciem ilości rdzeni.

A więc najpierw po włączeniu pojawia się nazwa: Q9550 --> kilka(naście) sekund przerwy --> pojawia się napis 4cpu's i dalej leci już szybko. Czy to oznaka uszkodzenia procka? A może za mocno dokręciłem chłodzenie - (Noctua) śrubki z tymi sprężynami na maxa dokręciłem.

Z pamięciami na razie mi nie idzie - nadal chodzą tylko na 800MHz, ale udalo mi się puścić procka na 3,4GHz (8.5x400) po wielu przebojach (BSODach) ujrzałem pulpit :) 3DMark 2006 przeszedł cały, teraz Prim95 załączony :) Procek za bardzo się nie grzeje, ale chipset ma 55 stopni - nie za dużo?

Edytowane przez Sidi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura Chipsetu raczej OK, ja podczas testów mam nieraz 65*C i nic się nie dzieje, tak samo śruby w Noctua mam dokręcone do końca. Robiłeś Clear Biosu? Updejtowałes na najnowszy? W tym miejscu podczas botowania lubi się u mnie zawiesić gdy przesadzę z ustawieniami. Bios mam najnowszy, a pamięci w dualu. Podnosiłeś jakieś napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura Chipsetu raczej OK, ja podczas testów mam nieraz 65*C i nic się nie dzieje, tak samo śruby w Noctua mam dokręcone do końca. Robiłeś Clear Biosu? Updejtowałes na najnowszy? W tym miejscu podczas botowania lubi się u mnie zawiesić gdy przesadzę z ustawieniami. Bios mam najnowszy, a pamięci w dualu. Podnosiłeś jakieś napięcia?

Bios najnowszy. Robiłem clear biosu. Nadal to samo - nawet bez podnoszenia napięć bardzo długo wykrywa ilość rdzeni. Dziś to na przykład trwało 13 sekund :( Bios się u mnie nie zawiesza tylko tak ociężale chodzi :(

 

Niestety Prime95 się wywalił na 3,4GHz. Jak go tak ustabilizować?

Takie mam ustawienia:

CPU - 1,19V

VTT - 1,15V (może podnieść?)

NB - 1,23V (czy może to?)

Nie ruszałem jeszcze tych opcji - "amplitude CPU" czy jakoś tak, ani tych "...skew"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy. Robiłem clear biosu. Nadal to samo - nawet bez podnoszenia napięć bardzo długo wykrywa ilość rdzeni. Dziś to na przykład trwało 13 sekund :( Bios się u mnie nie zawiesza tylko tak ociężale chodzi :(

 

Niestety Prime95 się wywalił na 3,4GHz. Jak go tak ustabilizować?

Takie mam ustawienia:

CPU - 1,19V

VTT - 1,15V (może podnieść?)

NB - 1,23V (czy może to?)

Nie ruszałem jeszcze tych opcji - "amplitude CPU" czy jakoś tak, ani tych "...skew"

Jak Vcc cpu 1.19v :blink:, jak krecisz to podnies do 1.35v.

VTT masz za nisko...ustaw na 1.25v.

nb jest ok, ale nie zaszkodzi dowoltowac go do 1.30v.

 

A co z pozostalymi ustawieniami ?:

CVC, CPU GTL 0/2, CPU GTL 1/3, NB GTL, FSB Vref ?.

 

Bios najnowszy. Robiłem clear biosu. Nadal to samo - nawet bez podnoszenia napięć bardzo długo wykrywa ilość rdzeni. Dziś to na przykład trwało 13 sekund :( Bios się u mnie nie zawiesza tylko tak ociężale chodzi :(

 

Niestety Prime95 się wywalił na 3,4GHz. Jak go tak ustabilizować?

Takie mam ustawienia:

CPU - 1,19V

VTT - 1,15V (może podnieść?)

NB - 1,23V (czy może to?)

Nie ruszałem jeszcze tych opcji - "amplitude CPU" czy jakoś tak, ani tych "...skew"

Jak Vcc cpu 1.19v :blink:, jak krecisz to podnies do 1.35v.

VTT masz za nisko...ustaw na 1.25v.

nb jest ok, ale nie zaszkodzi dowoltowac go do 1.30v.

 

A co z pozostalymi ustawieniami ?:

CVC, CPU GTL 0/2, CPU GTL 1/3, NB GTL, FSB Vref ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...