Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Zasiłka <220zł ~400w

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

chieftec z mojego opisu służy mi juz bardzo długo ale chyba pracuje pod mocnym obciążeniem, jest cichy ale za to niezły z niego piec... Postanowiłem więc wymienić go na coś innego.

 

Zależy mi na dosyć niewielkiej mocy, chodiz o to aby zasilacz był względnie cichy (tak jak aktualny) ale zarazem nie nagrzewał całej budy o te 5-6 stopni. Ważna jest też cena, 250zł to już naprawdę max. DO wyboru mam to co oferują w komputronie, myślałem o:

 

Chieftec GPS-450AA-101A

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,30126/

 

Ever Silver ATX 420W

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,32638/

 

Chieftec CTP-450-12G

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,53698/

 

YESICO SC430-PS12 430W

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,28237/

 

 

Kiedyś polecano mi Corsaira ale ze względu na cenę, zasilacz odpada.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

DO wyboru mam to co oferują w komputronie

Chodziło mi, TYLKO komputronik... nie chcę czekać na przesyłkę skoro i tak codziennie przechodzę obok tego sklepu.

 

Crosair w komputronie ~239zł... trochę sporo.

 

EDIT:

No chyba że poprzez allegro, za pobraniem wychodzi nawet 215zł, cena już do przyjęcia.

A cichy on? No i dla reszty kompa piecyk czy chłodziarka?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, TYLKO komputronik... nie chcę czekać na przesyłkę skoro i tak codziennie przechodzę obok tego sklepu.

A myślisz że będą je mieć u Ciebie? Żebyś dłużej na zasiłke z komputronika nie czekał niż na paczke z innego sklepu. A jak Ci się spieszy to przesyłka kurierem i masz na drugi dzień.

I naprawde warto do Corsaira dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W komputroniku w którym kupuje jest tak - godzina 16-17 dzownię do nich a na następny dzień o 14 mam sprzęt i od ponad pół roku było tak zawsze.

 

Ludzie! Uczcie się czytać ze zrozumieniem - kto wam tu napisał że chcę brać PACZKĘ pocztową z komputrona? Przecież pisałem wyżej że codziennie PRZECHODZĘ obok sklepu... Do tego dodjamy to co na samym początku i w temacie - CENA.

 

Teraz jeżeli ktoś umie czytać to proszę o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego postu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam corsaira tego z podpisu (to jest praktycznie to samo co 450 tylko ze ma odpinane kable i troszke więcej na 12V). Cichy jest (wogóle nie słysze go nigdy mi chyba nie zwiększył obrotów bo robi to dopiero przy 80% obciążenia) a i przy tym dość zimny. słychać delikatne terkotanie łożyska z odległości... 25-30 cm przy otwartej budzie? Wiesz że kompa mam wyciszonego dość dobrze. Oczywiście bez dodatkowego przewiewu w budzie on sam nie da rady. Napięcia oczywiście jak skała trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżeli ktoś umie czytać to proszę o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego postu...

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/s...i=3270&p=13

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/s...i=3146&p=14

Enermax jest sprawniejszy przy obciążeniu do 200W (wydziela mniej ciepła i mniejsze rachunki za prąd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ale z tego co widzę głośniejszy, no i droższy jeżeli wezmę Corsaira na allegro. Jeszcze pomyślę, może znajdzie się coś ciekawego ale chyba będę brał corsaira, szkoda że nie ma wersji 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukasAMD to chyba tylko u Ciebie tak jest. Jak ja chciałem zamówić dysk z komputronika to mówili że za 2 dni będzie do odbioru. To zamówiłem w ESC i miałem prosto do domu na następny dzień i na dodatek taniej...

I nie myśl że inni nie umną czytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie no nie wykluczam takich sytuacji, ale u mnie zawsze gdy u nich zamawiam wszystko jest na następny dzień - sporo osób zamawia więc codziennie przyjeżdża do nich kurier z centrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...szkoda że nie ma wersji 400W.

Akurat do 400-450W jeszcze warto brać na zapas, bo do 3/4 obciążenia wiatrak chodzi cicho i zasilacz się mniej grzeje...

No a poza tym 450W mocy "na kartce" jak znalazł do kompa który ma być jeszcze rozbudowywany (ludzie mieli na nim Quada i 2900XT i dawał radę ;)). Normalnie drugi Huntkey xD

 

Od siebie mogę polecić jeszcze Amacrox Frei Erde, czyli BQ Straight Power 500W z tyci głośniejszym wiatraczkiem (ale zasiłki są 500W, więc i tak się nie obraca zbyt szybko). U mnie zrobiłem fan-swapa na Thermaltake Silent Cat 120mm (jedyny udany wiatraczek od TT).

 

A tak wogóle, to ten topic. http://forum.purepc.pl/temat/Zasilacze-i-o...asilacz/252321/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wykluczam takich sytuacji, ale u mnie zawsze gdy u nich zamawiam wszystko jest na następny dzień - sporo osób zamawia więc codziennie przyjeżdża do nich kurier z centrali.

Co nie zmienia faktu że jest u nich drożej o 15% niż u konkurencji , wolałbym już zamówić sobie corsaira 450 albo enermaxa 385 w jakimś dobrym sklepie wysyłkowym

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Do niektórych jednak chyba coś nie dociera:

 

No chyba że poprzez allegro, za pobraniem wychodzi nawet 215zł, cena już do przyjęcia.

 

Co do mocy, no wiadomo że oznaczenie 450W != 450W w realu ;)

 

Mimo wszystko aktualnie, w sumie od 3,5 roku jadę na tym szefie 360W, no i mocą starcza (sprawdzałem na full stress po ustawieniu proca na 3 GHz 1.36V i po ocowaniu karty - napięcia blisko granic norm ale jednak w normie).

 

EDIT:

Pewnie znowu ktoś będzie się czepiał więc - tak, napięcia mierzone MIERNIKIEM.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie norma na co dzień to obecnie 2.25GHz i 1.07V... więcej mi nie potrzeba, no chyba że robię jakieś konwersje for na lokalnym serwie.

 

Karta ustawiona na naprawdę minimalne takty (coś koło 400/400) - nie gram na razie więc nie potrzeba.

Nie ma się co dziwić że aktualna zasiłka pod względem mocy mi wystarcza w 200% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten Enermax, skuteczność bomba. Tylko czy warto go brać wobec o 50W mocniejszego korsarza, którego skuteczność jest o jakieś 2-3% niższa... sam nie wiem

Sprawność a nie skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie- sprawność...

 

W wyborze między corsairem a Enermaxem:

przewagi corsaira:

-5 lat gwary

-większa moc

-tańszy

-można (chyba) wymienić wiatrak- w enermaxie jest jakiś system to uniemożliwiający

 

przewagi enermaxa:

-nowsza więc pewnie lepsza konstrukcja

-większa sprawność (średnio o 1,5%)

-wydaje mi się, że byłby cichszy, ale czy Corsaira słychać w ogóle?

edit:

-odczepiane kable

Ja postawiłem na Corsaira :)

Edytowane przez kamusial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...